Login: Zapamiętaj
Hasło:

Notka o odłamkach potworów
Autor Wiadomość
Ikona  #
Redaktor
OFF
Exp: 655
Level: 36
Data dołączenia: 29.11.2016
Liczba postów: 565
obrazek
Drodzy Tibijczycy,
Opracowano kolejny potencjalny projekt zimowej aktualizacji. CipSoft planuje dodać do Cyclopedia informacje o potworach.
Aby odblokować szczegóły potwora i statystyki, potrzeba odłamków potwora. Zdobyć je będzie można podczas polowania lub przez paczki odłamków w Store. Istnieją trzy różne rodzaje kawałków, które można wykorzystać do ukończenia kolekcji. Po całkowitym odblokowaniu potwora, można użyć dodatkowych kawałków, aby uzyskać tymczasowe dodatkowe właściwości lub wymienić je na inne odłamki.

CipSoft chciałby poznać pierwsze wrażenie na ten temat. Po przeczytaniu projektu, odpowiedz na pytaniawarning w wątku na Tibia.com. Odpowiadać można do czwartku, 24 sierpnia, godziny 10:00, następnie sekcja komentarzy zostanie zamknięta.
18 sierpnia 2017 godz. 19:12:18
Podziękowali: Darusio, Silla
Ikona  #
Redaktor
OFF
Odłamki potworów będą miały różną klasyfikację - normalne, rzadkie i epickie.

Normalne odłamki można zdobyć z potworów. Każda rasa potworów upuszcza odpowiednie odłamki, np. smok może upuścić odłamek smoka. Te fragmenty mogą zostać użyte do odblokowania odpowiedniego wpisu potworów w Cyklopedii, np. do wpisu smoków można użyć odłamka smoka i zwiększyć tym samym liczbę odłamków o 1.

Rzadki i epicki można zdobyć różnymi sposobami, np. poprzez codzienny system nagród, poprzez walkę z bossem lub rzadka szansa na łup. Do każdego potwora w konkretnej klasie potworów można używać rzadkich kawałków, na przykład Dragon, Dragon Lord i Dragon Hatchling najprawdopodobniej podzielą tę samą klasę potworów.
Wykorzystanie rzadkiego kawałka zwiększa liczbę odłamków wybranego potwora w kolekcji o 5. Fragment epicki może być używany do każdego potwora w kolekcji, niezależnie od jego rasy czy klasy. Kiedyś użyjesz, liczba wpisów potwora wybranego przez Ciebie zostanie zwiększona o 10.

Odłamki potworów będą normalnym przedmiotem, co oznacza, że ​​można je sprzedawać na rynku, umieścić je na podłodze lub wrzucić do wody itp. Jeśli "użyjesz" kawałka, to zniknie z Twojego wyposażenia i zostanie dodany do Twojej kolekcji Cyclopedia.

Zbieraj dość kawałków i użyj ich, aby odblokować i ukończyć notatki potworów w swojej kolekcji. Po ukończeniu wpisu można ich użyć, aby uzyskać tymczasowe bonusy do danego potwora. Te bonusy są podobne do istniejących już bonusów Prey.
Można również zamienić odłamki, aby otrzymać losowo wybrane nowe odłamki w zamian. Będą ustalone kursy wymiany, np. 100 normalnych odłamków można wymienić na 1 rzadki odłamek. Nie zostało to ostatecznie ustalone.

Poza możliwością otrzymania odłamków poprzez grę, można również kupić różne paczki za pośrednictwem Store. Paczki zawierają losowo wybrane odłamki o różnym stopniu rzadkości. Te fragmenty są bezpośrednio dodawane do Twojej kolekcji i nie można ich sprzedawać za pośrednictwem rynku.
Jeśli chcesz, możesz pokazać swoją kolekcję innym graczom.

Pytania
  • Co myślisz o pomyśle o odłamkach potworów? Co Ci się podoba, a co nie?
  • Będziesz kolekcjonować odłamki czy skupisz się tylko na tych, dzięki którym zyskasz bonusy?
  • Wprowadzenie tego wzbogaci Twoją grę czy będzie niechcianym zadaniem?
  • Oprócz znanych już bonusów z Prey masz jakiś pomysł na tymczasowy bonus?
  • Spójrz na wpisy w bibliotecewarning. Czy informacje w takiej formie są odpowiednie na wpis o potworze w Cyclopedii?
  • Oceń w skali od 1 (nie podoba) do 5 (bardzo podoba) jak bardzo podoba Ci się ten projekt.
  • Masz jakieś obawy lub sugestie dotyczące tej propozycji?
18 sierpnia 2017 godz. 19:12:36
Edytowała Nomka
18 sierpnia 2017 godz. 19:38:54
Podziękowali: Holy Mortal
Ikona  #
ON
Jak tak to w porzadku
Exp: 2057
Level: 64
Data dołączenia: 04.09.2011

Holy Mortal
Postać: Holy Mortal
Profesja: Royal Paladin
Level: 860
Osiągnięcia: 982
Serwer: Candia
Tytuł: Warrior of Tibia
Liczba postów: 1752
Brzmi jak jakaś bzdura.
18 sierpnia 2017 godz. 20:32:47
Skrytykowali: namlessone, Zarex Podziękowali: Mustti, Clover88, Athread, Haiq, Spocony Roman, Raweox, Pociach, Kazawa, Aarbakke Gjertsen
Ikona  #
OFF
Exp: 1734
Level: 59
Data dołączenia: 03.12.2009

Kwaskowiec
Postać: Kwaskowiec
Profesja: Master Sorcerer
Level: 195
Osiągnięcia: 81
Serwer: Guardia
Liczba postów: 181
Taki Tibijski Pokedex
19 sierpnia 2017 godz. 02:49:17
Podziękowali: Holy Mortal, Haiq, Nath Lucon, Zarex, Aarbakke Gjertsen
Ikona  #
OFF
.. festina lente ;)
Exp: 2042
Data dołączenia: 03.04.2012
Godność: Anula

Miracle Ann
Postać: Miracle Ann
Profesja: Elite Knight
Level: 108
Osiągnięcia: 134
Serwer: Premia
Liczba postów: 464

.. nie bardzo rozumiem o co w tym wszystkim chodzi emotka

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
..rzeczywistość jest tylko iluzją, bo czy każdy nie widzi jej inaczej? .. emotka

19 sierpnia 2017 godz. 07:53:01
Edytowała Silla
19 sierpnia 2017 godz. 08:47:08
Ikona  #
OFF
Exp: 295
Level: 24
Data dołączenia: 01.12.2016

Niezwykly Piotrus
Level: 60
Osiągnięcia: 5
Serwer: Antica
Liczba postów: 257
Silla napisał(a):

Nie jesteś jedyna emotka. Z tego co zrozumiałem, zamysłem całego tego "projektu" są dwie rzeczy.

Między innymi, będziesz mogła odblokować sobie dodatkowe "lore" potworów. Dla przykładu uzbierasz wszystkie możliwe odłamki dla smoków i tym samym dowiesz się o nich wszystkiego np. jakieś ciekawostki jak ta, że pierwszym smokiem i królem smoków był Garsharak, przybyły skądś w celu czegoś itd.

Drugim aspektem będą rzeczywiste bonus coś na zasadzie praya, możliwe że dzięki tej super wiedzy, będziesz wiedziała jak efektywniej walczyć ze smokami oraz jakie dodatkowe łupy można z nich pozyskać. Pytanie czy bonus będzie permanetny np. +5% do dmg w smoki czy tylko chwilowy.

Takie wnioski wysunąłem JA z powyższego posta, bez urazy nomka ale sprawdziłem jeszcze angielski artykuł, aby upewnić się czy po polsku nie brzmi to wszystko jakoś infantylnie xD

Wg mnie, pomimo całej tej zawiłości, cieszę się że coś takiego się pojawi. Z drugiej strony zamiast robić coś tak mało wartościowego, swoje siły robocze mogli by poświęcić na rzeczy bardziej piorytetowe i bardziej innowacyjne emotka

Zapraszam!

19 sierpnia 2017 godz. 09:43:15
Podziękowali: Silla, Nath Lucon, Nomka
Ikona  #
OFF
.. festina lente ;)
Exp: 2042
Data dołączenia: 03.04.2012
Godność: Anula

Miracle Ann
Postać: Miracle Ann
Level: 108
Osiągnięcia: 134
Serwer: Premia
Liczba postów: 464
Haiq napisał(a):
Silla napisał(a):

Nie jesteś jedyna emotka. Z tego co zrozumiałem, zamysłem całego tego "projektu" są dwie rzeczy.

Między innymi, będziesz mogła odblokować sobie dodatkowe "lore" potworów. Dla przykładu uzbierasz wszystkie możliwe odłamki dla smoków i tym samym dowiesz się o nich wszystkiego np. jakieś ciekawostki jak ta, że pierwszym smokiem i królem smoków był Garsharak, przybyły skądś w celu czegoś itd.

Drugim aspektem będą rzeczywiste bonus coś na zasadzie praya, możliwe że dzięki tej super wiedzy, będziesz wiedziała jak efektywniej walczyć ze smokami oraz jakie dodatkowe łupy można z nich pozyskać. Pytanie czy bonus będzie permanetny np. +5% do dmg w smoki czy tylko chwilowy.

