26.10.2017 - Quick Looting i zapis ustawień pasków - IV zapowiedź zimowej aktualizacji
Obrazek
Obrazek
obrazek
W tym roku zimowa aktualizacja będzie zawierała kilka nowych funkcji pod klienta Tibia 11.

Pierwszą z nich będzie funkcja Quick Looting.

Opcja szybkiego zbierania łupu umożliwi taką konfigurację, która w sposób automatyczny posortuje zdobyte podczas polowania przedmioty.
Ponadto funkcjonalność ta modernizuje obecny system dropienia, czyniąc go szybszym i skuteczniejszym.

obrazek
Oprócz wdrożenia opisanego mechanizmu zostanie dodana możliwość zarządzania pojemnikami łupu, która będzie dostępna poprzez Cyclopedię, hotkey lub menu podręczne pojemnika.

W tym miejscu będzie możliwość wybrania pojemnika i przypisania go do różnych kategorii np. domyślny, złoto, produkty stworów, pierścienie, bronie. Do jednego pojemnika będzie można przypisać wiele kategorii.

obrazek
Wybrane plecaki, worki itp. otrzymają małą ikonkę w prawym dolnym rogu, która umożliwi wyświetlenie kategorii po umieszczeniu nad nim kursora myszy.

Po skonfigurowaniu nowej funkcji wszystkie przedmioty, które zostaną zdobyte poprzez Quick Looting, zostaną automatycznie posortowane w wybranych pojemnikach. Przy pojawieniu się elementu nieprzypisanego do żadnej z kategorii, zostanie on umieszczony w pojemniku domyślnym.

Istnieją dwa różne typy narzędzia:

Opcja Loot All pozwala przenieść cały łup, który zostawił po sobie stwór poprzez kliknięcie lewym przyciskiem myszy na ciało. Druga możliwość to Loot Click po otworzeniu ciała. W tym przypadku konkretny przedmiot zostanie przeniesiony po kliknięciu na niego lewym przyciskiem myszy.

Zapis pozycji pojemnika

Klient będzie w stanie zapamiętać pozycję otwartych plecaków, okienek, czy też pasków bocznych. Po wylogowaniu lub wyłączeniu klienta i ponowym zalogowaniu się do gry, wszystkie otwarte paski zostaną przywrócone do wcześniejszej pozycji oraz rozmiaru.

Należy pamiętać, że podczas logowania się z innego komputera z różnymi ustawieniami paska bocznego, niższą rozdzielczością ekranu itp. zarówno rozmieszczenie, jak i liczba otwartych okienek, mogą ulec zmianie.

Przygotowano krótkie FAQ, które umożliwi uzyskanie większej ilości informacji na temat dwóch nowych funkcji.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Darusio
Bosses Bosses Maps Maps LootSeller LootSeller DressUp DressUp Outfiter Outfiter Decorator Decorator Monster respawn Monster respawn LogAnalyzer LogAnalyzer Guilds-Online Guilds-Online Loterie Loterie Calc Calc
Promoted Fansite
  Witaj
  Nie jesteś zalogowany.

  Zarejestruj się
  Zapomniałeś hasła?
  Reklama
  SHOUTBOX