Login: Zapamiętaj
Hasło:

Lethal Thorn .:Damora:.
Autor Wiadomość
Ikona  #
OFF
Exp: 81
Level: 13
Data dołączenia: 17.10.2015

Lethal Thorn
Postać: Lethal Thorn
Profesja: Royal Paladin
Level: 121
Osiągnięcia: 74
Serwer: Damora
Tytuł: Steward of Tibia
Liczba postów: 15
Witam wszystkich

Niedawno powróciłem do gry na RL Tibii, okazało się, że tym razem moja przygoda potrwa dłużej niż zazwyczaj, a zawsze bardzo mnie kręciły tego typu tematy ze screenami, wręcz uwielbiam je przeglądać, więc uznałem, że może warto by założyć własny temat, w którym to będę Wam przedstawiał życie mojej postaci.

W Tibie gram od 10-12 lat, oczywiście z przerwami. Tibia zawsze wydawała mi się lekko nudna, nawet jeśli zaczynałem grać przygoda kończyła się po około miesiącu. Miesiąc temu - widząc wszystkie zmiany jakie zaszły - chciałem znowu spróbować swoich sił.

Postanowiłem zacząć od 0, inaczej niż zwykle, bez kupowania CC czy tez TC na sell, na nowym serwerze – Damora. Serwer z optymalną ilością graczy dla mnie, ludzie są, można pogadać, znaleźć ekipe na TH czy questa, a równocześnie można też bez większych problemów znaleźć wolny resp. Wybrałem paladyna, moją ulubioną profesje, można robić w sumie wszystko, chyba ideał do gry solo.

Nie nastawiam się na PG, raczej urozmaicone życie, taski, nowe miejscówki, na których nigdy nie byłem, wykorzystanie systemu prey, eventy, jak jest okazja to też questy. Niestety, nie planowałem zakładania takiego tematu, więc na start posiadam w większości screeny, które gra sama mi zapisała... Trochę przydługi ten wstęp, no ale cóż, zaczynajmy.

Na start spróbowałem taska na crocodile, niestety bez skilla było to zbyt mozolne, ale lvl wpadł.

obrazek

Uznałem, że dobrą opcją będzie zarobienie pierwszych pieniędzy i wybrałem się na Swamp Trolle, lvl szedł, medicine pouche wpadały...

obrazek

obrazek

Wbiłem jeszcze pare lvli na cyclopach, a następnie zacząłem taska na tarantule

obrazek

Przyszła pora na dokończenie taska na Crocodile, przy okazji wpadł distance fighting

obrazek

Taski mi się spodobały, więc uznałem, że lecimy z nimi dalej, pora na carniphile, niestety tu pokazało się drewno w rękach po przerwie...

obrazek

Jednak postanowiłem się nie poddawać i taska zrobiłem, nawet 3 razy emotka przy okazji wpadł poziom magiczny

obrazek

Jakoś w międzyczasie był weekend rapid respa, więc wybrałem się trochę zarobić, na Culty Yalahar, podczas rapida całkiem fajne miejsce

obrazek

Zastanawiałem się gdzie by pójść, więc zerknąłem w Preye, miałem Dark Magician'y, więc użyłem bonus rerolli, które miałem z daily reward, troszkę szczęścia i wpadł loot 10/10. Postanowiłem spróbować swojego szczęścia i wydropić Reins, niestety nie udało się, ale lvl'e wpadły

obrazek

Udało się wyciągnąć Leech'a z bagna koło Venore, więc przyszła pora na pierwszego mounta, bestie udało się opanować dopiero za 5 lub 6 razem...

obrazek

Podobał mi się profit na Cultach, w dodatku wpadł prey na Acolyte of the cult, więc zainwestowałem w Music Sheet'y i wybrałem się na Liberty Bay

obrazek

obrazek

Któregoś wieczoru postanowiłem zrobić sobie Green Djinn Questa, niestety po raz kolejny wyszedł nie ogar w rękach... 2x dostałem szybkie TP do temple... Mocno poirytowany, uznałem, że do trzech razy sztuka... No i się udało emotka Choć raczej nie miało to sensu, biorąc pod uwagę, że do tej pory loota do djinnow nie sprzedałem...

obrazek

Przyszła pora na nowe taski, zacząłem od bonebeastow x3, niestety loot z bossa nie dopisał ani raz, ale lvl wpadał

obrazek

Następnie task na mutated tigery, miejscówa strasznie oblegana, ale profit bardzo dobry

obrazek

Usłyszałem o jakichś Orc'ach na krailos, więc wybrałem się sprawdzić miejscówkę, całkiem nieźle szło.

obrazek

Znowu wpadł prey na Dark Magician, jednak i tym razem szczęście nie dopisało, ale wpadł distance fighting.

obrazek

Nadszedł weekend double expa za cofke, uznałem, że najwyższa pora spróbować sił na Wyrmach, lvl szedł bardzo przyjemnie.

obrazek

obrazek

Double się skończył, no to wracamy do tasków, Crystal Spidery i Ice Golemy, profit całkiem, całkiem, ale trochę nudno...

obrazek

Kolejnego dnia, prey na Frost Dragon'y, szału nie było, ale zawsze coś emotka

obrazek

Sporo słyszałem o proficie na Putrid Mummy, któregoś ranka wpadł na nie prey, więc się wybrałem, przy okazji wpadł 90lvl.

obrazek

A tutaj loot, który udało sie uzbierać - 2h prey 10/10 + 1h bez preya

obrazek

Końcem sierpnia usłyszałem ile kosztują Bar of Chocolate, potrzebne do Hot Cuisine Questa. Szczęka mi opadła, okazało się, że na markecie, można bez problemu dostać 100k za sztukę, więc czym prędzej pognałem robić Barbarian Test Quest i areny, 2 poziomy na palku (warlorda się troszkę bałem), ale udało się też 2 poziomy na noob charze. Wpadło niecałe 400k za 30min zabawy...

obrazek

Następnego dnia wskoczył prey na Wyrmy, okazało się, że z preyem można nawet na nich coś zarobić, był też Composite Hornbow, ale była dobra oferta, więc odrazu sprzedany, screen robiony później... Dla ścisłości, od około 80 lvl'a trzymam obydwa prey sloty z lootem 10/10 emotka

obrazek

Przy okazji awans na 20 mlvl

obrazek

Kolejne taski, tym razem GS'y, awans na 95 lvl, oraz loot z dwóch tasków (1000 GS'ów)

obrazek

obrazek

Zaczął się wrzesień, a wraz z nim Rise of Devovorga Event, więc wybrałem się na Edron ubić jedno z jej wcieleń, za drugim razem udało się zadać odpowiednie obrażenia, aby ewentualnie odebrać nagrody. Następnego dnia, dowiedziałem się, że nasz świat zakończył event pozytywnie, odebrałem nagrody, kamień od razu poszedł na market, uznałem, że używanie go na tym lvlu jest bez sensu. W ciągu nocy sprzedał się za 990k emotka

obrazek

obrazek

Nadeszła chwila mojego pierwszego POI na RL tibii, obyło się bez większych emocji... Nie mniej banan na twarzy po odbiorze nagród się pojawił, całkiem spory emotka Według mnie super inicjatywa Crowny'ego, że organizuje te serwisy za darmo.

Zbiórka:

obrazek

Ostatni tron:

obrazek

Od jakiegoś czasu nachodziła mnie ochota na nowego mounta, akurat wpadł prey na hunter'y, więc podjąłem próbę zdobycia Slingshot'a, niestety nie udało się, a tu loot z 2 godzin hunta, niedaleko Venore, w miejscu, które odwiedzamy robiąc pierwszą misje Troubled Animals Quest, czekając na respa, robiłem też rundkę na amazony, żeby nie stać bezczynnie.

obrazek

W końcu nadszedł 100 lvl, w moim przypadku spory próg, przekroczony pierwszy raz na RL'u.

obrazek

Jako, że nadszedł kolejny double, zdecydowałem się wybrać na Grim Reaper'y, jednak chwila nieuwagi i...

obrazek

Ale nie poddajemy się, lecimy dalej, zbijamy zieloną stamine, a przy okazji robimy taski emotka

obrazek

obrazek

Uff... To wszystko co mam do pokazania na dziś, ostatni screen trochę zmniejszony, ale dzięki temu widać w miarę cały stan postaci na dziś. Dodam tylko, że póki co mam 45pkt u Grizzly Adams, do zabicia boss Nightmare'ow Tormentor i do oddania kolejny task na Nightmare, więc jak tylko zrobię The Ice Island Quest, aby wejść do kopalni, pojawią się screeny z walki z nim. Addonów na razie brak, mount tylko jeden, widoczny na screenach, ale są plany, aby to zmienić emotka Odnośnie EQ, obecnie zbieram kasę na Bow of Destruction, a Master Archer Armor i Yala Legs planuje zdobyć robiąc questy, nie pali mi się, dla mnie ważniejsza jest broń, jako, że expie raczej trzymając dystans.

Wszystkie porady oraz podpowiedzi są mile widziane, może polecacie jakąś ciekawą miejscówkę? Zapraszam do komentowania, mam nadzieje, że miło będziecie spędzać czas śledząc życie mojego paladyna. Nowe screeny będę się starał dodawać 2-3 razy w tygodniu, pewnie w poniedziałek po double expie coś wrzucę. Czasu na grę w sumie trochę mam, więc myślę, że będę miał co wrzucać na bieżąco.

@Vadim Oczywiście, nie ma problemu, usunąłem też drugą wzmiankę, chyba przeoczyłeś emotka
o ots nie wspominamy, ok? wyedytowałem
zamieścił Vadim
09 września 2018 godz. 02:19:22
Edytował Spikerooo
09 września 2018 godz. 10:07:22
Ikona  #
OFF
Exp: 1231
Level: 50
Data dołączenia: 23.11.2014

Krayzie Thug
Postać: Krayzie Thug
Profesja: Master Sorcerer
Level: 740
Osiągnięcia: 294
Serwer: Bona
Tytuł: Keeper of Tibia
Liczba postów: 196
Najszybszy exp/h by był na mino oramond chyba.
09 września 2018 godz. 10:19:32
Ikona  #
OFF

Lethal Thorn
taniewino napisał(a):
Najszybszy exp/h by był na mino oramond chyba.

Właśnie słyszałem, że dobre expy, tylko jakoś się nie mogę zebrać emotka Trzeba będzie się w końcu wybrać

Update

Udało się dorwać wolne Grim'y, więc nie mogłem nie skorzystać.

obrazek

Słyszałem, że na grimach raczej waste, ciężko o profit, a tu proszę, 2x Nightmare Blade i nawet profit też jest emotka

obrazek

Wpadłem na 5 min na wyrmy, dobić parę procent.

obrazek

Przyszła pora na przerwe od expa i zrobienie Ice Islands Quest'a do 9 misji, żeby uzyskać dostęp do kopalni na Svar i ubić bossa nightmarow, przy okazji, będąc na Fibuli zrobiłem Fibula quest.

obrazek

Udało się uzyskać dostęp do kopalni, więc pora na ubicie Tormentor x2, pierwszy bez szału:

obrazek

Drugi już troszkę lepiej, ale ogólnie jakoś nie mam szczęścia do loota z bossów emotka

obrazek

Po chwili przerwy, idąc za radą kolegi taniewino, wybrałem się na Minosy Oramond. Przez 1h hunta, max exp/h wyszedł około 720k na double, bez staminy (200%), na grimach było nawet lekko ponad 1,2kk/h na double, ze staminą (300%), więc grimy chyba lepsze dla expa, ale prawdopodobnie tu będzie lepiej niż na wyrmach czy też nightmarach, a w dodatku, bardzo przyjemnie mi się tu biegało.

obrazek

Na dziś to wszystko co udało się zrobić, parę lvli podczas double'a wpadło, więc jestem zadowolony, a teraz pora zregenerować stamine w RL życiu i wyspać się na poniedziałek emotka

Update

Po weekendzie miałem troszkę mniej czasu na granie, ale tragedii nie było, coś tam porobiłem emotka

Znowu 2h na monster, chyba niezły profit, przy okazji wpadł distance fighting i lvl

obrazek

obrazek

Podsumowanie loota z 2h:

obrazek

Wieczorem pojawił się monster na Drefii, oczywiście zanim dobiegłem (po śladach krwi - drogi nie znałem), boss był już ubity, ale za to zdobyłem trochę charm points'ów emotka

Vicious Manbat monster

obrazek

Nightfiend monster

obrazek

Następnie szybka wizyta na Oramond, żeby dobić 113 lvl:

obrazek

Wleciał też następny poziom magiczny:

obrazek

Niedawno zacząłem New Frontier Quest'a, mam już dostęp do Muggy Plains, więc wybrałem się sprawdzić profit w jaskini z monster oraz monster, a także zrobić taska na owe nietoperze, a oto efekt półtorej godzinnego hunta:

obrazek

obrazek

Dziś wieczorem zebrała się spora ekipa na monster, z racji ilości ludzi, bossa nawet nie zobaczyłem, ale za to znowu udało sie podbić Charms points'y emotka

Golden Servant monster

obrazek

Iron Servant monster

obrazek

Diamond_Servant monster

obrazek

Jutro planuje dobić taska na Mutated Bat'y (brakuje około 70) i wybrać się na boss'a, pewnie też coś tam poexpie, więc można się spodziewać update'u.

Pozdrawiam emotka
13 września 2018 godz. 01:23:29
Edytował Spikerooo
13 września 2018 godz. 01:36:56
Ikona  #
OFF
Exp: 256
Level: 23
Data dołączenia: 01.04.2011

Rubenso
Postać: Rubenso
Level: 295
Osiągnięcia: 200
Serwer: Astera
Tytuł: Warden of Tibia
Liczba postów: 106
Hej super temat!
Mam pytanie dlaczego masz servanty odkryte na full przy ubiciu tylko kilkunatu mobow?
13 września 2018 godz. 14:32:52
Ikona  #
OFF
Exp: 1227
Level: 50
Data dołączenia: 24.04.2013

Xataria
Postać: Xataria
Profesja: Elite Knight
Level: 448
Osiągnięcia: 593
Serwer: Celesta
Liczba postów: 88
Rubens napisał(a):
Hej super temat!
Mam pytanie dlaczego masz servanty odkryte na full przy ubiciu tylko kilkunatu mobow?

bo servantow na mad magu trzeba tylko po 5 sztuk.. to nie te servanty przed lloydem
13 września 2018 godz. 17:35:22
Ikona  #
OFF
Exp: 256
Level: 23
Data dołączenia: 01.04.2011

Rubenso
Postać: Rubenso
Level: 295
Osiągnięcia: 200
Serwer: Astera
Tytuł: Warden of Tibia
Liczba postów: 106
Nath Lucon napisał(a):
Rubens napisał(a):
Hej super temat!

bo servantow na mad magu trzeba tylko po 5 sztuk.. to nie te servanty przed lloydem

oo warto wiedziec, kiedy one sie pojawiaja?
13 września 2018 godz. 20:16:05
Ikona  #
OFF

Lethal Thorn
Rubens napisał(a):
Hej super temat!

