Login: Zapamiętaj
Hasło:

Kapybara
Autor Wiadomość
Ikona  #
OFF
Exp: 952
Level: 44
Data dołączenia: 23.10.2011

Zielun
Postać: Zielun
Profesja: Royal Paladin
Level: 428
Osiągnięcia: 739
Serwer: Celesta
Liczba postów: 173
Jeden z lepiej prowadzonych tematów jak nie najlepszy ! Oby tak dalej!
Super opisy i eleganckie screeny!
Powodzenia w dalszej grze!
emotka
12 sierpnia 2017 godz. 22:24:39
Ikona  #
OFF
Exp: 69
Level: 12
Data dołączenia: 22.07.2013
Liczba postów: 5
Siemka!
Trzeba przyznać że zajefajnie ogarniasz tego palka, mam pytanie myślisz, że w jaskiniach Wyrm obok LB jestes w stanie wyciagnąć podobny exp/h?
13 sierpnia 2017 godz. 12:20:54
Ikona  #
OFF
Exp: 84
Level: 13
Data dołączenia: 19.06.2017
Liczba postów: 14
Salut!

Zenyu - Też korzystam ze strony TibiaBosses.com, bardzo pomaga w przewidywaniu. (szczególnie tych małych, mniej znaczących bossów) Postaram nie skupiać się tylko na tych, które dają największy profit, ale na wszystkich. (boss to boss, mały czy duży)

Clover88 - Posiadam już kilku BossKillerów/Checkerów, stoją oni na monstermonstermonstermonstermonster

jaloszkin - No... w sumie, to się nie dziwie xD. Trochę mało szczęścia miałeś, zdarza się. Wróc na wyższym poziomie i powybijaj tych wodnych potworniaków.

Dash Placebo - Dziękuje bardzo! Mam nadzieję że będziesz zaglądał tutaj częściej.

Vincyl - Dziękuje za radę odnośnie krewetki. Niestety wspólna gra odpada - jestem mieszkańcem Guardii.

Elew - Dziękuje! Celem jaki sobie obrałem jest pokazanie, że Paladyn jest bardzo silną, uniwersalną profesją, która nadaje się niemalże do wszystkiego. Będe publikował swoje największe osiągnięcia i nie tylko, po to, by pokazać co można nim osiągnąć.

lukikow - Tak, tylko i wyłącznie na premium stanimie.

Vincyl - Według mnie Imbuings'y dają ogromną przewagę oraz bardzo ułatwiają EXP'ienie. (nawet te na średnim poziomie)

quanten - Dziękuje. Mam nadzieję że pokazałem/nauczyłem Cię czegokolwiek, co wpłyneło pozytywnie na Twoją gre.

Zielun - Dzięki! Powodzenia się przydadzą, na pewno. Pozdrawiam gorąco.

piter93-93 - Miło słyszeć. Na pewno nie, tam jest dużo mniej potworków niż na Drefii. Jedyne, do czego obecnie służy mi resp monster na Liberty Bay, to sprawdzanie czy pojawił się monster.

Dzisiaj zaczniemy dość radosną informacją. Uporałem się ze swoimi "freezami". Pomógł mi w tym program NoPing, który jest promowany przez stronę TibiaBosses.com. Aktualnie jestem w trakcie sprawdznia darmowego 3-dniowego triala, podczas którego nie dostałem jeszcze żadnego "freeza". Dawno nie grało mi się tak przyjemnie. Teraz powinnienem dodawać posty częściej, ponieważ będe miał możliwość robienia czegokolwiek w tej grze.

Na pierwszy ogień, atak niespodziewanym awansem.

obrazek

(wbite podczas najazdu piratów na Liberty Bay)

Dalej, przenosimy się na Drefie.

Przez ostatnie podejrzenia o używanie XP boosta, musiałem udowodnić że wartości, które podaję są prawdziwe. Spowodowało to wizytę na monster.

obrazek

(hunt zrobiony przy użyciu PREY, ^40%)

Jak można zobaczyć na wykresie, średnia ilość EXP'a wynosiła 2kk/h, w najwyższym punkcie (jakoś pod koniec pierwszego okrążenia) było to 2.15kk/h. Problemem stała się szybkość respawnu potworków, przy drugim okrążeniu ich ilość była o połowe mniejsza, gdyby nie to, to sądze że byłbym w stanie osiągnąć jeszcze lepszy wynik.

obrazek

~~~

obrazek

~~~

obrazek

~~~

obrazek

Kończąc hunta, wbiłem kolejny poziom.

obrazek

~~~

obrazek

Waste: 800 xitem,100 x item. (-51k)

Następnie, kolejny niespodziewany level up.

obrazek

(wbity podczas zbierania gałązek)

Teraz czas na jedno z moich ulubionych miejsc, Hero Cave!

obrazek

Teraz, bez "freezów" mogę pozwolić sobie na bardziej agresywne EXP'ienie.

obrazek

Średnia ilość EXP'a w tym miejscu wynosi teraz 1.6kk/h! Tylko pojawił się problem, który dopadł mnie we wcześniej wymienionym miejscu. Przy drugim okrążeniu liczba potworków wynosiła mniej więcej połowe tego co na pierwszym, przez co ciężko było osiągnąć lepszy wynik.

obrazek

~~~

obrazekobrazek

Waste: 1600 xitem,250 x item. (-62k)

W sumie to dałem jesze jedną szansę potworkom z Feyrist. Nawet po zmniejszeniu loota, monsterki dają go na tyle dużo, aby wyjść na lekki profit. Jedynym problemem są gracze, którzy biegną na bossa, wybijając po drodze wszystko co się rusza.

obrazek

Średnia wartość EXP'a, którą udaje mi się zrobić jak nie ma bardzo dużej ilości osób biegnącej na bossa, to 1.1kk/h.

obrazek

~~~

obrazek

~~~

obrazek

Na sam koniec, udało mi się awansować, znowu.

obrazek

~~~

obrazekobrazekobrazek

Waste: 2400 xitem,300 x item. (^70k)

Teraz przyszła kolej na Achivementsy.

obrazek

~~~

obrazek

~~~

obrazek

Na sam koniec, tradycyjnie - BoSsY!

Zaczniemy tradycyjnie, monster.

obrazek

Kroazur #16

obrazek

Kroazur #17

obrazek

Kroazur #18

obrazek

Kroazur #19

obrazek

Następny będzie monster.

obrazek

Undead Cavebear #3

obrazek

Kolej na królową. Piękna jak zawsze - monster.

obrazek

Rotworm Queen #1

obrazek

Trafił mi się także monster.

obrazek

Grandfather Tridian #1

obrazek

Następny był monster, dwukrotnie.

obrazek

Arthom The Hunter #1

obrazek

Arthom The Hunter #2

obrazek

Przenosimy pod wodę, także tam udało mi się coś upolować -monster.

obrazek

Crustacea Gigantica #1

obrazek

Ostatnim bossem, którego spotkałem przez ostatnie dni jest monster.

obrazek

Yaga The Crone #1

obrazek

Na sam koniec, item wylocone z monster, podczas najazdu monster, na Zao.

obrazek

Ciesze się że spotkałem tak dużą ilość bossów, mimo iż nie zlociłem z nich nic wartościowego. W ciągu najbliższych dni mam zamiar pobawić się trochę z nowym "analizatorem hunta". Popatrze co mogę z niego wyciągnąć i być może zmienie formę, w której przekazuje wam relacje z huntów. Tymczasem...

Do zobaczenia wkrótce!
13 sierpnia 2017 godz. 12:43:01
Edytował Asykliath
14 sierpnia 2017 godz. 07:46:35
Ikona  #
OFF
Exp: 330
Level: 26
Data dołączenia: 14.02.2016

Dorn Shian
Postać: Dorn Shian
Profesja: Master Sorcerer
Level: 147
Osiągnięcia: 78
Serwer: Nerana
Liczba postów: 72
Asykliath napisał(a):

Wychodzi na to, że byłem w stanie poprawić swój poprzedni wynik, który wynosił 1.9kk/h z PREY'em. Mam nadzieję że rozwieje to Twoje wątpiwości odnośnie wiarygodności wartości EXP'a, które podaje.

Hej, dzięki za podrzucenie screena z dokładnym opisem. Zastanawiam się cały czas, jak to możliwe, że wyciągasz tak wysoką ilość exp/h - bijesz po 9 potworów na raz stojąc w miejscu jak EK? Bijąc grupowo po 4-7 potworów nie jestem w stanie zbliżyć się do takich wartości. Zaskakuje mnie to tym bardziej, że w przeciwieństwie do Ciebie nie zbieram loota. Zastanawiam się gdzie tkwi tajemnica emotka

Niemniej jednak bardzo przyjemnie ogląda się Twój temat, będę tu częściej zaglądał emotka

@Down
Masz jeszcze jakieś złote rady? emotka

Liczyłem tu bardziej na odpowiedź autora. Parametry postaci mamy porównywalne. Zużywam średnio 3-4 razy więcej run, starając się zmaksymalizować DPS (cooldown na Mas San - 4s), ale jak widać da się lepszy rezultat osiągnąć inaczej.
c) Czy może po prostu głupota?
13 sierpnia 2017 godz. 14:44:15
Edytował Dorn
13 sierpnia 2017 godz. 22:44:37
Ikona  #
ON
VALAR MORGHULIS
Exp: 954
Level: 44
Data dołączenia: 25.07.2009

League of Zuzel
Postać: League of Zuzel
Level: 250
Osiągnięcia: 220
Serwer: Rowana
Tytuł: Steward of Tibia
Liczba postów: 691
Dorn napisał(a):
Asykliath napisał(a):

Wychodzi na to, że byłem w stanie poprawić swój poprzedni wynik, który wynosił 1.9kk/h z PREY'em. Mam nadzieję że rozwieje to Twoje wątpiwości odnośnie wiarygodności wartości EXP'a, które podaje.

Hej, dzięki za podrzucenie screena z dokładnym opisem. Zastanawiam się cały czas, jak to możliwe, że wyciągasz tak wysoką ilość exp/h - bijesz po 9 potworów na raz stojąc w miejscu jak EK? Bijąc grupowo po 4-7 potworów nie jestem w stanie zbliżyć się do takich wartości. Zaskakuje mnie to tym bardziej, że w przeciwieństwie do Ciebie nie zbieram loota. Zastanawiam się gdzie tkwi tajemnica emotka

Niemniej jednak bardzo przyjemnie ogląda się Twój temat, będę tu częściej zaglądał emotka

w twoim własnym skillu,
twoim sprzęcie; komp powinien być niezasyfiony tak żeby nie było spadków fps podczas gry oraz jak najbardziej optymalne ustawienia które pozwolą twojej postaci biegać szybciej,
w sposobie jakim biegasz po respie,
w ustawieniu hotkeys oraz używaniu myszki z dodatkowymi przyciskami,
skille postaci i eq (ale to musiała by być konkretna różnica np 100dist a 120 dist)
13 sierpnia 2017 godz. 22:28:15
Ikona  #
OFF
Exp: 84
Level: 13
Data dołączenia: 19.06.2017
Liczba postów: 14
привіт!

Dorn - To w jaki sposób wyciągam dużo więcej EXP'a zależy od wielu, wielu czynników. Na samym początku wspomnę, że moja postać posiada o 3 magic level'e więcej niż Twoja. Robi to bardzo widoczną różnice, nie tylko podczas zadawania obrażeń z mas sana czy item, ale co najważniejsze daje dużo większą przeżywalność - skutkuje to Tym, że jestem w stanie wziąć na siebie nie 4 - 7 potworów, a momentami nawet do 15 - 17. Polecam Ci używać w trakcie hunta item, u nas ten itemek kosztuję około 10000(gp), a daje mega boosta - 2 magic level'e oraz 4 distance fighting'i i trwa przez 30 minut. Na Twoim wcześniejszym screenie widziałem że używałeś item, zmień go na item, w który najlepiej jakbyś wczarował Vampirism. (im większy poziom, tym lepiej) Postaraj się o to aby Twój item oraz łuk, z którego korzystasz miały wczarowane Void. (tak samo, im większy poziom, tym lepiej) Dodkowo w swój łuk możesz wczarować Vampirism oraz Strike. (co do hełmu może to także być item, który ma w sobie wczarowany Epiphany oraz Void) Wiadomo item muszą być oraz item lub item. (odnośnie butów, to item wybierz wtedy, gdy przy założeniu ich na nóżki Twoja postać przekroczy granice levelową, która spowoduje szybsze chodzenie, jeżeli założenie ich nie przynosi widocznych zmian w prędkości chodzenia - wkładaj item)
Jeżeli chodzi o EQ to chyba wszystko co powinnieneś wiedzieć. Odnośnie stania/uciekania z potworkami to też jest zależne od miejsca oraz taktyki jaką wybierzesz. Na moim przykładzie można zobaczyć, że podczas huntów na Hero Cave, na Edron biorę tyle potworków ile mogę i poprostu z nimi stoje, jak Knight. Na Drefii podczas oblężenia Wyrm Cave'u stosuje metodę "schodkową". (tak, wymyśliłem tę nazwę w trakcie pisnia posta, bo nie wiem jak inaczej mogę to nazwać) Chodzi tutaj o to, że biorąc dużą ilość potworów 10 - 20, staram trzymać się blisko nich, pozwolić na to aby 5 - 6 sztuk otoczyło mnie, wtedy daję kratke do tyłu i powtarzam tą czynnośc do ubicia całego lura. Powoduje to zagęszczenie potworów obok mnie, a nie przy mnie, przez co dalej mogę bić z mas sanów item czy item niemalże wszystkie potworki na ekranie, a one nie siedzą wszystkie na mnie i jestem w stanie się spokojnie wyleczyć. Najlepiej znaleźć sobie elementy mapy, które pozwolą Ci na swobodne wycofanie w razie niespodziewanych problemów. Loota zbierasz w trakcie bicia potworków, ja robię tak że spamuje czar leczący z item na zmianę, przez co mogę przez ułamek sekundy spojrzeć i pozbierać przedmioty z potworów. (trzeba to zrobić na tyle umiejętnie aby pamiętać o tym aby dalej strzelać item oraz używać mas sanów) To skutkuje tak dużą ilością item, które używam podczas hunta. Odnośnie item, dlaczego używam ich tak mało? Odpowiedź jest prosta, nie zdają zbyt dużo obrażeń i co najważniejsze blokują użycie item. Czasami wolę użyć potka, wyleczyć się, mając większą klatę niż użyć runki na mniejszej. Pamiętaj że to item i mas sany zadają większość Twoich obrażeń! To chyba na tyle, w razie dalszych wątpliwości pisz śmiało. Pozdrawiam gorąco.

xxforumowiczxx - Wiadomo, bez odpowiednich parametrów komputera oraz z ciągłymi lagami nie da się grać, aczkolwiek myślę że Dorn'owi bardziej chodziło o rzeczy, które dzieją się podczas samej rozgrywki. Przyznam też rację stwierdzeniu że distance fighting oraz magic level powodują kolosalną różnicę w ilość EXP'a na godzinę. (szczególnie ten drugi parametr)

Zaczynamy! Dzisiaj postnowiłem zmienić trochę formę, w której przekazuję wam informacje w jaki sposób przebiegały moje hunty. Od dzisiaj będę dołączał zdjęcia z Analyzera. Dlaczego? Informacje oraz dane w nim zawarte są dużo dokładniejsze. Pozwoli to wam dużo lepiej zapoznać się z przebiegiem zdarzeń.

Wyrm Cave, Drefia.

obrazek

Dzisiaj odebrałem z Reward Shrine,30-minutowego, darmowego XP boosta!

obrazek

Posiadając jeszcze resztki PREY'a, postanowiłem, że wykorzystam go na wyrmach.

obrazek

Wyszło dużo lepiej niż myślałem.

obrazek

Średnia ilość EXP'a na godzinę wynosiła około 2.9kk/h!

obrazek

Waste.

obrazek

Loot.

obrazek

Hunt Analyser.

obrazek

True Balance: -71k.

Loot jest podliczany po cenie itemków u NPC. Będe brał to pod uwage i zmieniał wartości itemów, których cena między graczami a NPC będzie różniła się znacząco. Na samym końcu relacji z danego wypadu będe umieszczał True Balance, który będzie także odpowiednio zaokrąglony. (tak jak zrobiłem to powyżej)

Dalej przenosimy się na Feryist.

obrazek

~~~

obrazek

~~~

obrazek

~~~

obrazek

Awans na kolejny poziom!

obrazek

Przebieg każego z czterech huntów.

obrazek obrazek obrazek obrazek

Waste.

Loot.

Hunt Analyser.

True Balance: ^14k, ^17k, ^126k, ^54k.

(*pierwszy i trzeci hunt zawierają loot z Krozaura)

Na sam koniec, Hero Cave - Edron.

obrazek

~~~

obrazek

~~~

obrazek

Wjazd na 184!

obrazek

XP Analyser.

obrazek

(miałem do dyspozycji tylko -2)

Waste.

obrazek

Loot.

obrazek

Hunt Analyser.

obrazek

True Balance: -40k.

Kończymy BoSsami.

Kroazur #20

obrazek

Kroazur #21

obrazek

W związku z moim wyjazdem, następnego posta oczekujcie w okolicach weekendu. Mam nadzieje że zmiana formy przekazu wyszła na dobre. Proszę o surową ocenę i wyrażenie swojego zdania na ten temat.

Do zobaczenia wkrótce!
15 sierpnia 2017 godz. 01:31:38
Edytował Asykliath
15 sierpnia 2017 godz. 01:38:13
Ikona  #
OFF
Exp: 330
Level: 26
Data dołączenia: 14.02.2016

Dorn Shian
Postać: Dorn Shian
Level: 147
Osiągnięcia: 78
Serwer: Nerana
Liczba postów: 72
@Asykliath
Super! Bardzo Ci dziękuję! O taką odpowiedź mi właśnie chodziło. Nie sądziłem, że można tam na takim lvl przeżyć aż tyle potworów na raz, ale jak widać znalazłeś na to dobry sposób. Bardzo pomysłowe emotka

Idąc na monster zastanów się, czy nie warto wziąć ze sobą item (750 ładunków: ochrona od fizycznych + ochrona od energii). Odnośnie ochrony, poszedłem nieco w inną stronę, a mianowicie item, którą noszę ma zajęte oba sloty:

10:45 You see a depth lorica (Arm:16, distance fighting +3, protection death +5%).
Imbuements: (Powerful Vampirism 14:09h, Powerful Cloud Fabric 14:09h).
It can only be wielded properly by paladins of level 150 or higher.
It weighs 145.00 oz.

Ten drugi slot daje +15% ochrony od energii (wydaje mi się, że potencjalnie może to dawać nieco więcej niż +5% obrony od fizycznych w tym konkretnym przypadku), a z drugiej strony 25% obrażeń zwraca się w postaci HP (jedynie w przypadku pojedynczego potwora, bijąc grupowo nie wygląda to tak różowo).

item ma odpowiednio:

10:48 You see a rift bow (Range:7, Atk+5, Hit%+3).
Imbuements: (Intricate Strike 15:09h, Basic Void 15:09h, Basic Vampirism 15:09h).
It can only be wielded properly by paladins of level 120 or higher.
It weighs 41.00 oz.

A na hełmie mam Basic Void.

Mimo tego wątpię, aby udało mi się przeżyć z tak liczną gromadką, dość często miewam lagi.

Jeśli masz kogoś, kto mógłby Ci zaczarować przedmiot na Vampirism najwyższym poziomie - warto to zrobić (najlepiej pancerz). Cena przedmiotów potrzebnych do realizacji może nie zachęca, ale zapewniam Cię, że szybko się to zwraca, szczególnie na zwykłych polowaniach emotka

Myślisz, że pod koniec hunta będziesz w stanie również pochwalić się również statystykami obrażeń jakie zadałeś w przypadku bicia potworów masowo? Przypuszczam, że może to zrobić niezłe wrażenie.

Powodzenia w dalszym prowadzeniu tematu i dziękuję za rady!
c) Czy może po prostu głupota?
15 sierpnia 2017 godz. 11:07:30
Edytował Dorn
15 sierpnia 2017 godz. 11:09:16
Ikona  #
OFF
.. po prostu jestem ^^
Exp: 1860
Level: 61
Data dołączenia: 03.04.2012
Godność: Anula

Miracle Ann
Postać: Miracle Ann
Profesja: Elite Knight
Level: 108
Osiągnięcia: 134
Serwer: Premia
Liczba postów: 303

.. to wszystko, co opisujesz wstawiając screny, jak expisz swoją postacią, jest po prostu rewelacyjne!

.. podoba mi się bardzo Twoja swoista'odkrywczość', innowacyjność w expieniu paladynem,

chociaż wiadomo każdy gra po swojemu, jednak poznawanie doświadczeń innych (a szczególnie Twoich),

jest naprawdę interesujące .. jak dla mnie Twój temat jest po prostu super emotka

- życzę wytrwałości w dalszym zdobywaniu doświadczeń i dzielenia się nimi,

oczywiście będę zaglądała emotka

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
..rzeczywistość jest tylko iluzją, bo czy każdy nie widzi jej inaczej? .. emotka

16 sierpnia 2017 godz. 01:04:28
Wszystkie czasy podawane są w CET.

Aktualnie temat czyta 1 użytkownik: (0 zalogowanych i 1 gość)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum: