Grimvale Quest Dzięki!
×

Dostęp do tego zasobu mają wyłącznie zalogowani użytkownicy. Zaloguj się!

Obszar:
Mainland
Typ:
Przedmioty
Min. lvl:
0
Prem:
tak
Trudność:
6 / 10
Lokalizacja:
Grimvale
Nagroda:
możliwość walki z Feroxą
Potwory:
Dodane w wersji:
10.80
Opis:
Straszna klątwa podczas każdej pełni księżyca zmienia mieszkańców wyspy w niebezpieczne stwory. Spróbuj im jakoś pomóc… lecz uważaj, bo sam również możesz się zarazić!
Spoiler:
Kliknij, aby przeczytać spoiler
Spis treści


Ważne informacje
 • Quest można w całości wykonać jedynie podczas pełni księżyca – „full moon” (w Tibii: 12, 13, 14 dzień każdego miesiąca), ponieważ tylko w te dni są widoczne objawy choroby. Tylko wtedy można zrywać kwiaty i wykonać specjalne posrebrzane pułapki!
 • Jeżeli podczas pełni zostaniemy ugryzieni przez jakiegoś potwora na wyspie, zostaniemy przez niego zarażeni – przeobrazimy się, i w takiej were-postaci niestety nie będziemy mogli rozmawiać z NPCami oraz opuścić wyspy. Lekarstwem na wyleczenie (czyli szybkie „odmienienie” się z powrotem w ludzką postać) jest zjedzenie kwiatów purple_nightshade_blossoms, które można zerwać jedynie właśnie podczas pełni.
 • Feroxę można pokonać tylko raz, 13-ego dnia miesiąca (pojawi się o losowej godzinie; poprzedzą ją białe napisy-zapowiedzi).


Wymagane przedmioty:
 • rope Lina lub zamiennik
 • pick Kilof lub jakikolwiek scyzoryk
 • kilka closed_trap - pułapki (możemy kupić na miejscu w Grimvale u Gladys)

Sposób wykonania:

obrazek

Udajemy się do przewoźnika Cornella w Edron . (Hi – yes – yes).
Dzięki niemu dostaniemy się na pobliską wyspę Grimvale.

Następnie kierujemy się do domku na zachód – do NPC Maeryn (podczas pełni znajduje się ona na 1 piętrze, w pozostałe dni – na poziomie 0).

Player: hi
Maeryn: Greetings, visitor. I wonder what may lead you to this dangerous place.
Player: mission
Maeryn: Many villagers were bitten by were-creatures, that's the most serious problem right now. Until the next full moon they will turn into savage beasts. There is only one way to prevent this: we need enough purple nightshade blossoms. ...
Maeryn: Three of these blossoms should suffice to heal some afflicted persons. But if you bring more I'd be grateful, of course. Would you do that?
Player: yes
Maeryn: Thank you! These plants are reported to grow in the tunnels underneath the village, but I don't know the proper location.


NPC prosi, abyśmy zabili 50 were-potworków oraz przynieśli jej 3 purple_nightshade_blossoms, które mogą uleczyć zainfekowanych.


Were-creatures

Wystarczy zejść do podziemi w tym miejscu: , tam na 4 poziomach znajdziemy sporo werebadger werebear wereboar werewolf. W questlogu możemy sprawdzić postępy (musimy zabić min. 50).
Uwaga! Podczas pełni kilka were-potworków będzie biegać również na powierzchni!


Purple Nightshade Blossoms

UWAGA!!! Do misji zalicza tylko zerwane przez postać, ale uleczyć można się używając zerwanych przez innych.

Wchodzimy do dziury, jak wyżej. 3 sztuki purple_nightshade_blossoms możemy zerwać co 30 minut w tych oto trzech miejscach:

obrazek

obrazek


Z minimum 3 sztukami kwiatów purple_nightshade_blossoms wracamy do zleceniodawcy Maeryn (mówimy ich nazwę).

Player: hi
Maeryn: Greetings, visitor. I wonder what may lead you to this dangerous place.
Player: nightshade
Maeryn: You brought some purple nightshade! Thank you. Now we may heal some affected villagers! You have rendered us a great favour, but if you find any more blossoms, don't hesitate to bring them to me.


Uwaga!
 • Jeżeli zostaliśmy zarażeni – NPC nie dość, że nie będzie chciał z nami rozmawiać, to jeszcze postraszy nas swoim łukiem. Musimy zjeść kwiat, by się wyleczyć.
 • Maeryn możemy przynosić dowolną ilość kwiatów. Jednak jeżeli mamy w plecaku więcej, a chcemy oddać jej np. tylko 3 sztuki – należy wyjąć pozostałe, ponieważ NPC zabierze nam wszystkie, jakie mamy.


Silvered Trap

Aby móc pokonać bossa Feroxę musimy zastawić na niego kilka posrebrzanych pułapek. Maeryn zrobi je nam, gdy przyniesiemy jej vial_of_liquid_silver oraz closed_trap.


Vial of Liquid Silver vial_of_liquid_silver

Na piętrze -3 na ścianach znajdziemy żyły srebra. Należy używać na nich pick lub dowolnego scyzoryka dotąd, aż otrzymamy vial_of_liquid_silver, przy czym niestety nie otrzymamy go za każdym razem, a użyć narzędzia możemy nie częściej jak co 2 minuty.

obrazek


Uwaga! Ciecz znika po 24 godzinach, dlatego warto posrebrzać pułapki jeszcze tego samego dnia.

Ciekawostka: Gdy uda nam się uzyskać vial_of_liquid_silver i gdy w ciągu ~ 1 minuty staniemy na niebieskim lub zielonym świecącym okrągłym polu – możemy zostać uleczeni.


Closed Trap closed_trap

Kupimy je po 280gp u Gladys (budynek naprzeciwko Maeryn). Należy zakupić tyle pułapek ile mamy przy sobie buteleczek srebra.

Z vial_of_liquid_silver oraz closed_trap udajemy się do Maeryn i rozmawiamy:

Player: hi
Maeryn: Greetings, visitor. I wonder what may lead you to this dangerous place.
Player: trap
Maeryn: You've got a trap and some liquid silver? Great! I know something about silvering wolf traps. May I help you?
Player: yes
Maeryn: Well then, give me the trap and the silver. - Thank you. Now wait just a moment. This won't take too long.


Otrzymamy closed_silvered_trap.


Boss Feroxa
Aby móc wejść do portalu i zmierzyć się z bossem feroxa, musimy spełnić następujące warunki:
 • zaliczyć zadania od Maeryn (zabicie 50 were-potworków, oddanie minimum 3 sztuk purple_nightshade_blossoms)
 • wziąć kilka closed_silvered_trap
 • /Podczas walki z bossem - pułapkę rzucamy na ziemię i klikamy na nią, by otworzyć/.
 • następnie udać się do tego pomieszczenia na -4.
 • Znajduje się tam plansza i 5 dźwigni. Białe kafelki należy ułożyć na kształt literki „V” w ten oto sposób:

obrazek


Gdy następnie pociągniemy za jakąkolwiek dźwignię wszystko się zresetuje, pojawi się białe światło i zobaczymy (usłyszymy) charakterystyczny „klik”.


Portal do pokoju z Feroxą znajduje się tutaj .
Otworzy się on losowo tylko 13-ego dnia każdego miesiąca po tym, jak ukaże się biały napis:

Grimvale drowns in werecreatures as the
full moon reaches its apex and ancient evil returns.

Od tego momentu wszyscy chcący zmierzyć się z Feroxą mają około pół godziny aby wejść w portal.


Po 15 minutach zobaczymy kolejny napis:

Half of the current full moon is
visible now, there are still a lot of
clouds in front of it.

Ci, którzy znajdują się w okrągłym pokoju (symbolizującym księżyc) za portalem, zobaczą zmianę koloru połowy podłoża na czarny.


Po około 5 minutach zobaczymy napis:

The full moon is completely
exposed. Feroxa awaits!

W okrągłym pokoju całość podłoża ma kolor czarny.

Po kolejnych 10 minutach wszystkich z okrągłego pokoju przeteleportuje do kolejnego pomieszczenia. Należy udać się schodami na lewo. Będzie tam czekać boss. (Na północ znajduje się portal do wyjścia).

Feroxę początkowo bijemy normalnie. Gdy zejdzie jej połowa hp – przekształci się w wilkołaka (z całym hp) i stanie się odporna na wszystko z wyjątkiem posrebrzanych pułapek. Gdy na jakiejś stanie – ta zabierze jej 1000 hp i zniknie. Dlatego warto aby każdy gracz miał ich kilka sztuk. Odpowiednia ilość pułapek sprawi, że Feroxa straci znów połowę hp – będzie można ją wtedy zabić. Po zabiciu otrzymamy indywidualne nagrody, a Feroxa przekształci się w postać wilka lub dziewczyny. Należy ją znów zabić. Po zakończeniu walki otrzymamy 2-gą indywidualną nagrodę.


Przekształcanie przedmiotów

Werewolf Amulet werewolf_amulet oraz Werewolf Helmet werewolf_helmet możemy na 1 godzinę udoskonalić w enchanted_werewolf_amulet oraz enchanted_werewolf_helmet - wystarczy użyć na nich Moonlight Crystals moonlight_crystals.

Amulet przekształcimy od razu, natomiast chcąc udoskonalić hełm, musimy najpierw udać się do NPC Maeryn i wybrać profesję dla której ma być on przeznaczony.

Przykładowa rozmowa:

Player: hi
Maeryn: Greetings! We are still fighting the Curse of the Full Moon.
Player: werewolf helmet
Maeryn: I see you have found an artefact in the temple ruins. Oh, it's a helmet. I'm sure you could enchant it with moonlight crystals. But a certain preparation seems to be necessary. I could help you, if you wish.
Player: yes
Maeryn: So, which profession would you give preference to when enchanting the helmet: knight, sorcerer, druid or paladin?
Player: knight
Maeryn: And what would be your preferred weapon? Club, axe or sword?
Player: axe
Maeryn: So this is your choice. If you want to change it, you will have to come to me again.


Teraz możemy użyć moonlight_crystals na werewolf_helmet.
Aby otrzymać hełm dla innej profesji niż ta, którą wybraliśmy wcześniej - musimy porozmawiać z NPCem ponownie.
Obrazek
Obrazek
19:21 Maeryn: Thank you! These plants are reported to grow in the tunnels underneath the village, but I don't know the proper location. ?!
Obrazek
Obrazek
2017-11-12 19:21:41
Obrazek
Obrazek
taka skromna informacja dla ciekawskich: Nie trzeba mieć przy sobie kwiatków, ale trzeba je zebrać- trochę na zasadzie rootsów oramond - no i wiadomo, oddać. Zalicza, można wejść na Feroxę a kwiatków można użyć później do leczenia jak wychodzimy, czy coś ;)
Obrazek
Obrazek
2017-05-13 18:08:09
Obrazek
Obrazek
Heh jak to jest isc na bossa, zeby go nie bic? Oczywiste rzeczy.
Obrazek
Obrazek
2016-05-13 19:18:53
Obrazek
Obrazek
dziś sobie poszłam i nie dostałam nagrody :/ a czemu? Bo NIE MA w quescie o tym że trzeba feroxe uderzyć ! pierwszą i drugą postać.. szkoda że w quescie tego nie było nie stałabym tak sobie tylko jakoś uderzyła kilka razy
Obrazek
Obrazek
2016-05-13 19:09:14
Obrazek
Obrazek
Do wykonania misji potrzeba nam 3 szt kwiatów ale uwaga - muszą być przez nas zdobyte, tymi kupionymi z marketu można się tylko leczyć
Obrazek
Obrazek
2016-03-12 14:18:17
Obrazek
Obrazek
Uwaga! Do NPC Maeryn możemy przynosić dowolną ilość kwiatów. Jednak jeżeli mamy w plecaku więcej, a chcemy oddać jej np. tylko 3 sztuki – należy pozostałe włożyć do innego bp lub pojemnika, ponieważ NPC zabierze nam tylko te , które są w głównym bp-ku.
Obrazek
Obrazek
2016-03-12 14:16:27
Obrazek
Obrazek
dzis np. na Bellonie była po 20 :p
Obrazek
Obrazek
2016-01-13 22:18:57
Obrazek
Obrazek
w grudniu na Securze pojawiła się około 13:30
Obrazek
Obrazek
2015-12-13 14:39:07
Obrazek
Obrazek
gdzies w godzinach 18 sie respi
Obrazek
Obrazek
2015-11-13 16:47:44
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Bosses Bosses Maps Maps LootSeller LootSeller DressUp DressUp Outfiter Outfiter Decorator Decorator Monster respawn Monster respawn LogAnalyzer LogAnalyzer Guilds-Online Guilds-Online Loterie Loterie Calc Calc
Promoted Fansite
  Witaj
  Nie jesteś zalogowany.

  Zarejestruj się
  Zapomniałeś hasła?
  Reklama
  SHOUTBOX