05.10.2016 - O atakach DDoS w tym roku
Obrazek
Obrazek
Między majem a początkiem lipca, Tibia była ofiarą zmasowanych ataków DDoS. Efektowne zajęcie się tymi złośliwymi atakami potraktowane zostało z wysokim priorytetem i podjęto różne przeciwdziałania by załagodzić ich wpływ. Dodatkowo, CipSoft pracował nad poprawieniem infrastruktury i ochrony ich serwerów. Za radą graczy, zoptymalizowano też dokładność automatycznej kompensaty śmierci, która działa gdy rozpozna się, że śmierć PVE została bezpośrednio spowodowana wyjątkowymi problemami z połączeniem takimi jak mass kicki. Po dokładnej ewaluacji, zdecydowano się także zaprzestać rozdawania dodatkowej, ręcznej kompensaty za problemy z połączeniem wcześniej w tym roku.

Poprzednie sposoby zadośćuczynienia za ataki DDoS były przyczyną wielu kontrowersji wśród graczy i krytykowane za bycie nie fair, niewystarczającymi lub czasami nawet zbyt hojnymi. Niestety, nie istnieje kompensata którą każdy postrzegałby jako sprawiedliwą, ponieważ nie jest możliwe odpowiednie oszacowanie indywidualnego wpływu jakie ataki DDoS miały na rozrywkę graczy. Ponadto, niektórzy gracze zwrócili także uwagę, że kompensata może być zachętą: dla przykładu, vouchery podwójnego XP/skilli, mogą zachęcić ludzi do kolejnych ataków, by wymusić na CipSofcie rozdanie kolejnych.

obrazek

CipSoft dalej będzie starał się rekompensować graczom straty jeśli zostaną negatywnie dotknięci przez błędy lub problemy po stronie gry. Są jednak okoliczności poza ich kontrolą i wpływem, jak na przykład złośliwe ataki na ich serwisy. W takich sytuacjach, poświęcą oni swoje starania i uwagę raczej na chronieniu infrastruktury i minimalizowaniu wpływu takich ataków niż na rozdawaniu dodatkowych, indywidualnych rekompensat.

CipSoft jeszcze raz chce podziękować za ogromne wsparcie i cierpliwość i wytrzymywanie z nimi. Oczywiście, radzenie sobie z DDoS jest trwającym procesem więc będą kontynuować aktualizowanie swoich sposobów i starać się dostarczać płynnej i przyjemnej rozrywki.

Do zobaczenia w Tibii!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Satsuki
Powrót
Bosses Bosses Maps Maps LootSeller LootSeller DressUp DressUp Outfiter Outfiter Decorator Decorator Monster respawn Monster respawn LogAnalyzer LogAnalyzer Guilds-Online Guilds-Online Loterie Loterie Calc Calc
Promoted Fansite
    Witaj
    Nie jesteś zalogowany.

    Zarejestruj się
    Zapomniałeś hasła?
    Reklama