Login: Zapamiętaj
Hasło:
 
Rok 2017 na Tibiopedii
Autor Wiadomość
Ikona  #
Lider Zespołu
OFF
Exp: 6015
Level: 110
Avatar
Data dołączenia: 25.08.2010

Darusio
Postać: Darusio
Profesja: Druid
Level: 283
Osiągnięcia: 438
Serwer: Celesta
Pozycja: Tutor
Tytuł: Warrior of Tibia
Liczba postów: 6181
obrazek

I minął kolejny rok sukcesów, porażek, smutków, radości, ale najważniejsze, że minął kolejny rok, który spędziliście wspólnie z portalem Tibiopedia.pl! Rozsiądźcie się wygodnie w fotelu, bo czas na podróż do przeszłości, czyli podsumowanie roku 2017. 1 post, 12 miesięcy, czyli Tibia i Tibiopedia w pigułce.

3... 2... 1...

Lecimy!
obrazek


obrazek

Rok 2017 rozpoczął się z przytupem ze względu na świętowanie 20 urodzin Tibii! Tak, tak... Dwadzieścia lat minęło. Pojawiła się Vigintia oraz Nostalgia, które stanowiły prawdziwy wehikuł czasu dla wszystkich Tibijczyków. W samej grze zagościło kilka wydarzeń, w których można było zdobyć rocznicowe przedmioty, nie obyło się bez konkursu, w którym rozdano 20 legendarnych tarcz shield_of_honour. Ponadto rozlosowano 20 zestawów 2 miesięcznego czasu premium oraz przeceniono produkty w Tibia Store.


Kolejną miłą informacją była decyzja o rekompensacie WSZYSTKICH regularnych zgonów PvE, które miały miejsce między 10 grudnia 2016, a 18 stycznia 2017. CipSoft przyznał, że system przeciwdziałania atakom DDoS nie funkcjonował poprawnie i zdecydowano o zwrocie utraconych przez ponad miesiąc liczb.

Z kolei na Tibiopedii wprowadziliśmy nowy system konkursów, w którym dostosowaliśmy wymagania dla uczestników oraz rozszerzyliśmy system oceniania.


obrazek

Aktywowana została opcja tymczasowej ochrony przed atakami DDoS w celu zebrania danych do analizy i umożliwienia dalszego rozwoju.

Klient Tibia 11 otrzymał wiele nowych funkcji. Opcjonalne paski boczne, sprawdzanie przedmiotów i postaci, grupy VIP, czy nowy kanał dotyczący łupu. Na ziemiach Tibii, tradycyjnie, pojawiło się gigantyczne ciasto.

Do naszego zespołu powrócił razorskate, a wraz z nim miesięczne awanse!


obrazek

Ruszyła dyskusja dotycząca użycia soul points podczas rzucania zaklęć. Rozważano wprowadzenie soul points jako jedne z wymagań do rzucenia czarów dla wysokopoziomowych graczy.

W celu przetestowania integracji technicznej BattlEye, otworzono publiczny serwer testowy. CipSoft musiał się upewnić, że integracja BattlEye sama w sobie nie powoduje żadnych problemów. Kilkanaście dni później system przeciw oszustom został zaimplementowany, by zgromadzić niezbędne dane.

Jeden z graczy pochwalił się nowym osiągnięciem obrazek Heartbreaker, które zostało szybko rozgryzione...

Nowym liderem Rookgaardu został Leaver tibiacom icon zamieszkujący Vunirę, któremu udało się prześcignąć będącego od lata numerem jeden - Crisne tibiacom icon.


obrazek

obrazek
Miesiąc zaczął się od żartu CipSoftu, a śmiechom nie było końca...

Niemiecka firma z radością ogłosiła uruchomienie trzech nowych światów Open PvP (Honbra, Noctera, Vita), które od początku były aktywnie chronione tarczą BattlEye. Próba używania zmodyfikowanego klienta z jakimkolwiek obejściem, tzw. bypassem BattlEye skutkuje rozłączeniem z serwerem po kilku sekundach. Cipsoft podjął również kroki mające na celu identyfikowanie i wychodzenie naprzeciw próbom ponownego logowania przez zmanipulowane klienty.

Zmian i nowości ciąg dalszy. Cipsoft dokonał zmian na stronie internetowej gry. Dodany został nowy interfejs, który pozwala skontaktować się z supportem bezpośrednio poprzez odpowiednią zakładkę. Dwa nowe błogosławieństwa, które pozwolają zredukować straty po śmierci. W kliencie Tibia 11 pojawiła się lista zaklęć oraz action bary!

Zmiana na szczycie: Benjamin Zuckerer zastąpił na stanowisku dyrektora generalnego jednostki CipSoft GmbH Ulricha Schlotta. Od kwietnia stoi na czele firmy wraz z jednym z założycieli - Stephanem Voglerem.

Kolejny publiczny test serwer, aby gracze mogli zapoznać się z planowanymi nowościami: summony, "drugie życie", wyzwanie, wyczarowanie różdżki ciemności, czy nowe czary tworzenia.


obrazek

obrazek
Ten miesiąc upłynął w stylu retro. CipSoft przygotował konkurs, który polegał na napisaniu, jak Thais otrzymało swoją nazwę. Zwycięzców wybrali CM'owie wspólnie z graczami. Nagrody dla pierwszej trójki: 750 TC, 500 TC oraz 250 TC.

Kilkanaście dni później otworzono dwa serwery Retro Open PvP - Relembrę i Dunę, oczywiście chronione aktywnie przez BattlEye.

Minęło ponad 10 lat od kiedy stare stroje zostały przekształcone, a żeby uczcić ten wyjątkowy miesiąc, CipSoft dodał do Tibia Store 4 dawne outfity: Retro Citizen, Retro Hunter, Retro Mag oraz Retro Knight. Pod koniec miesiąca dołączył do nich Retro Summoner, Retro Noble(wo)man oraz Retro Warrior.

Na skutek wewnętrznego błędu doszło do wysłania na Deleterę wielu, wielu kont. Na szczęście wszystko szybko wróciło do normalności... Po prawie 7 latach współpracy, Umrath postanowił odejść z CipSoftu. Obecnie product managerami są: Delany - odpowiedzialny za cały zespół oraz jego koledzy: Tusius, Shintao i Wilatos.

Fani sprzętu z jabłuszkiem doczekali się klienta Tibia 11 Mac, a wraz końcem miesiąca zapowiedziano zupełną nowość - weekend podwójnego loota!


obrazek

Głównym tematem miesiąca była nadchodząca letnia aktualizacja. W czerwcu pojawiło się aż 7 zapowiedzi, a wszystko zaczęło się od sekretu kultów Tibii...

Pojawiła się informacja dotycząca nadchodzących podwyżek cen, które ostatecznie nie były zbyt duże.

W kliencie Tibia 11 zagościły kolejne funkcje. Kompendium, które pokazuje krótkie informacje tyczące się świata Tibii, czy opcji klienta - jest to coś w rodzaju przystępnej instrukcji obsługi. Ponadto CipSoft zrezygnował z pojawiającej się w kliencie "Informacji Dnia" - zastąpił ją losowymi wskazówkami. Z kolei do Tibia Store dodano beczki z potionami oraz potion kegi.

obrazek


obrazek

Do gry powróciły stare-nowe wierzchowce oraz strój. Entrepreneur, Steelbeak oraz Crimson Ray zagrzały miejsce w Tibia Store.

W pierwszej połowie lipca osiem serwerów ucierpiało z powodu resetów, nie obyło się bez przeprosin i rekompensaty w postaci weekendu podwójnego expa i skilli.

W końcu. Letnia aktualizacja... Nowa rasa na magicznym półwyspie Feyrist. System dnia i nocy, od którego jest uzależniona część stworów i NPC. Długo oczekiwane funkcje analityczne dające szczegółowe informacje na temat zdobytego doświadczenia, łupu, wydajności i wielu innych. System dziennych nagród pozwolił na odbiór darmowych przedmiotów w kapliczkach, a każda z profesji może przywołać summona jako tymczasowego towarzysza podczas polowania lub w walkach PvP!


obrazek

Wraz z początkiem miesiąca wygasły vouchery na podwójny exp i skille.

Stań na polu bitwy i zostań legendą lub giń. Tchórze nie mają tam czego szukać, więc lepiej się przygotuj i bądź odważny. Tak, tak, światy Retro Hardcore PvP pojawiły się właśnie w wakacje.

obrazek

CipSoft postanowił dostosować się do opinii graczy i przeprowadził kilka dyskusji dotyczących realizacji nowych pomysłów. Ruszył dialog dotyczący szybkiego zbierania łupu, exivy na światach Optional PvP, odłamków potworów, który po kilkunastu dniach ewoluował...

W Tibia Store udostępniono do nabycia nowe meble, posadzki, wannę, czy terrarium oraz wierzchowca, którym był jednorożec.

Jeśli chodzi o Tibiopedię, to w sekcji wysuwanych paneli po prawej stronie strony dodaliśmy podgląd polecanych przez nas streamerów. Dane zbierane są z Twitcha oraz Youtube.


obrazek

Wrzesień to Devovorga, czyli jeden z najbardziej wyczekiwanych eventów w świecie Tibii... Wraz z 1 września pojawiły się portale prowadzące do wcieleń złowieszczych demonów. Byłeś wystarczająco odważny?

obrazek
Ochrona BattlEye pojawiła się już wcześniej, ale na początku miesiąca doszło do zmasowanego ataku, a raczej ochrony. Az 14 serwerów na raz otrzymało tarczę, co spowodowało falę radości wśród graczy. Mało? Pod koniec września kolejne 19 serwerów uwolniło się od oszustów.

Nowe wierzchowce są dodawane regularnie, ale rzeczą wartą uwagi było pojawienie się w Tibia Store starych wierzchowców, które w przeszłości otrzymywało się gratis przy zakupie PACC. I tak oto każdy może stać się właścicielem konia wojennego, czy shadow draptora.

Nowy system skillowania w trybie online? Ruszyła kolejna dyskusja dotycząca zimowej aktualizacji. I to całkiem burzliwa, zarówno na naszym forum, jak i Tibii.com.


obrazek

Kolejna nowość w kliencie Tibia 11, chodzi o podział czatu. Ta funkcja może pomóc w śledzeniu na bieżąco kanału Loot podczas pisania ze znajomymi!

Po wprowadzeniu łatki pojawił się dość poważny problem związany z prawami do domku, na szczęście udało się go szybko naprawić.

CipSoft ruszyły z zapowiedziami zimowej aktualizacji, w październiku pojawiły się cztery z pięciu łącznie opublikowanych:
Grono fansite zasiliły TibiArte.com.ve wraz z ManjaTibia.com.br, a pod koniec października mogliśmy pospać godzinę dłużej.
Jednak najważniejszym wydarzeniem były 9 już urodziny Tibiopedii. emotka nie obyło się bez urodzinowego konkursu, w którym można było zgarnąć m. in. Ferumbras Dolla ferumbras_doll, a także nieodłącznej loterii! Ależ ten czas leci...

obrazek


obrazek

W sierpniu, przy pomocy notki, CipSoft poprosił o waszą opinię na temat ograniczenia użycia exivy na światach Optional PvP. Opinie były w większości pozytywne, więc zapowiedziano wprowadzenie i wydanie funkcji pod koniec listopada.

Optimise Connection Stability do klienta Tibii. Nowy system ma na celu poprawę jakości połączenia, co powinno polepszyć płynność gry. Pamiętajcie, że nowość nie rozwiązuje problemu z połączeniem, który wynika z winy dostawcy usług internetowych lub czasowych przeciążeń lokalnej sieci.

Faza testów zimowej aktualizacja dobiegła końca, a pracownicy niemieckiej firmy postanowili wprowadzić zmiany dotyczące m. in. szybkiego zbierania łupu, bestiariusza, czy też zadań na zabijanie. Relację z serwera testowego, jak zwykle, mogliście znaleźć na forum.


obrazek

obrazek
Koniec miesięcznic! Nie, wcale nie tych, o których sobie pomyśleliście. W związku z tym, że liczba usuwanych kont została ogromnie zmniejszona dzięki ochronie BattlEye, szczegóły dotyczące liczb od 1 grudnia nie są już dłużej publikowane.

Zimowa aktualizacja, a wraz z nią wszystko to, na co od tygodni czekali gracze, stała się faktem. Tibia wzbogaciła się o nowe funkcje oraz obszary.

Kiedy nadchodzi koniec roku, pora przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia minionych miesięcy. CipSoft opublikował własne podsumowanie roku podzielone na poszczególne kwartały.

Rok zakończył się klasycznie, życzeniami świątecznymi zarówno od CipSoftu, jak i od nas.


obrazek

W 2017 roku na forum:
  • napisano 26453 posty - wzrost o 3% w porównaniu z 2016
  • założono 2119 tematów - wzrost o 10% w porównaniu z 2016
  • zarejestrowało się 2446 użytkowników - spadek przyrostu o 0,2% w porównaniu z 2016
  • zanotowaliśmy 27 300 000 odsłon (wzrost o 16%) względem 2016
  • rozdaliśmy 40 warnów (o 33% mniej), z czego 32 za posty oraz 8 z pozycji panelu moderatora oraz 20 banów (o 23% mniej), z czego 4 za posty oraz 16 z panelu
  • ponadto usunęliśmy 238 postów i 120 tematów
Poniżej możecie przyjrzeć się wykresom, które miesiąc po miesiącu przedstawiają liczby napisanych postów, tematów oraz pojawienie się nowych użytkowników.

obrazekobrazekobrazek
Kliknij, aby powiększyć.

Subiektywne podsumowanie minionego roku dobiegło końca, a my prężnie działamy, aby w nowym roku dostarczyć Wam jak najwięcej gorących newsów, jeszcze więcej przedpremierowych informacji i smaczków ze świata Tibii! Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna za ten wspaniały rok i prosimy tylko o jedno: ZOSTAŃCIE Z NAMI, obiecujemy, że 2018 przyniesie wiele nieoczekiwanych zmian i nowości.
09 lutego 2018 godz. 23:54:23
Podziękowali: Nomka, Lady Evo, lukikow, jaga1612, Privart, Silla, razorskate, Pociach, Szefas, Lilly
Sphinister płeć
Ikona  #
OFF
Konto usunięte
Nawet mojego bana nie opisaliscie, czuje sie urazony emotka
______________
10 lutego 2018 godz. 00:10:29
Ikona  #
OFF
Zbanowany
Exp: 1761
Level: 59
Data dołączenia: 06.06.2012
Skąd: Bydgoszcz
Liczba postów: 1326
brakuje jeszcze jednej statystyki:
"na shutboxie napisane zostało około 53 lini tekstu, co daje niewyobrażalną liczbę jedenej wypowiedzi na tydzień" :v

to był doby rok o/
______________
obrazek
10 lutego 2018 godz. 08:33:34
Podziękowali: Rushofa, Sphinister
Ikona  #
OFF
Ten Najlepszy
Exp: 2135
Level: 65
Avatar
Data dołączenia: 07.07.2011
Godność: Dawid
Wiek: 28
Skąd: Oleśnica

Shakal
Postać: Shakal
Profesja: Elder Druid
Level: 282
Osiągnięcia: 231
Serwer: Refugia
Tytuł: Squire of Tibia
Liczba postów: 1156
Sphinister napisał(a):
Nawet mojego bana nie opisaliscie, czuje sie urazony emotkaemotka za rok napewno opisza twojego bana emotka
______________
obrazek
10 lutego 2018 godz. 12:45:40
Ikona  #
OFF
.. festina lente ;)
Exp: 2266
Level: 67
Avatar
Data dołączenia: 03.04.2012
Godność: Anula
Skąd: Warszawa

Miracle Ann
Postać: Miracle Ann
Profesja: Elite Knight
Level: 108
Osiągnięcia: 134
Serwer: Premia
Liczba postów: 605


.. bardzo lubię Tibiopedię, codziennie zaglądam, czytam, oglądam ^^

- wspaniale, że jesteście! emotka

______________

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
..rzeczywistość jest tylko iluzją, bo czyż każdy nie widzi jej inaczej? .. emotka


10 lutego 2018 godz. 14:32:24
Podziękowali: Arkadiasz, Deezy, Lilly
Ikona  #
OFF
Exp: 833
Level: 41
Data dołączenia: 21.08.2013
Wiek: 30
Skąd: Małopolska

Dampol
Postać: Dampol
Profesja: Elite Knight
Level: 83
Osiągnięcia: 34
Serwer: Refugia
Tytuł: Warrior of Tibia
Liczba postów: 70
Kolejny rok za nami. Dzięki dla adminów za troskę i ciągle ulepszanie stronki!
12 lutego 2018 godz. 07:53:01
Podziękowali: Lilly
Ikona  #
OFF
Exp: 552
Level: 33
Avatar
Data dołączenia: 29.10.2014
Wiek: 30
Skąd: Bydgoszcz

Elder Kretos
Postać: Elder Kretos
Profesja: Druid
Level: 649
Osiągnięcia: 587
Serwer: Peloria
Liczba postów: 372
TibioPedia - > Najlepszy Fansites !
______________
obrazek

19:18 Congratulations! You earned the achievement "Cartography 101".
13 lutego 2018 godz. 10:18:04
Ikona  #
OFF
Exp: 61
Level: 11
Data dołączenia: 22.01.2013
Wiek: 27
Skąd: Zielona Gora, Drezno

Xsizow
Postać: Xsizow
Profesja: Sorcerer
Level: 168
Osiągnięcia: 73
Serwer: Monza
Tytuł: Sentinel of Tibia
Liczba postów: 52
Tesla! emotka W Kosmosie emotka ale to bylo w tym roku (2018 )

Powrocilem do gry po roku przerwy.
Musze przyznac, ze nie spodziewalem sie takich nowosci po CipSofcie, widac, ze gra sie rozwija na lepsze.
Podoba mi sie to, a to jak tibiopedia dziala - rewelacja. Pamietam jak ti***.pl byla najlepsza strona i najabrdziej mi pomocna, gdy zaczynalem swoja przygode z tibia, tibiopedia.pl rzadzi. emotka

Swietne podsumowanie!
______________
16 lutego 2018 godz. 08:46:46
Edytował Varezi
16 lutego 2018 godz. 08:48:33
Podziękowali: Nomka
Wszystkie czasy podawane są w CET.
 
Aktualnie temat czyta 1 użytkownik: (0 zalogowanych i 1 gość)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum:
Crowny Cro
Witam i Zapraszam | Tibia Damora / Pyra
SHOUTBOX