Login: Zapamiętaj
Hasło:

Język Beholderów 469 w kodzie ASCII
Nowe odkrycia na drodze przemyśleń wobec 469 :)
Autor Wiadomość
Ikona  #
OFF
Exp: 385
Level: 28
Data dołączenia: 02.09.2016
Liczba postów: 269
Strata czasu. Za dużo wymagasz od tej gry, w tym od jej twórców.
22 lipca 2017 godz. 16:03:26
Cytuj Skrytykowali: Misieq, Seventh, Sephic
Ikona  #
OFF
86f03dc2aac8
Exp: 74
Level: 12
Data dołączenia: 01.09.2015
Liczba postów: 14
Knajcik ja zawsze jestem zainteresowany takimi rzeczami.

Jeżeli można coś doradzić to zwróć uwagę na to co mówi boss bonelordów

653768764!

Liczba cyferek tutaj to dokładnie 9

Kod 469

4 to liczba oczu Najszlachetniejszych bonelordów czyli braindeathów.

6 to liczba rozgałęzień w cyclopolis na najniższym piętrze, cała ta mapa w tym miejscu wygląda jak bonelord. Wiadomo że Edron skrywa wiele tajemnic np jest tam npc który opowiada o zostawieniu swojego spike sworda na rookgardzie. Respi się tam orshabaal i znajduję się "serpentine tower". W edron znajduje się wiele npc magów którzy są bardzo interesujący, rozpoczyna się tam dostęp do yalahar itp. Jeden z tych npc ma nawet czapkę ferumbrasa na sobie i jest częścią questu w którym występują 4 profesje i strange carvingi. Pamiętam twój temat o sorcererach właśnie i używaniu strange carvingów. W thais nad King Tibianusem znajduję się mag w pokoju i strange carving a obok power ring, npc reaguje na hasło "power". W tym samym pomieszczeniu o ile dobrze pamiętam znajdziemy książkę opisującą Alistair Cropwell czyli "Aleister Crowley" Znanego szatanisty. On mówił kiedyś: Nauczmy ich czytać od tyłu, myśleć od tyłu, słuchać od tyłu. Pokombinuj coś z tym. Może to nie 469 tylko 964 emotka

9 - Liczba cyfr w wypowiadanym słowie lub zdaniu przez bossa bonelordów.

Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale liczę że chodź trochę pomogłem i będę dalej szukał podpowiedzi dotyczących tibijskich zagadek emotka

#Edit
Apropos power ringów, przypomniało mi się że używane są do teleportacji w queście na bright sword. Bright to znaczy inteligentny, błyskotliwy, oświecony. Opis sworda: The blade shimmers in light blue.

Z bonelordów wypada morning star. Przypomniał mi się STAR amulet, którego użycie do dzisiaj jest nieznane, a można go zdobyć z MAD MAGE quest. Znów nawiązanie do magii i sorcererów. W Mad Mage roomie występuje BONELORD.

26 lipca 2017 godz. 13:28:31
Edytował Vexorious
26 lipca 2017 godz. 13:42:29
Ikona  #
OFF
Exp: 950
Level: 44
Data dołączenia: 17.08.2013

Lord Pietras
Postać: Lord Pietras
Profesja: Knight
Level: 343
Osiągnięcia: 195
Serwer: Secura
Liczba postów: 227
Niedługo kolejny artykuł
13 sierpnia 2017 godz. 02:31:51
Edytował Knajcik
13 sierpnia 2017 godz. 21:03:51
Cytuj Skrytykowali: Elew Podziękowali: Haiq, Spocony Roman
Ikona  #
OFF
Exp: 35
Level: 8
Data dołączenia: 09.12.2014
Liczba postów: 9
Ja myślę że trzeba wrzucić 100 000 000 GP na wyspę ze Spike Swordem, potem otrzymujemy klucz do Mino Maga, zabijamy go i w skrzyneczce w jego komnacie jest klucz do języka 469.
16 sierpnia 2017 godz. 08:46:01
Cytuj Skrytykowali: Haiq, Trang Oul, Spocony Roman, Knajcik, Sephic
Ikona  #
OFF
Exp: 227
Level: 21
Data dołączenia: 01.12.2016

Niezwykly Piotrus
Profesja: Master Sorcerer
Level: 60
Osiągnięcia: 5
Serwer: Antica
Liczba postów: 189
Zwiezda napisał(a):
Ja myślę że trzeba wrzucić 100 000 000 GP na wyspę ze Spike Swordem, potem otrzymujemy klucz do Mino Maga, zabijamy go i w skrzyneczce w jego komnacie jest klucz do języka 469.

Powiem Ci tak, wypowiedziałes się tutaj nie raz i okej, masz swoje zdanie że quest nie istnieje i ja je szanuje. No ale nie wg każdego jest to strata czasu. Mi się bardzo miło czyta ten temat odnośnie teorii które mogą mieć miejsce teraz badz w przyszłości. Nikt Ci nie każe tego czytać. Wokół tego tematu gromadzą się ludzie którzy mają ochotę pobudzić chociaż trochę swoja wyobraźnię.

Daj już sobie spokój z tymi docinkami, a jak tak bardzo Ci zależy to idź do kościoła krzyczeć, że Bog nie istnieje emotka

Odnośnie tematu, czekam Knajcik na Twoje kolejne teorie emotka

Zapraszam!

16 sierpnia 2017 godz. 11:45:55
Edytował Haiq
16 sierpnia 2017 godz. 11:46:51
Cytuj Skrytykowali: Aarbakke Gjertsen, Pigulek Podziękowali: Rushofa, Spocony Roman, Breex
Ikona  #
OFF
Exp: 541
Level: 33
Data dołączenia: 16.09.2013

Kara Sala
Postać: Kara Sala
Profesja: Royal Paladin
Level: 182
Osiągnięcia: 99
Serwer: Candia
Liczba postów: 99
W Kodzie ASCII 469 wcale nie oznacza 469 tylko kolejno: END OF TRANSMISSION, ACKNOWLEDGE, HORIZONTAL TAB. Kolejno jak by ktoś nie rozumiał i nie chciał sam sprawdzać: Koniec transmisji, sygnał potwierdzający kompletne i poprawne odebranie transmisji, tabulacja (koniec polecenia). Czyli odnosząc się do ASCII to 469 znaczyło by, że koniec transmisji, potwierdzenie jej końca, i zakończenie połączenia. "4" "6" "9" są to znaki sterujące a nie drukowane.

a nawet jak licząc znaki od 0-9 to masz 10 znaków a nie 9 czyli to by się nie sprawdzało z twoją teorią, że 9 oznacza ilość znaków emotka Ale i tak będę kminił dalej emotka
16 sierpnia 2017 godz. 22:10:33
Ikona  #
OFF

Niezwykly Piotrus
Lada Calena napisał(a):
W Kodzie ASCII 469 wcale nie oznacza 469 tylko kolejno: END OF TRANSMISSION, ACKNOWLEDGE, HORIZONTAL TAB. Kolejno jak by ktoś nie rozumiał i nie chciał sam sprawdzać: Koniec transmisji, sygnał potwierdzający kompletne i poprawne odebranie transmisji, tabulacja (koniec polecenia). Czyli odnosząc się do ASCII to 469 znaczyło by, że koniec transmisji, potwierdzenie jej końca, i zakończenie połączenia. "4" "6" "9" są to znaki sterujące a nie drukowane.

a nawet jak licząc znaki od 0-9 to masz 10 znaków a nie 9 czyli to by się nie sprawdzało z twoją teorią, że 9 oznacza ilość znaków emotka Ale i tak będę kminił dalej emotka

Brzmi ciekawie, no ale zarazem trochę nielogicznie. Jeśli bonelordy mówią że ich język to 469, no to sama liczba również powinna być zaszyfrowana prawda?

Knajcik musisz czasami spojrzeć na sprawy logicznie, bo sam sobie odpowiadasz na pytania. Najpierw należałoby rozgryźć co się kryje pod daną liczba. Mam na myśli to że samo 486486 to nie jest słowo gdzie liczba = litera. Jak wiemy liczba może być litera, sylaba a nawet słowem. Jeśli przełożymy samo 486486 na kod 0 i 1 to czy otrzymujemy coś sensownego?

Na przykład wg mnie jeśli JA chciałbym im coś odpowiedzieć, powinno to wyglądać tak, dla przykładu słowo Tibia, zamieniając to na ASCII otrzymujemy 8473667365 i ten kod szyfrujemy 469, otrzymując liczbę X dla przykładu 268732. Nie jestem pewien czy jest to zrozumiałe. Jeśli nie to postaram się rozwinąć swoją wypowiedź emotka

Zapraszam!

17 sierpnia 2017 godz. 07:32:49
Ikona  #
OFF
Exp: 120
Level: 16
Data dołączenia: 23.10.2016
Liczba postów: 2
Knajcik wielki szacunek za to co robisz! Gram w tibie już od 12-13 lat i od zawsze interesowałem się różnymi tajemnicami. Chyba we wszystkich tematach co przeczytałem o zagadkach to przewijał się twój nick emotka Widać że jesteś w to naprawdę zaangażowany i nie przejmuj się opiniami dzieciaków dla których jedyną tajemnicą w tibii jest bramka na 999lvl. Co do języka 469 jestem pewien że da się to rozwiązać. Nagrodą pewnie nie będzie excalibug czy coś w tym stylu ale samo rozwiązanie zagadki jest największą nagrodą. Czekam na dalsze artykuły i życzę powodzenia.
17 sierpnia 2017 godz. 09:12:22
Ikona  #
OFF

Kara Sala
Poczytałem więcej i jest w tibii jedna już rozwiązana zagadka, która moim zdaniem musi mocno łączyć się z tym językiem.
Mianowicie jest to Paradox Tower Quest. Gdy rozmawiamy z duchem odpowiadamy na pytanie ile jest 1+1 każda odpowiedź jest błędna i wysyła nas do Hell Gate abyśmy nauczyli się Matemagii, bo taka jest kolejna misja. Lecz nie rozumiejąc języka 469 wychodzimy z podziemi i udajemy się do Mintwalin aby porozmawiać z więźniem Minotaurów, którzy ponoć byli najbliżej zrozumienia języka 469. On nam zaś daje odpowiedź jedną z 3 mianowicie 1+1 = 13 lub 49 lub 94.
Dlaczego o tym piszę a nie ma to nic wspólnego z kodem ASCII, ponieważ szukamy czegoś trudnego jakiś ciężkich algorytmów a sam NPC sprzedając nam tajemnice mówi "So know that everything is based on the simple fact that 1 + 1 = " co znaczy "Więc wiedz, że wszystko opiera się na prostym fakcie, że 1 + 1 = "
Teraz wiedząc, że wszystko opiera się na prostocie bierzemy 469 i biorąc 6 za znak matematyczny mamy (6 jako +) 4 + 9 = 13 (6 jako spójnik) 4 i 9 = 49 (6 jako oś przekształcenia) 94. Matematycznie w tego typu operacjach poruszamy się w świece 2 wymiarów tibia jest "2 wymiarowa" a 1 w języku 469 "jest utożsamiane" z "Tibia" o czym mówi nam Wrinkled Bonelord odpowiadając "It's 1, not 'Tibia', silly."

Zostawiam do przemyślenia
17 sierpnia 2017 godz. 16:06:24
Ikona  #
OFF
Exp: 1178
Level: 49
Data dołączenia: 23.06.2013

Donnel Udina
Postać: Donnel Udina
Level: 171
Osiągnięcia: 176
Tytuł: Steward of Tibia
Liczba postów: 289
"wysyła nas do Hell Gate abyśmy nauczyli się Matemagii, bo taka jest kolejna misja"

Wątpię- Hellgate traktowane jest w tibii jako miejsce w które wysyła się skazańców i z którego nie ma wyjścia dlatego jesteśmy tam teleportowani

17 sierpnia 2017 godz. 16:25:07
Ikona  #
OFF

Niezwykly Piotrus
Lada Calena napisał(a):
Poczytałem więcej i jest w tibii jedna już rozwiązana zagadka, która moim zdaniem musi mocno łączyć się z tym językiem.
Mianowicie jest to Paradox Tower Quest. Gdy rozmawiamy z duchem odpowiadamy na pytanie ile jest 1+1 każda odpowiedź jest błędna i wysyła nas do Hell Gate abyśmy nauczyli się Matemagii, bo taka jest kolejna misja. Lecz nie rozumiejąc języka 469 wychodzimy z podziemi i udajemy się do Mintwalin aby porozmawiać z więźniem Minotaurów, którzy ponoć byli najbliżej zrozumienia języka 469. On nam zaś daje odpowiedź jedną z 3 mianowicie 1+1 = 13 lub 49 lub 94.
Dlaczego o tym piszę a nie ma to nic wspólnego z kodem ASCII, ponieważ szukamy czegoś trudnego jakiś ciężkich algorytmów a sam NPC sprzedając nam tajemnice mówi "So know that everything is based on the simple fact that 1 + 1 = " co znaczy "Więc wiedz, że wszystko opiera się na prostym fakcie, że 1 + 1 = "
Teraz wiedząc, że wszystko opiera się na prostocie bierzemy 469 i biorąc 6 za znak matematyczny mamy (6 jako +) 4 + 9 = 13 (6 jako spójnik) 4 i 9 = 49 (6 jako oś przekształcenia) 94. Matematycznie w tego typu operacjach poruszamy się w świece 2 wymiarów tibia jest "2 wymiarowa" a 1 w języku 469 "jest utożsamiane" z "Tibia" o czym mówi nam Wrinkled Bonelord odpowiadając "It's 1, not 'Tibia', silly."

Kod ASCII pojawił się przy ornate chest quest, wątpię aby użyto go dwa razy, chodzi mi o sam fakt kodowania. Jeśli myśleli nad tym ludzie spoza Tibii i polegli oznacza to że istnieje po prostu słownik ich języka lub coś podobnego,być może w grze jest ukryty klucz deszyfrujacy. Wracajac do tego że Tibia = 1, nie byłbym tego taki pewien. To jest tak że dla człowieka Tibia jest Tibia. Zas kiedy bonelordy pojawiły się w tym świecie mogły uznać że np. nazwiemy ten świat Majorka, gdzie Majorka to 1.

Wg mnie jedyne prawdziwe słowo jakie znamy to 3478, oznaczające beholdera/bonelorda. Dlaczego? Nie znamy innego zaklęcia na zamianę w potwora poza utevo res ina, a jak wiemy używając utevo res ina 3478, zamieniamy się w bonelorda z starym spritem beholdera emotka
jaloszkin napisał(a):
"wysyła nas do Hell Gate abyśmy nauczyli się Matemagii, bo taka jest kolejna misja"

Wątpię- Hellgate traktowane jest w tibii jako miejsce w które wysyła się skazańców i z którego nie ma wyjścia dlatego jesteśmy tam teleportowani

Ja Ci dam zostawiam do przemyślenia, trollu Ty!!! XD

Zgadzam się z tym że hellgate to więzienie, ale musisz przyznać że bibliotekarz daje nam wszystkie wskazówki co robić dalej odnośnie paradoxa. Wspomina on o matemagii i o tym że minotaury byly najbliżej zrozumienia ich jezyka. Pojawia się pytanie, dlaczego ten więzień wspomina o matemagii a nie np jakiś mino mage?

Zapraszam!

17 sierpnia 2017 godz. 16:43:00
Edytował Haiq
17 sierpnia 2017 godz. 16:38:32
Cytuj Podziękowali: Knajcik
Ikona  #
OFF

Kara Sala
Knajcik btw pamiętam jak w 2013 roku wysyłałeś mi linka do jakiegoś tworzonego forum na temat 469 co z danymi z niego były jakieś konkretne przemyślenie?
17 sierpnia 2017 godz. 18:56:43
Ikona  #
OFF

Lord Pietras
niedługo pojawią się konkrety na zasadzie live-streamingu, będę na żywo nadawał o co kaman. To te wszystkie spocone jaja dadzą mi święty spokój hejtery hamskie emotka. To omówię o co kaman

Spocone cyklopy ofkors.
03 września 2017 godz. 05:59:26
Edytował Knajcik
03 września 2017 godz. 06:05:15
Ikona  #
OFF
Exp: 1178
Level: 49
Data dołączenia: 23.06.2013

Donnel Udina
Postać: Donnel Udina
Level: 171
Osiągnięcia: 176
Tytuł: Steward of Tibia
Liczba postów: 289
W końcu! Czekałem na to równie mocno co na finał gry o tron
03 września 2017 godz. 06:01:51
Ikona  #
OFF

Lord Pietras
Także niedługo nowy wątek

Uważamy na słownictwo.
zamieścił Deezy
03 września 2017 godz. 06:13:30
Edytował Knajcik
03 września 2017 godz. 15:53:45
Wszystkie czasy podawane są w CET.

Aktualnie temat czyta 1 użytkownik: (0 zalogowanych i 1 gość)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum: