Login: Zapamiętaj
Hasło:

Schowek na zapasy - V zapowiedź letniej aktualizacji
Autor Wiadomość
Ikona  #
Lider Zespołu
OFF
Exp: 5962
Level: 109
Data dołączenia: 25.08.2010

Darusio
Postać: Darusio
Profesja: Druid
Level: 283
Osiągnięcia: 438
Serwer: Celesta
Pozycja: Tutor
Tytuł: Warrior of Tibia
Liczba postów: 6147
obrazek
Fantastyczna wiadomość dla tych, którzy mają problemy ze znalezieniem swoich przedmiotów w skrzynce depot. Wraz z nadchodzącą letnią aktualizacją do gry zostanie dodany schowek na zapasy przeznaczony dla graczy posiadających PACC.

W skrzynce znajdziesz nową ikonkę schowka. Wszystkie przedmioty, które można układać w stosach i można nimi handlować poprzez Market (z wyjątkiem Tibia Coins tibia_coins), będą mogły zostać umieszczone w nowej skrytce.

obrazek
Po otworzeniu schowka na zapasy zobaczysz wszystkie przedmioty, które się tam aktualnie znajdują.
Różne filtry (np. creature products, czy jedzenie) oraz pasek wyszukiwania, pomogą w szybszym i wygodniejszym odnalezieniu pożądanych przedmiotów.

W jaki sposób umieszczać przedmioty w schowku na zapasy?

By umieścić w nim przedmioty nadające się do układania w stosach, wystarczy po prostu stanąć przed skrzynką. Otwórz plecak, następnie menu kontekstowe wybranego przedmiotu, który chcesz schować. Wybierz opcję "Stow" oraz wskaż ile przedmiotów ma być przeniesionych. Z kolei opcja "Stow all items of this type" spowoduje przeszukanie wszystkich noszonych plecaków i przeniesie każdy taki przedmiot do skrytki. Identyczna metoda będzie dotyczyła skrzynki depot oraz skrzynki pocztowej. Przeciąganie i upuszczanie przedmiotów do schowka na zapasy będzie także możliwe.

Jak wyciągnąć przedmioty ze schowka?

W celu wzięcia przedmiotu ze skrytki wystarczy kliknąć na niego i wybrać lub zaznaczyć ilość, którą jesteś zainteresowany. W zależności od twoich ustawień "Loot container" przedmioty znajdą się w odpowiednich pojemnikach ekwipunku.

obrazek
obrazek

Interfejs schowka oraz filtr: wartościowe

Schowek na zapasy jest bezpośrednio powiązany z kapliczkami do nasycania przedmiotów. Oznacza to, że nie będziesz musiał już nosić materiałów niezbędnych do nasyceń. Zostaną one pobrane wprost ze skrytki, jeśli będziesz chciał nasycić swój ekwipunek poprzez kapliczkę.

Pojawi się jeszcze jedna mała rzecz ułatwiająca codzienność. Znajdując się na świecącej płytce, menu kontekstowe każdego przedmiotu będzie zawierało opcję "Show in Market". Spowoduje ona otwarcie interfejsu Marketu ze wstępnie wybraną pozycją.
23 maja 2018 godz. 10:12:59
Podziękowali: Lilly, Taczki, Silla, Meobi, Tidor, VoDee
Ikona  #
Lider Zespołu
OFF
Exp: 5962
Level: 109
Data dołączenia: 25.08.2010

Darusio
Postać: Darusio
Profesja: Druid
Level: 283
Osiągnięcia: 438
Pozycja: Tutor
Liczba postów: 6147
W pigułce:
  • Schowek na zapasy jest nową funkcją dla graczy PACC, do której ma się dostęp poprzez skrzynkę depotu.
  • Wszystkie przedmioty, które można układać w stosach i można nimi handlować poprzez Market (z wyjątkiem Tibia Coins tibia_coins), będą mogły zostać umieszczone w nowej skrytce.
  • Przedmioty, które można układać w stosach, ale zostały kupione poprzez Tibia Store lub pozyskane w ramach dziennych nagród, nie będą mogły być przechowywane w skrytce.
  • Jeśli PACC skończy się, to nie będzie można umieścić w schowku dodatkowych przedmiotów, natomiast będzie można z niego wyciągnąć znajdujące się rzeczy.
  • Sloty skrytki zostaną wliczone w maksymalną ilość slotów skrzynek depotu. Łącznie 10 000 wolnych slotów na postać posiadającą PACC nie zostanie przekroczone.
  • Przykład: 321 small_health_potion zajmie 4 sloty w schowku na zapasy.
  • Skrytka oferuje filtry oraz pasek wyszukiwania, aby szybciej znaleźć interesujące przedmioty.
  • Przedmioty wyjęte ze skrytki są sortowane do różnych pojemników, znajdujących się w ekwipunku, w zależności od indywidualnych ustawień.
  • Schowek jest połączony z kapliczkami do nasycania przedmiotów. Jeśli nie posiadasz w plecaku wystarczającej liczby creature products, która jest potrzebna do nasycania, wtedy zostaną one pobrane automatycznie ze schowka.
  • Znajdując się na świecącej płytce będziesz miał możliwość otworzenia Marketu wraz ze wstępnie wybranym przedmiotem poprzez kliknięcie "Show in Market" w menu kontekstowym przedmiotu.
23 maja 2018 godz. 10:13:09
Ikona  #
ON
Visca el Barça
Exp: 587
Level: 34
Data dołączenia: 27.08.2016

First Sasha
Postać: First Sasha
Profesja: Royal Paladin
Level: 112
Osiągnięcia: 57
Liczba postów: 283
Ciekawa opcja, przydatna rzecz. emotka
Zapewne to już ostatnia zapowiedź, więc czekamy na wprowadzenie wszystkich nowości do gry. emotka

Sasha Life!

obrazek

23 maja 2018 godz. 10:17:40
Skrytykowali: rteger
Ikona  #
Edytor
OFF
Déjà vu
Exp: 682
Level: 37
Data dołączenia: 15.01.2015

Taczkami Do Venore
Profesja: Elite Knight
Level: 270
Osiągnięcia: 461
Tytuł: Warden of Tibia
Liczba postów: 318
Schowek - bardzo fajna oraz przydatna rzecz dla kogoś, kto lubi wszystko chować do depo emotka
Cieszę się również z tego, że skrytka będzie połączona z kapliczkami do nasycania, nie będzie trzeba tego nosić emotka
Teraz czekać tylko na test serwer i sprawdzić jak to wszystko działa emotka

Pozdrawiam, Taczka emotka
to dla tych ludzi, którzy są i będą tutaj zawsze."
23 maja 2018 godz. 10:22:16
Ikona  #
OFF
Exp: 473
Level: 31
Data dołączenia: 11.07.2013

Del Gato
Postać: Del Gato
Profesja: Knight
Level: 152
Osiągnięcia: 251
Serwer: Bona
Tytuł: Sentinel of Tibia
Liczba postów: 55
Super
Teraz tylko czekać na możliwość korzystania z marketu podczas hunta ;p
23 maja 2018 godz. 10:24:56
Edytował Dell
23 maja 2018 godz. 10:27:14
Skrytykowali: Misieq, Holy Mortal
Ikona  #
OFF
Exp: 240
Level: 22
Data dołączenia: 16.12.2017
Liczba postów: 71
Fajna opcja, zwłaszcza dla ek i rp (głownie ek!) gdzie po huncie nie trzeba będzie ręcznie przeciągać itemków emotka
23 maja 2018 godz. 10:42:22
Skrytykowali: Misieq
Ikona  #
OFF
Exp: 66
Level: 12
Data dołączenia: 02.03.2015
Liczba postów: 3
Ja już czekam tylko na przenośny protection zone. taki co wkładasz do bp i możesz postawić w dowolnym miejscu xD

RL Tibia i OTS tu już można powoli stawiać znak równości ;p
23 maja 2018 godz. 10:46:01
Skrytykowali: rteger, Gie Gie, Misieq, Meobi, Holy Mortal, Tidor, Pediusz, Satsuki, Grosik93, Querton, namlessone, Sitechi
Ikona  #
OFF
.. festina lente ;)
Exp: 2238
Level: 67
Data dołączenia: 03.04.2012
Godność: Anula

Miracle Ann
Postać: Miracle Ann
Level: 108
Osiągnięcia: 134
Serwer: Premia
Liczba postów: 595
.. 'schowek na zapasy', jak dla mnie super opcja, bardzo przydatny, bo zawsze mam problem ze znalezieniem

przedmiotów, a przy tym dochodzi brak czasu na grę emotka

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
..rzeczywistość jest tylko iluzją, bo czyż każdy nie widzi jej inaczej? .. emotka

23 maja 2018 godz. 11:14:45
Edytowała Silla
24 maja 2018 godz. 10:30:24
Skrytykowali: rteger
Ikona  #
OFF
Exp: 242
Level: 22
Data dołączenia: 26.04.2012
Liczba postów: 70
cervick napisał(a):
Ja już czekam tylko na przenośny protection zone. taki co wkładasz do bp i możesz postawić w dowolnym miejscu xD

No i dobrze. Ofc mam sentyment do klientów 7,4-7,6 ale wszystko idzie do przodu. Jak dla mnie w porządku, podobają mi się nowości wprowadzane w ostatnim czasie, chodzi o to by grę usprawnić, zwiększyć jej atrakcyjność. Jest teraz tyle konkurencyjnych gier że na nikim wrażenia nie robi trenowanie skilla na slimach, przeciąganie lootbagów, najeżdżanie runą na potwora żeby go zaatakować itd.
23 maja 2018 godz. 11:32:41
Ikona  #
OFF
Exp: 1511
Level: 55
Data dołączenia: 03.05.2010

Krwawa Zemsta
Postać: Krwawa Zemsta
Profesja: Knight
Level: 194
Osiągnięcia: 233
Serwer: Bona
Tytuł: Warden of Tibia
Liczba postów: 1010
Dla mnie ta opcja jest akurat useless. Mam wszystko poukładane, i creature producty mają swoje bpki. Więc jak yasir wpada, to wystarczy zabrać jednego bp w którym są inne i tyle. I tak każda profka expi na około 5 różnych spotach, więc dużo tego niema.

Trochę się zawiodłem, gdyż depo ma wystarczającą ilość skrzynek. Myślałem że coś bardziej konkretnego wymyślą.
23 maja 2018 godz. 11:34:48
Skrytykowali: Szpaczunio, Endis, ordynarny Podziękowali: Arkadiasz, Scolex
Ikona  #
OFF
Exp: 625
Level: 35
Data dołączenia: 02.09.2016
Liczba postów: 510
Teraz jak ktoś wraca do gry po x latach nie wie za co się zabrać, w co ręce włożyć, żeby ogarnąć aktualną Tibię. emotka

Ogólnie dobrze, że wprowadzają nowe rozwiązania. Zmiana jak najbardziej na plus.
23 maja 2018 godz. 11:44:09
Ikona  #
OFF
Exp: 882
Level: 42
Data dołączenia: 29.08.2015

Dezer Crax
Postać: Dezer Crax
Level: 440
Osiągnięcia: 523
Serwer: Premia
Tytuł: Keeper of Tibia
Liczba postów: 145
Fajny pomysł, tylko ja nigdy nie użyje opcji "przenieś wszystko" mam za duzo itemkow na sobie (scarab consy, perełki itp)
23 maja 2018 godz. 11:46:59
Podziękowali: Skiler, Arkadiasz
Ikona  #
OFF
Exp: 609
Level: 35
Data dołączenia: 30.09.2009

Jiw
Postać: Jiw
Level: 120
Osiągnięcia: 107
Serwer: Damora
Liczba postów: 553
W końcu stos to będzie stos, a nie max 100. Dla mnie duży plus, będę używał.
Stole many a mans soul and faith
23 maja 2018 godz. 12:23:35
Ikona  #
OFF
Exp: 416
Level: 29
Data dołączenia: 26.07.2017
Liczba postów: 252
Nareszcie opcja "szukaj" w depo.
23 maja 2018 godz. 13:42:37
Podziękowali: Arkadiasz
Ikona  #
OFF
Exp: 791
Level: 40
Data dołączenia: 25.11.2015
Godność: Marcin

Kakyouin
Postać: Kakyouin
Profesja: Master Sorcerer
Level: 203
Osiągnięcia: 123
Serwer: Antica
Liczba postów: 283
cervick napisał(a):

Ta, no, wygodniejsze sortowanie itemków w depo, straszne rzeczy, uproszczenie żmudnej czynności nie miejącej nic wspólnego z rzeczywistym gameplayem można porównać do nietykalności w dowolnym miejscu. Osobny kontener w depo na demonic essence, CO ZA OTS. Ty jesteś jakiś upośledzony?
23 maja 2018 godz. 14:17:38
Podziękowali: Heaven Archangel, Holy Mortal, Sitechi
Wszystkie czasy podawane są w CET.

Aktualnie temat czyta 1 użytkownik: (0 zalogowanych i 1 gość)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum:
Jubciek92
🔞 Last Man Standing. 724 EK Bona.
Zarakso
[PL] TIBIA | 🔥 BOSSY I INNE TAKIE 🔥
Crowny Cro
Zwiedzamy Miasta w Tibi