Dziękuje bardzo, akurat tych servantów wystarczy zabić po 5 sztuk, tak jak kolega UP mówił, łatwo wpada 130 charm points'ów, tu masz wszystko wyjaśnione Their Master's Voice World Change, ja akurat miałem dużo łatwiej, bo było tam spokojnie z 30 osób jak nie więcej, więc usuwanie szlamu nie trwało 40min, jak piszą w spoilerze, tylko 2-3min emotka Warto ze sobą wziąć kogoś, szybciej pójdzie emotka

Gramy dalej! emotka

Grimy z rana jak śmietana emotka

obrazek

Znowu dobijamy poziom na Oramond, całkiem przyjemnie mi się tam biega emotka

obrazek

Dokończyłem taska na monster i wybrałem się na ich bossa monster, oto efekt

obrazek

Wczoraj znów wybraliśmy się na monster, niestety i tym razem nie miałem szczęścia ujrzenia maga, bo ktoś go zabił... Jednak korzystając z okazji Crowny Cro wyczyścił DHQ, więc nie narzekam emotka

obrazek

Później zrobiłem sobie Troubled Animals Quest'a i wybrałem się na parę minut, sprawdzić co jest na początku, na powierzchni, przy okazji wpadł lvl.

obrazek

Nowy dzień, te same grimy emotka 90 distance fighting

obrazek

Musiałem na chwilkę wyjść, wracając nieco się zagapiłem i... Niestety...

obrazek

Jednak biegając z wszystkimi blessami, strata jest właściwie śmieszna, szkoda jedynie kasy na blessy i czasu na ich kupienie...

obrazek

Nie odpuszczamy, blessy kupione, wracamy. Miałem 30min Exp Boost'a z Daily Reward, więc szybko odrobione emotka

obrazek

Tak to wyglądało przez 30 min z boost'em

obrazek

Co dalej? W weekend na pewno chciałbym dalej po zwiedzać Feyrist, zobaczyć co kryje ta wyspa. W niedziele prawdopodobnie wybierzemy się na INQ, misje zrobione, więc jeśli tylko będę online i zbierze się ekipa to spróbujemy. Zrobiłem też New Frontier Quest do 9 misji, także będę szukał kogoś na 9 misje (Mortal Combat), chciałbym pójść dalej z questami na Zao. Kolejny update pewnie w poniedziałek, ewentualnie niedziela wieczór.

Pozdrawiam emotka

Szybki update emotka

Zielona stamina była, grimy wolne były, grzechem byłoby nie skorzystać.

obrazek

Wieczorem był plan, aby zwiedzać dalej Feyrist, jednak odezwał się Moryn z propozycją ukończenia New Frontier Quest'a, więc plany uległy zmianie emotka Walka okazała się nieco łatwiejsza niż się spodziewałem, jednak 3-5 razy złapałem lekkie red hp, ale Moryn poświęcił parę ultimate_healing_rune i obyło się bez wizyty w temple.

Wpadł achievement

obrazek

A także nowy Outfit

obrazek

Po chwili przerwy, uznałem, że skoro jestem już na Zao, to dziś odpuszczam Feyrist i robię Children of the Revolution, tym bardziej, że ktoś szukał ludzi do misji Phantom Army. Niestety, nie zdążyłem, ukończyli questa, kiedy ja robiłem 4 misje, może jutro popołudniu poszukam ekipy na 5 misję, jeśli ktoś byłby chętny, proszę pisać w grze emotka Tymczasem podczas robienia 4 misji wpadł lvl oraz bestiary emotka

obrazek

Sandcrawler monster

obrazek

Na koniec dnia zająłem się rozpoczętym dziś eventem Colours of Magic, otworzyłem wyloocone envelope_from_the_wizards, podążając za spoilerem, dołączyłem do jednego z magów, znalazłem gracza, który dołączył do innego maga i wpadł kolejny achievement. Robiłem ten event pierwszy raz, więc zgarnąłem też zaoan_chess_box.

obrazek

Niedziela była obfita...

Zacząłem rano z zieloną staminą, więc poszedłem na monster, były zajęte, więc postanowiłem dokończyć trzeciego taska na monster oraz monster. Po zabiciu paru mobów, zobaczyłem, że ktoś szuka team'u na Annihilator Quest'a, w sumie nie myślałem o tym quescie, ale nie mogłem pominąć takiej okazji. Udało się bez większych problemów, ale jednak muszę przyznać, że jest tam niezłe combo emotka

obrazek

Następnie wróciłem dobić taska, po skończeniu wybrałem się na boss'a monster, loot bez tragedii, zawsze coś.

obrazek

W międzyczasie dołączyłem do ekipy szukającej ludzi na ostatnią misje Children of the Revolution, akurat kiedy ubiłem boss'a, znaleźliśmy czwartą osobę i pobiegliśmy spróbować swoich sił. Misje ukończyliśmy bez żadnych problemów.

obrazek

Przyszła pora coś zarobić, miałem preye na monster oraz monster, więc wybrałem się na Liberty Bay, Adept'ów nie ma tu za wielu, ale na karcie z nimi nie było nic innego, więc uznałem, że nie zaszkodzi odpalić. Oto efekt dwugodzinnego hunta, jak dla mnie spoko, chociaż gdybym miał prey na monster byłoby lepiej, ale nie ma co narzekać.

obrazek

Dodatkowo wpadł bestiariusz na Acolyte of the Cult monster, powolutku zbliżam się do pierwszego charm'a emotka

obrazek

Zdobyłem parę bag_of_apple_slices, więc poszedłem oswoić monster, chyba bardziej dla achievement'u, niż samego osiołka, który szczególnie urokliwy nie jest...

obrazek

Chwila przerwy i nadeszła ta chwila. Nadszedł ten czas. Czas Inquistion Quest'a. Zaczęliśmy o 20 na statku Edron. Nie był to serwis, a po prostu zbiórka graczy, więc nie było żadnego TS'a, czy też streamera, który by to prowadził, w związku z czym spodziewałem się chaosu... Jednak to co tam się działo... Przeszło moje najśmielsze oczekiwania, od 3 room'a, zaczęło się bieganie "byle do przodu". Od tego czasu nie miałem pojęcia gdzie są jacyś blokerzy, a gdzie reszta, każdy biegał, a potwory między nami. Dopiero w ostatnim roomie się to troszkę uspokoiło, chyba wizja spotkania z monster nieco ochłodziła zapał do biegania na przysłowiową "pałę". Mimo wszystko udało się dojść do Shadow Nexus'a i go zniszczyć, więc jest dobrze. Fajnie, że ktoś zrobił temat i zebrał graczy. Na pewno plus takiego INQ, jest taki, że wszystkie roomy zrobiliśmy w niecałe 30min, minus taki, że jeśli ktoś się nie pilnował skończył w temple, wydaje mi się, że mogło to być nawet około 15 osób, współczuje... Wpadły achievementy, drugi addon do Demonhunter Outfit'u oraz master_archers_armor, co w połączeniu z możliwością kupowania blessów u Henricus'a cieszy mnie najbardziej emotka

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

Na koniec dnia wybrałem się na zwiedzanie Feyrist, całkiem fajne miejsce, wydaje mi się, że na powierzchni można nieźle zarobić. Przy okazji wpadł lvl.

obrazek

Będąc tam zaczęłem A Dream Come True Quest, moim zadaniem było zabić w sumie 200 monster i monster. Wszystko szło dobrze, do czasu gdy musiałem pilnie odejść od komputera, nie miałem czasu na wybijanie, PZ też ciężko byłoby zgubić, więc musiałem podjąć próbę przebiegnięcia do wyjścia... Już prawie dobiegłem...

obrazek

No cóż, możliwość kupna blessów u Henricus'a szybko okazała się przydatna. Po krótkiej przerwie, wróciłem dobić taska oraz odrobić lvl i na tym postanowiłem zakończyłem dość obfitą niedziele emotka

obrazek

Pozdrawiam
17 września 2018 godz. 01:25:54
Edytował Spikerooo
17 września 2018 godz. 01:32:37
Wszystkie czasy podawane są w CET.

Aktualnie temat czyta 1 użytkownik: (0 zalogowanych i 1 gość)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum:
SHOUTBOX