Login: Zapamiętaj
Hasło:

Nowy dział na forum - Zagadki i Sekrety
Prośba o stworzenie nowego działu na forum przeznaczonego na interpretacji tibijskich zagadek i sekretów.
Autor Wiadomość
Ikona  #
Administrator
OFF
The Ancient Dark Wizard
Exp: 4787
Level: 98
Data dołączenia: 13.10.2008

Mastro Daro
Postać: Mastro Daro
Profesja: Master Sorcerer
Level: 216
Osiągnięcia: 116
Serwer: Iona
Pozycja: Senator
Tytuł: Guardian of Tibia
Liczba postów: 3671
Ja nie widzę przeszkód, żeby powstał taki dział. Zacznijmy od pilotażowych tematów w dziale Mainland. Może niech mają tag [Zagadki]. Przykleimy je i jak nie umrą po kilku dniach przeniosę do nowego działu.

//Mastro~
04 października 2016 godz. 17:09:06
Podziękowali: Knajcik, Qijed, Sphinister, Avmatrac, Misieq
Ikona  #
OFF
Exp: 1148
Level: 48
Data dołączenia: 06.06.2012

Elew
Postać: Elew
Profesja: Elite Knight
Level: 96
Osiągnięcia: 55
Serwer: Iona
Liczba postów: 781
Knajcik napisał(a):
Pozatym jego zainicjowanie pozwoli posegregować niektóre tematy w jeden klarowny ład. Oprócz tego w dziale Mainland znajdzie się spora ilość wątków,

Knajcik napisał(a):
Tematy o zagadkach tibijskich 469 i sekretach typu bazyliszek mają tą właściwość, że ludzie wracają do nich nawet po latach czyli stanowią nieskończenie aktualny rdzeń tej gry, a pozostałe kwestie często umierają wraz z postępem czasu.

w końcu siła argumentu.
Tak to przemawia do mnie za stworzeniem osobnego działu, nawet jeśli część wątków większość czasu automatycznie by się zamykała.
Człowiek faktycznie co jakiś czas jak wypije 2 drinki lub przypali sobie trochę i żeby nie poszerzać swojej listy dedów(alko obniża refleks,potwierdzone info) zamiast na exp idzie sprawdzać jakieś misteriando.
i szukając prysznicowo-egyzstenjonalnych rozkmin nie przeszukiwał by forum tylko klikał odpowiedni dział.
Częśc z tych tematów są ponadczasowe i trochę szkoda że znalazły się gdzieś w otchłani pytań o wszystkim

@edit.
Bosheee raz się z Tobą zgodzić to widzę strasznie Cie to nakręca na wymyślanie przywilejów.
przesadziłeś w tym poście na dole, a ja naiwny wierzyłem w jakieś opamiętanie.
04 października 2016 godz. 19:36:59
Edytował Elew
04 października 2016 godz. 23:56:06
Podziękowali: Misieq
Ikona  #
OFF
Exp: 938
Level: 43
Data dołączenia: 17.08.2013

Lord Pietras
Postać: Lord Pietras
Profesja: Knight
Level: 343
Osiągnięcia: 195
Serwer: Secura
Liczba postów: 216
I mam jeszcze taką prośbę jako sugestie, żeby każda persona, która zacznie offtopować temat, prowokować do zaczepek ad personalnych, bitew na słowach i jeżeli nie będzie dysponować konstruktywną wymianą poglądów rownież o kontekście krytycznym czyli zacznie pisać komentarze typu:

"Knajcik ależ się rozpisał, nie czytam bo za długie"
"Mylicie się cipsoft pousuwał te spoilery, one są nie aktywne"
"Tyle gadacie, a nic jeszcze nie odkryliście"
"Itp..."

Była bezwględnie i surowo traktowana ostrzeżeniami lub zbanowaniem na okres kilku dni w celu przemyślenia swojego uwłaczającego i destruktywnego podejścia do rozwoju tematu lub wypracowania krytyki ale na dobitnych kontrargumentach logicznych"

Wszelki przejaw marudzenia, obraźliwego kwestionowania zarówno treści tematu jak i jego autora groził bardzo surowymi naganami.

Dzięki temu nastaną żelazne reguły gry i każdy tysiąc razy zastanowi się nad sobą za nim coś napisze. Tak właśnie nastanie klarowny ład estetyczny i wyrachowana jakość kulturowo-świecka tym dziale.
04 października 2016 godz. 20:50:32
Edytował Knajcik
04 października 2016 godz. 20:57:17
Skrytykowali: Elew, Qijed, m4tizeq, Lady Evo
Ikona  #
OFF
Exp: 1805
Level: 60
Data dołączenia: 06.07.2013
Godność: Tomasz Rak

Siwy Wilk
Postać: Siwy Wilk
Level: 10
Osiągnięcia: 0
Tytuł: (no title)
Liczba postów: 1543
Knajnik wariacie ty 3/4 tibiopedii chcesz zbanowac emotka

@topic

GZ i bedziesz mial swoj temat w koncu.
04 października 2016 godz. 21:43:56
Edytował Sphinister
04 października 2016 godz. 21:44:04
Podziękowali: Knajcik
Ikona  #
ON
I Wanna Be Adored
Exp: 828
Level: 41
Data dołączenia: 14.06.2015

Junttila Kanerva
Level: 145
Osiągnięcia: 139
Serwer: Quilia
Tytuł: Steward of Tibia
Liczba postów: 289
Widzę, że ktoś tu ma zapędy na rządy w stylu PiSu. Wielkie słowa, ale czy coś z tego będzie? Najpierw udowodnij, że te twoje cuda na kiju są coś warte, a później dopiero żądaj. Generalnie wychodzi na to, że chcesz być nietykalny. Używasz mądrych i wyszukanych słów, ale na moje oko kryje się za tym zwyczajne buractwo i megalomańskie zapędy - "Jestem Knajcik aka Lord Pietras, wszystko co napiszę jest prawdą, a wy, pixelkowy plebs, wierzcie we wszystko co napiszę i nawet nie próbujcie mieć coś przeciw, bo inaczej was zgniotę jak robaka". Z takim podejściem to może zaimponujesz paru osobom, ale na dłuższą metę to daleko nie zajedziesz. Nie jesteś alfą i omegą, zrozum to wreszcie. Oczy bolą od czytania twoich wypowiedzi.
04 października 2016 godz. 21:57:16
Skrytykowali: Sphinister Podziękowali: Elew, Lady Evo
Ikona  #
OFF

Lord Pietras
Aarbakke Gjertsen napisał(a):
Widzę, że ktoś tu ma zapędy na rządy w stylu PiSu. Wielkie słowa, ale czy coś z tego będzie? Najpierw udowodnij, że te twoje cuda na kiju są coś warte, a później dopiero żądaj. Generalnie wychodzi na to, że chcesz być nietykalny. Używasz mądrych i wyszukanych słów, ale na moje oko kryje się za tym zwyczajne buractwo i megalomańskie zapędy - "Jestem Knajcik aka Lord Pietras, wszystko co napiszę jest prawdą, a wy, pixelkowy plebs, wierzcie we wszystko co napiszę i nawet nie próbujcie mieć coś przeciw, bo inaczej was zgniotę jak robaka". Z takim podejściem to może zaimponujesz paru osobom, ale na dłuższą metę to daleko nie zajedziesz. Nie jesteś alfą i omegą, zrozum to wreszcie. Oczy bolą od czytania twoich wypowiedzi.

I na tego typu posty zaostrzam już nóż i widelec emotka

Ps. Zapytam się Harry Pottera czy przyłączy się do tych sztuczek z cudami na kiju proszę pani.
04 października 2016 godz. 22:22:40
Edytował Knajcik
04 października 2016 godz. 22:24:59
Ikona  #
Lider Zespołu
OFF
Exp: 2748
Level: 74
Data dołączenia: 31.12.2010
Godność: Marcin N

Corientes
Postać: Corientes
Profesja: Master Sorcerer
Level: 162
Osiągnięcia: 226
Serwer: Zeluna
Tytuł: Squire of Tibia
Liczba postów: 3226
MastroDaro napisał(a):
Ja nie widzę przeszkód, żeby powstał taki dział. Zacznijmy od pilotażowych tematów w dziale Mainland. Może niech mają tag [Zagadki]. Przykleimy je i jak nie umrą po kilku dniach przeniosę do nowego działu.

//Mastro~

Na początek zrobiłbym tak, jak rozmawialiśmy. Założyć temat (o nazwie np. "Zagadki i sekrety - spis treści) z odnośnikami do poszczególnych zagadek i go przykleić w dziale Mainland, żeby był zawsze na wierzchu i każdy łatwo na niego trafiał. No i tak, jak mówisz, jeżeli będzie zainteresowanie, robimy nowy dział.

Vamp napisał(a):
Tak, wyzamykajcie wszystko na 4 spusty... np. awansów już nie ma, bo po co się pocić...
Może pora na ogłoszenie kolejnej rekrutacji skoro jest tyle pracy ze jest niewyróbka?

Z przyklejonego tematu w dziale z newsami można łatwo wydedukować, że rekrutacja na redaktorów nie została zamknięta. Ale tak już jest, że najlepiej nic nie robić i krytykować tych, którzy coś robią. Niestety, ale team w większości składa się z osób, które pracują i utrzymują domy/mieszkania, a praca dla Tibiopedii to wolontariat. Ja często jestem w pracy po 12 godzin. W domu też muszę sprzątać, porąbać drzewo, przerzucić węgiel, czy skosić trawnik. Jestem w teamie dlatego, bo chciałem robić coś dobrego dla społeczności gry. Poświęcam na to tyle czasu, ile mogę. Przez to brakuje czasu na samą grę. Nie pamiętam, kiedy byłem online dłużej, niż pół godziny. Nie dziwcie się więc, że czasami człowiekowi puszczają nerwy, gdy ktoś trąca nosem i krytykuje zespół za to, że niby nic nie robi. Oczernić kogoś jest łatwo. Prawda jest taka, że prace, jakie wykonuje zespół na co dzień, często nie są widoczne gołym okiem.
04 października 2016 godz. 23:08:41
Edytował Deezy
04 października 2016 godz. 23:51:02
Ikona  #
OFF

Lord Pietras
Lider zespołu u którego nareszcie przejawiają się intencje szczere i konstruktywne na drodze integrowania społeczności w myśl szlachetnego programu zarysowania ciekawych artykułów na forum, przyciągających uwagę ludzi i motywujących do działań opartych na koleżeńskiej współpracy to nareszcie ktoś kto faktycznie reprezentuje cechy godne tytułu lidera zespołu.
05 października 2016 godz. 19:15:41
Edytował Knajcik
05 października 2016 godz. 19:19:15
Skrytykowali: Aarbakke Gjertsen
Ikona  #
OFF
Pan Sarkazm
Exp: 2364
Level: 69
Data dołączenia: 05.01.2011

Ameriov
Postać: Ameriov
Level: 406
Osiągnięcia: 675
Serwer: Guardia
Pozycja: Tutor
Liczba postów: 1812
Knajcik napisał(a):
Lider zespołu u którego nareszcie przejawiają się intencje szczere i konstruktywne na drodze integrowania społeczności w myśl szlachetnego programu zarysowania ciekawych artykułów na forum, przyciągających uwagę ludzi i motywujących do działań opartych na koleżeńskiej współpracy to nareszcie ktoś kto faktycznie reprezentuje cechy godne tytułu lidera zespołu.

,,,,,,,,,

Masz, pożyczę Ci kilka.

Według mnie nie ma potrzeby na osobny dział, gdyż można to po prostu rozbić na tematy w działach mainland/rookgaard&okolice i tak jak już zaproponował Dizi, dodać 1 temat przyklejony z odnośnikami, ale JEŚLI będzie tam duży ruch w DŁUŻSZYM okresie... Czemu nie. Tylko, że do tej pory to jakoś działało, więc nie sądzę, że z tego nagłego zrywu coś powstanie.

@edit: ~
07 października 2016 godz. 02:41:08
Edytował Ameriov
07 października 2016 godz. 02:44:53
Podziękowali: Aarbakke Gjertsen, Qijed
Ikona  #
Senator
OFF
ma1iboo
Exp: 1267
Level: 50
Data dołączenia: 07.05.2009

Rookguardian de'Bove
Profesja: None
Level: 102
Osiągnięcia: 16
Serwer: Rowana
Liczba postów: 755
Heyah

MastroDaro napisał(a):

Otrzymałeś najlepszą możliwą odpowiedź.

Darek jest jednym z nielicznych znanych mi administratorów, który spokojnie rozważa każdą, rozsądną propozycję. Nie ma powodu być niecierpliwym, nachalnym i nieprzyjemnym. Zanim zapadnie ostateczna decyzja, między czasie mógłbyś przygotować 2-3 tematy.

Najlepsze artykuły (w tym przypadku będzie to art połączony z rozważaniem) wychodzą spod klawiatury graczy. W końcu są tworzone z pasją. Doskonałym tego przykładem jest seria publikacji Kyron'a.
Swego czasu sam się tym zajmowałem. Każdy szanujący forumową społeczność admin z wielką radością i wdzięcznością wita na łamach swojego serwisu taką formę zaangażowania.

Czy taki dział powinien powstać? Owszem, byle nie świecił pustkami.

PODSUMOWANIE:
Dostałeś 'zielone światło'. Bierz się do roboty hehe

Pozdrawiam =]

Filmoteka - YouTubewarning

WoT - ma1iboowarning
11 października 2016 godz. 21:49:32
Podziękowali: Knajcik
Ikona  #
OFF

Lord Pietras
W sumie to należy i tobie przyznać uczciwie podziękowanie za spokojną, treściwą i wyrozumiałą odpowiedź w tym wątku. Niedlugo pojawią się zapowiadane tematy jako solidny budulec nowego działu w kategorii zagadek tylko na razie jestem sparaliżowany, bo piszę z telefonu i czekam na komputer. Wszystko zostanie pięknie oprawione. Pojawią się animacje, ciekawostka matematyczno-informatyczna, która dobitnie demaskuje odniesienie słów kluczowych bibliotekarza z hellgate a wrinkled bonelord do liczb "4" i "9" z układu tak zwanego 469 opartego dokładnie na dwóch znakach graficznych "0" i "1". Są to jedyne cyfry na które reaguje ten bonelord, a także na ich podstawie odszyfrowuje się wskazówka z isle od kings co uważam, że może stanowić radykalny krok do przodu w rozgryzieniu tego kodu.

Pojawi się tam motyw Banshee z jakundaf, spoconego cyklopa z ab, bazyliszka i kolejnych wzajemnie współkorelujących się motywów. Najciekawszy jest fakt, że niedawno cipsoft wydał artykuł o nazwie wrześniowa noc z opowiadaniami Amaro the quester, którego relacje idealnie pokrywają się z faktami do których doszedłem dużo wcześniej, a ten materiał nie tylko potwierdził, że nie myliłem się co do nich (w sensie nie opierałem się na złudnych podejrzeniach) a dodatkowo urozmaicił je i dodał kolejnych do nich puzzli.

Sam mam zapał jak żeby w końcu to zaprezentować tylko mam jeszcze ograniczenia sprzętowe. MastroDaro jest pierwszą osobą, którą powiadomię prywatnie o gotowych projektach.
12 października 2016 godz. 02:49:51
Edytował Knajcik
12 października 2016 godz. 02:54:49
Ikona  #
OFF
Exp: 1312
Level: 51
Data dołączenia: 01.04.2011

Klyn Jabax
Postać: Klyn Jabax
Profesja: Elder Druid
Level: 404
Osiągnięcia: 304
Serwer: Guardia
Tytuł: Warrior of Tibia
Liczba postów: 55
Nie chcę tutaj nikogo krytykować, ale po ostatnich wydarzeniach czyli o opublikowaniu tibii w wersji 7.7 świata Zanera (temat dość szeroko opisany na innym forum), udowodniono technicznie, że praktycznie nie ma żadnych tajemnic w Tibii (oczywiście do wersji 7.7), różne drzwi, dźwignie itp. po prostu nie mają na sobie żadnej akcji czyli nie da się ich niczym otworzyć, użyć na nich innych itemów itd. Tak samo z NPC, każdy który mógł mieć w sobie jakąś tajemnice po prostu jej nie ma. Jedynie czego nie udowodniono to język 469.
12 października 2016 godz. 08:11:35
Skrytykowali: Misieq
Ikona  #
OFF

Lord Pietras
dobra mam już komputer.

Widzę, że entuzjazm ludzi zainteresowanych wątkiem głównym, który tu poruszam jest zajebisty. Wiele lat temu kiedy po raz pierwszy wpadłem na trop tych zagadek tibijskich zadawałem sobie dwa pytania: albo jestem świrem albo jestem geniuszem. I mówię sobie wtedy: "posłuchaj od tej tibii już mózg ci się przegrzał - daruj sobie tą grę jesteś albo za stary albo zwyczajnie bujasz w obłokach maniaku.

Chciałoby się powiedzieć, że "maniaku" to termin dość adekwatny dla kogoś kto faktycznie siedzi przed tą grą 8 godzin na dobę ale ja od wielu miesięcy do tego typu kategorii ludzi nie należę.

I wtedy właśnie wiele lat temu, gdy ten świr, ten maniak, być może wtedy paranoik dotarł do ksiąg raymonda smullyana, matemgika, który w 98 roku stanowił inspirację dla kreacji fabuły tibii uświadomił sobie fakt, źe nie buja w obłokach tylko... myśli super racjonalnie!

niedługo opublikuje tutaj zagadki Tibijskie, które spodobają się wielu matematykom, informatykom, a przede wszystkim tibijczykom. Jedyna z nich jest rewolucyjna!!

Co prawda w tibie nie gram już od dwóch lat. Ale lubię tą grę, lubie tych ludzi.

Informatycy niedługo ruszacie te swoje leniwe dupy spod roshamula, wratha i zaczynacie rozkminiać bakcyla, które wkrótcę tutaj zapodam emotka

Będzie się działo emotka

Nie mówię, że odkryłem 469 ale w 1000000000% daje sobie uciąć wiecie co, że wiem czym jest 9 w konfiguracji 469. Spokojnie niedługo się uaktywnie hihihih emotka
25 listopada 2016 godz. 02:52:25
Edytował Knajcik
25 listopada 2016 godz. 02:58:05
Ikona  #
ON
I Wanna Be Adored
Exp: 828
Level: 41
Data dołączenia: 14.06.2015

Junttila Kanerva
Level: 145
Osiągnięcia: 139
Serwer: Quilia
Tytuł: Steward of Tibia
Liczba postów: 289
Pewnie znowu wejdziesz na forum za dwa miesiące, napiszesz że komputer ci się spalił i znowu trzeba będzie czekać na te pikselkowe rewelacje kolejne dwa miesiące. Po czym znowu wejdziesz i napiszesz, że wkrótce otworzysz bramy piekieł, po czym znowu znikniesz. I tak dalej, i tak dalej, i tak dalej... Pragnę przypomnieć, że już półtora miesiąca temu miałeś coś opublikować, a jak widać dalej nic konkretnego nie pokazałeś. Pomysł z działem można śmiało wyrzucić do śmietnika - za długo się to ciągnie, i co najważniejsze, i tak nic z tego nigdy nie wyjdzie, czyt. żadne knajcikowe sekrety nigdy nie ujrzą światła dziennego.
25 listopada 2016 godz. 09:17:57
Skrytykowali: Knajcik, Misieq Podziękowali: Lady Evo
Ikona  #
OFF

Lord Pietras
Także szczęśliwego nowego roku emotka
31 grudnia 2016 godz. 20:34:32
Edytował Knajcik
01 stycznia 2017 godz. 13:33:31
Skrytykowali: Aarbakke Gjertsen, Williams Podziękowali: Misieq
Wszystkie czasy podawane są w CET.

Aktualnie temat czyta 1 użytkownik: (0 zalogowanych i 1 gość)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum: