Login: Zapamiętaj
Hasło:
 
Notka o szybkim zbieraniu łupu
Autor Wiadomość
Ikona Notka o szybkim zbieraniu #
Redaktor
OFF
Exp: 929
Level: 43
Avatar
Data dołączenia: 29.11.2016
Liczba postów: 761
Drodzy Tibijczycy,
obrazek

Ponieważ aktualizacja letnia została wdrożona, nadszedł czas, aby skupić się na funkcjach dla zimowej aktualizacji. CipSoft chciałaby dać pierwszy wgląd na to, co planują wdrożyć podczas następnej wielkiej aktualizacji.

Podczas przedstawiania nowych funkcji analitycznych w tegorocznej letniej aktualizacji, pojawiły się liczne komentarza, w których padały obawy i sugestie dotyczące ulepszenia zbierania łupu. Wzięto to pod uwagę i opracowano wstępny projekt zmodernizowania całego procesu zbierania łupu i uczynienia go bardziej przyjemnym. Quick Looting pozwala na dostosowanie sortowania zbieranego łupu, tym samym zmniejszając czas potrzebny do przeciągania i upuszczania każdego elementu.

CipSoft jest świadomy, że taka funkcja wymaga starannej oceny i dlatego chcą dać możliwość zapoznania się z tym, co mają na myśli i do podzielenia się swoimi opiniami na ten temat w sekcji komentarzy.

W Auditorium można znaleźć wszystkie niezbędne informacje. Gracze są proszeni o to, aby odpowiedzieć na zestaw pytańwarning do 17 sierpnia, godziny 10:00, w celu zapoznania się z opinią graczy.

Miłej gry!
11 sierpnia 2017 godz. 17:05:57
Ikona  #
Redaktor
OFF
Exp: 929
Level: 43
Avatar
Data dołączenia: 29.11.2016
Liczba postów: 761
CipSoft daje możliwość podzielenia się przemyśleniami, pomysłami i obawami dotyczącymi mechanizmu szybkiego zbierania łupu i dostarczenia cennych informacji zwrotnych na ten temat.
Ze względu na strukturę i przejrzystość podzielono proces "Quick Looting" w obszarach tematycznych, które mogą obejmować różne propozycje wdrożeniowe.
CipSoft prosi o przeczytanie całego posta i spróbować przekazać opinie, odpowiadając na pytania -tutajwarning- podane na końcu notatki.


Wybierz pojemnik na łup:

Część A: Można wybrać domyślny pojemnik łupu w wyposażeniu (np. Zaoan Chess Box w Twoim wyposażeniu). Każdy przedmiot, który zostanie złapany przez Quick Looting, zostanie wysłany do tego konkretnego pojemnika.
Jeśli na przykład znajduje się zielony plecak umieszczony w Zaoan Chess Box, zielony plecak i wszystkie inne pojemniki zostaną użyte do przechowywania łupu, gdy nie ma już miejsca w Zaoan Chess Box.

Część B: Oprócz części A, gracze premium mogą definiować konkretny pojemnik łupu dla każdej kategorii wymienionej w Cyclopedii. Jeśli potwór upuści Steel Boots i Platinum Amulet, używając Quick Looting, Steel Boots zostaną wysłane prosto do pojemnika "Buty", a Platinum Amulet zostanie wysłany do łupy "Amuletów", na przykład.
Powyższy przykład z użyciem pojemników o dodatkowej przestrzeni będzie miał zastosowanie również do tych pojemników na kategorie.


Co się stanie, jeśli pojemnik łupów jest pełny?

Propozycja A: Jeśli pojemnik na łup i wszystkie pojemniki dodatkowe są zapełnione, przedmioty trafią do głównego plecaka. Wyświetli się powiadomienie o stanie, że pojemnik łupów nie ma więcej miejsca, a zamiast tego zastępuje się go głównym plecakiem. System Quick Looting spróbuje wykorzystać wolną przestrzeń każdego plecaka czy pojemnika w naszym wyposażeniu.
Jeśli nie ma więcej miejsca w każdym kontenerze, nie można już więcej zbierać łupu. Zaktualizowane powiadomienie o stanie informuje, że w tej chwili nie ma wystarczającej ilości miejsca.

Propozycja B: Otrzymasz powiadomienie o stanie, jeśli pojemnik łupów jest pełny. Potencjalna przestrzeń w pozostałych plecakach będzie ignorowana. Nie da się zebrać więcej elementów za pomocą funkcji Quick Looting, o ile nie usunie się przedmiotów lub nie określi nowego pojemnika na łup.


Jak korzystać z funkcji szybkiego zbierania?

Istnieją dwa różne sposoby używania Quick Looting. Kliknięcie na trupa potwora, może powodować zebranie wszystkich elementów, które zawiera na raz - metoda ta została nazwana "Loot All". Druga metoda polega na otwarciu trupa, a następnie kliknięciu na poszczególne elementy, które mają zostać wysłane do plecaka.
Obydwie metody zbierają tyle przedmiotów, ile pozwala na to udźwig postaci. Ułożone w stosy elementy uzupełniają się automatycznie. Gold coins, platinum coins czy crystal coins zostaną wysłane do Gold Pouch, jeśli posiadasz.

Gracz premium będzie mógł korzystać z obu metod szybkiego zbierania, podczas gdy darmowy może używać tylko Loot All. Tradycyjne zbieranie poprzez przeciąganie i upuszczenie będzie nadal dostępne w grze.

Gracze Premium mogą również aktywować czarną listę lub białą listę dla opcji Loot All. Można dodać elementy do czarnej listy, jeśli nie mają być zbierane, za to z drugiej strony, przy aktywacji białej listy, będą zebrane przedmioty z tej listy. Gracze darmowych kont mogą edytować i przygotowywać te listy na swoich bohaterach, ale muszą być premium, aby je aktywować.

Pytania:
  • Dotyczy pojemnika na łup: wolisz Część A czy również powinna być Część B? Uzasadnij swoją odpowiedź.
  • Wolisz Propozycję A czy B, jeśli chodzi o mechanizm zapełniania pełnych plecaków?
  • Wolisz "podwójne kliknięcie" czy "ALT + kliknięcie myszą", aby szybko zebrać przedmioty?
  • Co Ci się podoba w tej propozycji szybkiego zbierania? Co Ci się nie podoba?
  • Masz jakieś sugestie bądź obawy dotyczące tej propozycji?
______________
obrazek
11 sierpnia 2017 godz. 17:06:47
Ikona  #
OFF
Jak tak to w porzadku
Exp: 2299
Level: 68
Avatar
Data dołączenia: 04.09.2011
Wiek: 27

Holy Mortal
Postać: Holy Mortal
Profesja: Royal Paladin
Level: 907
Osiągnięcia: 1008
Serwer: Monza
Tytuł: Warrior of Tibia
Liczba postów: 1916
obrazek
______________
obrazek
11 sierpnia 2017 godz. 17:50:35
Edytował Holy Mortal
11 sierpnia 2017 godz. 17:54:14
Skrytykowali: Zarex Podziękowali: Aarbakke Gjertsen
Ikona  #
OFF
Exp: 791
Level: 40
Avatar
Data dołączenia: 25.11.2015
Godność: Marcin
Wiek: 23
Skąd: Gdańsk

Kakyouin
Postać: Kakyouin
Profesja: Master Sorcerer
Level: 203
Osiągnięcia: 123
Serwer: Antica
Liczba postów: 283
Dla mnie super, czekałem na to od dłuższego czasu. Dziwi mnie całkiem spory odzew sprzeciwu, na forum tibia.com w szczególności.

Looting jest zdecydowanie najbardziej męczącą i żmudną częścią tej gry. Nic przyjemnego, a męczy i wręcz odpycha od niektórych miejscówek. Nie widzę sensu trzymać się takiego przestarzałego systemu. Większość gry została usprawniona i przyjemniejsza niż kiedyś, ale w tej sprawie się pogorszyło, między innymi przez to jak wygląda expienie dzisiaj. Bijąc pojedyncze dragony przeciągając tylko GP i rara raz na pół godziny było w porządku.
Teraz przy expieniu AoE po 15 mobów naraz i każdym dropiącym gp, platyny, kilka różnych gemów, creature producty czy inne demonic essencje to można dostać raka i zespół cieśni nadgarstka. Fajnie, że coś z tym zrobią, props. Wreszcie nie będę czuł, że ludzie z botem mają przyjemniejsze teamhunty.
______________
obrazek
11 sierpnia 2017 godz. 18:25:25
Podziękowali: Holy Mortal, Jozefpielgrzym, lukikow, Silla, Dorn, Trang Oul, Bambus, namlessone, Aarbakke Gjertsen, Zepi, looolz, Foxiu ; *, Zieziol, adiaxim, Breex, rteger, Skowoo, John Bravo
Ikona  #
OFF
Exp: 246
Level: 22
Avatar
Data dołączenia: 01.04.2011
Wiek: 29

Rubenso
Postać: Rubenso
Profesja: Royal Paladin
Level: 285
Osiągnięcia: 192
Serwer: Astera
Tytuł: Warden of Tibia
Liczba postów: 101
Czyli zostal tylko auto exp i nie trzeba botow xd, dno dna zostalo osiagniete ale zeby jeszcze kopac w dnie to juz przesada
______________
11 sierpnia 2017 godz. 19:04:46
Skrytykowali: Holy Mortal, Gie Gie, kagar1989, Dorn, Trang Oul, namlessone, Aarbakke Gjertsen, Mesa, Pediusz, xxforumowiczxx, looolz, Jogi, Fenomenalny Homik, Breex, rteger Podziękowali: Risto91, Grutkh
Ikona  #
OFF
Exp: 414
Level: 29
Data dołączenia: 26.07.2017
Wiek: 27
Liczba postów: 252
Nie uważam, że jest to najpotrzebniejsza rzecz w tibii oraz, że dropienie "ręczne" jest aż tak uciążliwe jak to opisuje satsuki ale pomysł fajny choć pewnie do zimy koncepcja zmieni się milion razy
11 sierpnia 2017 godz. 19:06:02
Ikona  #
OFF
Jak tak to w porzadku
Exp: 2299
Level: 68
Avatar
Data dołączenia: 04.09.2011
Wiek: 27

Holy Mortal
Postać: Holy Mortal
Profesja: Royal Paladin
Level: 907
Osiągnięcia: 1008
Serwer: Monza
Tytuł: Warrior of Tibia
Liczba postów: 1916
Krwiopalczasty napisał(a):
Nie uważam, że jest to najpotrzebniejsza rzecz w tibii oraz, że dropienie "ręczne" jest aż tak uciążliwe jak to opisuje satsuki ale pomysł fajny choć pewnie do zimy koncepcja zmieni się milion razy


Tak jak mówisz, na Tibia 11 w miarę spoko się zbiera. Mogli by naprawić wysokie pingi.
______________
obrazek
11 sierpnia 2017 godz. 19:11:25
Ikona  #
OFF
Exp: 609
Level: 35
Data dołączenia: 16.09.2013
Wiek: 24

Kara Sala
Postać: Kara Sala
Profesja: Paladin
Level: 183
Osiągnięcia: 101
Serwer: Monza
Liczba postów: 99
Moim zdaniem to jest zupełnie nie potrzebne Tibia zatraca się w nowościach = uproszczeniach. Kiedyś szło się na OTSy, żeby szukać ułatwień w grze a teraz wraca się na OTSy, żeby poczuć ten trud dawnej Tibii. Niedługo jak będą słychać tej małej garstki ludzi, którzy oproszą o coraz to nowe ułatwienia to z tej gry zrobi się tak zwane EVO. Bo aktualnie jak dla mnie brakuje tylko autoloota (którego chcą wprowadzić) TPków (których już się pojawia coraz więcej na całej mapie) oraz miejscówek dla wysokopoziomowych graczy o które ciągle walczą ludzie którzy grają tylko dla cyferek (jeśli jesteś taką osobą to polecam ots 999x exp tam na pewno będziesz zadowolony z wzrostu twojego lvl emotka)
11 sierpnia 2017 godz. 20:15:59
Podziękowali: Suziimia
Ikona  #
OFF
Exp: 1575
Level: 56
Avatar
Data dołączenia: 11.11.2012
Godność: Łukasz
Wiek: 27
Skąd: Ratingen, Germany

Goviam Lucind
Postać: Goviam Lucind
Profesja: Elite Knight
Level: 325
Osiągnięcia: 282
Serwer: Secura
Tytuł: Warrior of Tibia
Liczba postów: 828
Troszkę dziwne mi się to wydaje. W sumie na tym polega ta gra, aby otwierać i sprawdzać loot. No chyba że staromodny już jestem :/ ...
______________
obrazek
11 sierpnia 2017 godz. 20:19:53
Edytował mrozio90
11 sierpnia 2017 godz. 20:20:26
Ikona  #
Redaktor
OFF
Exp: 929
Level: 43
Avatar
Data dołączenia: 29.11.2016
Liczba postów: 761
Absolutnie nie mam nikogo na myśli pisząc tego posta ALE:

Gracze chcieli regen staminy w depowarning - mają i jest marudzenie, że to źle.

Gracze chcieli szybsze zbieranie lootawarning - jest propozycją i już marudzenie.

CipSoft wprowadza coś co chcą gracze - jest źle, nie wprowadzają - jest źle. Osobiście podoba mi się letnia aktualizacja i zapowiedź zbierania loota również. Nie ma co płakać, że Tibia kiedyś była taka fajna. Polowania się zmieniły, teraz bije się po 30 potworków a nie po 1, więc JA jestem absolutnie zachwycona. Warto wchodzić też na tibia.com na forum w proposalswarning i wyrażać tam swoją opinię, na jak widać, większość ulepszeń wprowadzanych do gry.
______________
obrazek
11 sierpnia 2017 godz. 20:36:36
Podziękowali: Holy Mortal, Haiq, Lady Evo, kagar1989, Dorn, namlessone
Ikona  #
OFF
Exp: 626
Level: 35
Data dołączenia: 21.05.2014
Wiek: 20

Edsireodan Yunathwin
Profesja: None
Level: 1
Osiągnięcia: 0
Serwer: Monza
Liczba postów: 150
To jeszcze auto exp na potkach jak w Metinie 2 (oczywiście usługa dostępna po dokonaniu odpowiedniego zakupu w IS-ie Tibia-store i można legalnie bocić.

A tak na poważnie, w końcu nie trzeba będzie używać bota/ kryć się z nim, i będzie można rywalizować na roshamuul z ekiem, który lata na bocie.

Update na plus emotka o ile te zbieranie będzie faktycznie szybkie w czasie 50-70ms
11 sierpnia 2017 godz. 21:11:39
Edytował Firemeen
11 sierpnia 2017 godz. 22:25:59
Podziękowali: Haiq
Ikona  #
OFF
Exp: 411
Level: 29
Avatar
Data dołączenia: 01.12.2016
Wiek: 23

Niezwykly Piotrus
Profesja: Sorcerer
Level: 60
Osiągnięcia: 5
Serwer: Antica
Liczba postów: 308
Nomka napisał(a):
Absolutnie nie mam nikogo na myśli pisząc tego posta ALE:

Gracze chcieli regen staminy w depowarning - mają i jest marudzenie, że to źle.

Gracze chcieli szybsze zbieranie lootawarning - jest propozycją i już marudzenie.

CipSoft wprowadza coś co chcą gracze - jest źle, nie wprowadzają - jest źle. Osobiście podoba mi się letnia aktualizacja i zapowiedź zbierania loota również. Nie ma co płakać, że Tibia kiedyś była taka fajna. Polowania się zmieniły, teraz bije się po 30 potworków a nie po 1, więc JA jestem absolutnie zachwycona. Warto wchodzić też na tibia.com na forum w proposalswarning i wyrażać tam swoją opinię, na jak widać, większość ulepszeń wprowadzanych do gry.


Nigdy nie dogodzisz, po prostu ludzie nie są gotowi na zmiany. Większość osób które komentują QL negatywnie, to high levele, które płaczą, że oni całe życie skillowali fast looting, a teraz byle noob osiągnie to co oni. No błagam, co to jest za skill w podnoszeniu loota? No okej, masz szybszy exp per hour, kiedy Twój biedny paladyn dołączy pyknąć aoe strzałką i dorzucić mas sana.

Zgadzam się całkowicie z tym, że o ile 1vs1 z mobami zbieranie loota można zaliczyć do przyjemnych to czy to podczas PG czy teamhuntów, podnoszenie dropa z 8-16 mobów, to całkowita parodia. Gdyby tak jeszcze moby padały na raz, a nie np. pół teraz, pół później. Ciała się nakładają i trzeba browse fieldować.

Dziwię się również, że na tym forum płaczą paladyni, którzy są głównymi tragarzami w tej grze. Obstawiam, że nie odbyli albo odbyli za mało team huntów emotka
______________
Mój temat - Youtubowy Hajk

Zapraszam!


11 sierpnia 2017 godz. 22:54:40
Stokrotka płeć
Ikona  #
OFF
Konto usunięte
Haiq napisał(a):


Dziwię się również, że na tym forum płaczą paladyni, którzy są głównymi tragarzami w tej grze. Obstawiam, że nie odbyli albo odbyli za mało team huntów emotka


Ja gram paladynem i nie płaczę. Pomysł z tym szybszym zbieraniem loota bardzo mi się podoba. Idziesz na hunta, ubijasz, lecisz dalej. Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził. Ktoś wcześniej pisał już, że jak coś dodają to źle a gdy nie dodają też źle...
Malkontentów nie brakuje.
______________
obrazek
12 sierpnia 2017 godz. 00:23:49
Podziękowali: Dorn
Ikona  #
OFF
Exp: 298
Level: 24
Data dołączenia: 18.01.2016
Skąd: Poland

Lady Madeleine
Postać: Lady Madeleine
Profesja: Elder Druid
Level: 350
Osiągnięcia: 558
Serwer: Monza
Tytuł: Squire of Tibia
Liczba postów: 149
Jak tylko przeczytałam tytuł posta to pomyślałam, że zbieranie loota będzie polegać na tym, że nie trzeba będzie nic klikać tylko tak jak w drop tracker zaznaczasz itemy, które mają być automatycznie przeniesione do plecaka z momentem zabicie potworka emotka Ale to by było chyba przegięcie emotka I po takim huncie otwierasz plecak a tu niespodzianka emotka
______________
12 sierpnia 2017 godz. 07:22:52
Ikona  #
OFF
Exp: 411
Level: 29
Avatar
Data dołączenia: 01.12.2016
Wiek: 23

Niezwykly Piotrus
Profesja: Sorcerer
Level: 60
Osiągnięcia: 5
Serwer: Antica
Liczba postów: 308
Stokrotka napisał(a):
Haiq napisał(a):


Dziwię się również, że na tym forum płaczą paladyni, którzy są głównymi tragarzami w tej grze. Obstawiam, że nie odbyli albo odbyli za mało team huntów emotka


Ja gram paladynem i nie płaczę. Pomysł z tym szybszym zbieraniem loota bardzo mi się podoba. Idziesz na hunta, ubijasz, lecisz dalej. Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził. Ktoś wcześniej pisał już, że jak coś dodają to źle a gdy nie dodają też źle...
Malkontentów nie brakuje.


Chodziło mi o Panow wyzej, nie generalizuje. Powinienem odnieść się do tematu a nie całego forum. Mój błąd

Poza tym widziałem świetny komentarz, skoro ludziom tak się podoba ten element gry to przecież można zostawić w opcjach manual looting dla chętnych emotka
______________
Mój temat - Youtubowy Hajk

Zapraszam!


12 sierpnia 2017 godz. 10:04:07
Wszystkie czasy podawane są w CET.
 
Aktualnie temat czyta 1 użytkownik: (0 zalogowanych i 1 gość)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum:
Crowny Cro
Zwiedzamy Miasta w Tibi
zaran22
[PL/EN] 508 RP Test dwóch charmów na Feru Way ^^ "Loot of Grand Master Oberon: Disappointment" | !yt | !loots | !info | !imbu | !charm