Login: Zapamiętaj
Hasło:

Tibia Legacy Servers
Autor Wiadomość
Ikona  #
OFF
Exp: 387
Level: 28
Data dołączenia: 26.05.2013
Liczba postów: 41
Od jakiegoś czasu przyglądam się grze Runescape. A konkretnie sukcesowi serwerów wersji Old School.

W skrócie - mimo ewolucji tejże gry w bardziej przystępną jak na dzisiejsze czasy, nowszą i ładniejszą wersję z wieloma usprawnieniami gracze domagali się powrotu starszej wersji gry. Dostali ją i był to strzał w dziesiątkę przez twórców, gdyż gra w nią multum osób. Linkwarning

Nie można też nie wspomnieć o Blizzardzie i zapowiedzianych przez nich serwerach Classic - powrocie do Vanilla WoWa sprzed lat. Nawet taki gigant dostrzega potencjał w powrocie do korzeni, od których wszystko się zaczęło.

Po przykrótkim wstępie przejdę do rzeczy.
Zacznę od tego, że obecna Tibia jest świetną grą. Gra się przyjemnie, jest ciągle rozwijana, dodawane są ciekawe funkcje, jest obecny BattleEye. I fajnie, oby tak dalej. Ale jednak porównując ją do starszych wersji tj. ~7.6 jest to zupełnie inna gra. Jest bardzo fajna i ma wielu fanów, ale jednak jest to już inna gra. I nie mówię tu, że gorsza albo lepsza, bo to kwestia gustu. I o to właśnie mi chodzi.

Założę się, że starsza wersja Tibii ma równie wielu zwolenników co obecna. Niektórzy chcieli by wrócić do dawnego gameplayu. I nie, nie jest to nostalgia w stylu "bo wtedy byliśmy dzieciakami, i tęsknimi za tamtymi czasami a nie za starą Tibią". Mały przykład starego gameplayu:

Link YouTubewarning

Gdyby Cipsoft zdecydował się otworzyć serwery legacy, sporo starych graczy by wróciło. Wiadomo, są prywatne serwery starszych wersji, ale prywatne serwery będą zawsze tylko prywatnymi serwerami i mało kto chce się angażować. Co innego serwery oficjalne. Niektórzy wolą brunetki, a niektórzy blondynki... Niektórzy wolą starsze mechaniki gry, niektórzy nowsze... Niektórzy wolą to.warning

Aha, i te "starsze" serwery mogły by być oczywiście rozwijane. I nawet powinny. Tak jak w Old School RS. Wystarczy robić takie update'y, które nie zmieniają balansu gry - nie zbyt dobre expowiska, zbyt silne przedmioty, zbyt duże ułatwienia itp. Dzięki temu gra będzie dostawać nową zawartość, a gameplay będzie taki jak dawniej.

Czy Cipsoft pójdzie w ślady Blizzarda i Jagexa?

Jestem świadomy, że sporo graczy uważa, że stara wersja to **** w porównaniu do obecnej. Może nawet większość forumowiczy. A temat legacy serwerów działa na niektórych jak czerwona płachta na byka. Więc proszę o spokojne i merytoryczne komentarze.
24 czerwca 2018 godz. 13:14:34
Edytował Vanatik
24 czerwca 2018 godz. 13:15:54
Cytuj Podziękowali: Deezy
Ikona  #
OFF
Exp: 47
Level: 10
Data dołączenia: 21.03.2018
Liczba postów: 23
Tylko widzisz jest zasadniczy problem emotka

Poprzednie wersie gier, które masz na myśli były lepsze od obecnych. W przypadku Tibi jest na odwrót zresztą sam słusznie zauważyłeś, że większość osób się z Tobą nie zgodzi. Jestem tego najlepszym przykładem moje pierwsze przygoty z Tibią zaczęły się w 2003 r jak szedłem do pierwszej klasy gimnazjum. Posiadanie w domu internetu było czymś na tamte czasy wyjątkowym, a sama gra multiplayer z kolegami z podwórka czymś naprawdę wyjątkowym. Los tak chciał, że pierwszą grą mmmo była tibia i spędziłem przy niej naprawdę parę dobrych lat, praktycznie do 2009 r. grałem tylko w Tibię później już z przerwami i coraz większymi.

Grałem w sporą liczbę gier, który z każdym rokiem stawały się dynamiczniejsze bardziej złożone. Tibia zaczęła odstawać nudne bicie moba po mobie do tego dość czasochłonne brak większych wyzwać i boty... spędziły tę grę raczej na niziny zostali sami najwytrwalsi.

Zmiany, które obserwujemy aktualnie są dość ciekawe i tutaj wracam ja, bodajże po 3 latach przerwy dowiedziałem się co nieco i postanowiłem spróbować. Gram nieprzerwanie od 4 miesiące ( od ostatnich 10 lat to chyba mój najdłuższy okres) nie mam ochoty przestawać. Dlatego też tworzenie nowych oldschoolowyc sereverów chyba nic nie wniesie ponieważ aktualna tibia jest dostosowana do rynku i potrzeb graczy.

Tyle od to emotka

Pozdro
05 lipca 2018 godz. 13:13:13
Ikona  #
OFF
Exp: 413
Level: 29
Data dołączenia: 01.12.2016

Niezwykly Piotrus
Profesja: Sorcerer
Level: 60
Osiągnięcia: 5
Serwer: Antica
Liczba postów: 308
Ristofer napisał(a):
Tylko widzisz jest zasadniczy problem emotka

Poprzednie wersie gier, które masz na myśli były lepsze od obecnych.

Pozdro

Wait, what? XD
Vanilla wow, o tak te piękne czasy, kiedy marnowałeś czas na dosłownie wszystko inne niż tylko czerpanie radości z gry.

Pytanie ile osób zagra, bo będzie dla nich to odskocznia, a ile z nich zostanie? Okej, załóżmy, że wystartują jeden serwer testowo, żeby sprawdzić jaki będzie odbiór. Załóżmy, zaloguje nawet te tysiąc osób, pytanie co dalej? Jeśli serwer nie będzie rentowny, a tylko będzie przynosił straty? Merga z nim nie zrobisz, a zamknięcie to też słaby ruch.

Poza tym, nie że coś ale masz już swój legacy server, i to stabilny, wystarczy, że poszukasz. Nie można niestety tutaj o tym dyskutować.

Sam swoją przygodę zaczynałem przy Tibijce 7.6 i nigdy nie chciałbym do tych czasów wrócić. Szczególnie mając porównanie z tym co gra jest w stanie zaoferować dziś ;>

Zapraszam!

05 lipca 2018 godz. 14:11:12
Edytował Haiq
05 lipca 2018 godz. 14:12:43
Ikona  #
OFF
Exp: 1734
Level: 59
Data dołączenia: 06.06.2012

Elew
Postać: Elew
Profesja: Knight
Level: 99
Osiągnięcia: 58
Serwer: Peloria
Liczba postów: 1304
czekam z niecierpliwością na takie serwery
ale nie dlatego że bym na nich grał, tylko po to żeby się przekonać po raz kolejny populistyczne hasła okazują się tylko głupim gadaniem hipokrytów i ignorantów

tak to byłoby coś po tym jak już:
łączenie światów retro pvp pokazało że to nie zasady pvp są odpowiedzialne
jak to po ogólnym hype na światach retrohardcore gra max 50 osób
kiedy to okazało się jednak że boty nie mają takiego dobrego wpływu

kiedy to znowu
temat
obrazek
z takim przyklaskiem rakowej społeczności obnażyłby to że to gracze a nie błedy Cipsoftu są odpowiedzialne za zmniejszenie prestiżu tibii

tak, chciałbym zobaczyć jak upada kolejny bastion takiego pie... (gadania) pod publiczkę
Jak upada mit nr 7.6

o/
07 lipca 2018 godz. 01:57:09
Edytował Elew
07 lipca 2018 godz. 02:13:48
Ikona  #
OFF
Exp: 684
Level: 37
Data dołączenia: 27.12.2014

Fenis Dael
Postać: Fenis Dael
Profesja: Royal Paladin
Level: 308
Osiągnięcia: 308
Serwer: Bona
Liczba postów: 108
kurła kiedyś to było 7.6 najlepsza tibia nie to co teraz kurła jakieś roszamule ferumbrasy i biblioteki dodajo złodzieje z niemiec kuuuuuuurła
07 lipca 2018 godz. 13:19:11
Cytuj Skrytykowali: lukikow
Wszystkie czasy podawane są w CET.

Aktualnie temat czyta 1 użytkownik: (0 zalogowanych i 1 gość)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum: