Login: Zapamiętaj
Hasło:

Gra - klawiatura, mysz - hotkey
Jak gracie ?
Autor Wiadomość
Ikona  #
OFF
Exp: 662
Level: 36
Data dołączenia: 21.08.2013

Rianc
Postać: Rianc
Profesja: Knight
Level: 277
Osiągnięcia: 145
Serwer: Epoca
Tytuł: Warden of Tibia
Liczba postów: 191
Witam serdecznie,
(do moderatorów- jeśli wybrałem zły dział proszę o przeniesienie)

Założyłem temat ponieważ zastanawiam się w jaki sposób gracie, jakiego sprzętu używacie - w jaki sposób używacie hotkey.
Co do sprzętu to mam komplet. Posiadam klawiaturę, razer nagę, zwykłą myszkę i keypad razer orbweaver.

W sumie nie było mnie w tibii 2 lata, ale skończywszy grę pamiętam, że używałem keypada do chodzenia(strzałki + skosy), a z myszki posługiwałem się 12 hotkey(Razer naga)

Wczesniej kiedy zaczałem używać razer nagi exp/h wzrósł, jednak problem pojawił się podczas Warów na infernie/Morcie - światach których wtedy grywałem.
Wiadomo jak podczas wojny, trochę więcej się dzieje i cięzko kciukiem naciskac na raz 3,4 hotkeye.

W mojej opinie więc najlepiej używac myszki z 2 hotkey(ava,gfb) + klawiatura F1-F12 . Przy czym lewa ręka strzałki skosy a prawa myszka. Podczas akcji prawa wędruje na skosy, a lewa na F1-F12.

Podzielcie się jak wy gracie, a że rozpoczynam grę może w jakiś sposób korzystam.

26 lipca 2018 godz. 19:22:32
Ikona  #
OFF
Exp: 220
Level: 21
Data dołączenia: 05.06.2016

Bestian Waleczny
Profesja: Elite Knight
Level: 415
Osiągnięcia: 470
Serwer: Kenora
Liczba postów: 17
Rolek90 napisał(a):
Witam serdecznie,
(do moderatorów- jeśli wybrałem zły dział proszę o przeniesienie)

Założyłem temat ponieważ zastanawiam się w jaki sposób gracie, jakiego sprzętu używacie - w jaki sposób używacie hotkey.
Co do sprzętu to mam komplet. Posiadam klawiaturę, razer nagę, zwykłą myszkę i keypad razer orbweaver.

W sumie nie było mnie w tibii 2 lata, ale skończywszy grę pamiętam, że używałem keypada do chodzenia(strzałki + skosy), a z myszki posługiwałem się 12 hotkey(Razer naga)

Wczesniej kiedy zaczałem używać razer nagi exp/h wzrósł, jednak problem pojawił się podczas Warów na infernie/Morcie - światach których wtedy grywałem.
Wiadomo jak podczas wojny, trochę więcej się dzieje i cięzko kciukiem naciskac na raz 3,4 hotkeye.

W mojej opinie więc najlepiej używac myszki z 2 hotkey(ava,gfb) + klawiatura F1-F12 . Przy czym lewa ręka strzałki skosy a prawa myszka. Podczas akcji prawa wędruje na skosy, a lewa na F1-F12.

Podzielcie się jak wy gracie, a że rozpoczynam grę może w jakiś sposób korzystam.

Ja używam myszki 2 hoty po boku 1 środkowy mana exura uhp reszta f1-f12 emotka
26 lipca 2018 godz. 23:31:53
Ikona  #
OFF
Exp: 232
Level: 22
Data dołączenia: 29.03.2017

Daiqueiri
Postać: Daiqueiri
Level: 358
Osiągnięcia: 295
Serwer: Bona
Tytuł: Squire of Tibia
Liczba postów: 49
Ja używam numpada do chodzenia F1-F12, do tego alt+1,2,3,~ i shift+1.
Prawa ręka przeskakuje myszka/numpad i lewa ręka cały czas pracuje na hotkeyach. emotka
Ale planuję przerzucić się na myszkę z hotkeyami.
06 sierpnia 2018 godz. 17:42:28
Ikona  #
OFF
Exp: 775
Level: 39
Data dołączenia: 17.11.2015

Dairoshi
Postać: Dairoshi
Level: 491
Osiągnięcia: 980
Serwer: Bona
Liczba postów: 118
Myska 2 przycyski z boku (z ctrl, shift daje sporo opcji: bomby, mwall, exura ico, potrawka itd), 1 na gorze (manaski, scyzoryk), scroll (supreme, stone skiny). Do sterowania uzywam WSAD, reszta hotkey typu exori, exori gran klawisze sąsiadujące (cyferki + literki). F1-F12 zakladanie ringow/amuletow ale nie wszystko wykorzystane.

06 sierpnia 2018 godz. 18:20:16
Ikona  #
OFF
Exp: 31
Level: 8
Data dołączenia: 13.08.2018
Liczba postów: 5
Podepnę sie pod temat, ale nieco z innej bajki.
Czy można zmienić sterowanie postacią ze strzałek np na "w,a,s,d"? I jak to zrobic? wracam po dluugim okresie i mam laptopa niestety na klawiaturze ma bardzo małe te strzałki czasem próbując iść mam wciśnięty enter.
14 sierpnia 2018 godz. 17:40:18
Ikona  #
OFF
Exp: 169
Level: 18
Data dołączenia: 18.12.2014

Niquit
Postać: Niquit
Profesja: Master Sorcerer
Level: 343
Osiągnięcia: 890
Serwer: Kenora
Tytuł: Warden of Tibia
Liczba postów: 63
gabzio napisał(a):
Podepnę sie pod temat, ale nieco z innej bajki.
Czy można zmienić sterowanie postacią ze strzałek np na "w,a,s,d"? I jak to zrobic? wracam po dluugim okresie i mam laptopa niestety na klawiaturze ma bardzo małe te strzałki czasem próbując iść mam wciśnięty enter.

W ustawieniach hotkey'i.

Co do samego tematu. Mam klawiaturę Logitech G510S. Dodatkowe 18 przycisków po lewej stronie dowolnie konfigurowanych w tym macro i skrypty w możliwych do przełączenia szybko w 3 ustawienia. Myszkę mam Logitech G602 dająca mi po lewej stronie 6 dodatkowych przycisków z boku oraz dwa dodatkowe obok LPM.

Taka konfiguracja daje brak potrzeby ruszania dodatkowo ręką w celu kliknięcia innego klawisza funkcyjnego . Ponadto pod danym przyciskiem zawsze mam umieszczonych 3-4 opcje na SHIFT, CTRL i ALT (zamieniony miejscem z WINOWS KEY). Powoduje to, że kciuk lewej dłoni odpowiada za SHIFT, CTRL i ALT a pozostałe palce za chodzenie i używanie 6 przycisków (czary, runy. manasy).

Na myszce mam zaznaczenie potworków i najważniejsze czary. Pozwala mi to czasem biegać z możliwością jedzenia czy pica. emotka
14 sierpnia 2018 godz. 19:09:40
Ikona  #
OFF
Exp: 185
Level: 19
Data dołączenia: 22.01.2015
Liczba postów: 131
Jako, ze gram na lapku i F'y sa bardzo male musialem pokombinowac.

WSAD, hoty na numerkach 1-12 + literki wokol wsad, hoty leczenia + ava/gfb na myszce.
15 sierpnia 2018 godz. 10:38:20
Ikona  #
OFF
Exp: 31
Level: 8
Data dołączenia: 13.08.2018
Liczba postów: 5
Noov napisał(a):
Jako, ze gram na lapku i F'y sa bardzo male musialem pokombinowac.

WSAD, hoty na numerkach 1-12 + literki wokol wsad, hoty leczenia + ava/gfb na myszce.

Super emotka tez mam hoty bardzo male i zmienie tez na numerki pod Fami.
Nie umiem w dalszym ciągu zmienić sterowania z <^> a wsad", A co do myszki mam 6 przycisków (a4tech x-750 green fire)
działają poza działaniem Tibi niestety w Tibi nie potrafię ich ustawić jako hot-key. emotka
15 sierpnia 2018 godz. 12:19:17
Ikona  #
OFF
Exp: 97
Level: 14
Data dołączenia: 04.08.2017
Liczba postów: 9
W momencie jak wyłączysz konsolę do pisania to powinieneś być w stanie sterować na WSAD. Jak nie to w opcjach, keyboard/hotkeys - musisz mieć zaznaczone zaawansowane opcje, możesz sam ustawić sterowanie i wszystkie teog typu przyciski! (general i custom chyba). Tylko trzeba pamiętać, że dla wł/wył pisania zmieniają się te wszystkie hotkeye, więc uważaj co ustawiasz.

Ja zacząłem uzywać keypada jak miałem rękę na temblaku - jedyna opcja, żeby sterować emotka Ale później zmieniłem na WSAD - nie mogłem sobie przypomnieć jak wcześniej grałem (bo grałem mało) używając strzałek emotka. teraz leczenie i poty mam przy WSADzie, resztę na F-ach, bo na myszy nie mam przycisków. Myślę, że to by były przydatne przyciski :-)
15 sierpnia 2018 godz. 12:45:13
Ikona  #
OFF
Exp: 185
Level: 19
Data dołączenia: 22.01.2015
Liczba postów: 131
gabzio napisał(a):
[quote user=Noov]co do myszki mam 6 przycisków (a4tech x-750 green fire)
działają poza działaniem Tibi niestety w Tibi nie potrafię ich ustawić jako hot-key. emotka

Uzyj programu x-mouse button control. Przypisz do kazdego przycisku myszy jakis przycisk z klawiatury lub kombinacje, np. ctrl+f5, pozniej w grze ustaw hotkey ctrl+f5 i bedzie to dzialac po uzyciu hota na myszce tak, jakbys w grze uzyl tej kombinacji.
16 sierpnia 2018 godz. 01:36:02
Edytował Noov
16 sierpnia 2018 godz. 01:37:12
Ikona  #
OFF
Exp: 1814
Level: 60
Data dołączenia: 01.01.2013

Ormansky
Postać: Ormansky
Profesja: Elder Druid
Level: 532
Osiągnięcia: 433
Serwer: Monza
Liczba postów: 965
ale wy się bawicie z tym niepotrzebnie xd ja gram na WSAD lewa reka, prawa reka na razer nadze i jest ideolo. kciukiem lewej ręki w razie potrzeby wciskam ctrl i shift.
16 sierpnia 2018 godz. 08:07:28
Ikona  #
OFF
Exp: 83
Level: 13
Data dołączenia: 13.12.2012

Braand
Postać: Braand
Profesja: Master Sorcerer
Level: 266
Osiągnięcia: 229
Serwer: Vunira
Liczba postów: 18
Witam .
Śmigam na strzałkach a hoty mam ustawione na myszce . Myszka ma 7 przycisków do tego hoty z shift i ctrl condaje nam 21 hotow pewnie alt tez moznaby ustawić to mamy już 28 emotka kwestia przyzwyczajenia i nauczenia się ich.
18 sierpnia 2018 godz. 10:17:00
Wszystkie czasy podawane są w CET.

Aktualnie temat czyta 1 użytkownik: (0 zalogowanych i 1 gość)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum:
Crowny Cro
Pow'ranny Crowny
SHOUTBOX