Login: Zapamiętaj
Hasło:

Dalsze problemy po masowym resecie
Autor Wiadomość
Ikona  #
Lider Zespołu
OFF
Exp: 6048
Level: 110
Data dołączenia: 25.08.2010

Darusio
Postać: Darusio
Profesja: Druid
Level: 283
Osiągnięcia: 438
Serwer: Celesta
Pozycja: Tutor
Tytuł: Warrior of Tibia
Liczba postów: 6210
obrazek

Wczoraj wszystkie serwery zostały zresetowane, a problem, który do tego doprowadził został rozwiązany. Niestety, ale podczas resetowania wystąpiły pewne problemy związane z domkami. Dogłębna analiza zostanie przeprowadzona w poniedziałek, tak by odzyskać utracone dobra. CipSoft wyraża żal ze względu na zaistniałą sytuację i spróbują naprawić szkody wobec tych, którzy zostali dotknięci. Informacje o kolejnych krokach będą pojawiać się na bieżąco. Dziękują za wsparcie!
18 sierpnia 2018 godz. 16:41:25
Edytował Darusio
18 sierpnia 2018 godz. 16:44:25
Cytuj Podziękowali: Taczki
Ikona  #
OFF
Exp: 1100
Level: 47
Data dołączenia: 13.05.2013

Groosik
Postać: Groosik
Profesja: Royal Paladin
Level: 558
Osiągnięcia: 417
Serwer: Vunira
Tytuł: Squire of Tibia
Liczba postów: 149
to bedzie kolejna cofka czy nie? bo nie wiadomo czy dalej grac
18 sierpnia 2018 godz. 17:44:20
Ikona  #
OFF
Visca el Barça
Exp: 603
Level: 35
Data dołączenia: 27.08.2016

First Sasha
Postać: First Sasha
Profesja: Royal Paladin
Level: 147
Osiągnięcia: 102
Liczba postów: 422
Grosik93 napisał(a):
to bedzie kolejna cofka czy nie? bo nie wiadomo czy dalej grac

Dołączam się do pytania. emotka

Sasha Life!

obrazek

18 sierpnia 2018 godz. 18:17:44
Cytuj Skrytykowali: Taczki
Ikona  #
Lider Zespołu
OFF
Exp: 6048
Level: 110
Data dołączenia: 25.08.2010

Darusio
Postać: Darusio
Profesja: Druid
Level: 283
Osiągnięcia: 438
Pozycja: Tutor
Tytuł: Warrior of Tibia
Liczba postów: 6210
Ciężko powiedzieć. Na logikę, to nie będzie, bo kolejna cofka i to o kilka dni mogłaby spowodować, delikatnie to ujmując, znaczne niezadowolenie graczy. A z drugiej strony już nie raz działy się pewne rzeczy nie do końca zgodne z np. moim rozumowaniem emotka

Sprawa będzie rozpatrywana w poniedziałek, więc dzisiaj... jeden rabin powie tak, a inny rabin powie nie ¯\_(ツ)_/¯
18 sierpnia 2018 godz. 19:31:11
Cytuj Podziękowali: Holy Mortal, Sasha10
Ikona  #
OFF
Exp: 488
Level: 31
Data dołączenia: 26.07.2017
Liczba postów: 289
Jak dla mnie cofka będzie na 99% bo akcje z kopiowaniem tc, sprzedawaniem casców nie swoich itd są zbyt grube i ja w weekend nie gram żeby potem mnie szlag nie trafił.
18 sierpnia 2018 godz. 20:16:35
Edytował Krwiopalczasty
18 sierpnia 2018 godz. 20:17:20
Ikona  #
Moderator
ON
Déjà vu
Exp: 738
Level: 38
Data dołączenia: 15.01.2015

Taczkami Do Venore
Profesja: Knight
Level: 272
Osiągnięcia: 482
Tytuł: Warden of Tibia
Liczba postów: 365
Szkoda, że taka fala hejtu wylała się na Cipsoft, ale z drugiej strony rozumiem też tych, którzy expili w tamte dni i wszystko poszło na marne :/
Według mnie również cofka będzie, widząc to co stało się po tym zresetowaniu.

Pozdrawiam, Taczka emotka
to dla tych ludzi, którzy są i będą tutaj zawsze."
18 sierpnia 2018 godz. 20:27:26
Cytuj Skrytykowali: Sasha10, Voc
Ikona  #
OFF
Taczki napisał(a):
Szkoda, że taka fala hejtu wylała się na Cipsoft, ale z drugiej strony rozumiem też tych, którzy expili w tamte dni i wszystko poszło na marne :/

Tylko, że fala hejtu nie jest nawet za stracony czas/exp/gp tylko za ich podejście do tego, "w ramach rekompensaty dostaniecie double exp (który jest bez sensu i na którym zyskuje tylko cipsoft sprzedając TC) i łaskawie 1 dzień pacc znajcie nasze dobre serce" A ludzie stracili nie tylko exp ale i dropy, czas na questy itd i oni nie dostają "rekompensaty". Moim zdaniem to dobra okazja na wciśniecie double loota który był zapowiadany a potem odwołany.
18 sierpnia 2018 godz. 20:58:14
Edytował Krwiopalczasty
18 sierpnia 2018 godz. 20:59:25
Cytuj Podziękowali: namlessone
Ikona  #
OFF
Exp: 1540
Level: 56
Data dołączenia: 03.05.2010

Krwawa Zemsta
Postać: Krwawa Zemsta
Profesja: Elite Knight
Level: 230
Osiągnięcia: 262
Serwer: Bona
Tytuł: Warden of Tibia
Liczba postów: 1019
Krwiopalczasty napisał(a):
Taczki napisał(a):

Tylko, że fala hejtu nie jest nawet za stracony czas/exp/gp tylko za ich podejście do tego, "w ramach rekompensaty dostaniecie double exp (który jest bez sensu i na którym zyskuje tylko cipsoft sprzedając TC) i łaskawie 1 dzień pacc znajcie nasze dobre serce" A ludzie stracili nie tylko exp ale i dropy, czas na questy itd i oni nie dostają "rekompensaty". Moim zdaniem to dobra okazja na wciśniecie double loota który był zapowiadany a potem odwołany.

Double loot to i tak mało, na takie sytuacje powinni zrobić specjalne vouchery 1-3 dniowe. Bo co z tego że double loot jak 60-70% poszkodowanych albo nie będzie miało czasu na grę w weekend albo nawet nie znajdą miejscówki. Poszkodowany jest każdy kto grał, a rekompensate dostają tylko ci co wejdą na expa.
18 sierpnia 2018 godz. 23:15:01
Cytuj Skrytykowali: PannaEm, Arabke Podziękowali: Holy Mortal, DagixFire, Noov, Alex Hope
Ikona  #
OFF
Exp: 59
Level: 11
Data dołączenia: 25.07.2017

Panttheon
Postać: Panttheon
Level: 363
Osiągnięcia: 268
Serwer: Vunira
Liczba postów: 6
Dobrze mówisz powinni dać vouchery 1-3 dniowy z data ważności np ze masz miesiąc na wykorzystanie potem wygasa bo prawda jest taka ze wiele osób niema czasu w weekendy . Mam nadzieje ze wszystko wróci do normy
19 sierpnia 2018 godz. 00:07:29
Cytuj Skrytykowali: PannaEm Podziękowali: Alex Hope
Ikona  #
OFF
Voucherów nie dadzą bo jak to ktoś pisał na forum "prawie zniszczyły tibie" poprzez ataki ddos, dodatkowo vouchery o ile się nie mylę były na expa a jak pisałem wcześniej double exp działa jedynie na korzyść cipsoftu czy to w formie eventu weekendowego czy voucherów a rekompensata powinna być szersza i obejmować więcej ludzi niż tylko tych "expiących" a double loot by zadowolił i tych co stracili exp (mogą poexpić bardziej hardcorowo bo profit większy będzie) jak i tych co stracili loota oraz "czas" bo jak wpadnie jakiś fajny rarek to zawsze cieplej na serduszku.
19 sierpnia 2018 godz. 04:28:52
Cytuj Podziękowali: Rihann
Ikona  #
OFF
Exp: 52
Level: 10
Data dołączenia: 27.06.2015
Liczba postów: 7
No to teraz wyleje moje żale, dla wszystkich tych, którzy nie chcą tego czytać zapraszam na koniec gdzie znajdziecie puente, a dla wszystkich tych panów życia albo nie grających w tamten dzień i chcących wytłumaczyć mi że to ja jestem niepoważny pokazuje wam środkowy palec.

Rekompensata - z definicji ma zrekompensować osobą poszkodowanym sytuacje którzy wywołała u nich jakieś straty.

Najpierw zacznijmy od jednego dnia pacc. #DOJASNEJCHOLERY oni są poważna firma?

30 dni PACC to usługa za którą płace powiedzmy 30 zł, cipsoft w tym powinien mi zagwarantować dokładnie tyle dni ani mniej ani więcej dostępu do płatnej zawartości gry albo niech nazwą to dobrowolną dotacją wtedy zamknę ryj, a jeżeli nie może zagwarantować bo zbankrutował i tibijka leci na odstrzał, to każdy dzień, którego nie zdążę już wykorzystać z wiadomych przyczyn powinien mi zwrócić w pieniążkach wyliczonej z proporcji.
Tym tokiem rozumowania rollback czyli, zabranie mi 1 dnia z mojej płatnej subskrypcji za którą zapłaciłem, powinien mi obowiązkowo zwrócić przedłużając o 1 dzień moj czas premium albo zwrócić mi poniesione prze zemnie straty w wysokości 1 złoty i to bez żadnego pisania o tym jak by to było wielkie ich poświecenie to jest ich OBOWIAZEK. Więc epoca, która straciła 3 dni dostanie 1 dzień w zamian rekompensaty <śmiech>.

Kwestia numer 2
Double exp/skill
Ja nawet nie wiem od czego zacząć? Bezczelność tej firmy osiąga poziom dla mnie niespotykany. Jak pisałem wcześniej rekompensata ma zwrócić poszkodowanym czyli ludziom grającym w tamten dzień ich stracony czas. Wytłumaczcie mi jak mam sobie zrekompensować ten dzień skoro double exp dostana wszyscy? Skoro ja grałem w tamten dzień i straciłem coś to jak mam to odzyskać skoro dostęp do benefitu mają wszyscy grający w tym nieposzkodowani, mogą dać i 10x mnożnik i co to zmieni?? No chyba ze ich pokracznym tokiem rozumowania ja mam teraz pocisnąć dłużej zarwać nocke w te dni double expa co bym sobie mógł to ZREKOMPENSOWAĆ SAM nosz kur... i wy to łykacie? Dorośli ludzie? Już pomijam fakt tego ze na starych światach gildie dominujące nie dopuszczą do koryta a double exp do to najgorszy event wyzwalający w ludziach najgorsze odruchu i chamstwo. Osobiście nie gram wtedy bo to kosztuje zbyt wiele nerwów.

Sprawa voucherów, kolejny absurd. Piszą ze były szkodliwe, ja tego czytac nie mogę bo mi się słabo robi, same w sobie vouchery nie były szkodliwe. Szkodliwy był natomiast sposób ich dystrybucji, rozdawanie na prawo i lewo za pierdoły bez ograniczeń czasowych i z możliwością aktywacji kilku na raz. To nie wina voucherów tylko cipsoftu a teraz udają greków i tłumaczą tym że boją sie dotykać mechanizmów sprawdzonych w innych grach i działających jak należy w odopowiednich rękach. GRATULACJE CIPSOFT!

SOLUCJA?
24 godzinny voucher dla ludzi grających w tamten dzień, który wykorzystam w dowolnej dla mnie chwili. Koniec tematu. Poważna awaria, poważne straty, poważne podejście. Nieeee, lepiej pisać ze vouchery zabija grę i boja sie uzywać tego machanizmu to tak jak bym bał się uzywać noża kuchennego bo moge przypadkiem sobie go wbic w serce i umre. ehh no comments

19 sierpnia 2018 godz. 14:37:12
Cytuj Podziękowali: Grosik93, Szefas, Alkas, Noov
Ikona  #
OFF
Exp: 86
Level: 13
Data dołączenia: 17.07.2018

Taley Alip
Postać: Taley Alip
Level: 321
Osiągnięcia: 152
Serwer: Luminera
Liczba postów: 3
urbajabba napisał(a):

SOLUCJA?
24 godzinny voucher dla ludzi grających w tamten dzień, który wykorzystam w dowolnej dla mnie chwili. Koniec tematu. Poważna awaria, poważne straty, poważne podejście. Nieeee, lepiej pisać ze vouchery zabija grę i boja sie uzywać tego machanizmu to tak jak bym bał się uzywać noża kuchennego bo moge przypadkiem sobie go wbic w serce i umre. ehh no comments

Voucherów nie dadzą, bo brazole znów będą ddosować. Jak dobrze wiemy cip nie jest w stanie się bronić przed atakami mieszkańców bambusowych chatek emotka
19 sierpnia 2018 godz. 15:07:53
Cytuj Podziękowali: Noov
Ikona  #
OFF
Exp: 232
Level: 22
Data dołączenia: 29.03.2017

Daiqueiri
Postać: Daiqueiri
Level: 358
Osiągnięcia: 295
Serwer: Bona
Liczba postów: 49
Jeżeli zrobią cofkę o 3 dni - brawo dla nich.
To, że są z lekka niekompetentni to nie nasza wina. Ciężko stworzyć system, który po resecie nie będzie usuwał progresu ludzi przez x dni? Czekam jeszcze na cofkę o 3 dni wstecz w poniedziałek.
19 sierpnia 2018 godz. 16:00:01
Ikona  #
OFF
Exp: 294
Level: 24
Data dołączenia: 01.12.2012
Liczba postów: 61
Darnak napisał(a):
Jeżeli zrobią cofkę o 3 dni - brawo dla nich.
To, że są z lekka niekompetentni to nie nasza wina. Ciężko stworzyć system, który po resecie nie będzie usuwał progresu ludzi przez x dni? Czekam jeszcze na cofkę o 3 dni wstecz w poniedziałek.

Sam byłem przekonany w 100 procentach, że faktycznie zapowiada się trzydniowa cofka, szczególnie jak zobaczyłem
towarning, chociaż podobno okazało się to być błędem który wyświetla się w kliencie(nie jest to informacja przesyłana do serwera, i nie zmienia się stan tc, to coś w rodzaju błędu graficznego).
Jeśli faktycznie tak jest, to nie będzie resetu wszystkich serwerów, tylko zapewne tych, na których jakieśtam problemy z domkami(na celeście typek ma 2 domy naraz)
19 sierpnia 2018 godz. 16:17:06
Ikona  #
ON
Exp: 91
Level: 14
Data dołączenia: 08.05.2018
Liczba postów: 6
Witam.
Mam pytanie gram na securze czy w poniedziałek będzie na tym serwerze cofka trzy dniowa ?
19 sierpnia 2018 godz. 16:24:54
Wszystkie czasy podawane są w CET.

Aktualnie temat czyta 1 użytkownik: (0 zalogowanych i 1 gość)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum:
Crowny Cro
Pow'ranny Crowny
Maxigashi
TIBIJSKA KAWA
SHOUTBOX