Dawnport
O osadzie:
Dawnport jest małą, górzystą wysepką, położoną na południowy zachód od Ghostlands.
Nie tak dawno temu, Dawnport został odkryty przez członków gildii podróżników, którzy szukali źródła dziwnego, magicznego sygnału, pochodzącego gdzieś z morskich otchłani. Po pokonaniu sztormów i wielu innych niebezpieczeństw, podróżnicy napotkali wysepkę którą nazwali Port Zmierzchu (Dawnport), inspirując się dziwną łuną unoszącą się nad wyspą w nocy.

Na wyspie, zbudowali kolonię i postanowili zbadać Dawnport od brzegu do brzegu. Niestety, – musieli szybko się poddać, ponieważ wyspa była zamieszkana przez setki potworów. Głęboko pod siedzibą kolonii, podróżnicy napotkali na dziwny portal. Ku ich zdziwieniu, nagle zaczęli z niego wychodzić ludzie. Otworzyło się magiczne przejście. Inni podróżnicy poinformowali o wielkich falach I sztormach niedaleko King’s Gulf, które uczyniły teleportację na Rookgaard niemożliwą... Zaalarmowani magowie próbowali uruchomić teleportację na Rookgaard, lecz każdy z teleportów wydawał się być rozregulowany. W ten sposób coraz mniej bohaterów przybywało na Rookgaard. Akademia magiczna na Edron zauważyła, że Portal Dusz przystosował się do nowych wytycznych i teraz kieruje podróżników na Dawnport.

W wyniku tych wydarzeń, podróżnicy postanowili strzec kryształowego portalu przed potworami, które schodziły się całymi stadami, wabione magiczną aktywnością. Zdecydowali również witać nowych, tibijskich bohaterów właśnie na Dawnport.

Ponieważ grupy prawdziwych podróżników nie są tak liczne, postanowili dodać napotkane na wyspie potwory do swojej listy kontraktów i zadań, by każdy nowy przybysz mógł pomagać, im w strzeżeniu wyspy, dopóki nie będą wystarczająco doświadczeni, by wybrać swoją profesję i skierować się na Mainland. Tam gildia podróżników chętnie przygotuje każdego do nowych wyzwań lub odkrywania świata Tibii na własną rękę.
Władca:
Dawnport nie posiada żadnych przywódców.
Mapa:
Dodane w wersji:
Mieszkańcy:
Wygląd Nazwa Zawód Specjalność Handel Lokalizacja
npc Captain Dreadnought kapitan statki nie Statek u wybrzeża Dawnport
npc Coltrayne sklepikarz sprzęt tak w mieście
npc Garamond nauczyciel zaklęcia tak w mieście
npc Hamish sklepikarz magiczne tak w mieście
npc Inigo garbarz - tak w mieście
npc Menesto strażnik - nie ?
npc Mr Morris reprezentant gildii - nie Dawnport
npc Oressa kapłan - nie świątynia
npc Plunderpurse bankier - nie w mieście
npc Richard sklepikarz narzędzia tak w mieście
npc Ser Tybald sprzedawca zaklęcia tak w mieście
npc Wentworth bankier - nie w mieście
npc Woblin poszukiwacz - nie Jaskinia na zachód od Dawnport
Potwory:
W mieście nie występują żadne potwory.
Bosses Bosses Maps Maps LootSeller LootSeller DressUp DressUp Outfiter Outfiter Decorator Decorator Monster respawn Monster respawn LogAnalyzer LogAnalyzer Guilds-Online Guilds-Online Loterie Loterie Calc Calc
Promoted Fansite
  Witaj
  Nie jesteś zalogowany.

  Zarejestruj się
  Zapomniałeś hasła?
  Reklama
  SHOUTBOX