Login: Zapamiętaj
Hasło:

Data regularnego łączenia serwerów
Autor Wiadomość
Ikona  #
Stażysta
OFF
Exp: 112
Level: 15
Data dołączenia: 20.03.2017

Herato
Postać: Herato
Profesja: Master Sorcerer
Level: 180
Osiągnięcia: 89
Serwer: Estela
Liczba postów: 33
obrazek

Regularne łączenie serwerów będzie miało miejsce w czwartek 19 października 2017 roku. Lista serwerów które będą łączone znajduje się tutaj.
17 października 2017 godz. 11:54:22
Edytował Herato
17 października 2017 godz. 12:27:10
Ikona  #
OFF
Exp: 129
Level: 16
Data dołączenia: 01.03.2017
Liczba postów: 12
Kiedyś coś mi się przewinęło że chary z tych światów można 'bezpłatnie' przenieść na inny świat. Czy coś pomieszałem/czy tak było/czy to dopiero będzie taka możliwość ?
Byłbym wdzięczny za info, bo nie mogę na forum znaleźć posta na ten temat emotka
17 października 2017 godz. 12:15:59
Ikona  #
OFF
Exp: 1378
Level: 53
Data dołączenia: 06.06.2012

Elew
Postać: Elew
Profesja: Elite Knight
Level: 99
Osiągnięcia: 58
Serwer: Peloria
Liczba postów: 973
Dybik napisał(a):
Kiedyś coś mi się przewinęło że chary z tych światów można 'bezpłatnie' przenieść na inny świat. Czy coś pomieszałem/czy tak było/czy to dopiero będzie taka możliwość ?
Byłbym wdzięczny za info, bo nie mogę na forum znaleźć posta na ten temat emotka

Wszystkie postacie, które przeniosły się z jednego z łączonych światów na drugi (np. z Kyry na Thorię) otrzymają voucher na darmową zmianę świata (dla odpowiedniej postaci). Dzięki niemu możecie się przenieść na inny serwer nawet, jeśli od ostatniej przeprowadzki nie minęło jeszcze 6 miesięcy.

17 października 2017 godz. 12:18:24
Edytował Elew
17 października 2017 godz. 12:20:03
Ikona  #
OFF
Exp: 30
Level: 8
Data dołączenia: 28.09.2017
Liczba postów: 2
Elew napisał(a):
Dybik napisał(a):

Wszystkie postacie, które przeniosły się z jednego z łączonych światów na drugi (np. z Kyry na Thorię) otrzymają voucher na darmową zmianę świata (dla odpowiedniej postaci). Dzięki niemu możecie się przenieść na inny serwer nawet, jeśli od ostatniej przeprowadzki nie minęło jeszcze 6 miesięcy.

Zgodnie z tym co napisałeś powinno się udać przeniesienie postaci. Nie wiem czy tylko ja nie widzę tego darmowego vouchera czy inni też go nie mają. Jeśli komuś się udało użyć darmowego vouchera na przeniesienie postaci z nowo połączonych serverów proszę o info
19 października 2017 godz. 20:59:27
Ikona  #
OFF
Surfin my borderless sky
Exp: 1934
Level: 62
Data dołączenia: 11.07.2012
Godność: Justysia

Lady Mass
Postać: Lady Mass
Profesja: Elder Druid
Level: 208
Osiągnięcia: 648
Serwer: Amera
Tytuł: Squire of Tibia
Liczba postów: 2412
Kenjee napisał(a):
Elew napisał(a):
Dybik napisał(a):

Zgodnie z tym co napisałeś powinno się udać przeniesienie postaci. Nie wiem czy tylko ja nie widzę tego darmowego vouchera czy inni też go nie mają. Jeśli komuś się udało użyć darmowego vouchera na przeniesienie postaci z nowo połączonych serverów proszę o info

Upewniam sie tylko, czy nap ewno dobrze zrozumiales! chodzi o to, ze dostajesz voucher tylko jezeli sam sie na ten server przeniosles, np.. powiedzmy ze przeniosles sie z zeluny na rowane, a one sie teraz polaczyly i nadal widujesz ludzi z rowany, od ktorych chciales uciekac, w tej sytuacji dostajesz voucher.

Jesli tak, to moze jeszcze nie rozdali tych voucherow i dlatego ich nie widzisz, idk idk.

obrazek
obrazekwarning
19 października 2017 godz. 22:17:24
Edytowała Lady Evo
19 października 2017 godz. 22:19:46
Cytuj Podziękowali: Elew
Ikona  #
OFF
Exp: 1176
Level: 49
Data dołączenia: 02.08.2014

Wafelo
Postać: Wafelo
Profesja: Knight
Level: 47
Osiągnięcia: 37
Serwer: Guardia
Liczba postów: 340
Całe to łączenie jest bez sensu, te światy powinny zostać po prostu usunięte a gracze którzy się na nich znajdowali powinni dostać darmowy voucher na przeniesnienie na wybrany przez SIEBIE świat a nie jakieś tam łączenia...
19 października 2017 godz. 22:37:51
Cytuj Podziękowali: mocnykoks, Satsuki, Czorizo
Ikona  #
OFF
.. festina lente ;)
Exp: 1967
Level: 63
Data dołączenia: 03.04.2012
Godność: Anula

Miracle Ann
Postać: Miracle Ann
Profesja: Elite Knight
Level: 108
Osiągnięcia: 134
Serwer: Premia
Liczba postów: 411

.. pierwszy raz połączli światy w roku 2014 i teraz znów łączą .. najbardziej wkurza mnie strata domków..

.. i jak było do przewidzenia nie można było grać, bo były lagi, a na dodatek ok 2 godz. padła tibijka

i nawet strona Tibia.com nie wyświetlała się wyskakiwał error ..

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
..rzeczywistość jest tylko iluzją, bo czy każdy nie widzi jej inaczej? .. emotka

20 października 2017 godz. 02:24:24
Ikona  #
ON
Exp: 1430
Level: 53
Data dołączenia: 07.08.2013

Szefas
Postać: Szefas
Level: 353
Osiągnięcia: 736
Serwer: Vunira
Liczba postów: 348
@Dybik

Oczywiście, że możesz przenieść postać bezpłatnie na inny serwer. Pod warunkiem, że ta postać jest na Infernie.
20 października 2017 godz. 11:10:08
Ikona  #
Administrator
ON
The Ancient Dark Wizard
Exp: 5008
Level: 100
Data dołączenia: 13.10.2008

Mastro Daro
Postać: Mastro Daro
Level: 216
Osiągnięcia: 116
Serwer: Peloria
Pozycja: Senator
Tytuł: Sage of Tibia
Liczba postów: 3779
Poustawiałem bossy i mogę podzielić się taką ciekawostką: obecnie mamy 62 światy aktywne i 61 usuniętych.

//Mastro~
20 października 2017 godz. 19:48:59
Cytuj Podziękowali: mocnykoks, Lady Evo
Ikona  #
OFF
Jak tak to w porzadku
Exp: 1968
Level: 63
Data dołączenia: 04.09.2011

Holy Mortal
Postać: Holy Mortal
Profesja: Royal Paladin
Level: 834
Osiągnięcia: 959
Serwer: Candia
Tytuł: Warrior of Tibia
Liczba postów: 1684
Biorąc pod uwagę ile po wprowadzeniu battleye jest osób online na non pvp serwerach, to kwestia czasu kiedy je połączą też.
20 października 2017 godz. 20:13:05
Ikona  #
OFF
Exp: 677
Level: 37
Data dołączenia: 25.11.2015
Godność: Marcin

Ayukawa
Postać: Ayukawa
Level: 329
Osiągnięcia: 369
Serwer: Antica
Tytuł: Steward of Tibia
Liczba postów: 269
Wafelo napisał(a):
Całe to łączenie jest bez sensu, te światy powinny zostać po prostu usunięte a gracze którzy się na nich znajdowali powinni dostać darmowy voucher na przeniesnienie na wybrany przez SIEBIE świat a nie jakieś tam łączenia...

Jestem podobnego zdania. Połączenie trzech martwych światów daje kolejny martwy świat.
Problemem takich światów nie jest liczba aktywnych graczy, że dodanie ich do siebie wystarczy, ale brak powodu by je wybierać i w ogóle zaczynać tam grę. Jak ktoś podejmuje świadomy wybór serwera (czyli większość ludzi obecnie, bo nowych klikających na losowy świat jest mało, a nawet tych CipSoft kieruje na non-pvp które problemów z populacją raczej nie mają) to nie wybierze żadnej kurde zeluny czy innej verlany no bo po co, jak można iść na żywy server, z dobrą opinią, na którym grają koledzy etc.
21 października 2017 godz. 10:45:01
Ikona  #
OFF
Surfin my borderless sky
Exp: 1934
Level: 62
Data dołączenia: 11.07.2012
Godność: Justysia

Lady Mass
Postać: Lady Mass
Level: 208
Osiągnięcia: 648
Serwer: Amera
Liczba postów: 2412
Wafelo napisał(a):

Ale to nie przejdzie :c
Cipsoft stracilby $$ za transfery huntedow

obrazek
obrazekwarning
21 października 2017 godz. 11:00:43
Ikona  #
OFF
Exp: 215
Level: 21
Data dołączenia: 26.07.2017

Czorizo
Postać: Czorizo
Profesja: Royal Paladin
Level: 226
Osiągnięcia: 315
Serwer: Candia
Liczba postów: 299
Satsuki napisał(a):
Wafelo napisał(a):

Jestem podobnego zdania. Połączenie trzech martwych światów daje kolejny martwy świat.
Problemem takich światów nie jest liczba aktywnych graczy, że dodanie ich do siebie wystarczy, ale brak powodu by je wybierać i w ogóle zaczynać tam grę. Jak ktoś podejmuje świadomy wybór serwera (czyli większość ludzi obecnie, bo nowych klikających na losowy świat jest mało, a nawet tych CipSoft kieruje na non-pvp które problemów z populacją raczej nie mają) to nie wybierze żadnej kurde zeluny czy innej verlany no bo po co, jak można iść na żywy server, z dobrą opinią, na którym grają koledzy etc.

Ale patrząc tylko z biznesowego punktu widzenia takie ruchy mają sens.
Obniża się ilość serwerów = mniejsze koszty utrzymania.
Jeśli komuś się nie podoba połączony serwer, może wydać TC i uciekać na inny.

Teraz próby dominanda na różnych serwerach przynosi firmie dobre przychody z TC za transfer.
Dając nagle ludziom możliwość darmowego transferu na dowolny świat powoduje, że gracz nie wyda TC.

Ja wiem, że większości się takie zagrywki nie podobają. Mi również nie. Ale pracując w korporacji doskonale rozumiem mechanizm działania firm nastawionych na maksymalizację zysków. To, że Cipsoft robi to w nieco dziwny i nieudolny sposób to inna kwestia.

Czasami mam wrażenie, że próbują ostatkiem sił wydusić coś jeszcze z tej gry, coś jeszcze uszczknąć z naszych portfeli. Że nie mają długofalowej strategii rozwoju gry, a szkoda.

edit.
No właśnie Lady. Ojro zgadzać się musi emotka
21 października 2017 godz. 11:01:52
Edytował Czorizo
21 października 2017 godz. 11:02:32
Ikona  #
OFF
Exp: 1176
Level: 49
Data dołączenia: 02.08.2014

Wafelo
Postać: Wafelo
Level: 47
Osiągnięcia: 37
Serwer: Guardia
Liczba postów: 340
Moim skromnym zdaniem powinni dodać więcej expowisk typu rosh, prison itp i połączyć większość serverów by one tętniły po prostu życiem a i każdy miał miejsce dla siebie, w dodatku powinni też jakoś zachęcić ludzi by nie tylko expili ale tak jak kiedyś przesiadywali w depo rozmawiając, był kiedyś taki fajny pomysł żeby zrobione przez siebie runy były chyba o 10% silniejsze gdyby nie można było ich sprzedawać w markecie to spoko, ED nawiązując do dawnych czasów mógłby np z viala z wodą wyczarować jakies lepsze manasy dla eka?

Jak już zrobili by nowe światy to jakieś specjalnie jak np: brak exivy, brak cooldownow, double exp i wiele tego typu pomysłów a nie kolejne bezmyślne światy tylko po to aby na początku napchać się kasy za tc a potem serv stał pusty.
22 października 2017 godz. 11:57:19
Ikona  #
OFF
VALAR MORGHULIS
Exp: 1067
Level: 46
Data dołączenia: 25.07.2009

League of Zuzel
Postać: League of Zuzel
Level: 253
Osiągnięcia: 238
Serwer: Vunira
Liczba postów: 781
Wafelo napisał(a):
Moim skromnym zdaniem powinni dodać więcej expowisk typu rosh, prison itp i połączyć większość serverów by one tętniły po prostu życiem a i każdy miał miejsce dla siebie, w dodatku powinni też jakoś zachęcić ludzi by nie tylko expili ale tak jak kiedyś przesiadywali w depo rozmawiając, był kiedyś taki fajny pomysł żeby zrobione przez siebie runy były chyba o 10% silniejsze gdyby nie można było ich sprzedawać w markecie to spoko, ED nawiązując do dawnych czasów mógłby np z viala z wodą wyczarować jakies lepsze manasy dla eka?

Jak już zrobili by nowe światy to jakieś specjalnie jak np: brak exivy, brak cooldownow, double exp i wiele tego typu pomysłów a nie kolejne bezmyślne światy tylko po to aby na początku napchać się kasy za tc a potem serv stał pusty.

w aktualnych czasach i tak będą robić runy na manasach

ale pomysł z światem bez cooldownów jest mega w dobie dużych manasów spam UE to było by coś

ciekawe gdyby postawili server z tibią 7,6 to czy ludzie stali by w dp czy wszyscy tylko kręcili by cyferki
22 października 2017 godz. 17:44:12
Cytuj Podziękowali: Elew
Wszystkie czasy podawane są w CET.

Aktualnie temat czyta 1 użytkownik: (0 zalogowanych i 1 gość)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum:
zaran22
[PL/EN] 423 RP / 195 EK - Dzień dobry :) | !TC za lootsy | !info | !imbu