Login: Zapamiętaj
Hasło:

który komponent pc
Autor Wiadomość
Ikona  #
OFF
Exp: 236
Level: 22
Data dołączenia: 03.08.2015
Liczba postów: 61
witam
w tibii 11 mam problem z falowaniem FPS. Jak włączę klienta i zaloguję to mam 160 FPS (max), jak odrazu expie np z teamem np na cata to przy dużej klacie spada do 90 i tak sobie faluje (a co najlepsze to przy tych 90 zacina jak na np 15 fps) i jak znow korytarzem biegnę to lekko skoczy do 120 ale dalej nie czuć płynności, i potem znów to samo jak jakieś efekty spelle, czy inne obciążenia w grze typu np dużo dachów to też lubi przyciąć i falować fps-ami.

Monitorując przez wydajność opcją patrzenia na wykresy (alt-ctr-del); wynika że procesor praktycznie non stop na 20% wiec wyglada ok, czasem skoczy ale nie dużo, karta grafili też 20% i skoczy czasem ale nie za wiele. Jak mam ocenić który komponent pasuje wymienić, czy jest jakis program który monitoruje i potem na podstawie raportu można dojść do wniosku np uzycia karty graf? czy innego komponentu?

mam win 10, 16gb ram, gtx 750, amd 8520, stery od grafiki instalowalem i starsze i nowsze i to samo..
ps.przypominam ze na tibi 10 bylo spoko
ps2. chłodzenie mam dobre.

może ktoś zna jakiś program który oceni co działa nie tak

Hello, let me present the problem;

In tibia 11 i have problem with waving the FPS. When i open the client and log in i have 160 fps (max), when i go to hunt for ex. with team to cata then when there is a big pool and alot of effect it drop to 90fps and waving depends of the actions..(this 90fps feel like 20fps..)
When i open (alt+ctrl+del) efficiency overlap i see that everything during that is not that bad; processor 20%, GPU like max 50%. What i should do to assess which of the component should i change to get really good smooth gameplay.
I tried all the graphic modes in Tibia- best is OPENGL;
I even tried to set max for ex. 60fps, when i stay in dp its all time 60, when i use spell its 49fps and laggy graphic effect, when i spam buying pots in shop its 19fps and cuts cuts.. (ofc if i turn off action bars which might still be broken its much better..)
My specs:
win10 pro, 16gb ram, NVIDIA GTX 750 2GB(tried latest drivers and older), AMD 8520, HDD drive.
15 lipca 2018 godz. 23:02:10
Edytował moulder11
16 lipca 2018 godz. 14:21:52
Ikona  #
OFF
Exp: 1265
Level: 50
Data dołączenia: 11.06.2012
Godność: Łukasz

Didi kruszynka
Postać: Didi kruszynka
Profesja: Sorcerer
Level: 267
Osiągnięcia: 149
Serwer: Antica
Tytuł: Warden of Tibia
Liczba postów: 309
Ustaw na sztywno 60fps i testuj. Ja mogę ustawić do 180 i będąc w depo tyle mam. Idąc na expa, FPS skacze jak szalony przez co nie da się grać. Jak ustawie na sztywno na 60 to wszystko jest ok.
16 lipca 2018 godz. 07:31:31
Cytuj Podziękowali: moulder11
Ikona  #
OFF
lukikow napisał(a):
Ustaw na sztywno 60fps i testuj. Ja mogę ustawić do 180 i będąc w depo tyle mam. Idąc na expa, FPS skacze jak szalony przez co nie da się grać. Jak ustawie na sztywno na 60 to wszystko jest ok.

jak ustawie na sztywno 60fps to zacina jak by to bylo 25fpsow...
16 lipca 2018 godz. 09:58:54
Ikona  #
OFF
Exp: 1265
Level: 50
Data dołączenia: 11.06.2012
Godność: Łukasz

Didi kruszynka
Postać: Didi kruszynka
Profesja: Sorcerer
Level: 267
Osiągnięcia: 149
Tytuł: Warden of Tibia
Liczba postów: 309
Hmm.. A próbowałeś kombinować z silnikiem graficznym w ustawieniach tibii? V-sync wyłączony? Efekty tibijskie włączone?
Na moje oko, gierka nie powinna się przycinać.
16 lipca 2018 godz. 16:27:37
Ikona  #
Moderator
OFF
To tylko gra...
Exp: 2341
Level: 68
Data dołączenia: 20.07.2013
Godność: Damian Foel

Foel
Postać: Foel
Profesja: Druid
Level: 136
Osiągnięcia: 23
Serwer: Secura
Liczba postów: 2677
Miałem tak w dwóch przypadkach. Jeden dotyczył karty graficznej z rodziny Radeonów co Cię nie dotyczy a drugi procesora AMD. Wyglądało to tak, że im dłużej grałem tym bardziej spadały fpsy z godziny na godzinę co kończyło się resetem z mojej strony bo gra stawała się nieznośna... Na Intelach nigdy nie było problemu. Aktualnie korzystam z I5, Gtx 770 na podkręconym OC i spokojnie 230 fps wyciąga czego nie polecam stosować bo 60 fps to maksymalny limit dla tej drewnianej gry.
16 lipca 2018 godz. 16:51:05
Ikona  #
OFF
DamQ's napisał(a):
Miałem tak w dwóch przypadkach. Jeden dotyczył karty graficznej z rodziny Radeonów co Cię nie dotyczy a drugi procesora AMD. Wyglądało to tak, że im dłużej grałem tym bardziej spadały fpsy z godziny na godzinę co kończyło się resetem z mojej strony bo gra stawała się nieznośna... Na Intelach nigdy nie było problemu. Aktualnie korzystam z I5, Gtx 770 na podkręconym OC i spokojnie 230 fps wyciąga czego nie polecam stosować bo 60 fps to maksymalny limit dla tej drewnianej gry.

ta godzinkę pogram i trzeba resetowac grę.. możę podkręcę grafikę i jak sie nie poprawi to kupie procesor, problem w tym ze jak mam am3+ soket to płyte tez musze ............
17 lipca 2018 godz. 07:19:45
Ikona  #
OFF
Exp: 1455
Level: 54
Data dołączenia: 02.06.2013
Liczba postów: 182
i5 4690k 16 gb ram gtx 960 i tibia tnie a także spadają fpsy przy "grubszej" akcji emotka także ten... emotka
17 lipca 2018 godz. 07:27:08
Ikona  #
OFF
Exp: 407
Level: 29
Data dołączenia: 16.08.2014

Elder Korzen
Postać: Elder Korzen
Profesja: Elder Druid
Level: 303
Osiągnięcia: 232
Serwer: Bona
Tytuł: Squire of Tibia
Liczba postów: 49
Spróbuj ustawić klientowi wysoki priorytet w procesach (alt+ctrl+del).
17 lipca 2018 godz. 09:47:08
Ikona  #
OFF
korzenwow napisał(a):
Spróbuj ustawić klientowi wysoki priorytet w procesach (alt+ctrl+del).

da się w windows 10?
Seligeari napisał(a):
i5 4690k 16 gb ram gtx 960 i tibia tnie a także spadają fpsy przy "grubszej" akcji emotka także ten... emotka

wyłączyłem hp/mana te curved i 300k/h wiecej w huncie i z maną wyrabiam, nie mam takich lagów zeby utrudniało grę,
a jeszcze lepiej jak action bary wyłączone\
wychodzi na to ze te wszystkie dodatki do okna tibi są nie zoptymalizowane ....
17 lipca 2018 godz. 11:14:51
Ikona  #
OFF
Exp: 53
Level: 10
Data dołączenia: 18.04.2018

Devon Knight
Postać: Devon Knight
Profesja: Knight
Level: 83
Osiągnięcia: 7
Serwer: Luminera
Liczba postów: 16
DamQ's napisał(a):

Na podkreconym OC
Ja pije mokra wode i smaruje chleb tlustym maslem.

spokojnie 230 fps wyciąga czego nie polecam stosować bo 60 fps to maksymalny limit dla tej drewnianej gry
60 fps to nie limit gry a twojego monitora.

@moulder11
Problem dotyczy tylko tibiauki?
Podrecales cos?

Ustaw limiter FPS na 60
Odznacz G-Sync
Przetestuj DX Perf / DX Comp/ OpenGL
17 lipca 2018 godz. 12:36:33
Ikona  #
OFF
Ranger Commander napisał(a):
DamQ's napisał(a):

Na podkreconym OC
Ja pije mokra wode i smaruje chleb tlustym maslem.

spokojnie 230 fps wyciąga czego nie polecam stosować bo 60 fps to maksymalny limit dla tej drewnianej gry
60 fps to nie limit gry a twojego monitora.

@moulder11
Problem dotyczy tylko tibiauki?
Podrecales cos?

Ustaw limiter FPS na 60
Odznacz G-Sync
Przetestuj DX Perf / DX Comp/ OpenGL

testowalem te ustawienia, na 60 tez tnie i zrywa nie podkręcałem sprzętu
17 lipca 2018 godz. 13:36:56
Ikona  #
OFF
Exp: 407
Level: 29
Data dołączenia: 16.08.2014

Elder Korzen
Postać: Elder Korzen
Profesja: Elder Druid
Level: 303
Osiągnięcia: 232
Serwer: Bona
Tytuł: Squire of Tibia
Liczba postów: 49
moulder11 napisał(a):

da się w windows 10?

włącz menedżer zadań->procesy i przekonaj się emotka
moulder11 napisał(a):

wyłączyłem hp/mana te curved i 300k/h wiecej w huncie i z maną wyrabiam, nie mam takich lagów zeby utrudniało grę,
a jeszcze lepiej jak action bary wyłączone\
wychodzi na to ze te wszystkie dodatki do okna tibi są nie zoptymalizowane ....

Ostatnio miałem problem, który polegał na tym, że w losowym momencie wysypywało grę jak tylko grałem na OpenGL. DirectX działał bez zarzutu pod tym względem. Okazało się, że to wina Overwolfa, który zainstalował się razem z TS3. Nakłada on różne rzeczy na gry jak np. wyświetlanie w lewym górnym rogu avatar osoby, która aktualnie rozmawia. Zobacz czy nie masz czegoś takiego zainstalowanego i spróbuj pograć bez tego ustrojstwa emotka
17 lipca 2018 godz. 17:34:58
Ikona  #
OFF
Exp: 489
Level: 31
Data dołączenia: 23.05.2015

Stecuu
Postać: Stecuu
Profesja: Elite Knight
Level: 809
Osiągnięcia: 604
Liczba postów: 91
moulder11 napisał(a):
DamQ's napisał(a):

ta godzinkę pogram i trzeba resetowac grę.. możę podkręcę grafikę i jak sie nie poprawi to kupie procesor, problem w tym ze jak mam am3+ soket to płyte tez musze ............

Nic nie kupuj, ja kupiłem całego nowego kompa od zera i dalej to samo. Próbowałem wszystkiego a i tak mi przycina gierke jak biegnę. Animacje nie są płynne, "rwie" mi ekran jak biegne itp. Pomyślałbym, że to wina tibii, ale sam do końca nie wiem, bo na streamach niektórych osób chodzi dużo lepiej jak u mnie.
18 lipca 2018 godz. 12:13:38
Edytował Stecu
18 lipca 2018 godz. 13:29:06
Ikona  #
OFF
na win 10 nie moge znaleźć ustawiania priorytetu

podsumowując, usuwając action bary i arc bary wszystko "wróciło" w jakimś tam stopniu do normalności
18 lipca 2018 godz. 17:41:26
Ikona  #
OFF
Exp: 694
Level: 37
Data dołączenia: 28.08.2011
Liczba postów: 32
moulder11 napisał(a):
witam
w tibii 11 mam problem z falowaniem FPS. Jak włączę klienta i zaloguję to mam 160 FPS (max), jak odrazu expie np z teamem np na cata to przy dużej klacie spada do 90 i tak sobie faluje (a co najlepsze to przy tych 90 zacina jak na np 15 fps) i jak znow korytarzem biegnę to lekko skoczy do 120 ale dalej nie czuć płynności, i potem znów to samo jak jakieś efekty spelle, czy inne obciążenia w grze typu np dużo dachów to też lubi przyciąć i falować fps-ami.

Monitorując przez wydajność opcją patrzenia na wykresy (alt-ctr-del); wynika że procesor praktycznie non stop na 20% wiec wyglada ok, czasem skoczy ale nie dużo, karta grafili też 20% i skoczy czasem ale nie za wiele. Jak mam ocenić który komponent pasuje wymienić, czy jest jakis program który monitoruje i potem na podstawie raportu można dojść do wniosku np uzycia karty graf? czy innego komponentu?

mam win 10, 16gb ram, gtx 750, amd 8520, stery od grafiki instalowalem i starsze i nowsze i to samo..
ps.przypominam ze na tibi 10 bylo spoko
ps2. chłodzenie mam dobre.

może ktoś zna jakiś program który oceni co działa nie tak

Hello, let me present the problem;

In tibia 11 i have problem with waving the FPS. When i open the client and log in i have 160 fps (max), when i go to hunt for ex. with team to cata then when there is a big pool and alot of effect it drop to 90fps and waving depends of the actions..(this 90fps feel like 20fps..)
When i open (alt+ctrl+del) efficiency overlap i see that everything during that is not that bad; processor 20%, GPU like max 50%. What i should do to assess which of the component should i change to get really good smooth gameplay.
I tried all the graphic modes in Tibia- best is OPENGL;
I even tried to set max for ex. 60fps, when i stay in dp its all time 60, when i use spell its 49fps and laggy graphic effect, when i spam buying pots in shop its 19fps and cuts cuts.. (ofc if i turn off action bars which might still be broken its much better..)
My specs:
win10 pro, 16gb ram, NVIDIA GTX 750 2GB(tried latest drivers and older), AMD 8520, HDD drive.

Siema mam nadzieję że pomogę.. Dziś czytałem ten temat i sprawa wygląda tak samo jak u mnie. Wiec postanowiłem pobawić się na moim laptopie i powiem Ci ze jedno co dało efekt (mam 99% pewności) to wywaliłem z kompa gf experience. Jest to program do powiadamiania o aktualizacjach oraz optymalizacji gir. Z tym drugim to ma taki problem ze jak mi cs'a optymalizował to fpsy mi spadły do 60 wiec lipa musiałem sam ustawiać. Jeśli chodzi o Tibie to udało mi się dość ładnie ustawić wszystko po wywaleniu tego dziadostwa. (Tak wiem że zaraz ktoś napisze że to program do karty itp) ale po 1 nie znalazł i nie rozpoznał tibioszki i tak poprzestawiał gry że na nowo samemu musiałem cudować żeby się dało grać. Po drugie kiedyś nie było tego programu jak kupowałem lapka i też żyłem i wszystko działało.

Zanim zaczniesz to po 1 daj loga do gry leć na oramond wchodząc do rury zobacz stan fps i wskocz na bank spadnie o jakies 20 następnie stań kratke przed wejściem do dp luknij na fps potem kratka w tył zeby zobaczyć dach i luknij na fpsy jesli spadnie Ci o 15-25 to znaczy że masz taki problem jak ja, bo to ze na expie spada gdzie jest dużo animacji to jeszcze tego nie lukałem ale przebiegłem się po west oramond z quarami i nie jest źle.

po 2 fpsy ustawione na 120
v-sync zaznaczone
engine: OpenGL

Kolejna sprawa to że ja mam ustawienia programu typowo dla pikseli w karcie graficznej GF i tam przestawiałem wcześniej parametry wiec też musisz luknąć i tam. Mogę powiedzieć że mam wyłączoną synchronizacje pionową reszta wg własnego uznania bo nie zawsze to co działa u mnie będzie działało u Ciebie.

Robiłem jeszcze unpark cpu pomogło w csie tu sam nie wiem... ale napisałem żeby była jasność co było robione i NIE POLECAM BO ROBIŁEM TO TYLKO DO CS'A

I na koniec

Oczywiście ze borykałem się z problemami z fps przed upem ale po upie jest kosmos na rapid respie z 150 fpsow na west oramond miałem po 55 fpsow a wychodziłem to 110 (ale ustawienia bez limitu fpsy).

co do Lapka
asus i5-4210U 1.7GHz do 2,7GHz
4giga ramu
gf 840m
win 8.1

I jeszcze coś śmiesznego jakieś pół roku temu bylem w stanie streamować piksele a teraz nie da rady przez spadki fpsów

Jeśli chodzi o CipSoft to nie pisz do niech ja zapytałem ich w mailach co mam zrobić z fpsami bo wszystko już aktualizowałem i dalej nic to kazali mi upa lapka zrobić win karta itp (ale pisałem że robiłem... xD)
Wiec zapytałem opcja po opcji co ma być zaznaczone w karcie graficznej czyli tam synchronizacja pionowa on czy off? tego typu przepraszam ale jak dla mało sprytnych pytanie bo inaczej już nie byłem w stanie. Kolejny raz odpowiedz ze mam aktualizować kartę... Wiec napisałem zeby ruszy 4 litery i poszedł do gościa co testuje niech mu powie jakie ma ustawienia na karcie gf jeśli taką ma (ale chyba testują na obu firmach?) kolejny mail typu tych copy past i stwierdziłem że z gamoniem nie będę gadał bo ma takie pojęcie jak ja...
19 lipca 2018 godz. 08:51:16
Wszystkie czasy podawane są w CET.

Aktualnie temat czyta 1 użytkownik: (0 zalogowanych i 1 gość)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum:
SHOUTBOX