Login: Zapamiętaj
Hasło:

Reset wszystkich serwerów
Autor Wiadomość
Ikona  #
OFF
Exp: 86
Level: 13
Data dołączenia: 17.07.2018

Taley Alip
Postać: Taley Alip
Profesja: Elite Knight
Level: 321
Osiągnięcia: 152
Serwer: Luminera
Tytuł: Squire of Tibia
Liczba postów: 3
Nadal są jakieś bugi?
18 sierpnia 2018 godz. 11:01:26
Ikona  #
OFF
Exp: 217
Level: 21
Data dołączenia: 16.03.2018

Northern Moon
Postać: Northern Moon
Profesja: Knight
Level: 85
Osiągnięcia: 61
Serwer: Peloria
Tytuł: Steward of Tibia
Liczba postów: 54
Seligeari napisał(a):
wszystko byłoby do przełknięcia jak by Cipsoft chociaż informował ludzi co się dzieje i dzień po takich problemach był w stanie gotowości bez względu czy to sobota czy niedziela

Tylko wiesz, to, że nic nie piszą, nie jest równoznaczne z tym, że nic nie robią. Być może łatają wszystkie dziury i dadzą znać jak będą mieli pewność, że wszystko hasa jak należy.
18 sierpnia 2018 godz. 11:36:27
Cytuj Skrytykowali: Zarex
Ikona  #
OFF
USER SINCE 2010
Exp: 1033
Level: 45
Data dołączenia: 20.07.2013

Killie Millie
Postać: Killie Millie
Profesja: Sorcerer
Level: 226
Osiągnięcia: 291
Serwer: Antica
Liczba postów: 526
A ja te wszystkie dni byłem w górach, świeciło słońce i było super. Nikt mi tego nie cofnie emotka
18 sierpnia 2018 godz. 14:04:59
Cytuj Skrytykowali: Fish Podziękowali: Taczki, Dairoshi, astapaa, babcia22, IRequ, Noov, Voc, LuisPro
Ikona  #
OFF
Exp: 68
Level: 12
Data dołączenia: 11.08.2018

Paleruss
Postać: Paleruss
Profesja: Royal Paladin
Level: 108
Osiągnięcia: 78
Serwer: Monza
Tytuł: Sentinel of Tibia
Liczba postów: 2
Jest oficjalne stanowisko Cipsoftu:

On Friday the 17th 2018 we had to apply a reset of all game worlds. We were able to fix the problem that caused the resets. Unfortunately some problems concerning houses occurred during the reset. We will do a deep analysis of the problems on Monday in order to bring back all the lost goods. Please be assured, that we are really sorry for the situation and try to resolve this for all affected players. We will inform you as soon as we have specific information on the next steps. Thank you for your support, Tibians!

źródło: tibia.com

18 sierpnia 2018 godz. 15:57:35
Edytował Dinoka
18 sierpnia 2018 godz. 15:59:21
Ikona  #
OFF
Exp: 50
Level: 10
Data dołączenia: 18.08.2018

Fajniutka
Postać: Fajniutka
Profesja: Master Sorcerer
Level: 236
Osiągnięcia: 176
Serwer: Damora
Tytuł: Warden of Tibia
Liczba postów: 1
No cóż, rozwiązanie problemu nie jest najlepsze.
Gorzej, że problem nadal występuje i masa graczy może stracić czas poświęcony na grę w ten weekend.
Ja sobie odpuściłem, z wiadomych przyczyn, ostrzegłem ludzi na world chacie ale zostałem wyśmiany XD
No co zrobić emotka
18 sierpnia 2018 godz. 17:38:48
Ikona  #
OFF
Visca el Barça
Exp: 603
Level: 35
Data dołączenia: 27.08.2016

First Sasha
Postać: First Sasha
Level: 147
Osiągnięcia: 102
Serwer: Celesta
Liczba postów: 422
To można już grać czy jeszcze nie? emotka

Sasha Life!

obrazek

18 sierpnia 2018 godz. 18:17:07
Cytuj Skrytykowali: Fish
Ikona  #
OFF
Exp: 68
Level: 12
Data dołączenia: 11.08.2018

Paleruss
Postać: Paleruss
Osiągnięcia: 78
Serwer: Monza
Liczba postów: 2
Sasha10 napisał(a):

Grać można, ale Cipsoft nie gwarantuje, że nie będzie cofki emotka
18 sierpnia 2018 godz. 19:17:56
Ikona  #
OFF
Exp: 459
Level: 30
Data dołączenia: 06.10.2014

Kotlet eltorma
Postać: Kotlet eltorma
Profesja: Paladin
Level: 26
Osiągnięcia: 3
Serwer: Vunira
Liczba postów: 103
Sasha10 napisał(a):

Bezpieczniej jest odpuścić czy też zrobić chara do pk :d
18 sierpnia 2018 godz. 22:13:11
Ikona  #
OFF
Exp: 408
Level: 29
Data dołączenia: 01.02.2013

Nisogaf
Postać: Nisogaf
Level: 340
Osiągnięcia: 528
Serwer: Vunira
Tytuł: Squire of Tibia
Liczba postów: 144
Za takie coś powinny być vouchery. CipSoft zatrzymał się mentalnie w 2003-2004. Jeszcze śmią stawiać warunki rekompensat. Wydaje mi się ze oni celowo testują grupę docelowa w rezultacie czego zostanie na serwerach po 50-100 graczy, którzy będą pakować hajs w trupa. Mamy 2017+1 a oni bie potrafią się uporać z błędem w grze, 70 ludzi nie wie co robić i tylko śmieje się ze swoich klientów ze jeszcze im wierzą. Spójrzcie na inne gry, wszystkie aktualizacje, łatki, naprawy wprowadzane w nocy kiedy jest mniej graczy, praktycznie w każdym miesiącu eventy aby zachęcić nowych graczy do gry. A w tibi? Se ugotuj zupę z dżinem.
19 sierpnia 2018 godz. 11:44:43
Cytuj Skrytykowali: dmn, PannaEm, breivikjunior Podziękowali: babcia22, Noov, Voc, Pociach, Szefas, Fish
Ikona  #
OFF
Exp: 217
Level: 21
Data dołączenia: 16.03.2018

Northern Moon
Postać: Northern Moon
Level: 85
Osiągnięcia: 61
Serwer: Peloria
Liczba postów: 54
Kawowowiec napisał(a):
Jeszcze śmią stawiać warunki rekompensat.

Jeżeli mieliby brać pod uwagę prośby i groźby graczy, to by wyszło, że każdy chce co innego, więc logicznym jest, że będąc twórcą gry decydujesz jak rozwiązujesz sytuację kryzysową.

Kawowowiec napisał(a):
Wydaje mi się ze oni celowo testują grupę docelowa w rezultacie czego zostanie na serwerach po 50-100 graczy, którzy będą pakować hajs w trupa.

Oczywiście, bo strzelanie sobie w kolano i celowa chęć uzyskania negatywnego feedbacku to target każdej firmy.

Kawowowiec napisał(a):
Mamy 2017+1 a oni bie potrafią się uporać z błędem w grze, 70 ludzi nie wie co robić i tylko śmieje się ze swoich klientów ze jeszcze im wierzą.

Aktualnie w siedzibie CipSoftu:
obrazek

Kawowowiec napisał(a):
Spójrzcie na inne gry, wszystkie aktualizacje, łatki, naprawy wprowadzane w nocy kiedy jest mniej graczy, praktycznie w każdym miesiącu eventy aby zachęcić nowych graczy do gry.

Ponad 10 lat temu można było tylko pomarzyć o eventach kilka razy w miesiącu i jak już był event, to był raz na pół roku i to przy dobrych wiatrach i nikt nie narzekał, a teraz? To źle, to niedobrze, a czemu w ten weekend, a czemu double, a czemu w pełnię księżyca, ja pierre dolle. Można odnieść wrażenie, że większość dzisiejszych graczy to rozkapryszeni malkontenci, którzy mają muchy w nosie 24/7. Porównywanie Tibii do innych gier mija się z celem, bo każda gra jest unikatowa w wielu czynnikach i doszukiwanie się korelacji jest pozbawione sensu.
19 sierpnia 2018 godz. 12:11:13
Cytuj Skrytykowali: Zarex Podziękowali: dmn
Ikona  #
OFF
Exp: 185
Level: 19
Data dołączenia: 22.01.2015
Liczba postów: 131
@up, porownywac gier rzeczywiscie nie ma sensu ale firme, developera gry, ich podejscie do klienta to juz porownac mozna. Gralem poltorej roku w BDO i niewyobrazalna tam byla sytuacja jaka ma miejsce tu. Gra sie sypie od piatku, a oni maja to gdzies. Przyjda w poniedzialek do roboty, wylacza serwery na caly dzien i dopiero beda cos grzebac. Notke z klopa napisali ze niby cos robia i nara.
W przytaczanym wyzej BDO jak gra sie sypnela w nocy z soboty na niedziele to o 6 rano w niedziele, raptem 3 godziny pozniej blad byl juz naprawiony, a serwery swiezo odpalone. Przeprosiny i rekompensata w postaci 1 dniowych voucherow.

Nie bronmy Cipsoftu, nie pracuje tam 3 zapalencow za puszke coli tylko 70 osob.
19 sierpnia 2018 godz. 17:07:03
Cytuj Podziękowali: Fish, niemamspacji
Ikona  #
OFF
.. festina lente ;)
Exp: 2296
Level: 68
Data dołączenia: 03.04.2012
Godność: Anula

Miracle Ann
Postać: Miracle Ann
Profesja: Elite Knight
Osiągnięcia: 134
Serwer: Premia
Liczba postów: 613

.. akurat mnie cofki ominęły, bo nie grałam, wyjechałam sobie nad morze na dłuuugi weekend i dopiero wróciłam emotka

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
..rzeczywistość jest tylko iluzją, bo czyż każdy nie widzi jej inaczej? .. emotka

19 sierpnia 2018 godz. 22:14:04
Cytuj Skrytykowali: Zarex Podziękowali: babcia22
Ikona  #
OFF
Exp: 146
Level: 17
Data dołączenia: 07.02.2013

Phemistrily Pall
Level: 200
Osiągnięcia: 167
Serwer: Secura
Liczba postów: 45
To, że pracuje tam 70 osób nie oznacza tego, że 70 osób pracuje nad problemem. Weźcie pod uwagę, że są różne działy, pewnie niektóre z tych osób nawet nie potrafią testować tej gry, a co dopiero wyszukać jakiegoś błędu w kodzie, czy w ogóle w grze na tyle, aby go zrozumieć. Cipsoft jest raczej średnią firmą, na pewno nie dużą. Załóżmy, że 10 osób z tego to programiści, a więc to nie jest tak, że nagle cała firma staj do góry nogami tylko po to, aby znaleźć błąd, bo część z tych osób jeszcze więcej by zaszkodziło, niż pomogło. Dlatego zamiast wieszać na kimś liny ważny jest feedback, widzisz coś co mogło spowodować błąd? Zgłaszasz to! Opisujesz najbardziej jak się da! Tworzenie gier bez silników to nie jest taki najprostszy orzech do zgryzienia. Problemów może być tak wiele, że niektórzy sobie nie wyobrażają w czymś na pozór prostym, ale jeżeli gracze to taka super społeczność to czemu nie potrafią zrozumieć takiej ważnej rzeczy? Jak czytałem przez weekend czat na securze to czasami szło się za głowę złapać jakie durnoty ludzie piszą. Mam wrażenie, że ludziom wydaje się, że takie gry robi się na zasadzie budowania klocków lego w jakichś RPG Makerach, czy nakładkach dla dzieci na jakieś unity, czy inny silnik xD.
20 sierpnia 2018 godz. 04:10:17
Cytuj Skrytykowali: Krwiopalczasty, Noov, Fish
Ikona  #
OFF
Exp: 488
Level: 31
Data dołączenia: 26.07.2017
Liczba postów: 289
patox napisał(a):
To, że pracuje tam 70 osób nie oznacza tego, że 70 osób pracuje nad problemem. Weźcie pod uwagę, że są różne działy, pewnie niektóre z tych osób nawet nie potrafią testować tej gry, a co dopiero wyszukać jakiegoś błędu w kodzie, czy w ogóle w grze na tyle, aby go zrozumieć. Cipsoft jest raczej średnią firmą, na pewno nie dużą. Załóżmy, że 10 osób z tego to programiści, a więc to nie jest tak, że nagle cała firma staj do góry nogami tylko po to, aby znaleźć błąd, bo część z tych osób jeszcze więcej by zaszkodziło, niż pomogło. Dlatego zamiast wieszać na kimś liny ważny jest feedback, widzisz coś co mogło spowodować błąd? Zgłaszasz to! Opisujesz najbardziej jak się da! Tworzenie gier bez silników to nie jest taki najprostszy orzech do zgryzienia. Problemów może być tak wiele, że niektórzy sobie nie wyobrażają w czymś na pozór prostym, ale jeżeli gracze to taka super społeczność to czemu nie potrafią zrozumieć takiej ważnej rzeczy? Jak czytałem przez weekend czat na securze to czasami szło się za głowę złapać jakie durnoty ludzie piszą. Mam wrażenie, że ludziom wydaje się, że takie gry robi się na zasadzie budowania klocków lego w jakichś RPG Makerach, czy nakładkach dla dzieci na jakieś unity, czy inny silnik xD.

Nieważne czy "programistów" jest 3, 7 czy 30 tylko to, że niemała firma zarabiająca grube miliony (i to nie przesada bo sami takie wyniki finansowe podali) nie potrafi przez weekend wezwać speców i naprawić problemu tylko czeka na "dzień roboczy" a problemy to nie niedziałająca dźwignia gdzieś na queście czy inna duperela którą można poprawić w spokoju po weekendzie tylko grube bugi rozpi... grę nikt nie mówi, że to jest proste ale cipsoft to nie firma w garażu czy z serwerem na uniwerku tylko 20letnia firma z kupą pracowników oraz kupą pieniędzy i nie może zawołać w trybie awaryjnym swoich pracowników technicznych bo co? Nadgodziny? serio... Ja jak w firmie mam młyn to potrafią mnie o 7 rano w niedziele wezwać bo sytuacja wymaga mojej obecności tutaj powinno być to samo. Zesrało się w piątek to w sobotę powinna być kolejna cofka i naprawione błędy a dostaliśmy jak to ktoś określił wiadomość napisaną z kibla, że przyglądają się sytuacji (ku... serio?) i zaczniemy działać w poniedziałek (facepalm)
20 sierpnia 2018 godz. 06:22:27
Cytuj Podziękowali: Noov, Fish, Silla
Ikona  #
OFF
PJWSTK MORDO!
Exp: 1205
Level: 49
Data dołączenia: 27.06.2013

Domciu
Postać: Domciu
Profesja: Paladin
Level: 84
Osiągnięcia: 18
Serwer: Bona
Liczba postów: 566
Epoca - rapid spawn -> Brak staminy po dwóch dniach i włączą double expa na 3 dni dla graczy którzy staminke zjedzą bankowo haha emotka

20 sierpnia 2018 godz. 10:17:36
Edytował TieN1990
20 sierpnia 2018 godz. 10:41:40
Cytuj Podziękowali: Holy Mortal
Wszystkie czasy podawane są w CET.

Aktualnie temat czyta 1 użytkownik: (0 zalogowanych i 1 gość)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum:
Crowny Cro
Pow'ranny Crowny
Maxigashi
TIBIJSKA KAWA
SHOUTBOX