11.05.2016 - Opinie na temat stron fansite
Obrazek
Obrazek
Między 18 marca a 1 kwietnia 2016 roku zostaliście poproszeni o opinię dotyczącą stron fanowskich poprzez odpowiedni formularz, który znajdował się na oficjalnej stronie gry. 293 osoby wyraziło swoje zdanie a wyniki zostają przedstawione poniżej.

obrazek

55 osób nie wykazuje żadnego zainteresowania stronami fanowskimi. Z pozostałych 238 osób, około 39% napisało, że wszystko z tymi stronami jest w porządku i nie mają do nich żadnych zastrzeżeń. 15% wyraziło chęć do krytyki, lecz nie podzieliło się z nami szczegółami.
Pozostałe 46% (110 osób) zdecydowało się podzielić swoimi opiniami w stopniu wykraczającym poza zwykłe "wszystko gra" czy "jest bardzo źle".

obrazek

Formularz oferował dwie opcje, które można było odpowiednio skomentować. Po pierwsze można było skomentować konkretną stronę fanowską. Podsumowanie tych komentarzy skierowanych do konkretnej strony fanowskiej zostało wysłane do ich administratorów. Druga opcja wymagała wypowiedzenia się ogółem na temat pracy jaką wykonują strony fansite. 91 osób zostawiło dla nas swoje opinie i komentarze. Trzy najczęściej spotykane tematy/opinie to:
  1. Strony fansite nie powinny kopiować zawartości tibia.com, lecz oferować coś dodatkowego dla każdego odwiedzającego. Administratorzy powinni być kreatywni i oryginalni. Wiele stron fanowskich jest do siebie bardzo podobnych. Każda z nich powinna oferować coś unikalnego.
  2. Przedmioty fansite zyskują zbyt dużą wartość w grze. Jest to powód do korupcji.
  3. Niektóre strony fanowskie nie są już aktualizowane. Administratorzy czy zespół powinni być bardziej aktywni.
Cipsoft jest świadomy, że te opinie nie są aż tak reprezentatywne, gdyż jest to zaledwie kropla jeżeli chodzi o ilość graczy w całej społeczności. Niemniej jednak opinie te potwierdzają falę krytyki jaka spływa różnymi drogami do zarządu firmy.

Formularz ten został zainspirowany i wspierany przez kilku administratorów stron fanowskich. Razem chcą ulepszyć imidż i program stron fanowskich. Z tego powodu administratorzy stron fanowskich oraz menedżerzy do spraw komunikacji w mediach społecznościowych zapraszają was do rozmów w tej kwestii w Auditorium.

Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Yoorick
Powrót
Bosses Bosses Maps Maps LootSeller LootSeller DressUp DressUp Outfiter Outfiter Decorator Decorator Monster respawn Monster respawn LogAnalyzer LogAnalyzer Guilds-Online Guilds-Online Loterie Loterie Calc Calc
Promoted Fansite
  Witaj
  Nie jesteś zalogowany.

  Zarejestruj się
  Zapomniałeś hasła?
  Reklama