Takie wnioski wysunąłem JA z powyższego posta, bez urazy nomka ale sprawdziłem jeszcze angielski artykuł, aby upewnić się czy po polsku nie brzmi to wszystko jakoś infantylnie xD

Wg mnie, pomimo całej tej zawiłości, cieszę się że coś takiego się pojawi. Z drugiej strony zamiast robić coś tak mało wartościowego, swoje siły robocze mogli by poświęcić na rzeczy bardziej piorytetowe i bardziej innowacyjne emotka

.. dzięki wielkie za wyjaśnienia emotka

- pozdrawiam emotka

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
..rzeczywistość jest tylko iluzją, bo czy każdy nie widzi jej inaczej? .. emotka

19 sierpnia 2017 godz. 10:22:45
Ikona  #
OFF
Exp: 860
Level: 41
Data dołączenia: 16.11.2015

Sparus
Postać: Sparus
Level: 391
Osiągnięcia: 822
Pozycja: Tutor
Tytuł: Squire of Tibia
Liczba postów: 450
Outfitow juz co update sie nie dodaje tak samo mountow, to teraz znowu jakas bzdure wymyslili cos dla kolekcjonerow nowego...
19 sierpnia 2017 godz. 11:15:26
Podziękowali: Spocony Roman, xxforumowiczxx
Ikona  #
OFF
VALAR MORGHULIS
Exp: 1140
Level: 48
Data dołączenia: 25.07.2009

League of Zuzel
Postać: League of Zuzel
Level: 275
Osiągnięcia: 291
Serwer: Vunira
Tytuł: Warden of Tibia
Liczba postów: 837
Haiq napisał(a):

aby uzyskać tymczasowe bonusy do danego potwora
19 sierpnia 2017 godz. 12:54:27
Podziękowali: Haiq
Ikona  #
OFF
Exp: 1330
Level: 52
Data dołączenia: 25.06.2009

Mivel Sous
Postać: Mivel Sous
Profesja: Elder Druid
Level: 350
Osiągnięcia: 282
Liczba postów: 831
Zupełnie niepotrzebne moim zdaniem. Zamiast robić takie pierdoły mogliby rozbudować systemu grindu po 250 lvlu...
19 sierpnia 2017 godz. 14:05:16
Podziękowali: Holy Mortal, Misieq, Clover88, Spocony Roman
Ikona  #
OFF
Exp: 2329
Level: 68
Data dołączenia: 21.08.2009
Liczba postów: 226
A mi się podoba, za wyjątkiem występowania słowa 'tymczasowe' w opisie ficzera.
19 sierpnia 2017 godz. 17:17:12
Ikona  #
Redaktor
OFF
Haiq napisał(a):
bez urazy nomka ale sprawdziłem jeszcze angielski artykuł, aby upewnić się czy po polsku nie brzmi to wszystko jakoś infantylnie xD

Uwierz mi, że tłumacząc to musiałam czytać 10x, aby to zrozumieć. Możliwe, że gdzieś popełniłam jakiś błąd, jeśli tak to śmiało pisać a poprawię. Ciężko było mi zrozumieć do końca co CipSoft miał na myśli.
19 sierpnia 2017 godz. 17:30:54
Ikona  #
OFF
Exp: 215
Level: 21
Data dołączenia: 26.07.2017
Liczba postów: 138
Mi się wydaje, że sam cipsoft nie czai do końca o co w tym chodzi xD Zamiast robić takie zawiłe dziwactwa zrobiliby jakieś fajne questy z taskami albo rozbudowaliby grizzli adamsa o jakieś nowe elementy.
19 sierpnia 2017 godz. 18:33:05
Podziękowali: Clover88, Spocony Roman
Ikona  #
OFF
Exp: 1399
Level: 53
Data dołączenia: 03.05.2010

Krwawa Zemsta
Postać: Krwawa Zemsta
Level: 191
Osiągnięcia: 229
Serwer: Guardia
Tytuł: Warden of Tibia
Liczba postów: 984
Zrobić npc jak Grizzly Adams np w żeńskiej wersji i taski od 200-500 poziomu z bossami teamowymi. Dodać nowego gościa z taskami dla 50-200 poziomy gdzie zdobywa się pkt które następnie wymienia się na różne przedmioty on imbuingu po eq i itemki do domków.
19 sierpnia 2017 godz. 19:27:02
Podziękowali: Clover88, Holy Mortal
Ikona  #
OFF
.. catch me, if you can !
Exp: 1468
Level: 54
Data dołączenia: 03.10.2012

Anaven
Postać: Anaven
Level: 329
Osiągnięcia: 617
Serwer: Secura
Tytuł: Squire of Tibia
Liczba postów: 292
Mam tylko jedno pytanie, w dobie miliona innych pomysłów jakie można zrealizować w Tibii. Mianowicie.. po **** to?
19 sierpnia 2017 godz. 22:13:20
Skrytykowali: Misieq Podziękowali: mocnykoks, Spocony Roman
Wszystkie czasy podawane są w CET.

Aktualnie temat czyta 1 użytkownik: (0 zalogowanych i 1 gość)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum: