Login: Zapamiętaj
Hasło:

Gdzie expić, jak skillować? [sorcerer]
Zapytaj lub pomóż komuś udzielając odpowiedzi!
Autor Wiadomość
Ikona  #
OFF
VALAR MORGHULIS
Exp: 1369
Level: 52
Data dołączenia: 25.07.2009

League of Zuzel
Postać: League of Zuzel
Profesja: Master Sorcerer
Level: 375
Osiągnięcia: 408
Serwer: Vunira
Tytuł: Warden of Tibia
Liczba postów: 1051
raflikz32 napisał(a):
Który lvl bym potrzebował żeby spokojnie Calasse bić? Chodzi mi głównie o dojście na sam koniec żeby krewetki sprawdzać.

Na 80 z energy wallami i bombami dasz radę, ale czy to będzie jakiś przyjemny exp nie sądzę. Tak kolo 120-130 lv juz ta postać jakoś porusza się pod wodą bo takto ślimak.
23 lutego 2018 godz. 13:11:29
Ikona  #
OFF
Exp: 48
Level: 10
Data dołączenia: 01.03.2018
Liczba postów: 3
Profesja: Sorcerer
Level: 66
M Level: 55
Pacc: nie, ale mam zamiar kupić
Eq: Magma monocle/Hat of the Mad; Zaoan Robe; Magma legs; Spellbook of mind control/Spellbook of warding; Boh; Platinium amulet;
Kasa: około 300k w banku i troche itemów do sprzedania za podobną sumę.

Po kilku latach wracam do Tibii, wiem jak grać, powiedzmy że przyzwyczaiłem się już do zmian, nabiłem trochę poziomów od powrotu, gram już trochę ponad miesiąc i ogólnie rzecz ujmując chyba sobie daję rade.
Coraz bardziej zastanawiam się nad kupnem PACC'a tak z ciekawości nawet i stąd moje pytanie i prośba do Was.

Z tego co wiem, nie do wszystkich lokacji będę miał dostęp od razu, dlatego proszę o jakieś porady odnośnie questów, tasków, mountów, outfitów, blessów. Czyli jak dobrze wykorzystać PACCA od pierwszego dnia. Co warto zrobić, gdzie warto pójść, gdzie warto/ nie warto expić.

Będę wdzięczny za każdą poradę emotka
01 marca 2018 godz. 16:05:33
Edytował miras009
01 marca 2018 godz. 17:00:06
Ikona  #
OFF
Exp: 61
Level: 11
Data dołączenia: 22.01.2013

Xsizow
Postać: Xsizow
Level: 168
Osiągnięcia: 73
Serwer: Monza
Tytuł: Sentinel of Tibia
Liczba postów: 52
Level: 122
M Level: 65
Pacc: TAK
Eq: MMS, BoH, EQ w zależności jakie potworki, gearwheel chain.
Kasa: 2kk

Dodam, że powróciłem do gry i dopiero co zaczynam znowu "ogarniać" na Ancient Scarabach w Mothers lair wyciągam niecałe 500k (gfb system) na samej staminie zielonej, bez dodatkowych bootsów i preya itp. :/
Zbieram dropa od czas do czasu, więc tak to wygląda.
01 marca 2018 godz. 19:54:43
Edytował Varezi
01 marca 2018 godz. 19:55:21
Ikona  #
OFF
Exp: 222
Level: 21
Data dołączenia: 13.11.2017
Liczba postów: 2
Profesja: MS
Level: 60
Skille/magic level: 58
Pacc: Tak
Eq: Bez szału, ale mogę dokupić wszystko
*Pieniądze jakie możesz poświęcić: Mam kupę SD i chciałem je zużyć, plus 100-200k mogę wydać.
*Dodatkowe informacje: Zależy mi na PG z w/w SD
03 marca 2018 godz. 16:29:30
Edytował Xaddey
03 marca 2018 godz. 16:29:51
Ikona  #
OFF
Exp: 213
Level: 21
Data dołączenia: 02.11.2017

Didonks
Postać: Didonks
Level: 245
Osiągnięcia: 267
Serwer: Antica
Liczba postów: 30
Xaddey napisał(a):
Profesja: MS
Level: 60
Skille/magic level: 58
Eq: Bez szału, ale mogę dokupić wszystko
*Pieniądze jakie możesz poświęcić: Mam kupę SD i chciałem je zużyć, plus 100-200k mogę wydać.
*Dodatkowe informacje: Zależy mi na PG z w/w SD

Siema. Polecam we 2 isc na oramond minoski z sd albo wyrmy z sd (liberty bay)
03 marca 2018 godz. 17:32:23
Ikona  #
OFF
Exp: 74
Level: 12
Data dołączenia: 06.03.2018
Liczba postów: 2
Lvl 131 mlv 67
Gdzie expic nie było mnie 2 lata (trochę nie ogarniam)
Zależy mi na expie
06 marca 2018 godz. 23:10:56
Ikona  #
OFF
Exp: 1366
Data dołączenia: 23.06.2010
Godność: Bartek

Elandaril
Postać: Elandaril
Level: 197
Osiągnięcia: 54
Serwer: Secura
Liczba postów: 461
Davixon napisał(a):
Lvl 131 mlv 67
Gdzie expic nie było mnie 2 lata (trochę nie ogarniam)
Zależy mi na expie

Jak nie ogarniasz to bij coś klasycznego żeby się przyzwyczaić np:
Dragon lordy Poi - full magma set + zao robe, bijesz sobie z Avalanche.
Worker Golemy - Vis hury style. Bijesz kilka caveów, bo na jednym resp CI nie wyrobi.
Lizardy na parnych polach, eq od defa i także walisz z Avalanche.
Yalahar Sunken quarter - Helmet of the deep + eq od defa/szybkości + bohy +mount i najlepiej biegać na czarach szybkościowych. Bijesz z Thunderstormów i visów tylko uważaj na Predatory bo dość mocno biją.
Souleatery na Zao - gfb style
Zao - Lizard Chosen z Avalanche, ale tutaj też uważaj, najlepiej eq od defa + firewalle/bomb do pomocy czasami.
Oramond - Mintaury z sd, tylko tutaj trzeba uważać, energy ring w gotowości cały czas, najlepiej na hocie.
Putrid Mummy - jest to nowa silniejsza wersja Mumi, ich cave znajduje się pod Minotaurami w Darashii, na samym dole. Bijesz z gfb.
hellfire fighter na inq - eq jak w przypadku Dragon Lordów + mana shield cały czas+ Firewalker Bootsy. Bijesz także z Avalanche.
Ew hmm. Coś bardziej hardcore, jak na ten lvl np:
Goroma - Medusa Cave - full terra set nawet z bucikami + Garlic amulety no i do pomocy firewalle, bomb, gdyby wyskoczyło więcej niż 1 mob. Bijesz z SD + wand. Tylko na takim lvlu na początku radziłbym biegać na energy ringach żeby zapoznać się ze spownem i z czasem powoli próbować na hp, uwaga na Wavy spod ryja i patrz na garlic amulety jak znika od razu zakładasz nowy, bo taka Medusa potrafi combo za 800~~ przywalić bez tego amuletu. Od 150 lvl kupujesz Gill seta i już bez problemu biegasz na hp, choć ja dawałem rade już na hp od 130+, ale to kwestia wprawy..

Jak widać jest trochę tych miejscówek i pewnie jeszcze o wielu zapomniałem, jedne są trochę trudniejsze, a drugie mniej. Jak dawno nie grałeś to może pobij sobie na początek jakieś Worker Golemy, Dragon Lordy czy Lizardy na zao aż dojdziesz do wprawy i potem możesz celować na coś trudniejszego. Pozdrówki

15 marca 2018 godz. 02:05:03
Edytował Szugar
15 marca 2018 godz. 02:21:13
Ikona Banuta Task #
OFF
Exp: 61
Data dołączenia: 22.01.2013

Xsizow
Postać: Xsizow
Level: 168
Osiągnięcia: 73
Serwer: Monza
Tytuł: Sentinel of Tibia
Liczba postów: 52
Czy dam rade na moim lvl na Banucie robic taska (hydry, medusy i ss)?

- Z sd po jednym zapewne, ale czy ma to sens po jednym mobie rullowac?
- Jaki wtedy bedzie exp/h przy 150% exp gain (czyli na samej green staminie)?
- Jaki waste?
- Jaki set zalozyc?

A moze gfb/ue system lepiej po 3-4 mobki, dam rade?
15 marca 2018 godz. 10:07:54
Ikona  #
OFF
Exp: 1366
Data dołączenia: 23.06.2010
Godność: Bartek

Elandaril
Postać: Elandaril
Level: 197
Osiągnięcia: 54
Liczba postów: 461
Varezi napisał(a):
Czy dam rade na moim lvl na Banucie robic taska (hydry, medusy i ss)?

- Z sd po jednym zapewne, ale czy ma to sens po jednym mobie rullowac?
- Jaki wtedy bedzie exp/h przy 150% exp gain (czyli na samej green staminie)?
- Jaki waste?
- Jaki set zalozyc?

A moze gfb/ue system lepiej po 3-4 mobki, dam rade?

Z sd dasz rade, lurować i gfb raczej nie, masz za mało hp jeszcze na takie rzeczy. 1 Medusa potrafi przywalić sporo z wave + life drain, a co dopiero w połączeniu z trzema innymi mobami, chyba, że chcesz biegać na mana shieldzie. Ale wtedy to nie ma sensu. Nawet bijąc z sd możesz łatwo się tam wywalić, bo często wylatuje tam więcej niż 2/3 moby na raz, jeden wave i Cię nie ma. Alternatywą banuty właśnie jest Goroma, co wyżej napisałem, pewniejsza miejscówka jak na twoj lvl i robisz sobie 2 taski na raz.
- Bijesz z sd + wand pojedynczo i wspomagasz się Vis hurami czasami jak są np: dwa moby. Na twój lvl, możesz sobie zabrać jakieś Fire wave/bomb do pomocy gdyby wyskoczyło więcej niż 2 moby na raz.
- Exp: Myślę, że tak 700/1kk+ na godzinę o ile ogarniesz mapkę gdzie najlepiej latać ( od siebie polecam prawą stronę, bijesz dwa wąskie przejścia i jedno zejście w dół, choć tam ostrożnie). Wiadomo, że z levelem ten exp będzie CI się zwiększał.
- waste raczej nie powinno być, choć to jest losowe. Ja mam tam waste może raz na 5/6 huntów, a z reguły jest plus 10-50k~~ Czasami nawet i 150, wiadomka zależy od farta.
- EQ - poniżej 150 lvl musi być full terra set + Garlic amulety + na niższym lvlu jakiś shield. Od 150 zmieniasz Terra seta na Gill seta i nadal priorytet to Garlic amulety. Jak się czujesz już pewniej możesz zmienic lajtowo tarcze na spellbooka.

Dodam od siebie, że tak od 180~ lvla latam tam bijąc tylko i wyłącznie z samych sd z imbu na Mana leech 2 poziom + softy + life ringi i praktycznie nie tracę już manasów, a jak tracę to może z 20~ na 1300 sd~~. Lecze się exura, exura gran czasami.

15 marca 2018 godz. 16:40:06
Cytuj Podziękowali: Varezi
Ikona  #
OFF
VALAR MORGHULIS

League of Zuzel
@up
Też tak expiłem ale z perspektywy czasu żałuję bo mam teraz 86mvl na 320lv xD Bo biłem bardzo często gorome/banute z SD tracąc tylko kilka potków. Także jak masz kasę to używać spelli na maxa ile CD pozwoli a jak jesteś biedny to tak jak kolega u góry napisał
16 marca 2018 godz. 09:04:25
Ikona  #
OFF
Exp: 184
Level: 19
Data dołączenia: 10.01.2013
Liczba postów: 106
Level: 227
Skille/magic level: 81 bez eq
Eq: yala mask/firemind raiment/dwarven legs/mms/wand of destruction/foxtail amulet/boh
*Pieniądze jakie możesz poświęcić: 5kk
*Dodatkowe informacje:
- Zależy mi na expie 2kk/h na zielonej staminie.
- oramond west odpada
- diremawy 24/7 zajęte
- bandity mam bardzo często wolne więc o kasę się nie martwię tylko exp tam zbyt niski (1.1kk/h)

PS: W temacie dla druida ktoś napisał że na nowych were potworach w edron robi 2kk/h na zielonej, byłem sprawdzić ale robiłem tam max 1.5kk/h, nie wiem czy to różnica lvl/mlvl czy po prostu źle biegałem, dlatego jak ktoś ma jakieś informacje na ten temat to z góry dzięki.
18 marca 2018 godz. 16:19:01
Ikona  #
OFF
Exp: 57
Data dołączenia: 29.07.2016

Pasha Bajceps
Postać: Pasha Bajceps
Profesja: Elite Knight
Level: 97
Osiągnięcia: 47
Liczba postów: 9
Level: 48
Skille/magic level: 30/48
Pacc: tak
Eq: hat of the mad, spirit cloak, spellbook of enlightenment, wand of starstorm, plate legs, zaoan shoes

Pierwszy raz gram sorcem i nie ogarniam jeszcze zbyt dobrze, expilem duzo na peg legu i wszystkie taski tam wykonalem, szukam spokojnego ale dobrego expa zeby ogarnac mechanike gry sorcem. Mam dostep na yalahar i prawdopodobnie na zao tez xD
Slyszalem ze do 50 siedzi sie na spike a potem wyrmy ale z moim skillem raczej nie dam rady xD jakies rady?
19 marca 2018 godz. 10:36:17
Ikona  #
OFF
VALAR MORGHULIS

League of Zuzel
JAnek1511 napisał(a):
Level: 48
Skille/magic level: 30/48
Pacc: tak
Eq: hat of the mad, spirit cloak, spellbook of enlightenment, wand of starstorm, plate legs, zaoan shoes

Pierwszy raz gram sorcem i nie ogarniam jeszcze zbyt dobrze, expilem duzo na peg legu i wszystkie taski tam wykonalem, szukam spokojnego ale dobrego expa zeby ogarnac mechanike gry sorcem. Mam dostep na yalahar i prawdopodobnie na zao tez xD
Slyszalem ze do 50 siedzi sie na spike a potem wyrmy ale z moim skillem raczej nie dam rady xD jakies rady?

Do 50 zrób taski na kapusty, małpy itp. No chyba, że liczy się tylko PG to spike szybko wbić 50 a potem Ramoa na Goromie albo Ancienty
19 marca 2018 godz. 12:38:53
Ikona  #
OFF
Exp: 171
Level: 19
Data dołączenia: 20.04.2011

Zelazny Golem
Postać: Zelazny Golem
Profesja: Paladin
Level: 61
Osiągnięcia: 11
Tytuł: Scout of Tibia
Liczba postów: 76
gdzie expić ms 330 mlvl 124 eq na mlvl z sd ? grim reapery odpadają banuta/goroma,glooth bandits,hellspawny,hellfire fightery,robale gray island mi sie znudziły demce za silne na warzony 4,5,6 niewiem jak wejść
http://tibiopedia.pl/tools/outfiter#29,0,0,94,94,88,41,3,0
21 marca 2018 godz. 13:49:13
Edytował Piotrexo
21 marca 2018 godz. 13:53:44
Ikona  #
OFF
VALAR MORGHULIS

League of Zuzel
Piotrexo napisał(a):
gdzie expić ms 330 mlvl 124 eq na mlvl z sd ? grim reapery odpadają banuta/goroma,glooth bandits,hellspawny,hellfire fightery,robale gray island mi sie znudziły demce za silne na warzony 4,5,6 niewiem jak wejść

Skoro demce zasilne to polecam DL.

spike, oramond West + raidy, asury a ogólnie to th
A ja polecam cześć tej wypowiedzi zachować dla siebie...
zamieścił DamQ's
21 marca 2018 godz. 14:31:41
Edytował DamQ's
21 marca 2018 godz. 17:36:30
Wszystkie czasy podawane są w CET.

Aktualnie temat czyta 2 użytkowników: (1 zalogowany i 1 gość)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum:
Crowny Cro
Witam i Zapraszam | Tibia Damora / Pyra
SHOUTBOX