Login: Zapamiętaj
Hasło:

Quick Looting i zapis ustawień pasków - IV zapowiedź zimowej aktualizacji
Autor Wiadomość
Ikona  #
Lider Zespołu
OFF
Exp: 5613
Level: 106
Data dołączenia: 25.08.2010

Darusio
Postać: Darusio
Profesja: Druid
Level: 283
Osiągnięcia: 438
Serwer: Celesta
Pozycja: Tutor
Tytuł: Warrior of Tibia
Liczba postów: 5895
obrazek
W tym roku zimowa aktualizacja będzie zawierała kilka nowych funkcji pod klienta Tibia 11.

Pierwszą z nich będzie funkcja Quick Looting.

Opcja szybkiego zbierania łupu umożliwi taką konfigurację, która w sposób automatyczny posortuje zdobyte podczas polowania przedmioty.
Ponadto funkcjonalność ta modernizuje obecny system dropienia, czyniąc go szybszym i skuteczniejszym.

obrazek
Oprócz wdrożenia opisanego mechanizmu zostanie dodana możliwość zarządzania pojemnikami łupu, która będzie dostępna poprzez Cyclopedię, hotkey lub menu podręczne pojemnika.

W tym miejscu będzie możliwość wybrania pojemnika i przypisania go do różnych kategorii np. domyślny, złoto, produkty stworów, pierścienie, bronie. Do jednego pojemnika będzie można przypisać wiele kategorii.

obrazek
Wybrane plecaki, worki itp. otrzymają małą ikonkę w prawym dolnym rogu, która umożliwi wyświetlenie kategorii po umieszczeniu nad nim kursora myszy.

Po skonfigurowaniu nowej funkcji wszystkie przedmioty, które zostaną zdobyte poprzez Quick Looting, zostaną automatycznie posortowane w wybranych pojemnikach. Przy pojawieniu się elementu nieprzypisanego do żadnej z kategorii, zostanie on umieszczony w pojemniku domyślnym.

Istnieją dwa różne typy narzędzia:

Opcja Loot All pozwala przenieść cały łup, który zostawił po sobie stwór poprzez kliknięcie lewym przyciskiem myszy na ciało. Druga możliwość to Loot Click po otworzeniu ciała. W tym przypadku konkretny przedmiot zostanie przeniesiony po kliknięciu na niego lewym przyciskiem myszy.

Zapis pozycji pojemnika

Klient będzie w stanie zapamiętać pozycję otwartych plecaków, okienek, czy też pasków bocznych. Po wylogowaniu lub wyłączeniu klienta i ponowym zalogowaniu się do gry, wszystkie otwarte paski zostaną przywrócone do wcześniejszej pozycji oraz rozmiaru.

Należy pamiętać, że podczas logowania się z innego komputera z różnymi ustawieniami paska bocznego, niższą rozdzielczością ekranu itp. zarówno rozmieszczenie, jak i liczba otwartych okienek, mogą ulec zmianie.

Przygotowano krótkie FAQ, które umożliwi uzyskanie większej ilości informacji na temat dwóch nowych funkcji.
26 października 2017 godz. 10:46:00
Ikona  #
Lider Zespołu
OFF
Exp: 5613
Level: 106
Data dołączenia: 25.08.2010

Darusio
Postać: Darusio
Level: 283
Osiągnięcia: 438
Serwer: Celesta
Pozycja: Tutor
Liczba postów: 5895
FAQ

Co się stanie jeśli przydzielony przeze mnie pojemnik wypełni się, a ja dalej będę dropił przy pomocy nowej funkcji?

Jeśli wybrany pojemnik zostanie wypełniony, to pojawi się komunikat ostrzegawczy, a loot będzie spływał do domyślnego plecaka.
W przypadku, gdy plecak domyślny nie jestem tym, w który jesteś wyposażony, możesz włączyć opcję "Użyj plecaka głównego jako zapasowego". Pozwoli to na dalsze korzystanie z systemu dopóki całe miejsce nie zostanie wypełnione, nawet w przypadku, gdy pojemnik przypisany do loota oraz domyślny będą pełne.

Korzystam z Left Smart-Click, jak mogę skorzystać z opcji szybkiego korzystania z łupu?

W takim przypadku musisz wcisnąć ALT + Left Smart-Click, aby skorzystać z nowej opcji.

Czy mogę użyć tej funkcji do zbierania łupu z ciał graczy?

Nie, funkcja szybkiego zbierania działa tylko w przypadku przedmiotów znajdujących się w ciele potwora.

Jestem graczem posiadającym FACC, z jakiej części nowych funkcji będę mógł korzystać?

Gracze posiadający darmowe konto mogą korzystać z opcji domyślnego plecaka i funkcji Loot All. Ustawień różnych kategorii może dokonać gracz FACC, lecz korzystać z nich w grze, wyłącznie posiadacz PACC.

A co z białą i czarną listą z notki?

Ze względu na napięty harmonogram listy są poza zakresem.

Ostatnia, ale nie mniej ważna rzecz: po wprowadzeniu zimowej aktualizacji będziesz musiał na nowo skonfigurować filtry na Battle List oraz Spell List. Niestety, ale jest to nieunikniony efekt uboczny funkcji zapisu pozycji pasków.
26 października 2017 godz. 10:46:20
Edytował Darusio
26 października 2017 godz. 15:22:39
Ikona  #
ON
Exp: 702
Level: 37
Data dołączenia: 25.11.2015
Godność: Marcin

Ar Thas
Postać: Ar Thas
Level: 120
Osiągnięcia: 45
Serwer: Secura
Tytuł: (no title)
Liczba postów: 272
No i super.
Kto płacze że to jak bot albo macro i 'zabieranie skilla z gry' to niech sobie płacze.
Ja i mój nadgarstek się cieszymy.
26 października 2017 godz. 10:58:00
Cytuj Skrytykowali: Szefas, Veris, Teron Podziękowali: MikiKumpel, DagixFire, Holy Mortal, xxforumowiczxx, Dorn, rteger, kagar1989, rBs, Lynx, Firemeen, Mifuno
Ikona  #
OFF
The Vampire Lord
Exp: 956
Level: 44
Data dołączenia: 23.06.2009

Palek Koszalek
Postać: Palek Koszalek
Profesja: Royal Paladin
Level: 260
Osiągnięcia: 499
Serwer: Guardia
Tytuł: Squire of Tibia
Liczba postów: 137
Alleluja !
26 października 2017 godz. 11:14:58
Ikona  #
OFF
Exp: 91
Level: 14
Data dołączenia: 11.12.2014

Osella
Postać: Osella
Profesja: Master Sorcerer
Level: 199
Osiągnięcia: 55
Serwer: Nerana
Tytuł: Keeper of Tibia
Liczba postów: 15
Zbawienie ! emotka
26 października 2017 godz. 11:21:52
Ikona  #
OFF
Exp: 148
Level: 17
Data dołączenia: 04.08.2017

Tyron Shaoldiot
Postać: Tyron Shaoldiot
Profesja: Elder Druid
Level: 102
Osiągnięcia: 76
Serwer: Vunira
Tytuł: Warden of Tibia
Liczba postów: 7
Automatyczne otwieranie pojemników, zapamiętywanie ich pozycji i rozmiarów cieszy nie mniej jak quick loot emotka
26 października 2017 godz. 11:28:11
Cytuj Podziękowali: DagixFire, Nath Lucon, Dorn
Ikona  #
OFF
Nie mam many
Exp: 82
Level: 13
Data dołączenia: 23.11.2016

Nequ Aroos
Postać: Nequ Aroos
Profesja: Elite Knight
Level: 333
Osiągnięcia: 266
Serwer: Harmonia
Liczba postów: 1
Jako, że nie będzie white & black list, to potworów za pomocą Loot All będziemy zbierać wszystko, łącznie ze śmieciami? Jeśli tak, to nie cieszy mnie fakt, że jednocześnie będzie mi zbierało zaoan armor i np plate armor, którego oczywiście normalnie bym nie podniósł.
26 października 2017 godz. 11:52:23
Edytował Nequ
26 października 2017 godz. 11:55:38
Cytuj Podziękowali: DagixFire, Holy Mortal
Ikona  #
OFF
Exp: 197
Level: 20
Data dołączenia: 01.07.2012
Liczba postów: 38
Wspaniale !!

Czy wiadomo kiedy zimowy update?
26 października 2017 godz. 12:03:32
Edytował avironek
26 października 2017 godz. 12:03:48
Ikona  #
OFF
Exp: 390
Level: 28
Data dołączenia: 30.09.2009

Etic
Postać: Etic
Level: 176
Osiągnięcia: 156
Serwer: Tavara
Liczba postów: 406
avironek napisał(a):
Wspaniale !!

Czy wiadomo kiedy zimowy update?

W zimę.
Stole many a mans soul and faith
26 października 2017 godz. 12:04:59
Cytuj Podziękowali: Gie Gie, xxforumowiczxx, Yankesie
Ikona  #
ON
Jak tak to w porzadku
Exp: 2003
Level: 63
Data dołączenia: 04.09.2011

Holy Mortal
Postać: Holy Mortal
Level: 841
Osiągnięcia: 970
Serwer: Candia
Liczba postów: 1713
Póki co jedyna zapowiedź która cieszy oko, tylko ciekawe jak będzie rozwiązany problem w sprawie zbierania śmieci.
26 października 2017 godz. 12:19:43
Ikona  #
OFF
Exp: 390
Level: 28
Data dołączenia: 30.09.2009

Etic
Postać: Etic
Level: 176
Osiągnięcia: 156
Serwer: Tavara
Liczba postów: 406
Loot all akurat i tak nie będzie w użyciu za często u mnie, ale klik zamiast przeciągania to i tak duży postęp, dla mnie zmiana na duży plus. emotka
Stole many a mans soul and faith
26 października 2017 godz. 12:35:00
Ikona  #
OFF
Exp: 152
Data dołączenia: 31.10.2016

Tomaszek
Postać: Tomaszek
Level: 554
Osiągnięcia: 939
Serwer: Refugia
Liczba postów: 6
Co do zbierania śmieci to mam nadzieję, że aktywna będzie opcja z drop trackera. Jaki poziom sobie ustawisz takie itemki będzie zbierać. OBY
26 października 2017 godz. 12:37:15
Cytuj Podziękowali: KombinatorPall
Ikona  #
OFF
Exp: 782
Level: 40
Data dołączenia: 07.06.2015

Kreedka
Postać: Kreedka
Profesja: Master Sorcerer
Level: 299
Osiągnięcia: 388
Tytuł: Keeper of Tibia
Liczba postów: 109
karifox napisał(a):
Co do zbierania śmieci to mam nadzieję, że aktywna będzie opcja z drop trackera. Jaki poziom sobie ustawisz takie itemki będzie zbierać. OBY

To by było najlepsze rozwiązanie! Ma przykładowo zbierać itemy o wartości np większej niż 500gp.

Co do zapamiętania konfiguracji backpacków to też bardzo cieszy. W końcu po każdym zalogowaniu czy nawet relogu nie będzie trzeba za każdym razem ustawiać wszystkiego od nowa. Bardzo fajna sprawa. Nie mogę się doczekać emotka
26 października 2017 godz. 12:50:50
Ikona  #
OFF
Exp: 322
Level: 25
Data dołączenia: 10.12.2014
Godność: Paweł

Postać usunięta.
Liczba postów: 84
Tylko teraz zastanawiam się po co wprowadzili battleeye emotka Quick looting już zapowiedziany, niedługo wprowadzą quick killer, w którym postać sama będzie zaznaczała potworki kiedy wejdą na ekran, a później quick traveller w którym będzie można sobie ustawić gdzie postać ma chodzić emotka

Oczywiście cipsoft nie zrobi swojego płatnego bota, tylko będzie co jakiś czas dodawał funkcje premium które go zastąpią emotka
26 października 2017 godz. 13:01:24
Cytuj Skrytykowali: Hassassin Podziękowali: jaga1612, Veris, Czorizo
Ikona  #
OFF
Exp: 152
Data dołączenia: 31.10.2016

Tomaszek
Postać: Tomaszek
Level: 554
Osiągnięcia: 939
Liczba postów: 6
Aktywne battleye oznacza brak bota. Pomyśl ile osób używalo bota dla samego zbierania łupu. Cipsoft musi jakoś zatrzymać tych graczy dlatego wprowadza funkcje które ułatwią grę. Proste emotka

Mephostophiles napisał(a):
Tylko teraz zastanawiam się po co wprowadzili battleeye emotka Quick looting już zapowiedziany, niedługo wprowadzą quick killer, w którym postać sama będzie zaznaczała potworki kiedy wejdą na ekran, a później quick traveller w którym będzie można sobie ustawić gdzie postać ma chodzić emotka

Oczywiście cipsoft nie zrobi swojego płatnego bota, tylko będzie co jakiś czas dodawał funkcje premium które go zastąpią emotka

26 października 2017 godz. 13:15:58
Wszystkie czasy podawane są w CET.

Aktualnie temat czyta 1 użytkownik: (0 zalogowanych i 1 gość)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum:
Stempell
[PL] 210rp+ Stream 20:00 (Video 4k)
CrownyCro
Damora Podejście pod 100 lvl ?