07.08.2016 - Kharsek przekroczył barierę 1000 poziomu doświadczenia
Obrazek
Obrazek
obrazek
W niemal dwudziestoletniej historii gry zadziało się wiele rzeczy, które przykuły uwagę ludzi z całego świata grających w Tibię, ale właśnie zdarzyło się coś, co przyćmiewa je wszystkie razem wzięte. Czterocyfrowy poziom, 1000 level. Tibia na rynku gier MMORPG jest od wielu lat, ale osiągnięcie to wykracza poza jakiekolwiek ramy...

Przenieśmy się na chwilę kilkanaście lat wstecz, a dokładnie do 23 kwietnia 2002 roku, kiedy to Bubble tibiacom icon jako pierwsza osiągnęła poziom trzycyfrowy, CipSoft założono zaledwie rok wcześniej, a kiedy wbito 100 poziom, działało w nim zaledwie 4 studentów będących jednocześnie założycielami niemieckiej firmy. Tibia istniała wtedy nieco ponad 5 lat.

Zaraz, zaraz, ale przecież to Arieswar tibiacom icon przekroczył jako pierwszy 100 poziom. Zgadza się, jednak stało się to na skutek buga, kiedy to awansował z poziomu 76 na 130, po zabiciu smoczego lorda, więc jakby nie patrzeć jako pierwszy 100 poziomu nie wbił. Oczywiście jego nadzwyczajny awans został cofnięty. W tamtej chwili istniała wersja Tibii 6.61. Hotkeye? Brak. Pierścienie? Brak. Amulety? Brak. Funkcja trade? Oczywiście, że nie istniała, tak samo jak wiele, wiele innych udogodnień, bez których gracze obecnie nie wyobrażają sobie Tibii. Właśnie wtedy Bubble tibiacom icon zapisała się na kartach historii Tibii zdobywając level, który w obecnych czasach nie robi na nikim wrażenia. Żadnego. Historii powiązanych z tą kobietą znajdziecie w sieci mnóstwo. Ile z nich jest prawdą? To wiedzą prawdopodobnie pojedyncze osoby.

obrazek

5 lat później, w 2007 roku, konto założył Kharsek tibiacom icon. Trzeba powiedzieć, że to całkiem niedawno, jak na sukces, który osiągnął kierowaną postacią. Po 6 latach od stworzenia konta stał się numerem jeden jeśli chodzi o ilość punktów doświadczenia. To coś NIEPRAWDOPODOBNEGO, a jednak się zdarzyło. Od tamtej chwili brazylijski gracz pnie się w niesamowitym tempie po poziomowej drabince. Cel był coraz bardziej widoczny, a dla wszystkich jasny: przekroczenie bramki dla 999 poziomu na Banucie i zdobycie 1000 poziomu stając się legendą nie tylko samej Tibii, co jest oczywiste, ale także świata MMORPG. Zawsze liczy się tylko ten pierwszy, pozostali będą ewentualnie porównywani do zwycięzcy wyścigu do 1000 lvla, a osiągnięty przez nich cel nie będzie już tak podziwiany przez graczy.

16 566 949 800 - to ilość punktów doświadczenia, którą mógł pochwalić się rycerz z Luminery nocą, 7 sierpnia 2016 roku ok. godziny 00:30 czasu środkowoeuropejskiego. Aby przeskoczyć z 999 poziomu na 1000 musiał zdobyć tyle punktów doświadczenia, które pozwoliłoby na przeskok z 1 na niemal 146 level!

Wielu graczy wykonywało, bądź też jest w trakcie taska umożliwiającego stanięcie twarzą w twarz z Demonicznym Dębem, którego pokonanie jest hojnie wynagradzane w podziemiach Pól Spustoszenia. Żeby wbić 1000 lvl musielibyście wykonać ten task uwaga... około 414 razy. Powodzenia!

Może teraz przejdźmy do bramki poziomowej, która tak naprawdę jest wisienką na torcie. Wisienką, której większość z nas nie skosztuje. Nowa tajemnica w Tibii, nareszcie. Historia gry pisze się na naszych oczach. Latami krążyło wiele mitów i legend na temat podziemi Banuty aż do czasu! W czerwcu 2009 roku podczas trwania Test Serwera letniej aktualizacji można było zyskać miliardy punktów doświadczenia - oczywiście zasługa buga. Właśnie wtedy okazało się, że teleport najzwyczajniej w świecie nie działa, po wejściu w niego nie zadziało się absolutnie nic. Potwierdził to MastroDaro posiadający... 1337 poziom doświadczenia! Filmik z tego wydarzenia, który obejrzano ponad 128 000 razy znajdziecie tutajwarning.

obrazek
Liczba 999 pojawiająca się po naciśnięciu klamki przed znanym wszystkim teleportem była przez wiele lat czymś niepojętym, oderwanym od rzeczywistości, aż do ostatnich dni... Wiadomo już, że Kharsek tibiacom icon przekroczył teleport w podziemiach Banuty i znalazł się na nowej wyspie. Czy takiej nowej? Nie do końca. Pewnie niewielu z Was wie, że niewielka wyspa znajdująca się nad Banutą została dodana podczas zimowej aktualizacji w 2015 roku! Dokładnie tak. CipSoft, całkiem słusznie, czekał na odpowiedni moment umieszczenia nagrody, adekwatnej do "czasów", w których miała zostać zdobyta, co z pewnością stało się już faktem. Zimą umieszczono wyspę, natomiast podczas testów letniej aktualizacji 2016 gracze zauważyli brak teleportu w podziemiach Banuty. Czyżby CipSoft zabezpieczył się przed przedwczesnym odkryciem tajemnicy w wyniku splotu nieszczęśliwych wydarzeń podczas trwania testów? W końcu historia lubi się powtarzać, a taka wpadka byłaby mówiąc delikatnie - niefortunna.

Żeby było ciekawie, czysto teoretycznie, wyspa w tym kształcie może nie istnieć. CM Rejana tibiacom icon na forum fansite udostępniła mapę z nową wyspą, która miała służyć testom, a wyspa nie miała podlegać zmianom. Miało to miejsce zimą 2015. Kilka dni później udostępniono nową mapę, która była pozbawiona tajemniczej wyspy!!! No nieźle, ale głowa do góry - "jakaś" wyspa na 100% jest nad Banutą, ponieważ Kharsek został przyłapany przy pomocy zaklęcia exiva.

Bramkowe zamieszenie zaczęło się na dobre w zeszłym roku. We wrześniu Community Managerowie wypuścili artykuł: Za drzwiami dla gracza z 999 poziomem, który mieli dokończyć gracze. W Audytoriumwarning padło wiele propozycji. Community Managerowie wybrali 10 pomysłów, które były najbardziej kreatywne oraz zabawne i opublikowali we wrześniowym artykulewarning. Następnym krokiem było głosowanie Tibijczyków, którzy zawęzili pole do trzech najlepszych prac. Oczywiście wszystko było formą WYŁĄCZNIE ZABAWY, o czym przypominali pracownicy CipSoftu, jednak wszyscy czuli, że wkrótce to, co było tylko dziełem wyobraźni, wkrótce przybierze rzeczywistą i nieznaną postać. Nieznaną postać dla prawie wszystkich. Z wyjątkiem, jak do tej pory, jednego gracza.

Forum Tibii wrze. Cały czas przybywa nowych wątków, ludzie tak bardzo chcą poznać tajemnicę rycerza z Luminery, że zaczynają tworzyć zdjęcia oraz filmy, w których główną rolę odgrywa "Kharsek za teleportem". Oczywiście mnóstwo graczy kroczy tuż za jego plecami, nagrywając kolejne zdobyte punkty doświadczenia i informując wszystkich o tym, że rycerz zmienił strój postaci! Cóż za niesłychane wydarzenie... Oczywiście wszystko, co jakoby dzieje się za teleportem jest ściemą, którą sporo osób przyjmuje, co widać po postach, które są pisane przez graczy, także i u nas. Oliwy do ognia dolewa główny bohater. Tuż po osiągnięciu 999 poziomu doświadczenia umieścił w komentarzu swojej postaci kontrowersyjny wpis:

04:32 You have found a backpack. Weighing 30999.00 oz it is too heavy.

obrazek

Z tego co ustalili gracze z Luminery, rycerz z 999 levelem dodał go, choć jeszcze wtedy nie przekroczył skrupulatnie pilnowanej bramki. Komentarz wywołał niemałe zamieszenie, ponieważ plecak jest w stanie udźwignąć rycerz, ale z... 1230 poziomem doświadczenia. Sprytne posunięcie gracza znajdującego się na językach, który może wykorzystać swoje 5 minut w dowolny sposób, wodząc niedoinformowanych graczy za nos. Kolejną osobą w kolejce, przynajmniej na chwilę obecną, jest postać magiczna. Cóż, albo poziom 3061, albo nie poradzi sobie z plecakiem. He he he.


Co obecnie wiemy na pewno?
 • Kharsek tibiacom icon - 1000 lvl - ta liczba naprawdę robi wrażenie...
 • za teleportem, który mieści się w podziemiach Banuty, znajduje się nowa wyspa, którą odwiedził mieszkaniec Luminery
 • rycerzowi przybyło 5 achievement points po osiągnięciu 999 lvl lub po dostaniu się na nową wyspę
 • gracz nie ma zamiaru dzielić się ze wszystkimi swoim wypracowanym sekretem
Cała reszta to tylko wymysły i domysły. Tibia i jej gracze od dawna potrzebowali tajemnicy z prawdziwego zdarzenia. Czy zagadka pozostanie jeszcze długo zagadką? Czy dopiero Dev onica tibiacom icon zdradzi nam, co kryje się na wyspie? A może wszystko wyjdzie na jaw o wiele szybciej niż mogłoby się wydawać? Pytania, pytania, pytania. Pozostaje tylko czekać i cedzić napływające informacje.
__________________________________________________

Ze względu na utrzymanie porządku na forum i ułatwienie pracy moderatorom, ewentualne komentarze proszę zamieszczać w TYM temacie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Darusio
Powrót
Bosses Bosses Maps Maps LootSeller LootSeller DressUp DressUp Outfiter Outfiter Decorator Decorator Monster respawn Monster respawn LogAnalyzer LogAnalyzer Guilds-Online Guilds-Online Loterie Loterie Calc Calc
Promoted Fansite
  Witaj
  Nie jesteś zalogowany.

  Zarejestruj się
  Zapomniałeś hasła?
  Reklama