Login: Zapamiętaj
Hasło:

Świat Non-PvP dla oldskulowca
Dziad szuka sobie nowego miejsca na ziemi
Autor Wiadomość
Ikona  #
OFF
Draconite
Exp: 144
Level: 17
Data dołączenia: 29.06.2015

Belin Armerill
Postać: Belin Armerill
Profesja: Sorcerer
Level: 110
Osiągnięcia: 48
Serwer: Estela
Liczba postów: 19
tl;dr - potrzebuję pomocy w wybraniu serwa npvp do transferu

Czołem użytkownicy. Mam nadzieję, że wybrałem odpowiedni dział.

Jestem starym zawodnikiem z Iridii, moja przygoda z Tibią trwa już jakieś 14 lat. Na poważnie przestałem grać jakoś w 2009/2010, jednak od czasu do czasu z różnych powodów lubiłem sobie wrócić do tej gierki.
Czasy się zmieniają, Tibia też - czy na lepsze to sprawa dyskusyjna, jednak wolałem poświęcić czas na prawdziwą Tibię niż jakieś *inne gry*.
Grywałem sobie na mojej kochanej Iridii do 2013, gdy nikczemni pracownicy firmy z Regensburga postanowili połączyć ją z Morganą i Berylią, tworząc jakąś Irmadę - dobra, to jeszcze jakoś mogłem znieść.
Minęło kilka lat i ten twór został zastąpiony jeszcze dziwniejszym tworem zwanym Estela.

Czasu mam coraz mniej, robię się coraz starszy, jednak gdzieś tam zawsze nieoczekiwanie dopadnie mnie ochota na Tibiacza.
Kiedyś trzaskało się posty na forum kropkaPL, żyło życiem serwera, wstawiało screeny, jednak teraz nie mam na to czasu. Nie chce mi się siedzieć na Ventrilo czy tam TS z jakimiś obcymi ludźmi, bawić się w jakieś dominando (co to za określenie emotka ) ani spędzać nie wiadomo ile czasu przed moim Athlonem XP (dobra, musiałem trochę podkoloryzować dla retro feelingu).

Jest jeszcze druga strona medalu - mianowicie dedłem. Expiłem sobie z nudów palkiem starszym niż większość obecnych polskich raperów i dopadł mnie jakiś łotr. Postanowiłem wymierzyć mu sprawiedliwość moim głównym miotaczem bełtów z profilu, jednak zderzyłem się z obłudną machiną zwaną nową Tibią. Tak oto zgładziły mnie jakieś wybocone gnomy, nie interesowała ich słuszność moich czynów, zdedali mnie. Na domiar złego wypadł mi plecak z wygodnymi butami i czymś tam jeszcze, bo zapomniałem o blessach (tak to jest jak się gra co 6 miesięcy). Kiedyś pewnie bym się załamał albo i nawet zrookował (na Iridii wiedzieli, że jestem w tym dobry emotka ), jednak teraz to żadna strata - złoto tibijskie jest nietrudne do zdobycia.

Po tym incydencie w mojej głowie już na poważnie zaczęła kiełkować myśl o zmianie serwera na Non-PvP.
Kiedyś to byłoby nie do pomyślenia, bo przecież każdy kto transferował się z PvP był noobem albo kupił chara.
Ale mam to gdzieś. To obecne PvP, którego reguł nawet nie znam nie ma nic wspólnego z dawnym, prawilnym PvP. Ja nie mam czasu ani chęci na zagłębianie się w temat ale chcę sobie od czasu do czasu popyrkać jakieś smoki, więc czemu nie?

W tym miejscu potrzebuję waszej pomocy, czcigodni forumowicze. Który świat Non-PvP nadawałby się dla kogoś takiego jak ja? Może nawet znalazłaby się jakaś gildia gotowa mnie przygarnąć? Gram rzadko, raczej są to napady chęci na grę przez miesiąc-dwa ale mógłbym w tym czasie pochodzić na jakieś team hunty, pogadać z kimś, poskillować - zawsze to raźniej i szybciej.
Moimi faworytami są Harmonia i Celesta, bo grałem tam trochę i podobało mi się. Mam jeszcze postacie na Calmerze i Asterze ale tam mocno laguje.
Jako szanujący się oldskulowiec skłaniam się bardziej ku starym światom, niż jakimś Cebulerom, których nazw nawet nie potrafię wymówić. Zostaje więc jeszcze Refugia i Secura, na tym drugim zdarzyło mi się grać i być nawet w jakiejś gildii z 2002 czy tam 2003, jednak sam świat wydał mi się nudny. Moi faworyci kojarzą mi się z takimi masówami pełnymi polaków z czasów Tibii 7.6, chociaż to pewnie mylne wrażenie, bo teraz gra tam nieco ponad 100 osób emotka

Liczę też, że tych światów nie połączą, chociaż ostatnio ukradli m. in. Guardię i Candię, więc niczego nie można być pewnym.

Wybaczcie tak długiego posta ale siedzę w pracy i musiałem dać upust swojej literackiej duszy (było się kiedyś naczelnym serwisu o FIFIE, takie zboczenie zostało).

Pomożecie?
09 lipca 2018 godz. 08:38:45
Edytował Vadim
09 lipca 2018 godz. 17:26:21
Podziękowali: Szefas
Ikona  #
OFF
Exp: 194
Level: 20
Data dołączenia: 13.03.2015

Nocny Oprawca
Postać: Nocny Oprawca
Profesja: Elder Druid
Level: 115
Osiągnięcia: 22
Serwer: Vita
Tytuł: Sentinel of Tibia
Liczba postów: 56
jeśli chodzi o stary non-pvp to jak dla mnie tylko secura! Mega dobre towarzystwo i world nigdy nie śpi emotka
09 lipca 2018 godz. 13:03:50
Podziękowali: Arkadiasz
Ikona  #
OFF
Exp: 571
Level: 34
Data dołączenia: 02.09.2016
Liczba postów: 615
Secura - innej możliwości nie widzę. Pierwszy świat non-pvp na jakim stworzyłem postać. emotka
09 lipca 2018 godz. 17:07:35
Ikona  #
OFF
Exp: 458
Level: 30
Data dołączenia: 06.10.2014

Kotlet eltorma
Postać: Kotlet eltorma
Profesja: Paladin
Level: 26
Osiągnięcia: 3
Serwer: Vunira
Liczba postów: 103
Ja z Harmoni przeniosłem się na Secure,i nie żałuję. Jak nie będziesz szukał problemów to nikt cię nawet nie zauważy.
09 lipca 2018 godz. 17:16:35
Ikona  #
OFF
Exp: 169
Level: 18
Data dołączenia: 15.11.2015
Liczba postów: 29
Damora - pierwszy serwer optional pvp z BattleEye od początku istnienia serwera.
Serwer powstał w grudniu 2017 roku. Dużo aktywnych osób, bez dominacji gildii.
09 lipca 2018 godz. 20:11:46
Ikona  #
OFF
Exp: 1370
Level: 52
Data dołączenia: 23.06.2010
Godność: Bartek

Elandaril
Postać: Elandaril
Profesja: Master Sorcerer
Level: 197
Osiągnięcia: 54
Serwer: Secura
Liczba postów: 461
Zarex napisał(a):
Secura - innej możliwości nie widzę. Pierwszy świat non-pvp na jakim stworzyłem postać. emotka

Taka ciekawostka, ogólnie Secura to pierwszy świat NON pvp jaki w ogóle powstał. Ja także polecam od siebie Secure, innej możliwości teraz nie ma jeśli chodzi o non pvp.
11 lipca 2018 godz. 16:31:21
Ikona  #
OFF
Draconite
Exp: 144
Level: 17
Data dołączenia: 29.06.2015

Belin Armerill
Postać: Belin Armerill
Profesja: Sorcerer
Level: 110
Osiągnięcia: 48
Serwer: Estela
Liczba postów: 19
Dzięki za pomoc, przekonaliście mnie do Secury. Mam nadzieję, że szybko się tam odnajdę. Do zobaczenia! emotka
12 lipca 2018 godz. 16:42:17
Ikona  #
Edytor
OFF
Kijek
Exp: 2632
Level: 73
Data dołączenia: 05.10.2011

Qjas
Postać: Qjas
Profesja: Royal Paladin
Level: 167
Osiągnięcia: 196
Serwer: Celesta
Tytuł: Sentinel of Tibia
Liczba postów: 3113
Aluviel napisał(a):
Dzięki za pomoc, przekonaliście mnie do Secury. Mam nadzieję, że szybko się tam odnajdę. Do zobaczenia! emotka

Ja też mogę polecić, mam tak Sorca i super gildie, ale jak dla mnie minusem jest duża ilość graczy, przez co bywają problemy z miejscem do expienia. Jednak fajnie się patrzy jak wbijasz do Thais, a tam całe depo ludzi jak za starych dobrych czasów.
12 lipca 2018 godz. 17:31:03
Ikona  #
OFF
Dime Nation
Exp: 119
Level: 15
Data dołączenia: 30.10.2014

Patafian Palek
Postać: Patafian Palek
Profesja: Royal Paladin
Level: 309
Osiągnięcia: 449
Serwer: Damora
Tytuł: Warden of Tibia
Liczba postów: 12
Aluviel napisał(a):
tl;dr - potrzebuję pomocy w wybraniu serwa npvp do transferu

Czołem użytkownicy. Mam nadzieję, że wybrałem odpowiedni dział.

Jestem starym zawodnikiem z Iridii, moja przygoda z Tibią trwa już jakieś 14 lat. Na poważnie przestałem grać jakoś w 2009/2010, jednak od czasu do czasu z różnych powodów lubiłem sobie wrócić do tej gierki.
Czasy się zmieniają, Tibia też - czy na lepsze to sprawa dyskusyjna, jednak wolałem poświęcić czas na prawdziwą Tibię niż jakieś *inne gry*.
Grywałem sobie na mojej kochanej Iridii do 2013, gdy nikczemni pracownicy firmy z Regensburga postanowili połączyć ją z Morganą i Berylią, tworząc jakąś Irmadę - dobra, to jeszcze jakoś mogłem znieść.
Minęło kilka lat i ten twór został zastąpiony jeszcze dziwniejszym tworem zwanym Estela.

Czasu mam coraz mniej, robię się coraz starszy, jednak gdzieś tam zawsze nieoczekiwanie dopadnie mnie ochota na Tibiacza.
Kiedyś trzaskało się posty na forum kropkaPL, żyło życiem serwera, wstawiało screeny, jednak teraz nie mam na to czasu. Nie chce mi się siedzieć na Ventrilo czy tam TS z jakimiś obcymi ludźmi, bawić się w jakieś dominando (co to za określenie emotka ) ani spędzać nie wiadomo ile czasu przed moim Athlonem XP (dobra, musiałem trochę podkoloryzować dla retro feelingu).

Jest jeszcze druga strona medalu - mianowicie dedłem. Expiłem sobie z nudów palkiem starszym niż większość obecnych polskich raperów i dopadł mnie jakiś łotr. Postanowiłem wymierzyć mu sprawiedliwość moim głównym miotaczem bełtów z profilu, jednak zderzyłem się z obłudną machiną zwaną nową Tibią. Tak oto zgładziły mnie jakieś wybocone gnomy, nie interesowała ich słuszność moich czynów, zdedali mnie. Na domiar złego wypadł mi plecak z wygodnymi butami i czymś tam jeszcze, bo zapomniałem o blessach (tak to jest jak się gra co 6 miesięcy). Kiedyś pewnie bym się załamał albo i nawet zrookował (na Iridii wiedzieli, że jestem w tym dobry emotka ), jednak teraz to żadna strata - złoto tibijskie jest nietrudne do zdobycia.

Po tym incydencie w mojej głowie już na poważnie zaczęła kiełkować myśl o zmianie serwera na Non-PvP.
Kiedyś to byłoby nie do pomyślenia, bo przecież każdy kto transferował się z PvP był noobem albo kupił chara.
Ale mam to gdzieś. To obecne PvP, którego reguł nawet nie znam nie ma nic wspólnego z dawnym, prawilnym PvP. Ja nie mam czasu ani chęci na zagłębianie się w temat ale chcę sobie od czasu do czasu popyrkać jakieś smoki, więc czemu nie?

W tym miejscu potrzebuję waszej pomocy, czcigodni forumowicze. Który świat Non-PvP nadawałby się dla kogoś takiego jak ja? Może nawet znalazłaby się jakaś gildia gotowa mnie przygarnąć? Gram rzadko, raczej są to napady chęci na grę przez miesiąc-dwa ale mógłbym w tym czasie pochodzić na jakieś team hunty, pogadać z kimś, poskillować - zawsze to raźniej i szybciej.
Moimi faworytami są Harmonia i Celesta, bo grałem tam trochę i podobało mi się. Mam jeszcze postacie na Calmerze i Asterze ale tam mocno laguje.
Jako szanujący się oldskulowiec skłaniam się bardziej ku starym światom, niż jakimś Cebulerom, których nazw nawet nie potrafię wymówić. Zostaje więc jeszcze Refugia i Secura, na tym drugim zdarzyło mi się grać i być nawet w jakiejś gildii z 2002 czy tam 2003, jednak sam świat wydał mi się nudny. Moi faworyci kojarzą mi się z takimi masówami pełnymi polaków z czasów Tibii 7.6, chociaż to pewnie mylne wrażenie, bo teraz gra tam nieco ponad 100 osób emotka

Liczę też, że tych światów nie połączą, chociaż ostatnio ukradli m. in. Guardię i Candię, więc niczego nie można być pewnym.

Wybaczcie tak długiego posta ale siedzę w pracy i musiałem dać upust swojej literackiej duszy (było się kiedyś naczelnym serwisu o FIFIE, takie zboczenie zostało).

Pomożecie?

Osobiście polecam zrobić nową postać na nowym świecie z Battleeye od startu. Jedyny europejski server to Damora, gdzie gram od startu. Nie ma problemu z team huntem i expowiskami, wysoka kultura gry (listy itp.). I najważniejsze, każdy musiał tutaj wbić lvl ręcznie, co jest wedlug mnie uczciwe.
Pozdrawiam, Dime Nation.
31 lipca 2018 godz. 10:54:16
Ikona  #
OFF
Exp: 1328
Level: 52
Data dołączenia: 04.05.2013

Piechur
Postać: Piechur
Profesja: Elite Knight
Level: 531
Osiągnięcia: 521
Serwer: Celesta
Tytuł: Warrior of Tibia
Liczba postów: 212
Poczekaj z transferem na celeste do momentu połączenia światów. Obecnie warzywa próbują dominando i szkoda czasu.
31 lipca 2018 godz. 12:04:44
Wszystkie czasy podawane są w CET.

Aktualnie temat czyta 1 użytkownik: (0 zalogowanych i 1 gość)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum:
Maxigashi
NIe kawa, a Tibia
Blessed Luca
Sprawdzmy Warzone III | !exp !bestiary
SHOUTBOX