The Shattered Isles Dzięki!
×

Dostęp do tego zasobu mają wyłącznie zalogowani użytkownicy. Zaloguj się!

Obszar:
Mainland
Typ:
Dostępowe
Min. lvl:
0
Prem:
tak
Trudność:
4 / 10
Lokalizacja:
Liberty Bay
Nagroda:
Dostęp do Shattered Isles
Potwory:
Podczas tego zadania nie powinieneś natrafić na żadne potwory.
Dodane w wersji:
7.80
Opis:
Vandura na której znajduje się Liberty Bay jest otoczona przez różne mniejsze wyspy...
Spoiler:
Kliknij, aby przeczytać spoiler
obrazek


Lista wysp:


Vandura
obrazek

Vandura, to największa z archipelagu wysp. Na tej wyspie znajduje się miasto Liberty Bay, i to od tej wyspy rozpoczynamy przygodę z Shattered Isles.

Dostęp:
Dopłyniemy tutaj statkiem z większości miast Tibii, miasta z którymi Liberty Bay nie posiada komunikacji morskiej to Ab' Dendriel, Carlin i Svargrond. Jeżeli za to ukończyliśmy misję The Ice Music z The Explorer Society Quest, to ze Svargrond za to dostaniemy się do Liberty Bay używając Orichalcum Pearlitem w siedzibie Explorer Society w Svargrond.


Treasure Island
obrazek

Kiedyś wyspa skarbów, dzisiaj to jedno wielkie wykopalisko. Znajdziemy tutaj sprzedawcę, który chętnie sprzeda nam cały ekwipunek potrzebny poszukiwaczowi skarbów, posiada w swoim asortymencie nawet mapy skarbów, ale nie ręczę za ich autentyczność...

Dostęp:
Za 200 złota zawiezie nas na nią z Liberty Bay Captain Waverider.

Calassa
obrazek

Podwodną Calassę odwiedzimy podczas robienia misji The Explorer Society Quest, kompletując Oriental Outfitobrazek, bądź po prostu dla polowania na wszelkiego rodzaju Quarymonstermonstermonster.

Dostęp:
Nad Calassa zawiezie nas NPC Captain Max, warunkiem jest rozpoczęscie misji The Undersea Kingdom w The Explorer Society Quest u NPC Berenice, misja jest dostępna po zdobyciu rangi Explorer.
Warunkiem zejścia pod wodę jest posiadanie Helmet of the Deepitem, który można wypożyczyć za 5000 złota od Kapitana Maksa.


Meriana
obrazek

Na wyspie oprócz NPC Raymond Striker u którego rozpoczniemy Nargor Quest znajduje się między innymi NPC Marina, u która wpuści nas na Laguna Islands i wymieni Spider Silkitem na Spool of Yarnitem; NPC Chondur, u którego pobłogosławimy nogę od krzesła, by przebijać nią wampiry item, otrzymamy dostęp na zakazaną część Goromy i skompletujemy Shaman Outfitobrazek; a także NPC Morgan, który wykuje dla nas miecz pasujący do przebrania wojownikaobrazek czy rycerzaobrazek.

Dostęp:
Na wyspę Meriana dostaniemy się podczas wykonywania Eleonore Quest.


Laguna Islands
obrazek

Na powierzchni wysp spotkamy głównie żaby monster, ropuchy monster i kraby monster, pod wyspą za to znajdziemy głównie żółwie monstermonster. Na północno-wschodniej wyspie mieszka też NPC Erayo, którego odwiedzimy, jeżeli zechcemy skompletować Assassin Outfitobrazek.

Dostęp:
Otrzymujemy po wykonaniu Eleonore Quest, po którym NPC Marina pozwoli nam podróżować żółwiami między Meriana a Laguna Islands.


Nargor
obrazek

Nargor to wyspa piratów, z rzeczy mniej oczywistych, spotkamy tutaj jednego z wampirzych bossów - Diblis The Fair monster, a wschodnim szczycie wyspy czasami kwitnie Griffinclaw Flower, którego próbkę będziemy potrzebować, jeżeli planujemy skompletować Druid Outfitobrazek.

Dostęp:
Zyskujemy podczas wykonywania Nargor Quest, a po uprzednim wykonaniu Eleonore Quest.


Forbidden Islands

Zakazane wyspy, to najgroźniejsze miejsca archipelagu Shattered Isles. Nie bez powodu zostały one zapieczętowane magiczną barierą.
Wszystkie wyspy były połączone ze sobą poprzez Teleport Hub, ostatni teleport niestety uległ zniszczeniu, więc nie dostaniemy się już skrótem na Kharos.
By odblokować teleporty między wyspami, musimy najpierw dostać się do kolejnych wysp pieszo, i skorzystać z teleportu powrotnego. Całość opisana jest w Forbidden Islands Quest


Goroma
obrazek

Goroma, pierwsza z zakazanych wysp. Wschodnia część wyspy którą ujrzymy najpierw zasiedlona jest tylko przez trollemonster, NPC Chondur dopuści nas jednak do części zachodniej, gdzie jest zdecydowanie ciekawiej. Zachodnia część do przede wszystkim aktywny wulkan, którego sporadyczne erupcje przywołują możliwego do oswojenia Dragonlingmonster. Na północ od wulkanu swoją kryjówkę ma NPC Atrad, od z którym możemy porozmawiać o jednym z dodatków do Assassin Outfitobrazek. Jeżeli zejdziemy pod wyspę kraterem wulkanu znajdziemy lęgowiska smoków, a w części zwanej Hellgore, do której dostaniemy się zejściem przy południowo-wschodnim zboczu wulkanu, głęboko, znajduje się duże siedlisko demonów, znajduje się tam także kult Trójcy Terroru, który czasami przyzywa Morgaroth'amonster.

Dostęp:
Po wykonaniu Voodoo Master u NPC Chondur, na Goromę będziemy mogli pływać z Liberty Bay za 500 złota.


Ramoa
obrazek

Ramoa to wyspa nieumarłych, często nazywana też "Bonebeast Island", ponieważ na powierzchni roi się od nich właśnie. Pod powierzchnią spotkamy także wampirymonster i nekromantówmonster, głębiej znajduje się Lich Hell, w którym oprócz lichymonster mamy też małą szansę spotkać możliwego do oswojenia Undead Cavebearmonster.

Dostęp:
Opisany w Forbidden Islands Quest


Talahu
obrazek

Potocznie nazywana "Hydra Island", więc nie trudno się domyśleć, że na powierzchni znajdziemy głównie hydrymonster. Pod powierzchnią quary, a także dużą jaskinię z serpent spawnmonster i meduzamimonster.


Dostęp:
Opisany w Forbidden Islands Quest


Malada
obrazek

Malada to przedostatnia z zakazanych wysp, standardowo potoczne nazewnictwo wskazuje czego możemy się na niej spodziewać - "GS Island", więc na powierzchni znajdziemy głównie gigantyczne pająkimonster, przeplatane słabszymi quarami, tarantulami i żywiołakami wody. W jaskiniach pod wyspą znajdują się głównie quary.

Dostęp:
Opisany w Forbidden Islands Quest


Kharos
obrazek

Wyspa, na której znajduje się niesławna Cytadela Ferumbrasa, do której wejście zostało zapieczętowane przez magów z akademii magii na Edron. Jeżeli uzyskany do niej dostęp, spotkamy w niej między innymi demonymonster, behemotymonster, warlockimonster czy serpent spawnymonster.
Raz na jakiś czas na szczycie cytadeli pojawia się wracający z zaświatów Ferumbrasmonster.


Dostęp:
Opisany w Forbidden Islands Quest
Obrazek
Obrazek
''Npc Atrad, od z ktorym mozemy'' itd literowka ale pozatym ciekawie opisane
Obrazek
Obrazek
2015-04-28 21:30:44
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Bosses Bosses Maps Maps LootSeller LootSeller DressUp DressUp Outfiter Outfiter Decorator Decorator Monster respawn Monster respawn LogAnalyzer LogAnalyzer Guilds-Online Guilds-Online Loterie Loterie Calc Calc
Promoted Fansite
  Witaj
  Nie jesteś zalogowany.

  Zarejestruj się
  Zapomniałeś hasła?
  Reklama
  SHOUTBOX