Login: Zapamiętaj
Hasło:

Biblioteka Zathrotha - VI zapowiedź letniej aktualizacji
Autor Wiadomość
Ikona  #
Lider Zespołu
ON
Exp: 5910
Level: 109
Data dołączenia: 25.08.2010

Darusio
Postać: Darusio
Profesja: Druid
Level: 283
Osiągnięcia: 438
Serwer: Celesta
Pozycja: Tutor
Tytuł: Warrior of Tibia
Liczba postów: 6117
obrazek
Pozwólcie, że opowiem Wam historię, która miała miejsce dużo wcześniej, jeszcze zanim nastał Wasz czas... Opowieść o okrucieństwie, zazdrości, strachu i nienawiści. Opowieść o starożytnej wierze, boskiej wiedzy i wyjątkowym miejscu.

Wszystkie te wydarzenia miały miejsce tak dawno temu, że pamięć o tym mrocznym czasie zniknęła z umysłów większości Tibijczyków, tylko najsłynniejsi z nich wciąż zachowali choć urywki wspomnień dotyczących pierwszej inkwizycji.

Podróżowałem po świecie przez dziesięciolecia, szukając starożytnych dokumentów i ludzi, którzy wciąż pamiętają...

obrazek
Przez lata moich badań doszedłem do wielu sprzecznych stwierdzeń. Nie jest niczym niezwykłym, że przez wszystkie stulecia, które minęły od tego czasu, wiele informacji zostało bezpowrotnie utraconych, a rzekome fakty okazały się niczym więcej jak opowieściami i kłamstwami starych plotkarek...

Mimo to, chcę się z Wami teraz podzielić wszystkim, co odkryłem do tej pory. Obawiam się, że to wszystko zaszło już za daleko...

Przez moje badania i zadawanie niewygodnych pytań nadepnąłem na odcisk wielu niebezpiecznym ludziom, ale dzięki temu odkryłem coś niewiarygodnego. Obawiam się, że ten list jest moją ostatnią szansą, żeby Wam o tym opowiedzieć, już oni o to zadbają...

Mój umysł jest zbyt słaby, by w pełni pojąć moje odkrycia. Natłok nowych informacji sprawia, że mój mózg mało nie eksploduje, ale nie mogę przestać. To jest jak narkotyk a ja już zdążyłem się uzależnić. To jedyny powód, dla którego warto żyć.

W najlepszym wypadku prawdopodobnie zwariuję i umrę w jakiś dziwny sposób. W najgorszym przypadku jednak oni dowiedzą się o mojej zdradzie i przyjdą po mnie.

Ten list ma was przestrzec, ma ochronić Wasze dusze, więc lepiej słuchajcie uważnie tego, co mam Wam do powiedzenia o tym miejscu i o pierwszej inkwizycji...

Od czasu pierwszych czystek i raczkującej jeszcze inkwizycji, coraz to odważniejsi mężczyźni i kobiety napadali na siedziby nikczemnych czarodziejów i innych wyznawców mrocznych nauk. Wyciągali pogan i bluźnierców na światło Słońca i palili na stosie ich książki zawierające w sobie świętokradczą wiedzę.

Oczyszczające płomienie strawiły niezliczoną liczbę książek, wiele nocy zostało rozświetlonych przez ogień sprawiedliwości.

Wszyscy nekromanci i wyznawcy demonów otrzymali zapłatę za swoje grzechy, a ich dziedzictwo i wiedza zostało wykorzenione razem z nimi - a przynajmniej tak się wydawało...

obrazek
Zgodnie z tym, co wyczytałem w starych dokumentach, wyglądało na to, że bez względu na to jak wiele ksiąg zakazanych zostało zniszczonych, nowe kopie prędzej czy później wychodziły na światło dzienne.

Działo się to z zadziwiającą regularnością, jakby jakaś niewidzialna siła wciąż niweczyła wysiłki podejmowane przez dzielnych wyznawców tego co prawdziwe i czyste.

Raz po razie, kolejne dusze były przeciągane na ciemną stronę, przez zakazane książki, które pojawiały się znikąd, czasami nawet wśród popularnych działów w miejskich bibliotekach.

Z czasem stało się oczywiste, że gdzieś znajduje się źródło tej nikczemnej wiedzy.

Miejsce niewidoczne dla oczu zwykłych śmiertelników.

Miejsce, gdzie nawet długie ramię inkwizycji nie miało szansy sięgnąć swoim zasięgiem.

Dzięki drobiazgowym badaniom i wielkiemu zaangażowaniu, powoli odkryłem wzór, który sugerował niepokojącą możliwość: prawie niewspominane w starożytnych tekstach i pozostawiające po sobie ślad jedynie w najczarniejszych opowieściach, ale jednak istnieje miejsce, które zostało rzekomo potępione jako nieprawdziwe przez kościół Umana.

Mając za nic to, co prawdziwe i święte, wszystkie te książki, zakazane, łamiące umysły i pożerające duszę były przechowywane i kopiowane w miejscu najczarniejszej wiedzy.

Miejsce to było owiane taką tajemnicą, że tylko kilku wybrańców wiedziało o jego istnieniu: sekretna biblioteka Zathrotha...

Spędzałem kolejne lata mojego życia na poszukiwaniu wskazówek, które ukazałyby lokalizację tej biblioteki. Niestety, każda wskazówka, którą znalazłem prowadziła mnie do kolejnej, jeszcze większej zagadki.

Przemierzałem niezliczone miasta i tereny i wreszcie dotarłem do sześciu wskazówek, które pozwoliły mi bardziej precyzyjnie określić położenie biblioteki.

obrazek
Cóż więcej mogę powiedzieć, biblioteka naprawdę istnieje i udało mi się ją znaleźć! Niestety, jestem tutaj skazany na śmierć. Skupiona wiedza, którą tu znalazłem wciągnęła mnie w swoje czary.

Historie i sekrety zawarte w tych księgach nieskończenie poszerzają ludzkie horyzonty.

Eseje o okrutnych metodach i przebiegłych eksperymentach, których żadna normalna osoba nawet nie jest sobie w stanie wyobrazić znajdują się tu praktycznie w każdym akapicie.

Zakazane pisma z dawnych czasów, relacje naocznych świadków z najciemniejszych dni i wojen oraz niepodważalne dowody korupcji i łapówkarstwa w starych szlacheckich rodzinach wywołują we mnie jednocześnie uczucie wstrętu ale i ciekawości...

Wszystko wydaje się być takie surrealistyczne. Pokoje, nie, właściwie to wielkie sale, są po brzegi wypełnione wiedzą i mądrością.

Widziałem miejsca tak przepełnione wiedzą, że po prostu wyciekała z ksiąg i rozpływała się po ziemi jak jakaś przedziwna ciecz...

Potężne kamienne kolumny, grubsze niż jakikolwiek pień drzewa, wznoszą się w salach i dźwigają ciężar sufitu.

Studnie wypełnione czarnym atramentem zamiast wody stoją w pokojach, których ściany są pokryte ciężkimi, purpurowymi zasłonami a dziwne metalowe oczy nieustannie pilnują okolicy.

obrazek
Biblioteka rozciąga się na kilku piętrach i pomimo tego, że jestem tu już naprawdę długo, jestem teraz pewny, że widziałem dopiero ułamek całości.

W świetle migoczących pochodni wszystkie te skrypty, dzienniki podróży i starożytne tomy wywołują trzeszczenie uginających się półek, co robi niesamowite wrażenie.

Gruba warstwa kurzu dowodzi, że tylko kilku uczniów Zathrotha wciąż wie o istnieniu tego źródła zakazanej wiedzy.

Biorąc pod uwagę fakt, że to miejsce wieki temu zostało ukryte potężnymi zaklęciami przed intruzami, nic dziwnego, że do dzisiaj biblioteka pozostawała poza zasięgiem naszego wzroku.

Sam nie wiem, czy słudzy Zathrotha pozwolili mi tu wejść w nagrodę, za lata moich poszukiwań, czy też jestem im do czegoś potrzebny…

Każdy mój krok tutaj jest bacznie obserwowany. W ścianach, w każdej lampie, oczy są wszędzie, nigdzie nie jesteś sam!

obrazek
Nieskończone korytarze łączą większe czytelnie. Po lewej i prawej stronie korytarzy jest wiele mniejszych pokoi, ale większość z nich jest zamknięta za ciężkimi żelaznymi drzwiami.

Inne drzwi są chronione przez warczące i gryzące książki. Wyglądają, jakby wyrwały się z kajdan, które utrzymywały te bestie w odpowiednim miejscu.

W czasach świetności tej biblioteki wielu uczonych musiało świadczyć wybitne usługi naukowe. Ich popiersia i posągi są rozproszone po wszystkich pomieszczeniach.

Jeszcze nie spotkałem żadnego z nich. Korytarze są wręcz przepełnione wszelkiego rodzaju magicznymi kreaturami, ale nie uświadczyłem tu jeszcze żadnego człowieka.

Wciąż mierzę się z myślą, że to właśnie uczeni przez te wszystkie lata przemienili się w te kreatury. Że ich chciwość wiedzy i eksperymenty z najczarniejszymi zaklęciami zmieniły ich w to, co najbardziej czcili.

Co, jeśli i mnie czeka taki sam los?

obrazek
Na przykład te ożywione pióra. Wysokie co najmniej na dwa metry i wyposażone w kolec twardszy i silniejszy niż kuty metal krasnoludów z Kazordoon. Skrobanie tego kolca pozostawia głęboką bruzdę w podłogach, bruzdę, która momentalnie wypełnia się czarnym atramentem. Ale najgorszy jest wydobywający się przy tym dźwięk - dosłownie mrozi krew w żyłach!

Widziałem te stworzenia przepisujące teksty z prędkością światła, ale częściej zachowywały się jak przystało na prawdziwych bibliotekarzy, kontrolowały magiczne glify broniące dostępu i utrzymujące pod kontrolą najbardziej niebezpieczną wiedzę.

Pióra często poruszają się w towarzystwie przeklętych ksiąg, od których staram się trzymać z daleka.

Te grube tomy tak szybko wertują swoje kartki, że pozwala to na wytworzenie ciśnienia, dzięki któremu unoszą się w powietrzu! Czytałem, że wcześniej były w tym miejscu tylko więźniami...

Stworzone przez niedoszłych czarnoksiężników, którzy na własną rękę próbowali tworzyć mroczne zaklęcia, wszystkie te księgi zostały wytropione i przechwycone przez wyznawców Zathrotha, aby umożliwić zgłębienie wiedzy w nich zawartej.

obrazek
Są też kałamarnice z ogromnymi mózgami. Są zaliczane do najwyższych rangą sług Zathrotha a ich słowo jest dla wielu innych rozkazem. Ich potężne macki zawsze są pokryte atramentem ale nigdy jeszcze nie widziałem ich w akcji. Nie rozmawiają z nikim tak niskim rangą jak ja, ale mimo to wciąż jestem niesamowicie ciekawy jakie dziwaczne i nienormalne myśli wyłaniają się z ich mózgów.

Wiem, że to wszystko może wydawać się kuszące, szczególnie dla tych tibijskich bohaterów, którzy szukają kolejnego wyzwania. Ale powtarzam, ten list, jeśli kiedykolwiek do Was dotrze jest ostrzeżeniem. Ostrzeżeniem dla każdego, by trzymał się jak najdalej od tego miejsca. Jestem zwolennikiem wiedzy i uważam za swój obowiązek spisanie tego wszystkiego, co odkryłem, ale naprawdę nikt nie powinien tu trafić...

Nawet, gdyby ktoś znalazł sposób na złamanie tych potężnych pieczęci, stworzenia, które strzegą biblioteki rozerwą go na strzępy. Ich siła nie ma sobie równych. Szczerze wierzę, że nikt nie może się z nimi równać!

Mogę tylko ostrzec przed niebezpieczeństwem, które ma tu swoje źródło. Wprawdzie przeczy to moim przekonaniom, ale stwierdzam, że niektóre miejsca naprawdę powinny pozostać nieodkryte.

The Battle Mage

Tłumaczył: razorskate
DODATKOWE ZDJĘCIA!

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
30 maja 2018 godz. 12:41:16
Cytuj Podziękowali: Holy Mortal
Ikona  #
Lider Zespołu
ON
Exp: 5910
Level: 109
Data dołączenia: 25.08.2010

Darusio
Postać: Darusio
Level: 283
Osiągnięcia: 438
Pozycja: Tutor
Liczba postów: 6117
Przedostatnia zapowiedź letniej aktualizacji jest jednocześnie artykułem przeznaczonym na czerwiec. Mamy nadzieję, że lektura była ciekawa emotka
Ci, którzy są zainteresowani, nie potrzebują spoilerów...

Pigułka...

W pigułce:
  • Odnajdź drogę prowadzącą do mistycznej biblioteki Zathrotha.
  • Stań przeciwko strażnikom biblioteki i zwiedzaj rozległe czytelnie wraz z niekończącymi się korytarzami. Uważaj! Potwory są silniejsze niż te, które miałeś okazję do tej pory spotkać.
  • Wraz z maksymalnie 4 przyjaciółmi udowodnij jakie umiejętności posiadasz, by stanąć przeciwko 4 potężnym bossom. Piąty boss będzie czekał na tych, którzy pokazali to, na co ich stać (maksymalnie 10 graczy w jednym czasie).
  • Do walki ze wszystkimi bossami można stanąć raz na 20 godzin.
  • Nowy strój oraz nowy wierzchowiec będą do zdobycia w bibliotece.

30 maja 2018 godz. 12:41:31
Edytował Darusio
30 maja 2018 godz. 12:57:33
Cytuj Podziękowali: Silla
Ikona  #
OFF
Exp: 714
Level: 38
Data dołączenia: 04.07.2013

Bartues
Postać: Bartues
Profesja: Royal Paladin
Level: 285
Osiągnięcia: 580
Serwer: Peloria
Tytuł: Squire of Tibia
Liczba postów: 59
Miłe zaskoczenie czegoś kompletnie nowego. Zbrzydły mi zmutowane istniejące potworki co update.
30 maja 2018 godz. 12:49:50
Ikona  #
OFF
Exp: 463
Level: 30
Data dołączenia: 21.09.2015

Ossy Vern
Postać: Ossy Vern
Profesja: Elite Knight
Level: 533
Osiągnięcia: 250
Serwer: Secura
Tytuł: Warden of Tibia
Liczba postów: 42
Zapowiada się bardzo ciekawie! Mam tylko nadzieję, że aby się tam dostać nie będzie trzeba 2 godziny biegać od npc do npc...
Super, że dodali trochę nowych miejsc!
30 maja 2018 godz. 13:14:09
Ikona  #
OFF
Exp: 562
Level: 34
Data dołączenia: 10.02.2015

Alivion
Postać: Alivion
Level: 239
Osiągnięcia: 184
Serwer: Harmonia
Liczba postów: 21
Ciekawe czy dowiemy się nieco więcej o "dawnych czasach" z ksiąg w bibliotece emotka Battle Mage outfit fajny emotka emotka
30 maja 2018 godz. 14:14:02
Cytuj Podziękowali: Haiq
Ikona  #
OFF
Exp: 45
Level: 10
Data dołączenia: 15.05.2018
Liczba postów: 2
Nie wiem jak wam ale mi ten outfit przypomina soil guardiana z kapturem od huntera.Nic ciekawego mieszanka kilku ooutfitów i addonów i na dodatek dalej robią tak że male i female wygląda identycznie idą na łatwizne
30 maja 2018 godz. 14:44:15
Cytuj Skrytykowali: Misieq
Ikona  #
OFF
Visca el Barça
Exp: 550
Level: 33
Data dołączenia: 27.08.2016

First Sasha
Postać: First Sasha
Level: 87
Osiągnięcia: 38
Liczba postów: 214
Zapowiada się interesująco, kałamarnica całkiem w dechę! emotka

Sasha Life!

obrazek

30 maja 2018 godz. 14:54:27
Edytował Deezy
30 maja 2018 godz. 16:12:35
Cytuj Skrytykowali: rteger, Haiq
Ikona  #
OFF
.. festina lente ;)
Exp: 2204
Level: 66
Data dołączenia: 03.04.2012
Godność: Anula

Miracle Ann
Postać: Miracle Ann
Level: 108
Osiągnięcia: 134
Serwer: Premia
Liczba postów: 582

.. super, coś zupełnie nowego .. zapowiada się naprawdę interesująco .. cierpliwie czekam na test server emotka

.. lektura była niezwykle ciekawa!

@razorskate

- wielkie dzieki za tłumacznie artykułu o dziwnej i ponurej Bibliotece Zathrotha emotka

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
..rzeczywistość jest tylko iluzją, bo czyż każdy nie widzi jej inaczej? .. emotka

30 maja 2018 godz. 15:05:25
Edytowała Silla
02 czerwca 2018 godz. 17:32:53
Cytuj Skrytykowali: walex Podziękowali: razorskate
Ikona  #
OFF
Exp: 206
Level: 20
Data dołączenia: 21.07.2017

Czarodziej Uzdrowiciel
Level: 55
Osiągnięcia: 13
Serwer: Vunira
Tytuł: Sentinel of Tibia
Liczba postów: 39
Szkoda,że outfit obu płci znowu jest identyczny...ale poza tym cała reszta na plus w końcu coś świeżego i absolutnie nowego choć książki przypominają mi te ż Harrego Pottera ^^
30 maja 2018 godz. 16:45:42
Ikona  #
OFF
Exp: 304
Level: 25
Data dołączenia: 04.08.2017

Tyron Shaoldiot
Postać: Tyron Shaoldiot
Profesja: Elder Druid
Level: 143
Osiągnięcia: 126
Serwer: Vunira
Liczba postów: 9
Od dłuższego czasu mam wrażenie, że grafikowi obcięli o połowę pensję, bo i wszelakie grafiki są gorsze jakościowo...
30 maja 2018 godz. 17:01:03
Ikona  #
OFF
Jak tak to w porzadku
Exp: 2256
Level: 67
Data dołączenia: 04.09.2011

Holy Mortal
Postać: Holy Mortal
Level: 902
Osiągnięcia: 995
Serwer: Monza
Liczba postów: 1893
Już myślałem że update zakończy się na 5 zapowiedzi... A tu taka niespodzianka emotkaemotkaemotka
30 maja 2018 godz. 17:37:59
Ikona  #
OFF
Exp: 1702
Level: 58
Data dołączenia: 06.06.2012

Elew
Postać: Elew
Level: 99
Osiągnięcia: 58
Serwer: Peloria
Liczba postów: 1278
Veru napisał(a):
Od dłuższego czasu mam wrażenie, że grafikowi obcięli o połowę pensję, bo i wszelakie grafiki są gorsze jakościowo...

masz na myśli grafiki potworków czy lokalizacji?

Holy Mortal napisał(a):
Już myślałem że update zakończy się na 5 zapowiedzi... A tu taka niespodzianka emotkaemotkaemotka

Burchan napisał(a):
> How many teasers are left? And do any of the
> remaining teasers contain more new monsters?

Content wise this was the last teaser. But one more teaser is left.

no to podsumowując, zamek/lochy z flacon knajtami ( I ) , zagadkowe nowe lokalizaje w miastach z jakaś linią questową MOTA?(II), rozbudowa azur i deepelingów (III) i biblioteka (VI)

"jeśli masz problemy na rosha/feru quescie, to nie poradzisz sobie na nowych mobach"
"potwory będą silniejsze niż dotychczas znane"

Zapowiada się jeden w WIEKSZYCH updateów, czy w końcu skończą sie narzekania hlvl że na miejscówe wbija im team 250~~ lvli?

o/

30 maja 2018 godz. 17:53:04
Edytował Elew
30 maja 2018 godz. 17:53:33
Ikona  #
OFF
Exp: 381
Level: 28
Data dołączenia: 01.12.2016

Niezwykly Piotrus
Profesja: Master Sorcerer
Level: 60
Osiągnięcia: 5
Serwer: Antica
Liczba postów: 286
Bije brawo, brawo! Wow, po prostu mega!

Cały ten klimat mi tak bardzo podchodzi, super że jest "spora" szansa na kontynuacje tibijskiego lore. Właśnie tego oczekiwałem. Mam nadzieję, że pojawi się kilka wyjaśnień, kto wie może i dalsza część mysterious ornate chesta? Kostka z ostatniej części może mieć tutaj znaczenie, grafika by się dobrze wpasowywała!

Graficznie jest z to jedna z lepszych zapowiedzi. Lokalizacje bomba, no może te kałamarnice i zielone książki są poniżej kreski, ale jak na stażystów nie jest najgorzej(lepsze niż te asury nowe XD).

Dziękuję @razorskate za tłumaczenie, myślę, że oddałeś klimat nawet lepiej niż angielska wersja!emotka

Uman Zathroth najbardziej intrygujący z "twórców" tibijskiego świata, jego biblioteka, nie mogę się doczekać przeczytania tamtejszych książek *heavy breathing*

PS Wie kto może, kiedy update?~~ +/- tydzień.

Zapraszam!

30 maja 2018 godz. 20:02:59
Cytuj Podziękowali: razorskate
Ikona  #
Edytor
OFF
Kijek
Exp: 2544
Level: 71
Data dołączenia: 05.10.2011

Kueki
Postać: Kueki
Level: 100
Osiągnięcia: 68
Serwer: Secura
Tytuł: Steward of Tibia
Liczba postów: 3076
Potwory wyglądają super, pomysł z tymi książkami jako moby, no chciałoby się rzec brakowało od dawna takich kreatur w świecie Tibii. Natomiast nowy outfit kompletnie mi się nie podoba, ale być może przez to, że jestem zwolennikiem klasycznych strojów typu: warrior, summoner, barb czy citizen. Ciężko mi dogodzić w tym aspekcie, większość wygląda fajnie na rysunku, a w grze tak jakoś za dużo detali.
30 maja 2018 godz. 20:53:26
Edytował Qijed
30 maja 2018 godz. 20:54:13
Ikona  #
OFF
USER SINCE 2010
Exp: 963
Level: 44
Data dołączenia: 20.07.2013

Killie Millie
Postać: Killie Millie
Level: 221
Osiągnięcia: 276
Serwer: Antica
Tytuł: Steward of Tibia
Liczba postów: 515
Ciekawe jaki będzie mount, czyżby ta zielona książka? emotka
31 maja 2018 godz. 10:25:34
Wszystkie czasy podawane są w CET.

Aktualnie temat czyta 1 użytkownik: (0 zalogowanych i 1 gość)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum: