Login: Zapamiętaj
Hasło:

Test server - pytania i odpowiedzi
Zima 2017
Autor Wiadomość
Ikona  #
OFF
I want out
Exp: 1781
Level: 60
Data dołączenia: 29.08.2012

Pall Ciemna
Postać: Pall Ciemna
Profesja: Royal Paladin
Level: 402
Osiągnięcia: 407
Serwer: Nerana
Tytuł: Squire of Tibia
Liczba postów: 842
gdzie w carlin są demony? emotka
07 listopada 2017 godz. 22:38:50
Ikona  #
OFF
Exp: 1365
Level: 52
Data dołączenia: 01.07.2012

Golden Cent
Postać: Golden Cent
Profesja: Elite Knight
Level: 551
Osiągnięcia: 257
Serwer: Beneva
Liczba postów: 634
buczek23 napisał(a):
gdzie w carlin są demony? emotka

Na banshee queście jest nad dźwigniami.
07 listopada 2017 godz. 23:04:30
Ikona  #
OFF
Exp: 1233
Level: 50
Data dołączenia: 25.06.2009

Mivel Sous
Postać: Mivel Sous
Profesja: Elder Druid
Level: 342
Osiągnięcia: 276
Serwer: Antica
Liczba postów: 740
oalan1 napisał(a):
@pociach
Trochę będzie niesmak jeśli quick looting nie będzie zrobiony w ten sposób, że klikasz na mobka i masz to co chcesz. Wszyscy wiemy, że prawie nikt już nie zbiera gpków i mięsa...

CM już pisał, że pracują nad opcją wyłączania tego co chcesz zbierać.

Pobiegałem po nowych wz i kilka faktów:

Mamy 3 npc u każdego są różne taski do zrobienia, dzielą się na dwarfy / gnomy i coś tam jeszcze. U każdego musimy zdobyć 15 pkt, po zrobieniu tych 15 punktów dostajemy dostęp na wz. Nie wszedłem na żadne wz ale z tego co mówili ludzie to na wz1 są drillwormy i moby z wz nowych czyli nic silnego.

Największym wyzwaniem podczas robienia tasków do wz1 jest miejsce, po których się biega, jest lawa, która co krok zabiera 1500 hp i spadają czasem kamienie na łeb za 4000. Taski same w sobie są czasochłonne i nudne. Przykłady tasków:

-Eskortuj gnoma przez całą lokację, gnom za tobą idzie, atakują go potwory, można go leczyć mniej więcej heal/10, dodatkowo po drodze jest ta lawa i spadające kamienie i tak 5x a lokacja jest stosunkowo długa. Druga część tego taska to eskortowana "Magma Crowlera" z tą różnicą, że on ucieka przed nami, więc biegnie przed nami i zbiera wszystko na ryj, nie można pozwolić żeby zginął, to trzeba zrobić 3x.

-Zabij 50 potworów

-Zabij 20 potworów ale możesz je zabijać tylko jeśli "domki" na lokacji są zniszczone, domki respią się stosunkowo wolno ale jest ich dużo a musi być zabita zdecydowana większość, myślę, że max 2 mogą żyć żeby zaliczało zabijanie mobów.

-Znajdź 6 miejsc na mapie i użyj w nich itemów (ten akurat prosty)

-Przeciągnij wybuchająca beczkę przez dużą lokację i tu znowu lawa po drodze, i wysadź tą beczkę pod grzybem

-Zmierz temperaturę w ogniskach lawy, albo może tam się pobiera próbki, w każdym razie użyj itemu na wszystkich kałużach lawy w lokacji, w której eskortowałeś gnoma i magma crowlera

Podsumowując, quick looting byłby na duży plus gdyby można było odznaczyć gold i jedzenie żeby nie zbierało. Póki co jest mały plusik. Warzony miały być wyzwaniem a okazują się (jak zawsze) wyzwanie dla 150/200 lvli. Myślę, że odblokowanie wszystkiego zajmie niedzielnemu graczowi +/- tydzień emotka

Nagroda za taski to jakieś pseudo beczki, mogą z nich wypaść silver tokeny.
07 listopada 2017 godz. 23:09:41
Edytował Pociach
07 listopada 2017 godz. 23:16:56
Ikona  #
OFF
Exp: 748
Level: 39
Data dołączenia: 25.10.2013

Lara Pugio
Postać: Lara Pugio
Profesja: Paladin
Level: 162
Osiągnięcia: 54
Serwer: Candia
Liczba postów: 59
MastroDaro napisał(a):
obrazek
W tym temacie będziemy prowadzić rozmowy na temat prywatnych testów letniej aktualizacji 2017.

Ja bym powiedział że zimowej.

CM już pisał, że pracują nad opcją wyłączania tego co chcesz zbierać.

Ciekawe czy sami wymyślili że było by to bez sensu...
07 listopada 2017 godz. 23:16:25
Ikona  #
OFF
Exp: 227
Level: 21
Data dołączenia: 01.12.2016

Niezwykly Piotrus
Profesja: Master Sorcerer
Osiągnięcia: 5
Serwer: Antica
Liczba postów: 189
oalan1 napisał(a):
Niby tak, ale tutaj chodziło o kliknięcia w moba, takie coś od wieków jest w pokemonach np...

No tak, ale np. w Wowie masz tak samo albo zbierasz wszystko albo wybierasz poszczegolne itemy i na nie klikasz. Wg mnie, rownie dobrze w takim wypadku loot mogl automatycznie wpadac do bp, po co dodatkowe klikanie myszka? Poza tym gpki to nie problem, a wieksze smieci do smieciowego bp, który wystarczy regularnie oprozniac emotka

Zapraszam!

07 listopada 2017 godz. 23:32:03
Cytuj Podziękowali: Czorizo, Dorn
Ikona  #
OFF
Exp: 878
Level: 42
Data dołączenia: 29.09.2015

Bogus Apocalypse
Profesja: Elder Druid
Level: 412
Osiągnięcia: 752
Serwer: Beneva
Liczba postów: 299
Mam nadzieję, że poprawią ten quick looting, bo jak na razie nie podoba mi się ten system a szczególnie brak możliwości jego wyłączenia. Gdy wpadam w trapa często wydostaje się klikając na odpowiedniej kratce, jak będzie leżał martwy potwór to postać się nie rusza i na loot channelu jest spam "no loot". Dobrą opcją byłoby przypisanie kombinacji z dodatkowym klawiszem tak jak mamy opcje z obrotem postaci(ctrl, shift, alt) i oczywiście możliwość wyboru które itemki chcemy zbierać.
08 listopada 2017 godz. 01:38:55
Ikona  #
ON
Exp: 147
Level: 17
Data dołączenia: 26.07.2017
Liczba postów: 96
Bogus napisał(a):
Mam nadzieję, że poprawią ten quick looting, bo jak na razie nie podoba mi się ten system a szczególnie brak możliwości jego wyłączenia. Gdy wpadam w trapa często wydostaje się klikając na odpowiedniej kratce, jak będzie leżał martwy potwór to postać się nie rusza i na loot channelu jest spam "no loot". Dobrą opcją byłoby przypisanie kombinacji z dodatkowym klawiszem tak jak mamy opcje z obrotem postaci(ctrl, shift, alt) i oczywiście możliwość wyboru które itemki chcemy zbierać.

Obecnie w tibi chyba wszystko jest customowe jeśli chodzi o hotkeye choć tego nie sprawdzałem...
08 listopada 2017 godz. 01:40:41
Ikona  #
OFF
Exp: 1001
Level: 45
Data dołączenia: 29.11.2012

Setech
Postać: Setech
Level: 237
Osiągnięcia: 209
Serwer: Harmonia
Tytuł: Warden of Tibia
Liczba postów: 180
1 demon w carlin ? emotka

Co do quick loting, jak na razie jestem zadowolony. Bestariusz jeszcze mnie nie pochłąnął...
08 listopada 2017 godz. 06:56:11
Edytował Sitechi
08 listopada 2017 godz. 06:57:28
Ikona  #
OFF
Exp: 389
Level: 28
Data dołączenia: 02.08.2010
Liczba postów: 354
Bogus napisał(a):

Ja bym sbie to ustawil na scrollu np i tyle o ile da rade
08 listopada 2017 godz. 07:37:04
Ikona  #
OFF
Exp: 457
Level: 30
Data dołączenia: 21.09.2015

Ossy Vern
Postać: Ossy Vern
Level: 472
Osiągnięcia: 230
Serwer: Secura
Liczba postów: 37
Z czego dropi foxtail amulet? Jest czasowo ograniczony? Ma ładunki? Czy jest trwały?emotka
08 listopada 2017 godz. 07:51:40
Ikona  #
OFF
Exp: 937
Level: 43
Data dołączenia: 05.06.2015
Liczba postów: 143
Tak malego zainteresowania test serwerem i updatem nie pamietam :/ Pozdrawiam
08 listopada 2017 godz. 12:06:41
Cytuj Podziękowali: Risto91
Ikona  #
OFF
Exp: 389
Level: 28
Data dołączenia: 02.08.2010
Liczba postów: 354
Jakby dali dostęp dla zainteresowanych graczy to może byłoby lepiej. P.S. Jak ma się sprawa samo otwierających sie bp?
08 listopada 2017 godz. 12:10:59
Ikona  #
OFF
Exp: 457
Level: 30
Data dołączenia: 21.09.2015

Ossy Vern
Postać: Ossy Vern
Level: 472
Osiągnięcia: 230
Serwer: Secura
Liczba postów: 37
mocnykoks napisał(a):
Tak malego zainteresowania test serwerem i updatem nie pamietam :/ Pozdrawiam

Nie ma za bardzo czym się interesować, to bardziej mała łatka niż solidna aktualizacja.
08 listopada 2017 godz. 12:59:48
Cytuj Skrytykowali: Elew Podziękowali: Risto91, mocnykoks, Lilly, Tidor
Ikona  #
ON
Sweet Nothing
Exp: 2755
Level: 74
Data dołączenia: 08.05.2009
Godność: Krzysiek

Muntasir
Postać: Muntasir
Level: 284
Osiągnięcia: 755
Liczba postów: 1237
Troszke bardziej szczegolowe mogloby byc to loocenie, jezeli ustawimy zbieranie czesci cial i z potwora wypadnie zwykla kosc, to po kliknieciu w zwloki zostanie wrzucona do bp...
08 listopada 2017 godz. 13:04:15
Ikona  #
OFF
I want out
Exp: 1781
Data dołączenia: 29.08.2012

Pall Ciemna
Postać: Pall Ciemna
Level: 402
Osiągnięcia: 407
Tytuł: Squire of Tibia
Liczba postów: 842
Quick looting jest jaki jest i raczej duzo sie w tej kwestii nie zmieni, mi tam klikanie na kazdy item nie przeszkadza, to i tak jest lekkie zaoszczedzenie czasu, a filtrowanie itemow to raczej utopia w wykonaniu itemow emotka

A tak nawiasem, to dzialy pedii i innych fansitow beda mialy troche roboty, bo cipsoft ujawnil poszczegolne wrazliwosci mobow na zywioly i tak demon jest wrazliwy na lod i swietosc w 12%, a nie jak wedlug fansitów -15%, zmiany kosmetyczne ale jednak ktoś tu sie napracuje jesli chce oddac stan faktyczny emotka
08 listopada 2017 godz. 13:20:07
Wszystkie czasy podawane są w CET.

Aktualnie temat czyta 2 użytkowników: (0 zalogowanych i 2 gości)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum: