Login: Zapamiętaj
Hasło:

Miejscówka - a ludzie
Autor Wiadomość
Ikona  #
OFF
Exp: 35
Level: 8
Data dołączenia: 26.06.2017
Liczba postów: 24
Cześć wszystkim,

mam takie pytanie otóż zauważyłem po długiej przerwie (ok. 8 lat) pewne ciekawe zjawisko mianowicie ilekroć idę na jakąś miejscówkę i ktoś na niej już jest zreguły mówi ,że był tu pierwszy i każe spadać albo idzie tekst typu: "po 100 lvl'u nie będziesz miał jak expić etc." dodatkowo zauważyłem ,że na głównym forum tibii ludzie często piszą nicki innych osób które "nie respektują" ich zdania a byli w danym miejscu pierwsi. Kiedyś to każdy mógł siedzieć gdzie się chce a teraz naprawdę występuje ta głupia zasada kto pierwszy ten może siedzieć a reszta niech spada? Pytam z czystej ciekawości ponieważ kilka razy na paccu siedziałem na miejscówkach i ludzie po prostu mi grozili , wyzywali itp. a ja naprawdę nie rozumiałem o co chodzi.
Dzięki za odpowiedzi emotka
03 lipca 2018 godz. 19:37:28
Edytował ziemniak10
03 lipca 2018 godz. 19:38:39
Ikona  #
Lider Zespołu
OFF
Exp: 3133
Level: 79
Data dołączenia: 31.12.2010
Godność: Marcin N

Corientes
Postać: Corientes
Profesja: Master Sorcerer
Level: 184
Osiągnięcia: 257
Serwer: Vunira
Tytuł: Squire of Tibia
Liczba postów: 3300
Głupia zasada? Najlepsza zasada, jaka kiedykolwiek została wykorzystana w tej grze przez graczy. Kiedyś to było normalne, że większość respektowała listy (pomijając już tego przyczynę). Teraz sam zauważyłem, że ludzie zaczynają do tego wracać. I dobrze... Respect to be respected. emotka
03 lipca 2018 godz. 19:44:52
Edytował Deezy
03 lipca 2018 godz. 19:45:26
Ikona  #
OFF
Deezy napisał(a):
Głupia zasada? Najlepsza zasada, jaka kiedykolwiek została wykorzystana w tej grze przez graczy. Kiedyś to było normalne, że większość respektowała listy (pomijając już tego przyczynę). Teraz sam zauważyłem, że ludzie zaczynają do tego wracać. I dobrze... Respect to be respected. emotka

Ok rozumiem czyli kto był pierwszy ten siedzi od dzisiaj będę te zasadę stosować.
Drugie pytanie w takim razie czy jeżeli expowisko ma np. 3 piętra to można sobie zająć bez problemu jedno czy znowu trzeba pytać się osoby która była pierwsza czy nie byłoby problemu gdybym zajął jedno piętro - swoją drogą nigdy nie sądziłem ,że coś takiego będzie miało miejsce emotka.
A co do listów - tą zasadę znam i zawsze sprawdzam listy przed wejściem ale dawno nie widziałem aby ktoś go zostawił zapisanego.
03 lipca 2018 godz. 19:49:12
Edytował ziemniak10
03 lipca 2018 godz. 19:50:06
Ikona  #
Lider Zespołu
OFF

Corientes
Najlepiej zapytać. Często mi się zdarzało, że ktoś bił tylko 1 piętro i drugie mi udostępniał.
03 lipca 2018 godz. 19:54:15
Ikona  #
OFF
Deezy napisał(a):
Najlepiej zapytać. Często mi się zdarzało, że ktoś bił tylko 1 piętro i drugie mi udostępniał.

Ok bardzo dziękuje za odpowiedź emotka
03 lipca 2018 godz. 20:01:51
Ikona  #
OFF
Elew oprawca XD
Exp: 1787
Level: 60
Data dołączenia: 06.06.2012

Elew
Postać: Elew
Profesja: Elite Knight
Level: 99
Osiągnięcia: 58
Serwer: Peloria
Liczba postów: 1344
ziemniak10 napisał(a):
teraz naprawdę występuje ta głupia zasada kto pierwszy ten może siedzieć a reszta niech spada?

nie ma takiej zasady

obowiązuje inna- kto silniejszy/odważniejszy ten zostaje
słabszy schodzi
na nonpvp, jak jesteś silnieszy to wybijasz respa (KS)
na pvp - to samo + możesz zawsze użyć mechanizmów stworzonych do rozwiązywania "konfliktów" między graczami

prawo dżungli obowiązuje w Tibii

03 lipca 2018 godz. 20:03:46
Podziękowali: Spocony Roman, Noov
Ikona  #
Lider Zespołu
OFF

Corientes
Elew napisał(a):

na pvp - to samo + możesz zawsze użyć mechanizmów stworzonych do rozwiązywania "konfliktów" między graczami

I za chwilę paść samemu. emotka Powiem tak, gram na pvp od zawsze. Od dawna nie miałem już problemu z tym, żeby ktoś wbił mi na respa, gdy zostawiłem list. Więc w tej materii wiele się poprawiło. Owszem, zdarzyło mi się "walczyć o resp" jeśli można to tak nazwać, ale to tylko wtedy, gdy ktoś chciał mi go zabrać, a byłem pierwszy. emotka A że jestem osobą, która nie gra dla XP/h, to gości wymęczyłem (wpadli w 3), bo za bardzo spadał typowi exp.

Także reasumując, zasada istnieje i istnieć pewnie będzie - zapewne ze względu na stare czasy. A, że nie każdy tej zasady przestrzega, to inna sprawa. Ale już się do tego odnosiłem. Respect to be respected. To ty sam wybierasz, jak chcesz być postrzegany.
03 lipca 2018 godz. 20:17:05
Podziękowali: Sasha10, Silla, Noov
Wszystkie czasy podawane są w CET.

Aktualnie temat czyta 2 użytkowników: (0 zalogowanych i 2 gości)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum:
Blessed Luca
Sprawdzmy Warzone III | !exp !bestiary
SHOUTBOX