Login: Zapamiętaj
Hasło:

Wygodne hotkeye a efektywnosc.
Autor Wiadomość
Ikona  #
OFF
Exp: 39
Level: 9
Data dołączenia: 31.10.2017

Chris Arson
Postać: Chris Arson
Profesja: Royal Paladin
Level: 40
Osiągnięcia: 8
Serwer: Antica
Tytuł: (no title)
Liczba postów: 1
Siemka.
Wróciłem do Tibii po latach i możliwości które daje na klient Tibii 11 są ogromne. Zacząłem się bawić ustawieniami, na początku zmieniłem chodzenie ze strzałek na WSAD a skosy na QEZC. Wygodniejsze, później ustawiłem na NUMPADZIE wszystkie czary, 1 = F1 2 = F2 itd.
I teraz moje pytanie czy inni też z tego korzystają, chodzi mi o hlvl graczy. Ja na 30 lvlu palku używam może max 8 hotkeyów z czego trzy to klawisze "1", "2" i "3" nad WSADEM do zakładania ringów. Problem jest taki że jakby mi przyszło do korzystania z run, pushowania podczas trapa mogę tylko jednocześnie chodzić i używać czarów lub chodzić i używac myszki czyli np pushować używać drabiny, zgarniać loota, używać run itp. Jest to i tak lepsze rozwiązanie moim zdaniem niż krzyżowanie rąk (lewa na strzałkach, prawa na F1-F12 a później znowu łapanie za myszkę) ale i tak czuję że coś jest nie tak i nie wiem czy to przez nowe ustawienie czy przez to że jest przesadzone i przy konieczności używania większej ilości czarów, run itd. nie da się tego ogarnąć w sposób efektowny i będzie to przeszkadzało.
Prosiłbym o opinię jakichś doświadczonych graczy którzy tworzyli swoje własne hotkeye, podali przykłady i powiedzieli o efektywności używania ich. Jeśli temat był to sory ale ja nie znalazłem emotka
31 października 2017 godz. 18:19:21
Ikona  #
ON
Exp: 217
Level: 21
Data dołączenia: 26.07.2017

Czorizo
Postać: Czorizo
Level: 227
Osiągnięcia: 330
Serwer: Candia
Tytuł: Steward of Tibia
Liczba postów: 301
Przy wyższych poziomach expienie bez myszki z dodatkowymi klawiszami to mordownia i udręka.

Sam posiadam myszkę z 13 klawiszami i praktycznie nie używam klawiatury poza bieganiem tak jak opisałeś wyżej.

Moim zdaniem zakup myszki to konieczność, aby grać przyjemnie i efektywnie.

Ludzie pisali o wzroście exp/h o 500k po zakupie myszki z dodatkowymi klawiszami np:

Logitech G600 Razer Naga, Logitech G602 (sam posiadam).

31 października 2017 godz. 18:27:21
Ikona  #
OFF
USER SINCE 2010
Exp: 822
Level: 41
Data dołączenia: 20.07.2013

Killie Millie
Postać: Killie Millie
Profesja: Master Sorcerer
Level: 177
Osiągnięcia: 252
Serwer: Antica
Tytuł: Sentinel of Tibia
Liczba postów: 487
juz gdzies byl taki temat i jest tam pare przykladow, ja gram ms i mam tak

rtfvbgynm wave ue gfb/ava max visy amp visy

12345 leczenie, sd, runy
ringi, amulety mam na action barach, poustawialem sobie 4 kolo siebie, zeby je szybko wkladac

na f1 zakladam energy ringa w razie w, na f2 go sciagam, pro tip - zeby moc tak ustawic hotkeye na f2 musisz zaznaczyc ring, ktory masz ubrany na sobie(na hotkeyach bedzie blyszczal)
31 października 2017 godz. 18:33:23
Cytuj Podziękowali: Pociach
Ikona  #
ON

Czorizo
Kolczasty napisał(a):
juz gdzies byl taki temat i jest tam pare przykladow

O to O to O to

Kolczasty napisał(a):
na f1 zakladam energy ringa w razie w, na f2 go sciagam, pro tip - zeby moc tak ustawic hotkeye na f2 musisz zaznaczyc ring, ktory masz ubrany na sobie(na hotkeyach bedzie blyszczal)

Lub
F1 założ energy ring
F2 załóż butterfly ring
emotka
31 października 2017 godz. 18:43:24
Ikona  #
OFF
VALAR MORGHULIS
Exp: 1070
Level: 46
Data dołączenia: 25.07.2009

League of Zuzel
Postać: League of Zuzel
Level: 255
Osiągnięcia: 247
Serwer: Vunira
Liczba postów: 781
na palka wystarczy z 2 dodatkowymi przyciskami, mi nawet na sorka wystarcza emotka a kosztuje 30zł

wystarczy użyć klawiatury przecież mamy do wykorzystania tab/spacje/r/f/1/2/3 (te klawisze wciskamy nie odrywając ręki od WSAD, dodatkowo na rolce mamy 2x przycisk + wciskaną rolkę + dodatkowe kombinacje jeżeli trzeba np. tab+wciśnięty scroll

tak naprawdę palem potrzebujesz

exura
exura gran san

exori con
exori san
exori mas san

utito
utani hur

mana pot
spirit

aval
firewall

i polecam takie ustawinie

tab - exura
1 - spirit pot
2 - mana pot
3 - utani hur
wciśnięcie rolki - exura gran san
spacja - czar do bicia con albo san
x - atakuj następny target
r - utito
f - ava
`/~ - firewall

to jest kombinacja z zwykłą myszką za 10zł w sumie tylko scroll jest wykorzystany
wiadomo jak masz 200pln to kupuj nage to poustawiasz sobie jeszce ssa/mightry/scyzory/ebomby etc
31 października 2017 godz. 18:46:08
Ikona  #
ON
Exp: 147
Level: 17
Liczba postów: 96
A żeby ustawić rolki i inne cuda to trzeba mieć jakiś specjalny program? mam myszke z marketu i jakoś nie udało mi się ustawić rolek itd prosto w tibii. Zdradźcie mi ten magiczny sposób skoro to takie ułatwienie.
31 października 2017 godz. 18:53:07
Edytował Krwiopalczasty
31 października 2017 godz. 18:53:39
Ikona  #
ON

Czorizo
Krwiopalczasty napisał(a):
A żeby ustawić rolki i inne cuda to trzeba mieć jakiś specjalny program? mam myszke z marketu i jakoś nie udało mi się ustawić rolek itd prosto w tibii. Zdradźcie mi ten magiczny sposób skoro to takie ułatwienie.

X-Mouse Button
31 października 2017 godz. 18:55:21
Ikona  #
OFF
Gruba ryba
Exp: 109
Level: 15
Data dołączenia: 12.08.2015
Godność: Waldemar Wiśniewski
Liczba postów: 80
Czorizo napisał(a):
Ludzie pisali o wzroście exp/h o 500k po zakupie myszki z dodatkowymi klawiszami

Osobiście gram na normalnej myszce (2 przyciski i kółeczko), ale grałem też trochę na tych myszkach z milionem przycisków. Jednoznacznie stwierdzam, że jeżeli komuś przybyło 500k expa/h, to albo był/jest noobem albo ma jakiś stopień niepełnosprawności (bez obrazy).
31 października 2017 godz. 19:10:28
Ikona  #
OFF
Exp: 71
Level: 12
Data dołączenia: 22.07.2013
Liczba postów: 12
Czorizo napisał(a):
Krwiopalczasty napisał(a):

X-Mouse Button

Mam pytanie, kiedyś zablokowalo go battle eye a teraz można korzystać, ale czy według Cipsoftu jest to legalne czy można za to załapać bana?
31 października 2017 godz. 20:10:48
Ikona  #
ON

Czorizo
piter93-93 napisał(a):
Mam pytanie, kiedyś zablokowalo go battle eye a teraz można korzystać, ale czy według Cipsoftu jest to legalne czy można za to załapać bana?

Program jest legalny, ale można go nielegalnie używać.

Przypisywanie makr jest zabronione.

Zwykłe przypisywanie klawiszom pojedynczych funkcji takich jak "F1, "p", "enter" jest legalnie
31 października 2017 godz. 20:13:09
Ikona  #
OFF
Exp: 71
Level: 12
Data dołączenia: 22.07.2013
Liczba postów: 12
Czorizo napisał(a):
piter93-93 napisał(a):

Zwykłe przypisywanie klawiszom pojedynczych funkcji takich jak "F1, "p", "enter" jest legalnie

Czyli jak mam od 1-9 przypisane jakies przyciski na myszce a co za tym idzie jakis hotkey to jest to nielegalne?
31 października 2017 godz. 21:59:14
Ikona  #
OFF
Exp: 1383
Level: 53
Data dołączenia: 06.06.2012

Elew
Postać: Elew
Profesja: Elite Knight
Level: 99
Osiągnięcia: 58
Serwer: Peloria
Liczba postów: 974
piter93-93 napisał(a):
Czorizo napisał(a):
piter93-93 napisał(a):

Czyli jak mam od 1-9 przypisane jakies przyciski na myszce a co za tym idzie jakis hotkey to jest to nielegalne?

jest to legalne do czasu jak nie przypiszesz 2 akcji pod 1 przycisk - a xmousebaton daje taka mozliwość
mozesz nawet przypisać sobie kierownice pod USB ale nie mozesz przypisać że pod 1 klawisze postać pije pota i sie leczy

jak juz mówiłem- okazja nie czyni złodzieja(oszusta w przypadku Tibii), tylko pokazuje kto nim jest a kto nie
31 października 2017 godz. 22:11:24
Ikona  #
OFF
Exp: 57
Level: 11
Data dołączenia: 06.10.2017

Ravershia
Postać: Ravershia
Level: 78
Osiągnięcia: 24
Serwer: Secura
Tytuł: Sentinel of Tibia
Liczba postów: 5
Mam steelseries rival 300, ma 2 przyciski z lewej i pod scrollem jeszcze jeden.
Dwa lewe to exura/exori san plus pod kombinacją z altem mam exura gran san i utani hur, przycisk pod scrollem do ładowania strzał, przez 99% czasu używam tylko tych czarów, cały pasek mam na klawiszach z numerami (nie na numerycznej) i biegam na wsadzie, manas na 4, exori con na 5 do dobijania. Dla mnie lepszej kombinacji narazie nie ma ;P
13 listopada 2017 godz. 11:37:50
Edytował Czemu
13 listopada 2017 godz. 11:41:17
Ikona  #
OFF
Exp: 37
Level: 9
Data dołączenia: 11.11.2017

Skiler
Postać: Skiler
Level: 448
Osiągnięcia: 560
Serwer: Refugia
Liczba postów: 8
Czemu napisał(a):
Mam steelseries rival 300, ma 2 przyciski z lewej i pod scrollem jeszcze jeden.
Dwa lewe to exura/exori san plus pod kombinacją z altem mam exura gran san i utani hur, przycisk pod scrollem do ładowania strzał, przez 99% czasu używam tylko tych czarów, cały pasek mam na klawiszach z numerami (nie na numerycznej) i biegam na wsadzie, manas na 4, exori con na 5 do dobijania. Dla mnie lepszej kombinacji narazie nie ma ;P

Ja RP mam takie hoty:
Scroll up - USP
Scroll down - SMP/GSP
Wciśnięcie scrolla - Exura gran san
i na hotach pod kciukiem - exevo mas san i exori san (gran con na dobijanie pod przyciskiem G/H)
14 listopada 2017 godz. 03:20:37
Ikona  #
OFF
Exp: 32
Level: 8
Data dołączenia: 13.11.2017
Liczba postów: 5
Jak wróciłem do gry po paru dobrych latach, to dalej biegałem na strzałkach i F1-F12, po 2 miesiącach dostałem od dziewczyny w prezencie razera nage i z miejsca zmieniłem wszystkie ustawienia. Bieganie na wsad + qezc skosy, wszystkie inne hotkeye na numpadzie. Jako że gram knightem, to myszki używam w głównej mierze do manasowania się/leczenia w trakcie jak zbieram dropa, nie trzeba odrywać ręki emotka Teraz nie wyobrażam sobie innego ustawienia, gra się o niebo wygodniej i efektywniej na wsadzie. Fakt - musiał minąć dobry tydzień żebym się przestawił emotka
16 listopada 2017 godz. 08:23:38
Wszystkie czasy podawane są w CET.

Aktualnie temat czyta 1 użytkownik: (0 zalogowanych i 1 gość)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum: