Login: Zapamiętaj
Hasło:
 
Rok 2016 na Tibiopedii
Autor Wiadomość
Ikona  #
Lider Zespołu
OFF
Exp: 5914
Level: 109
Avatar
Data dołączenia: 25.08.2010

Darusio
Postać: Darusio
Profesja: Druid
Level: 283
Osiągnięcia: 438
Serwer: Celesta
Pozycja: Tutor
Tytuł: Warrior of Tibia
Liczba postów: 6121
obrazek

Najwyższy czas, aby podsumować wszystko to, co działo się na forach Tibiopedii w minionym, 2016 roku... Poniżej zestawiono najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce na stronie.
Wszystkie newsy dostarczone przez nas i przez Was, wszystkie nowości, wszystkie najciekawsze sytuacje. A więc przygotujcie kubek ulubionego napoju, rozsiądźcie się w fotelu i oddajcie lekturze, bo to prawdziwy powrót do przeszłości. Kurtyna w górę!

obrazek

Pierwszy miesiąc roku przebiegał dość spokojnie. Tibia obchodziła 19 urodziny i z tej okazji CipSoft przygotował trailer Tibii, a także wydanie rocznicowe TIBia TABloids, dzięki któremu poznaliśmy przepis na udaną imprezę urodzinową - oczywiście w świecie 2D!

W samym CipSofcie nieco się pozmieniało, gdyż niemiecką firmę opuściły dwie panie. Teyrata, która pełniła funkcję projektantki treści gry, a także Evonary, również z tego samego działu.

Z kolei na naszym podwórku pojawił się Analizator serwer loga, który jasno i przejrzyście podsumowuje polowania, co bardzo Wam się spodobało. Ponadto zostały zmodyfikowane kody BB, co uprościło dodawanie treści na forum.obrazek

W Tibii jest wiele rzeczy do robienia i miejsc do zwiedzenia. Sporym wyzwaniem jest prześledzenie wszystkiego. Niektóre rzeczy uważa się za powszechnie znane, natomiast niektóre wręcz przeciwnie. W związku z tym ilu graczy, tyle opinii, ale co Ty byś polecił innym graczom? Tibijczycy polecają Tibijczykom - należało podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, nagrodą w zabawie przygotowanej przez Community Managerów było item.

Do gry zostało dodanych kilka nowych wierzchowców, które wywodzą się od insektów. Pomijając lagi i przedłużone zapisy serwerów, o których należałoby wspominać przy każdym miesiącu, z ciekawszych błędów pojawił się problem z zaproszeniami do domku lub domu gildii.

Hitem miesiąca stała się sprzedaż legendarnej broni, którą jest Magic Longsword item. Celesta przykuła uwagę wszystkich, gdyż to na tym świecie znajdował się najbardziej pożądany z mieczy.


obrazek

obrazek
Nie obyło się bez życzeń dla przedstawicielek płci pięknej Tibiopedii.
W Tibia Store znalazł się strój dla prawdziwych filozofów. Zapowiedziano, że niedaleko Svargrond pojawi się lodowy most prowadzący na Chyllfroest, znajduje się tam jeden z wierzchowców, a niektórzy mieli okazję spotkać owianego legendą stwora, którym jest Yeti.

A właśnie. Yeti. CipSoft na nowo rozpalił płomień. Na oficjalnym profilu Tibii pojawił się bardzo ciekawy wpis. Prima Aprilis nieco wcześniej niż zwykle? Zapowiedź zmian? Nowa nadzieja? A może potwierdzenie plotek?

Została zapowiedziana kolejna faza łączenia światów. Aurea, Elysia i Valoria miały stać się Zeluną, natomiast Elera, Tenebra i Vinera dać początek Lauderze.


obrazek

CipSoft zamierzał dodać nową opcję graficzną, dzięki której moglibyście poczuć, że przemierzacie stepy Tibii na własnych nogach! Tryb Tibia VR miał tworzyć efekty 3D w oknie gry tak, aby zabrać Cię w sam środek akcji. Nawet najmniejsza kreatura miała Cię przerazić, gdy pierwszy raz ujrzałbyś ją w trójwymiarze. Oczywiście wszystko było żartem w związku z 1 kwietnia.

obrazek

Ruszyły zapowiedzi letniej aktualizacji. Szybko. Wszystko zaczęło się od dziwnych wirów, które można było znaleźć tu i ówdzie.

Pierwsze zmiany kadrowe tego roku. Do drużyny dołączył Trannitis, który przetrwał okres bycia pomarańczowym i umocnił redakcję.

Do sklepu zostały dodane nowe dekoracje oraz meble. Od tego czasu możesz udekorować swój domek kilkoma dywanami, gobelinami, lampami oraz pakietami mebli zawierającymi stół, szafkę i krzesła w tym samym kolorze. Została również możliwość kupna zwykłej lub ozdobnej skrzynki pocztowej. W sklepie pojawiły się również runy oraz wszystkie rodzaje mikstur dostępne do kupienia w różnych ilościach.

Dowiedzieliśmy się o fazie beta nowego klienta gry. Klient w wersji 11.0 pojawi się wraz z przeprojektowanym oknem logowania, z ulepszonym procesem instalacji oraz aktualizacji. Najważniejszą sprawą jest to, że Tibia 11 została gruntownie przeprojektowana od środka. Od strony technicznej klient jest całkowicie zmieniony tak, aby pasował do Tibii w przyszłości.

obrazek

Działalność TibiaCast dobiega końca, niestety. Możliwości podglądania innych graczy w czasie rzeczywistym, zapisanych przez nich nagrań z Tibii, czy transmisja własnych polowań, questów, walk, zmagań w świecie gry - to wszystko umożliwiał ten program i to przez 7 lat, choć ze względu na politykę CipSoftu, która jasno zakłada brak wsparcia dla oprogramowania autorstwa osób trzecich, strona nigdy nie trafiła do grona promowanych, czy nawet wspieranych.


obrazek

Powstały dwa nowe serwery Open PvP - Xylana i Osera. Testy letniej aktualizacji dobiegały końca, a najczarniejsze charaktery Tibii zostały spuszczone ze smyczy.

Pojawił się wątek dotyczący programu fansite. Z opinii graczy wynikło iż:
obrazek
  • Strony fansite nie powinny kopiować zawartości tibia.com, lecz oferować coś dodatkowego dla każdego odwiedzającego. Administratorzy powinni być kreatywni i oryginalni. Wiele stron fanowskich jest do siebie bardzo podobnych. Każda z nich powinna oferować coś unikalnego.
  • Przedmioty fansite zyskują zbyt dużą wartość w grze. Jest to powód do korupcji.
  • Niektóre strony fanowskie nie są już aktualizowane. Administratorzy czy zespół powinni być bardziej aktywni.
Community Managerowie wydali artykuł, w którym została przybliżona historia samego CipSoftu, a to wszystko na chwilę przed... 15 urodzinami niemieckiej firmy.

Ostatniego dnia miesiąca została wydana letnia aktualizacja. Krocząc swoimi mrocznymi ścieżkami, Ferumbras pozostawił rzeczy, które mogą spowodować upadek świata. Złowrogie siły próbują przedostać się do naszych realiów. Dziwne wiry, które mogą wciągnąć Cię do enigmatycznych zaświatów, pojawiły się na Daramie, Hrodmir oraz Zao. Staw czoło wyzwaniom, aby w końcu dotrzeć do samego heart of destruction.


obrazek

obrazek

W ramach ciągłych starań mających na celu poprawę jakości usług zespołu wsparcia, CipSoft otworzył nową skrzynkę przeznaczoną do zgłaszania wszelkiego rodzaju problemów natury technicznej.

Od tej chwili należy kierować zgłoszenia na adres tech@cipsoft.com zamiast na adres ogólny, którym jest support@tibia.com.

15-lecie CipSoftu! 555 paczek po 250 Tibia Coins każda zostały rozlosowane wśród wszystkich kont, które logowały się do gry co najmniej raz, w ciągu ostatnich 150 dni, licząc od 8 czerwca.

Trzy nowe wierzchowce zasiliły Sklep. Intrygują Cię żółwie i chciałbyś zasiadać na karapaksie podczas podróży przez ziemie Tibii? W takim razie wybierz jednego z nich.

Doszło do kolejnych zmian w Zespole Tibiopedii. Po dwóch latach wspierania forum jako moderator, grono senatorów zasilił m4tizeq. Kolejne zmiany dotyczyły naszych edytorów. Z teamu odszedł milani, który służył swoją pomocą, z przerwami, od 2012 roku. Pożegnaliśmy się również z Kijkiem, Qijed był z nami prawie 3 lata. Ponadto czarną pelerynę przywdziała Lizezzy.


obrazek

Jesteś prawdziwym mistrzem areny? Pokaż do czego jesteś zdolny i ubierz się jak jeden z nich! W Tibia Store zagościł strój wojowników areny. Miło powspominać dawne czasy. W lipcowym artykule Community Managerowie zabrali nas w podróż do babci Rememberandta, który pełni służbę na dworze Króla.

Wakacyjny spokój, jak nigdy. CipSoft przypominał o otwartych beta testach Tibii. Mieliście szansę wypróbować nowego klienta przed oficjalnym wydaniem.

Redakcję opuścił Yoorick, który dołączył do nas w lutym 2014 roku i od tamtej pory wspierał stronę swoim piórem. Nowicjuszem stał się Satsuki, który jako jedyny ze stażystów dotrwał do końca.


obrazek

W niemal dwudziestoletniej historii gry zadziało się wiele rzeczy, które przykuły uwagę ludzi z całego świata grających w Tibię, ale wtedy zdarzyło się coś, co przyćmiło je wszystkie razem wzięte. Czterocyfrowy poziom, 1000 level. Tibia na rynku gier MMORPG jest od wielu lat, ale osiągnięcie to wykracza poza jakiekolwiek ramy... Tak, macie rację, to nikt inny jak Kharsek tibiacom icon, który wciąż wiedzie prym. W dalszym ciągu nikt oprócz niego nie przekroczył legendarnej bramki znajdującej się w podziemiach Banuty.

obrazek

Z kolei w samym CipSofcie zawitał nowy Community Manager - Burchan tibiacom icon.

Ledwo zdążyliśmy ochłonąć, a tym razem wazokonstrykcję i przyspieszenie bicia serca wywołał sam CipSoft zapowiadając wprowadzenie XP Boost. Cóż to się wtedy nie działo, społeczność wrzała, Tibia miała być na dnie, ale czy tak naprawdę coś się zmieniło?

Nie obyło się oczywiście bez zapowiedzi dochodowego eventu, którym jest Rise of Devovorga. Ułatwiono zdobycie Devovorga Nemesis - został zredukowany wkład, jak musi wnieść gracz w walkę ze stworem, aby otrzymać to osiągnięcie.


obrazek

obrazek
Tibia 11 wyszła na światło dzienne. CipSoft pracował ciężko by tego dokonać i zapewnić stabilnego, przyszłościowego klienta gry. Miesiące intensywnych beta-testów podczas których gracze dzielili się swoimi opiniami pomogły wykryć bugi i zoptymalizować Tibię 11 pod względem niezawodności i wydajności. Ponadto tydzień w tydzień dostosowywano nowego klienta według wskazówek graczy.

Z ciekawszych błędów, warto wspomnieć o bugu, który uniemożliwiał ruch postaci po zaatakowaniu stworów, czy problemie z potworami nie dającymi żadnego doświadczenia, a mimo to pobierającymi staminę.

Czujesz tę adrenalinę w żyłach, kiedy słońce chowa się za horyzontem, a księżyc rozjaśnia nocne niebo? Bez względu na wszystko chcesz osiągnąć swój cel? Uwolnij drzemiącą wewnątrz ciebie bestię i poprowadź swoich przyjaciół do walki przywdziewając nowy strój - Lupine Warden!

Tajemnice i legendy Tibii, o których opowiada Amaro de Quester - dzielny poszukiwacz przygód. Sword of Fury, 469, czy Excalibug. Między innymi o tym mogliście przeczytać we wrześniowym artykule.


obrazek

Na początku miesiąca CipSoft wydał oświadczenie odnośnie sytuacji z DDoSami w 2016 roku. Między majem a początkiem lipca, Tibia była ofiarą zmasowanych ataków DDoS. Efektowne zajęcie się tymi złośliwymi atakami potraktowane zostało z wysokim priorytetem i podjęto różne przeciwdziałania by załagodzić ich wpływ. Dodatkowo, CipSoft pracował nad poprawieniem infrastruktury i ochrony ich serwerów. Za radą graczy, zoptymalizowano też dokładność automatycznej kompensaty śmierci, która działa gdy rozpozna się, że śmierć PVE została bezpośrednio spowodowana wyjątkowymi problemami z połączeniem takimi jak mass kicki. Po dokładnej ewaluacji, zdecydowano się także zaprzestać rozdawania dodatkowej, ręcznej rekompensaty za wcześniejsze problemy z połączeniem w tym roku.

obrazek
Do Tibii 11 wprowadzono kilka bardzo użytecznych nowości. Możliwe stało się sortowanie battle listy i wybór tego, co ma być na niej wyświetlane. Dodane zostało pięć przycisków nad listą do aktywacji różnych filtrów: "gracze", "NPC", "potwory", "gracze bez czaszek" i "członkowie grupy".

Jeśli chodzi o sprawy związane z forum to redakcję opuścił Trannitis po półrocznym wspieraniu strony.

Ruszyły zapowiedzi zimowej aktualizacji, ależ ten czas leci! Był wczesny wieczór a Alon zmierzał do lokalnego pubu by spotkać się z przyjaciółmi. "Słyszeliście? Dwie nowe twarze zjawiły się w mieście," spytał gdy dołączył do nich w karczmie Froda. Nemuk zmarszczył brwi: "Oczywiście, że wiem, nie da się ich nie zauważyć, ich ubrania i broda gościa rzucają się w oczy. Wyglądają jak kapłani czy coś w tym rodzaju."

Październik to bez wątpienie miesiąc należący do Tibiopedii. Jesteśmy jedyną polską promoted fansite i tworzymy największe forum o tematyce tibijskiej skierowane przede wszystkim dla nas, Polaków. W 2016 roku strona obchodziła 8 urodziny!!! Nie obyło się bez konkursów! Wśród nagród znalazł się między innymi wyjątkowy Ferumbras Doll item.


obrazek

Firdeso tibiacom icon, wówczas zaledwie 210 master sorcerer, przekroczył granicę 1000 punktów obrazek osiągnięć! Można tylko spekulować, ale prawdopodobnie miał odłożone parę achievementów, które można 'kupić' (np. Umbral Master i powiązane). Do tego postać ta była 2 razy rookowana - był to wcześniej 340 EK a potem 52 RP, pozwoliło mu to na zdobycie achievementów takich jak oba djinny, sharpshooter/berserker/mastermind, brotherhood of bones/nightmare knights i tym podobne.

Nowe światy Open PvP? Proszę bardzo. W Brazylii uruchomiono Ferobrę i Serdebrę.

Kolejny outfit został dodany do Tibia Store. Trawa pod stopami i świeże, leśne powietrze to coś, co muska twoją duszę? Zwierzęta są twoimi przyjaciółmi, a sam opiekujesz się naturą? W takim razie zjednocz się z naturą i przywdziej strój Grove Keeper!

W naszym zespole zawitała Nomka, która wciąż dzielnie wspiera redakcję, natomiast team opuścił działający kilka miesięcy Satsuki.


obrazek

Wydano zimową aktualizację. Aby uzyskać dostęp do starożytnych miejsc, w pierwszej kolejności gracze muszą odbudować świątynię, znajdującą się w północnej części Thais. Następnie można użyć potężnej techniki zwanej nasycenie, która prowadzi nas do kolejnej wielkiej aktualizacji w grze. Gracze mogą używać maszyn nasycenia zlokalizowanych w całej Tibii, aby wzmocnić na jakiś czas swoje bronie oraz ekwipunek.

W grudniu, CipSoft zabrał nas w podróż do przeszłości w związku ze zbliżającymi się 20 urodzinami Tibii! Co tydzień dodawano kolejną część artykułu przybliżającą przebieg poszczególnych lat... Ho ho ho! W Tibii pojawił się święty Mikołaj, wraz ze swoim wielkim worem pełnym prezentów.

obrazek

W Sklepie pojawiły się kolejne wierzchowce. Podobają Ci się puszyste króliczki, ale sądzisz, że są zbyt małe? Czy może podziwiasz majestatyczne jelenie z porożami, ale boisz się ich dzikości? Znalazłeś więc idealne połączenie. Mistyczny Jackalope, Dreahare i Wolpertinger konsolidują w sobie cechy obu tych zwierząt. Wskocz na ich grzbiet i ruszaj!

I tak rok dobiegł końca, a my przypieczętowaliśmy go świątecznymi życzeniami...


obrazek

W 2016 roku na forum:
  • napisano 25660 postów - spadek o 48% w porównaniu z 2015
  • założono 1921 tematów - spadek o 32% w porównaniu z 2015
  • zarejestrowało się 2452 użytkowników - spadek przyrostu o 24% w porównaniu z 2015
  • zanotowaliśmy 23 500 000 odsłon (wzrost o 11%) względem 2015
  • rozdaliśmy 60 warnów (o 51% mniej), z czego 47 za posty oraz 13 z pozycji panelu moderatora oraz 26 banów (o 50% mniej), z czego 7 za posty oraz 19 z panelu
  • ponadto usunęliśmy 525 postów i 172 tematy
Od kilku lat na forum Tibiopedii jest coraz spokojniej, dla przykładu: w 2013 roku rozdanych zostało aż 389 warnów, a ilość banów w 2012 roku sięgnęła niemal 200! Poprawę widać nie tylko w statystykach, ale ogólnej kulturze panującej na forum, nie jest może idealnie, ale z pewnością wszystko idzie w dobrym kierunku. Ekipa moderująca w 2012 z pewnością by się dzisiaj wynudziła, ale to akurat dobrze, zarówno dla zielonych, jak i brązowych.

Poniżej możecie przyjrzeć się wykresom, które miesiąc po miesiącu przedstawiają liczby napisanych postów, tematów oraz pojawienie się nowych użytkowników.

obrazekobrazekobrazek
Kliknij, aby powiększyć.

Subiektywne podsumowanie minionego roku dobiegło końca, a my prężnie działamy, aby w nowym roku dostarczyć Wam jak najwięcej gorących newsów, jeszcze więcej przedpremierowych informacji i smaczków ze świata Tibii! Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna za ten wspaniały rok i prosimy tylko o jedno: ZOSTAŃCIE Z NAMI, obiecujemy, że 2017 przyniesie wiele nieoczekiwanych zmian i nowości.
07 lutego 2017 godz. 14:19:28
Podziękowali: Nomka, Lady Evo, Risto91, Szefas
Ikona  #
OFF
Exp: 1356
Level: 52
Data dołączenia: 02.08.2014
Wiek: 22
Skąd: Zgierz

Wafelo
Postać: Wafelo
Profesja: Knight
Level: 47
Osiągnięcia: 37
Serwer: Bona
Liczba postów: 372
Naprawdę duży spadek jeżeli chodzi o liczbę napisanych postów na forum w tym roku pewnie będzie jeszcze mniej ale i tak najbardziej zaszokowała mnie liczba warnów, takie duże forum a średnio wychodzi 5 warnów rozdanych miesięcznie emotka
07 lutego 2017 godz. 15:16:14
Ikona  #
Lider Zespołu
OFF
Exp: 3104
Level: 79
Avatar
Data dołączenia: 31.12.2010
Godność: Marcin N
Wiek: 24
Skąd: Rzgów

Corientes
Postać: Corientes
Profesja: Master Sorcerer
Level: 184
Osiągnięcia: 257
Serwer: Vunira
Tytuł: Squire of Tibia
Liczba postów: 3296
Wafelo napisał(a):
Naprawdę duży spadek jeżeli chodzi o liczbę napisanych postów na forum w tym roku pewnie będzie jeszcze mniej ale i tak najbardziej zaszokowała mnie liczba warnów, takie duże forum a średnio wychodzi 5 warnów rozdanych miesięcznie emotka


Liczba postów spada przez ddosy. Ale mimo wszystko, jeżeli zaczyna się coś ciekawego w grze dziać (jak przykładowo teraz dzwudziestolecie), to liczba postów bardzo wzrasta. W tamtym roku w styczniu było trochę ponad 2,4k postów. W tym roku w styczniu prawie 5k. Trzeba też wziąć pod uwagę wzrost odsłon, to też świadczy o tym, że forum jest odwiedzane coraz częściej. emotka A co do warnów/banów, z roku na rok wypada to coraz lepiej, rozdajemy ich mniej i to cieszy. Nie da się ukryć też, że sytuacji konfliktowych cały czas ubywa, więc i powodów do podejmowania takich kroków nie ma.
______________
obrazek
07 lutego 2017 godz. 22:37:46
Edytował Deezy
07 lutego 2017 godz. 22:40:15
Ikona  #
Moderator
ON
Exp: 2016
Level: 64
Avatar
Data dołączenia: 14.12.2010
Wiek: 26
Skąd: Płock

Extremz
Postać: Extremz
Profesja: Elder Druid
Level: 503
Osiągnięcia: 972
Serwer: Secura
Tytuł: Keeper of Tibia
Liczba postów: 1353
Te 5k postów w styczniu to pewnie dlatego, że przez ten miesiąc codziennie co 5-10min kickało.
07 lutego 2017 godz. 22:42:59
Edytował Vadim
07 lutego 2017 godz. 22:43:10
Ikona  #
Lider Zespołu
OFF
Exp: 3104
Level: 79
Avatar
Data dołączenia: 31.12.2010
Godność: Marcin N
Wiek: 24
Skąd: Rzgów

Corientes
Postać: Corientes
Profesja: Master Sorcerer
Level: 184
Osiągnięcia: 257
Serwer: Vunira
Tytuł: Squire of Tibia
Liczba postów: 3296
Vadim napisał(a):
Te 5k postów w styczniu to pewnie dlatego, że przez ten miesiąc codziennie co 5-10min kickało.


No właśnie nie. To zasługa dzwudziestolecia. Moim zdaniem. Przez to całe kickowanie przez ostatnie miesiące właśnie spadła liczba postów. Obchodzy dzwudziestolecia się skończyły, lagi i kicki nadal są, więc pewnie wszystko wróci do porządku dziennego i znowu postów będzie mniej. Ale nie ma co wróżyć z fusów. Czas pokaże. emotka O Tibii w internecie też dość głośno ostatnio było, wiele serwisów growych pisało o dzwudziestoleciu, więc może jakiś nowy narybek mamy na forum (lub wracają oldboye). emotka
______________
obrazek
07 lutego 2017 godz. 22:57:06
Edytował Deezy
07 lutego 2017 godz. 22:57:21
Ikona  #
OFF
Exp: 1290
Level: 51
Data dołączenia: 04.12.2012
Wiek: 24
Skąd: Łukawiec

Pall'Mnich
Postać: Pall'Mnich
Profesja: Paladin
Level: 23
Osiągnięcia: 6
Serwer: Estela
Tytuł: (no title)
Liczba postów: 427
Spadła liczba postów na temat kicków i lagów, ponieważ nikomu zapewne się już nie chce o tym pisać bo nic z tym nie zrobią i tak emotka
08 lutego 2017 godz. 00:52:47
Podziękowali: Sphinister
Ikona  #
OFF
Exp: 45
Level: 10
Data dołączenia: 26.01.2017
Wiek: 27
Liczba postów: 4
Gdzie Villz, Saint Marshall, crazy_knight i Senoome się pytam.
08 lutego 2017 godz. 23:09:47
Ikona  #
OFF
Exp: 1936
Level: 62
Avatar
Data dołączenia: 16.08.2010
Wiek: 25
Skąd: Bydgoszcz

Graca Grubas Wielki
Profesja: Royal Paladin
Level: 207
Osiągnięcia: 128
Serwer: Refugia
Tytuł: Squire of Tibia
Liczba postów: 27
Fajny artykuł na podsumowanie roku emotka
09 lutego 2017 godz. 13:02:22
Ikona  #
OFF
Exp: 1704
Level: 58
Avatar
Data dołączenia: 06.06.2012
Skąd: Bydgoszcz

Elew
Postać: Elew
Profesja: Elite Knight
Level: 99
Osiągnięcia: 58
Serwer: Peloria
Liczba postów: 1283
2014:
W 2014 roku na forum:
napisano 62701 postów - spadek o 17% w porównaniu z 2013
założono 3030 tematów - spadek o 8% w porównaniu z 2013


2015:
W 2015 roku na forum:
napisano 49824 posty - spadek o 21% w porównaniu z 2014
założono 2834 tematy - spadek o 6% w porównaniu z 2014


2016:
W 2016 roku na forum:
napisano 25660 postów - spadek o 48% w porównaniu z 2015
założono 1921 tematów - spadek o 32% w porównaniu z 2015ktoś argumentował w październiku 2016
Przestańcie opowiadać bajki o jakimś spadku popularności Tibiopedii, bo w przeciwieństwie do samej gry, forum wciąż przyciąga użytkowników i tętni życiem. Prowadzimy odpowiednie statystyki i fakty są takie, że jeśli chodzi o Tibiopedie, to ilość pisanych postów miesięcznie jest cały czas podobna.

Nie będę dyskutował o kwestii popularności z człowiekiem, który nie ma dostępu do statystyk (a ja mam) i się wymądrza. Jak najbardziej normalnym jest, że pewne tematy z czasem stają się mniej atrakcyjne i nic tego nie zmieni. Fakt jest taki, że liczba postów pozostaje na podobnym poziomie od dawna (od około roku) i szkoda na ten temat się dalej rozwodzić, bo co możesz o tym wiedzieć?


Nie chce Was tracić, ale statystyki nie są optymistyczne

______________
obrazek
10 lutego 2017 godz. 00:04:21
Edytował Elew
10 lutego 2017 godz. 00:20:34
Ikona  #
OFF
P[r]oland
Exp: 1739
Level: 59
Avatar
Data dołączenia: 23.06.2009
Wiek: 28
Skąd: Belfast
Liczba postów: 774
w 2016 polowa z tych tematow to chyba przetlumaczone wiadomosci z newstickera o przepraszaniu za problemy techniczne xDD
10 lutego 2017 godz. 07:04:50
Ikona  #
Lider Zespołu
OFF
Exp: 3104
Level: 79
Avatar
Data dołączenia: 31.12.2010
Godność: Marcin N
Wiek: 24
Skąd: Rzgów

Corientes
Postać: Corientes
Profesja: Master Sorcerer
Level: 184
Osiągnięcia: 257
Serwer: Vunira
Tytuł: Squire of Tibia
Liczba postów: 3296
Elew napisał(a):
2014:
ktoś argumentował w październiku 2016
Przestańcie opowiadać bajki o jakimś spadku popularności Tibiopedii, bo w przeciwieństwie do samej gry, forum wciąż przyciąga użytkowników i tętni życiem. Prowadzimy odpowiednie statystyki i fakty są takie, że jeśli chodzi o Tibiopedie, to ilość pisanych postów miesięcznie jest cały czas podobna.

Nie będę dyskutował o kwestii popularności z człowiekiem, który nie ma dostępu do statystyk (a ja mam) i się wymądrza. Jak najbardziej normalnym jest, że pewne tematy z czasem stają się mniej atrakcyjne i nic tego nie zmieni. Fakt jest taki, że liczba postów pozostaje na podobnym poziomie od dawna (od około roku) i szkoda na ten temat się dalej rozwodzić, bo co możesz o tym wiedzieć?


Nie chce Was tracić, ale statystyki nie są optymistycznezanotowaliśmy 23 500 000 odsłon (wzrost o 11%)


Dlaczego nie? Użytkowników nie ubywa, tylko rzadziej się wypowiadają. W ogóle porównywanie do 2013 roku bym sobie odpuścił. Wtedy padały wszystkie rekordy postów i zalogowanych użytkowników. I chyba nie muszę przypominać, dlaczego tak było. Przypomnę tylko temat o lagach, kickach itp, który ma chyba z 400 stron.
I rzeczywiście tak jest, że liczba postów jest co miesiąc podobna. Zobacz sobie wykres. Co prawda po pierwszych 4 miesiącach roku przypuszczałem, że wszystko się powoli rozkręca, tak później liczba postów nie chciała mocno podskoczyć. No i mamy duży spadek. Z tego, co zaobserwowałem, to postów przybywa, gdy w grze są fajne updaty, czy eventy, jak właśnie dwudziestolecie. Nie ma co ukrywać, forum o danej grze jest uzależnione od samej kondycji gry i nie mamy na to wpływu. Ale chyba nikt, kto bierze czynny udział w życiu forum nie powie, że na forum nie ma życia. emotka

Druga sprawa jest taka, że znaleźć osoby chętne do teamu nie jest łatwe. Dlatego też, trzeba było zrezygnować z kilku atrakcji, jak np awanse.
______________
obrazek
10 lutego 2017 godz. 10:52:55
Edytował Deezy
10 lutego 2017 godz. 11:00:52
Wszystkie czasy podawane są w CET.
 
Aktualnie temat czyta 1 użytkownik: (0 zalogowanych i 1 gość)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum: