Login: Zapamiętaj
Hasło:

2 klienty
Autor Wiadomość
Ikona  #
OFF
Exp: 1462
Level: 54
Data dołączenia: 01.07.2012

Aefkey
Postać: Aefkey
Profesja: Royal Paladin
Level: 191
Osiągnięcia: 118
Serwer: Damora
Liczba postów: 665
Ja spytałem któregoś razu Burchana czy MC jest legalny z Battleyem i nie mał zastrzeżeń, ale na Windowsie i tak nie da się w normalny sposób używać MC przez architekturę Windowsa, bo na Mac czy Linuxie normalnie sobie można MC odpalać ile się chce z Battleyem.

W sumie to winna samego Battleye na Windowsie, bo Tibii się da odpalić dużo, ale nie da się zalogować na nie tak, że jak by ktoś się pewnie "pożalił" do Batttleya zamiast do Cipsoftu to pewnie by mogli jakoś to ogarnąć o ile nie odblokuje to możliwości robienia jakichś czatów.
13 lutego 2018 godz. 12:31:45
Sphinister płeć
Ikona  #
OFF
Konto usunięte
MastroDaro napisał(a):
Z mojej perspektywy wygląda to tak: MC kiedyś było zabronione, teraz nie jest. Jednak BE istnieje po to, aby takie sytuacje się nie zdarzały. Wirtualizacja być może omija BE - pozostaje pytanie, czy to jest bezpieczne. Igrając z BE ryzykuje się usunięciem konta. Zawsze można zapytać cipsoft, czy można grac samemu na 2 kontach równocześnie na jednym komputerze.

Prawo wygląda tak:

3. Cheating
a) Bug Abuse
Exploiting obvious errors of the game or any other part of CipSoft's services.
b) Using Unofficial Software to Play
Manipulating the official client program or using additional software to play the game.

5. Legal Issues
a) Account Trading or Sharing
Offering account data to other players, accepting other players' account data or allowing other players to use your account

Pytanie jak wygląda jego interpretacja emotka

//Mastro~

Jak wirtualizacja ma byc igraniem z BE?
Wirtualna maszyna ma odrebny HWID, jest to odrebny system, odizolowany od hosta. Nawet karte sieciowa moze miec inna. Twoje zewnetrzne IP pozostaje takie samo, tak jak w przypadku kazdego kompa ktory laczy sie z twojej sieci wiec wirtualka wyglada jak kazdy inny komputer.

Myslisz ze serwery tibiauki stoja sobie slicznie na osobnych serwerach? Stoja na wirtualkach w wielkim clusterze na wielkim serwerze w jeszcze wiekszej serwerowni.

@Pan Mariolka
Da sie na windzie ale jest z tym sporo zabawy. O wiele latwiej postawic jakiegos lajtowego linuxa na vmware i po klopocie.
13 lutego 2018 godz. 12:53:38
Edytował Sphinister
13 lutego 2018 godz. 12:54:31
Ikona 2 konta #
OFF
Exp: 37
Level: 9
Data dołączenia: 09.02.2018
Liczba postów: 9
Sphinister napisał(a):
MastroDaro napisał(a):
Z mojej perspektywy wygląda to tak: MC kiedyś było zabronione, teraz nie jest. Jednak BE istnieje po to, aby takie sytuacje się nie zdarzały. Wirtualizacja być może omija BE - pozostaje pytanie, czy to jest bezpieczne. Igrając z BE ryzykuje się usunięciem konta. Zawsze można zapytać cipsoft, czy można grac samemu na 2 kontach równocześnie na jednym komputerze.

Prawo wygląda tak:

3. Cheating
a) Bug Abuse
Exploiting obvious errors of the game or any other part of CipSoft's services.
b) Using Unofficial Software to Play
Manipulating the official client program or using additional software to play the game.

5. Legal Issues
a) Account Trading or Sharing
Offering account data to other players, accepting other players' account data or allowing other players to use your account

//Mastro~

Jak wirtualizacja ma byc igraniem z BE?
Wirtualna maszyna ma odrebny HWID, jest to odrebny system, odizolowany od hosta. Nawet karte sieciowa moze miec inna. Twoje zewnetrzne IP pozostaje takie samo, tak jak w przypadku kazdego kompa ktory laczy sie z twojej sieci wiec wirtualka wyglada jak kazdy inny komputer.

Myslisz ze serwery tibiauki stoja sobie slicznie na osobnych serwerach? Stoja na wirtualkach w wielkim clusterze na wielkim serwerze w jeszcze wiekszej serwerowni.

@Pan Mariolka
Da sie na windzie ale jest z tym sporo zabawy. O wiele latwiej postawic jakiegos lajtowego linuxa na vmware i po klopocie.

Czyli mowicie ze na linuxie mozna odpalic kilka kont z battley?
13 lutego 2018 godz. 12:58:48
Ikona  #
OFF
Exp: 1533
Level: 55
Data dołączenia: 06.06.2012

Elew
Postać: Elew
Profesja: Knight
Level: 99
Osiągnięcia: 58
Serwer: Peloria
Liczba postów: 1111
MastroDaro napisał(a):

//Mastro~

Czyli nie jest jasno określone, ale pewne dodatkowe argumenty ( możliwści linuxa?) wskazują że jednak prawdopodobnie jest legalne odpalenie 2 systemów dla 2 klientów

no ale jak zwykle ktoś musiał pomachać swoją zieloną szabelką, stosując zasadę najpierw strzelamy potem pytamy:
DamQ's napisał(a):
Szukaj, ale jak coś takiego zaprezentujesz osobiście dam Ci bana. Aktualnie to nielegalne i tyle w temacie.

i właśnie o tym mówiłem ostatnio na SB, czy moderatorzy którzy bądź co bądź nie uczestniczą już aktywnie w medium którego dotyczy tematyka serwisu są merytorycznie przygotowani do oceniania poprawności prowadzonych dyskusji?

o/

14 lutego 2018 godz. 21:25:01
Ikona  #
Moderator
OFF
To tylko gra...
Exp: 2163
Level: 66
Data dołączenia: 20.07.2013
Godność: Damian Foel

Foel
Postać: Foel
Profesja: Druid
Level: 136
Osiągnięcia: 23
Serwer: Secura
Liczba postów: 2639
Elew napisał(a):

i właśnie o tym mówiłem ostatnio na SB, czy moderatorzy którzy bądź co bądź nie uczestniczą już aktywnie w medium którego dotyczy tematyka serwisu są merytorycznie przygotowani do oceniania poprawności prowadzonych dyskusji?

o/

Akurat Twoje zdanie w tym temacie nie ma tu znaczenia xD Odnośnie rulez możemy się sprawdzić a co do mojej interpretacji oraz zdania także przyda Ci się nauka § 10 naszego regulaminu do którego Cię odsyłam.
14 lutego 2018 godz. 22:31:54
Edytował DamQ's
14 lutego 2018 godz. 22:54:45
Cytuj Skrytykowali: Sphinister, PannaEm, Avmatrac Podziękowali: xxforumowiczxx
Sphinister płeć
Ikona  #
OFF
Konto usunięte
DamQ's napisał(a):

Akurat Twoje zdanie w tym temacie nie ma tu znaczenia xD Odnośnie rulez możemy się sprawdzić a co do mojej interpretacji oraz zdania także przyda Ci się nauka § 10 naszego regulaminu do którego Cię odsyłam.

My wiemy ze bycie modkiem pedii daje ci +5 do samoooceny. Nasze zdanie sie liczy, wytlumacz mi sens tej strony bez uzytkownikow? Forum moderatorow?
Zbanujcie wszystkich, jeszcze jest kilka osob piszacych tu cokolwiek. Jak tam life thready? RPG? Offtopy? Tetnia zyciem?
§ 10
Wywieraniem presji mogloby byc spamowanie ci forum z 10 tys kont. Jedli jeden koles na forum (Elew oprawca XD) wywiera na tobie presje bo napisal cos niezgodnego z twoimi pogladami, to gratuluje @MastroDaro doboru zespolu.

A wumie to elo
15 lutego 2018 godz. 10:00:05
Edytował Sphinister
15 lutego 2018 godz. 10:01:57
Ikona  #
Administrator
OFF
The Ancient Dark Wizard
Exp: 5130
Level: 101
Data dołączenia: 13.10.2008

Mastro Daro
Postać: Mastro Daro
Profesja: Master Sorcerer
Level: 216
Osiągnięcia: 116
Pozycja: Senator
Tytuł: Sage of Tibia
Liczba postów: 3854
Dostałem info of CMa, który mówił, że bardziej zgłębić temat można dopiero z CSami. Najlepiej napisać do supportu. W skrócie:

I can tell you as much:

- multi-clienting on two PCs: ok.
- multi-clienting with the help of a tool: not ok.
- doing anything to Battleye: really bad.

Co oznacza w skrócie: jeżeli odpalisz 2 klienty i możesz grać to fajnie. Jeżeli potrzebujesz jakichkolwiek modyfikacji, narzędzi to już nie ok. Dodatkowo jeżeli Twoim zamiarem jest obejście BE w jakikolwiek sposób to już bardzo źle.

W takim razie nie chcielibyśmy omawiania programów, które umożliwiają granie na 1 kompie w kilka Tibii naraz.

//Mastro~
15 lutego 2018 godz. 11:19:46
Cytuj Podziękowali: Elew
Ikona  #
OFF
MastroDaro napisał(a):
Dostałem info of CMa, który mówił, że bardziej zgłębić temat można dopiero z CSami. Najlepiej napisać do supportu. W skrócie:

I can tell you as much:

Co oznacza w skrócie: jeżeli odpalisz 2 klienty i możesz grać to fajnie. Jeżeli potrzebujesz jakichkolwiek modyfikacji, narzędzi to już nie ok. Dodatkowo jeżeli Twoim zamiarem jest obejście BE w jakikolwiek sposób to już bardzo źle.

W takim razie nie chcielibyśmy omawiania programów, które umożliwiają granie na 1 kompie w kilka Tibii naraz.

//Mastro~

Czyli klijentow mozna odpalac ile sie chce ale grac juz na 2 kontach na 1 kompie sie nie da tak?
15 lutego 2018 godz. 11:29:39
Ikona  #
OFF
Exp: 888
Level: 42
Data dołączenia: 16.11.2015

Sparus
Postać: Sparus
Profesja: Elite Knight
Level: 399
Osiągnięcia: 822
Serwer: Antica
Pozycja: Tutor
Tytuł: Squire of Tibia
Liczba postów: 454
Sphinister napisał(a):
DamQ's napisał(a):

My wiemy ze bycie modkiem pedii daje ci +5 do samoooceny. Nasze zdanie sie liczy, wytlumacz mi sens tej strony bez uzytkownikow? Forum moderatorow?
Zbanujcie wszystkich, jeszcze jest kilka osob piszacych tu cokolwiek. Jak tam life thready? RPG? Offtopy? Tetnia zyciem?
§ 10
Wywieraniem presji mogloby byc spamowanie ci forum z 10 tys kont. Jedli jeden koles na forum (Elew oprawca XD) wywiera na tobie presje bo napisal cos niezgodnego z twoimi pogladami, to gratuluje @MastroDaro doboru zespolu.

A wumie to elo

Heh dokładnie te forum jeszcze jak widać po postach utrzymuje tylko i wyłacznie Holy mortal i Elew.
15 lutego 2018 godz. 11:29:53
Edytował Krzysiek95
15 lutego 2018 godz. 11:30:12
Ikona  #
OFF
MastroDaro napisał(a):

I can tell you as much:

//Mastro~

Czyli jedynym wyjsciem jest zainstalowanie linuxa ta?
15 lutego 2018 godz. 11:43:31
Ikona  #
OFF
Quality not Quantity
Exp: 667
Level: 37
Data dołączenia: 22.02.2011
Godność: Dawid

Vaporius
Postać: Vaporius
Profesja: Elder Druid
Level: 95
Osiągnięcia: 32
Serwer: Nerana
Tytuł: Sentinel of Tibia
Liczba postów: 480
Zmieni ktoś te klijenty na klienty? Bo już oczy bolą od tego xd...
15 lutego 2018 godz. 12:19:59
Cytuj Podziękowali: Elew
Ikona  #
OFF
Exp: 1365
Level: 52
Data dołączenia: 12.05.2014
Liczba postów: 411
Hardzislaw napisał(a):
Zmieni ktoś te klijenty na klienty? Bo już oczy bolą od tego xd...

O tym samym pomyślałem. Miałem o tym wspomnieć, ale dałem sobie spokój. emotka
15 lutego 2018 godz. 13:34:01
Edytował Tidor
15 lutego 2018 godz. 13:34:23
Ikona  #
Administrator
OFF
The Ancient Dark Wizard
Exp: 5130
Level: 101
Data dołączenia: 13.10.2008

Mastro Daro
Postać: Mastro Daro
Profesja: Master Sorcerer
Level: 216
Osiągnięcia: 116
Pozycja: Senator
Tytuł: Sage of Tibia
Liczba postów: 3854
Teoretycznie tak, o ile BE tego nie zablokuje. Spore poświęcenie, żeby instalować system tylko po to emotka

//Mastro~
15 lutego 2018 godz. 14:40:41
Ikona  #
OFF
Exp: 1533
Level: 55
Data dołączenia: 06.06.2012

Elew
Postać: Elew
Profesja: Knight
Level: 99
Osiągnięcia: 58
Liczba postów: 1111
DamQ's napisał(a):

Akurat Twoja interpretacja w tym temacie jest nic nie warta.
To niezła moderacja skoro jej opinia jest podobno ważniejsza od faktów.

taką odpowiedź dostałem na pytanie: Czy używanie virtualnej maszyny z osobnym system na jednym PC jest łamaniem Tibia Rules?
Hello,

Thank you for your question.

For the time being we will not MC'ing via virtual machines as rule violations, so you need not fear being punished for it.

Kind regards,
Solkrin
Tibia Customer Support

@
MastroDaro napisał(a):

Zadanie odpowiedniego pytania kluczem do otrzymania dobrej odpowiedzi. o/
Jak to w życiu bywa, na ogólnikowe pytanie odpowiada się ogólnikami.

p.s. Gówno zawinięte w zielony papierek nie staje się cukierkiem.

w sumie odpowiadali mi tydzień na maila- niezłe tempo nie ma co xD
Pozdro
22 lutego 2018 godz. 17:39:33
Edytował Elew
22 lutego 2018 godz. 17:40:58
Wszystkie czasy podawane są w CET.

Aktualnie temat czyta 1 użytkownik: (0 zalogowanych i 1 gość)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum: