Login: Zapamiętaj
Hasło:

Jaki Serwer 2k17 + kilka informacji
Autor Wiadomość
Ikona  #
OFF
Exp: 37
Level: 9
Data dołączenia: 07.12.2017

Algecc
Postać: Algecc
Profesja: Knight
Level: 8
Osiągnięcia: 0
Serwer: Morta
Liczba postów: 8
Witajcie.
Po paru latach chciałbym powrócić do gry w Tibię, w związku z czym mam do was pytanie.
1. Poszukuję serwera, a to co mnie interesuje najbardziej to
- Duża liczba graczy ( min 500-800 dziennie - jeżeli taki online jeszcze jest )
- Serwer typu PVP
- Duża liczba Polaków na serwerze oczywiście była by dodatkowym atutem emotka
Czytałem na ten temat, widziałem że polecany serwer był "Morta" jednak po wbiciu no cóż, chyba jego czas już dobiegł końca z takim online jak pisali...

2. Czym różni się serwer Open PVP od Retro Open PVP ? Wybaczcie... jednak, gdy ja grałem było po prostu: PVP / Non-PVP i PVP-Enfo

3. Czy Tibia MC jeszcze istnieje, a jak tak skąd można ją zassać ( jakieś pewne źródło ) - nie, nie do bocenia.

Możecie jeszcze polecić jaką klasą grać, nie wiem jak teraz wygląda sytuacja z skillami, grą solo i grą w ekipie której nie mam emotka

Z góry dziękuję za sensowne odpowiedzi emotka
07 grudnia 2017 godz. 23:27:02
Edytował Cegla
07 grudnia 2017 godz. 23:31:09
Ikona  #
Vip
ON
Exp: 1842
Level: 61
Data dołączenia: 14.12.2010

Extremz
Postać: Extremz
Profesja: Elder Druid
Level: 503
Osiągnięcia: 972
Serwer: Secura
Tytuł: Keeper of Tibia
Liczba postów: 1299
1. Antica.
07 grudnia 2017 godz. 23:37:07
Ikona  #
ON
Exp: 1268
Level: 50
Data dołączenia: 25.06.2009

Mivel Sous
Postać: Mivel Sous
Level: 345
Osiągnięcia: 281
Serwer: Antica
Liczba postów: 783
1. Antica, ale ta ilość graczy nie jest taka super jak może się wydawać.

2. Open PvP
Świat, na którym można zabijać innych graczy. Za atak nieoznakowanych graczy dostaje się czaszki, zależnie od rodzaju ataku. Zabójstwo gracza posiadającego czaszkę, nie jest traktowane jako morderstwo.

Optional PvP
Serwer, na którym zablokowana jest możliwość zaatakowania innego gracza. Na takich serwerach nie ma czaszek. Można walczyć tylko w wojnach gildii.

Hardcore PvP
Rodzaj serwera, gdzie za zabijanie graczy nie ma kary.

3. Można normalnie uruchamiać więcej niż 1 klient ale nowy klient zżera o wiele więcej RAM'u. Zgaduję, że potrzebujesz tego do skillowania ale nie można już na sobie skillować bez odpalania skulla.
08 grudnia 2017 godz. 00:17:38
Ikona  #
OFF

Algecc
Pociach napisał(a):
1. Antica, ale ta ilość graczy nie jest taka super jak może się wydawać.

2. Open PvP
Świat, na którym można zabijać innych graczy. Za atak nieoznakowanych graczy dostaje się czaszki, zależnie od rodzaju ataku. Zabójstwo gracza posiadającego czaszkę, nie jest traktowane jako morderstwo.

Optional PvP
Serwer, na którym zablokowana jest możliwość zaatakowania innego gracza. Na takich serwerach nie ma czaszek. Można walczyć tylko w wojnach gildii.

Hardcore PvP
Rodzaj serwera, gdzie za zabijanie graczy nie ma kary.

3. Można normalnie uruchamiać więcej niż 1 klient ale nowy klient zżera o wiele więcej RAM'u. Zgaduję, że potrzebujesz tego do skillowania ale nie można już na sobie skillować bez odpalania skulla.

Dzięki za odpowiedź emotka
Co do ptk 2. Bardziej mnie interesuje różnica między serwerem PVP a Retro PVP czym to się różni.

Jeżeli chodzi o odpalanie więcej niż 1 klienta, owszem można, jednak jak odpalę 2 klienty automatycznie wyskakuje mi błąd, że wersja Microsoft .Net Framework nie jest obsługiwana? Oraz na jednym z klientów gdzie jestem zalogowany każe mi zrestartować grę po czym się zawiesza... Co do ilości RAM'u myślę że 8 GB powinno starczyć emotka

Dodatkowo pojawił się mały problem, bo kombinowaniu z MC teraz po zalogowaniu gram chwilę (2-5min) i wyskakuje jakiś komunikat z Battleye po czym wyrzuca mnie do wyboru postaci i komunikat Connection Lost...
Jak można to naprawić?
08 grudnia 2017 godz. 00:52:49
Edytował Cegla
08 grudnia 2017 godz. 00:56:48
Ikona  #
ON
Exp: 1268
Level: 50
Data dołączenia: 25.06.2009

Mivel Sous
Postać: Mivel Sous
Level: 345
Osiągnięcia: 281
Serwer: Antica
Liczba postów: 783
Na retro PVP są stare zasady PVP czyli:
- Gdy użyjesz czaru AOE i w zasięgu będzie osoba z poza twojego party to dostaniesz skulla
- AOE czary zadają obrażenia osobom w twoim party
- Nie można przechodzić przez czyjeś magic walle

Na normalnym Open PVP:
- Dopóki nie włączysz pvp nie zadasz obrażeń ludziom
- Nie zadasz obrażeń ludziom w twoim party.
- Można przechodzić przez magci walle jeśli ta osoba ma wyłączone pvp, jeśli ma włączone to dostanie skulla i nie będziesz mógł przejść przez magic walla.

Jako czary obszarowe rozumie się wszystko energy bomby / UE / avalanche itp.
08 grudnia 2017 godz. 01:00:24
Ikona  #
OFF
Po prostu Cett :)
Exp: 1156
Level: 48
Data dołączenia: 28.10.2009

Unholy Cett
Postać: Unholy Cett
Profesja: Paladin
Level: 159
Osiągnięcia: 114
Tytuł: Steward of Tibia
Liczba postów: 850
Cegla napisał(a):

Dzięki za odpowiedź emotka
Co do ptk 2. Bardziej mnie interesuje różnica między serwerem PVP a Retro PVP czym to się różni.

Jeżeli chodzi o odpalanie więcej niż 1 klienta, owszem można, jednak jak odpalę 2 klienty automatycznie wyskakuje mi błąd, że wersja Microsoft .Net Framework nie jest obsługiwana? Oraz na jednym z klientów gdzie jestem zalogowany każe mi zrestartować grę po czym się zawiesza... Co do ilości RAM'u myślę że 8 GB powinno starczyć emotka

Dodatkowo pojawił się mały problem, bo kombinowaniu z MC teraz po zalogowaniu gram chwilę (2-5min) i wyskakuje jakiś komunikat z Battleye po czym wyrzuca mnie do wyboru postaci i komunikat Connection Lost...
Jak można to naprawić?

Retro pvp to stare pvp na jakim zapewne grałeś, biały skull, zółty, czerwony i zielony w party, 2 fragi za trupa, nie można przechodzić przez ludzi chyba że w PZ. Obecne Open pvp to server gdzie nie uderzysz graczy na party (summon jest traktowany jako gracz, ktoś musi mieć skulla żeby go bić), można przechodzić przez graczy o ile nie ma pz, jakieś posrane mody pvp gdzie przy zaznaczonym/nie zaznaczonym odpowiedniem/nie odpowiednim modzie ktoś przechodząc przez Ciebie robi Ci pz, atakując czarem czy runą obszarową bez zaznaczonych modów nie atakujesz ludzi, tak samo z jakimś zaznaczonym atakujesz tylko skulli, posrane to szczerze XD. A i dodatkowo jest bless chroniący od pvp, każdy dostaje jakąś cześć fraga za zabójstwo... Z retro jedynie żyje server retro enfo pvp, gdzie dostajesz expa za ludzi i jest tylko stare 5 blessów. Ale powiem Ci, że jest tam "kulturalniej" niż kiedyś, nie leją się na każdym skrzyżowaniu a i ludzi jest sporo
08 grudnia 2017 godz. 01:05:17
Ikona  #
OFF

Algecc
a czy jest jakiś serwer Retro PVP podobny ilością osób do Antica?
Zrobiłem postać na Antice, chwilę pograłem no i różnicę w graczach na samym początku już widzę, na Morta spotkałem na rooku tylko 2 osoby tutaj już z dobre 15... Jednak czytając różnicę które napisaliście między aktualnym Open-PVP, a serwerem Retro - bardziej byłbym zadowolony z Retro. Jestem z czasów gdzie rzucało się syf pod siebie żeby nikt Cię nie przesunął, gdy uciekało się i szukało szybko wolnego miejsca żeby do depo się dostać czy jak blokowało się ulice... a teraz to przenikanie, jakieś tryby... średnio to widzę.
Jeżeli chodzi o serwer PVP-Enfo niestety nie kusi mnie w żadnym stopniu emotka chyba, że miałbym ekipę z 10-20 osób do gry ale aktualnie takowej nie mam
08 grudnia 2017 godz. 03:13:06
Edytował Cegla
08 grudnia 2017 godz. 03:14:20
Ikona  #
OFF
VALAR MORGHULIS
Exp: 1097
Level: 47
Data dołączenia: 25.07.2009

League of Zuzel
Postać: League of Zuzel
Profesja: Sorcerer
Level: 268
Osiągnięcia: 278
Serwer: Vunira
Liczba postów: 797
Cegla napisał(a):
Zrobiłem postać na Antice, chwilę pograłem no i różnicę w graczach na samym początku już widzę, na Morta spotkałem na rooku tylko 2 osoby tutaj już z dobre 15... Jednak czytając różnicę które napisaliście między aktualnym Open-PVP, a serwerem Retro - bardziej byłbym zadowolony z Retro. Jestem z czasów gdzie rzucało się syf pod siebie żeby nikt Cię nie przesunął, gdy uciekało się i szukało szybko wolnego miejsca żeby do depo się dostać czy jak blokowało się ulice... a teraz to przenikanie, jakieś tryby... średnio to widzę.
Jeżeli chodzi o serwer PVP-Enfo niestety nie kusi mnie w żadnym stopniu emotka chyba, że miałbym ekipę z 10-20 osób do gry ale aktualnie takowej nie mam

Wybierz serwer Duna o ile się nie mylę od początku był z battle eye.
08 grudnia 2017 godz. 08:42:47
Ikona  #
OFF

Algecc
xxforumowiczxx napisał(a):
Cegla napisał(a):

Wybierz serwer Duna o ile się nie mylę od początku był z battle eye.

Jest tam dużo graczy? Podobnie do Antica? Czy wejdę do Carlin i 4 osoby na całe miasto przez godzinę zobaczę jak na Morcie? emotka
08 grudnia 2017 godz. 09:09:53
Ikona  #
OFF
Po prostu Cett :)
Exp: 1156
Level: 48
Data dołączenia: 28.10.2009

Unholy Cett
Postać: Unholy Cett
Profesja: Paladin
Level: 159
Osiągnięcia: 114
Liczba postów: 850
Cegla napisał(a):

Jest tam dużo graczy? Podobnie do Antica? Czy wejdę do Carlin i 4 osoby na całe miasto przez godzinę zobaczę jak na Morcie? emotka

Na Dunie gra jeszcze mniej ludzi niz na Morcie, jedynie Retro enfo pvp (europejski to Tortura) ma jeszcze troche graczy. Poza tym te enfo przypomina bardziej stare pvp jeżeli chodzi o podejście do gry ludzi. Chyba, że relembra, ale to server dominowany przez brazoli.
08 grudnia 2017 godz. 10:37:53
Edytował Superr Saiyan
08 grudnia 2017 godz. 10:42:44
Ikona  #
OFF

Algecc
no cóż, czyli jednak zostaje Antica, jakoś przeżyje te "nowe" rzeczy emotka
08 grudnia 2017 godz. 11:36:36
Wszystkie czasy podawane są w CET.

Aktualnie temat czyta 1 użytkownik: (0 zalogowanych i 1 gość)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum:
Stempell
[PL] 210rp+ Stream 20:00 (Video 4k)
CrownyCro
Damora Podejście pod 100 lvl ?