Login: Zapamiętaj
Hasło:
 
Faza beta nowej wersji klienta Tibii!
Autor Wiadomość
Ikona  #
Lider Zespołu
OFF
Exp: 6050
Level: 110
Avatar
Data dołączenia: 25.08.2010

Darusio
Postać: Darusio
Profesja: Druid
Level: 283
Osiągnięcia: 438
Serwer: Celesta
Pozycja: Tutor
Tytuł: Warrior of Tibia
Liczba postów: 6212
obrazek
Zbliża się nowa wersja autonomicznego klienta, Tibijczycy!

Klient w wersji 11.0 pojawi się wraz z przeprojektowanym oknem logowania, z ulepszonym procesem instalacji oraz aktualizacji. Najważniejszą sprawą jest to, że Tibia 11 została gruntownie przeprojektowana od środka. Od strony technicznej klient jest całkowicie zmieniony tak, aby pasował do Tibii w przyszłości.

Historii Tibii jest niewątpliwie długa i odcisnęła piętno na kodzie obecnego klienta. Ze względu na wiek na przeszkodzie stały ograniczenia techniczne, które wpływały na konserwację i elastyczność. W związku z tym, CipSoft postanowił rozpocząć prace nad nowym klientem autonomicznym, który pozwoli wyjść poza obecne ograniczenia kontynuując prace nad dalszym rozwojem Tibii.

Do tej pory pracownicy CipSoftu skupili się na wydajności nowego klienta 11.0, ponieważ zdają sobie sprawę z tego, że stabilność i niezawodność to kwestie, które dla graczy są kluczowe. Z tych powodów nowa wersja klienta wygląda i sprawia wrażenie klienta, z jakim mamy do czynienia obecnie - CipSoft otrzymał Wasze opinie po wydaniu klienta Flash, w których to gracze informowali, że są zaznajomieni i przyzwyczajeni do tego, jak wygląda i funkcjonuje dotychczasowy klient. Przed przystąpieniem do prac nad nowymi funkcjami klienta, czy ulepszeniem interfejsu użytkownika CipSoft chciałby upewnić się, że większość z Was jest zadowolona z przedstawionej bety pod względem niezawodności i wydajności.

obrazek
W związku z tym będzie miała miejsca obszerna faza beta, która umożliwi gromadzenie danych i informacji zwrotnych, co pozwoli upewnić się, że Tibia 11.0 jest gotowa do wydania.
Zamknięte beta testy rozpoczęły się już dzisiaj. Grupa przypadkowo wybranych graczy może wypróbować przez jakiś czas najnowszą wersję Tibii. CipSoft planuje nieco później uruchomić dalsze testy, lecz tym razem z inną grupą przypadkowo wybranych graczy. Gracze wybrani do beta testów otrzymali e-maila na adres, na który rejestrowali swoje konto w Tibii. Wiadomość zawiera dalsze instrukcje postępowania.
Nie martwcie się, w końcu wszyscy będziecie mogli przetestować wydajność i stabilność nowego klienta, ponieważ CipSoft z czasem uruchomi otwarte testy tak, aby każdy miał możliwość doświadczyć nowości przed oficjalnym wydaniem.

Na forum Tibii został utworzony specjalny działwarning, gdzie zaproszeni beta testerzy mogą podzielić się swoimi doświadczeniami podczas testów bety. Wątek mogą śledzić wszyscy Tibijczycy. Znajdziecie tam również FAQ, które podsumowuje najważniejsze wątki o Tibii 11 oraz Becie. To spora doza informacji, lecz pomoże znaleźć Wam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, więc warto tam zajrzeć!

Ostatnią, ale nie mniej ważną rzeczą jest to, że musicie zdawać sobie sprawę z tego, że Beta oznacza ni mniej, ni więcej, że pewne rzeczy mogą jeszcze nie funkcjonować płynnie oraz ulec zmianie. Jak to zwykle ma miejsce podczas testowania - należy spodziewać się błędów. To właśnie powód, dla którego powstała Beta - znaleźć błędy i zoptymalizować wydajność przed ostatecznym wydaniem. Proszę również pamiętać, że beta testerzy logują się i grają na regularnych serwerach, ale przy użyciu klienta Beta Tibia 11.

CipSoft wyraża nadzieję, że może liczyć na Waszą pomoc oraz konstruktywne opinie!
19 kwietnia 2016 godz. 15:51:50
Podziękowali: Dymitryyy, fakir18, Avmatrac, Dardar
Ikona  #
OFF
Hej :3
Exp: 461
Level: 30
Avatar
Data dołączenia: 12.09.2013
Godność: Paweł
Wiek: 22
Skąd: Olsztyn

Trannitis
Postać: Trannitis
Profesja: Elite Knight
Level: 360
Osiągnięcia: 197
Serwer: Harmonia
Tytuł: Warden of Tibia
Liczba postów: 323
FAQ wersji beta Tibia 11.0Pytania ogólne:


Czym jest tibia 11.0?
 • Tibia 11.0 jest nową wersją klienta gry, która oprócz odświeżonego okna logowania pozwala na instalowanie aktualizacji klienta w dużo wygodniejszy sposób. Co najważniejsze, CipSoft kompletnie przebudował tą wersję od strony technicznej z myślą o przyszłości Tibii.


Dlaczego Tibia 11.0 wygląda bardzo podobnie do obecnego klienta?
 • CipSoft nie chciał odchodzić od wyglądu klienta, który jest tak mocno zakorzeniony i kochany przez graczy od lat. W tym wypadku główne wysiłki przy Tibia 11.0 były skupione nad wydajnością i stabilnością klienta co jest bardzo ważną rzeczą dla wszystkich osób.


Jakie są główne widoczne różnice pomiędzy aktualną wersją gry a Tibią 11.0?


Oprócz udoskonalonego procesu włączania gry i logowania możecie również zauważyć kilka różnic. Dla przykładu:
 • Podobnie jak w kliencie flash przy handlu z NPC można zobaczyć obok nazwy przedmiotu również jego wygląd.
 • Podczas rozmowy z NPC można kliknąć na podświetlone wyrazy.
 • Lista ofert w markecie jest staranniej ułożona
 • Możesz złapać myszka minimapę i poruszać ją we wszystkich kierunkach.
 • Przy przenoszeniu stackowanych przedmiotów po kliknięciu na pasek można wpisać dokładną ilość którą chcemy przemieścić.
 • Lista z obrazkami cooldown została lekko ulepszona. Można teraz zobaczyć cooldown każdego zaklęcia.
 • Menu opcje zostało przeprojektowane.
 • "Stay logged in for session" jest teraz domyślne. Może zostać wyłączone poprzez główne opcje w menu.
 • Wszystkie okna wiadomości mają opcję kopiuj/wklej.obrazek obrazek obrazekCzy wciąż będę mógł używać aktualnej wersji klienta oraz wersji flash po testach Tibii 11.0?
 • 11.0 jest nową wersją zwykłego klienta gry. To znaczy, że trzeba będzie zastąpić obecna tibię nową 11.0. Data wydania obecnie testowanego klienta nie jest jeszcze ustalona i będzie zależna od wyników fazy testowej. Nie ma żadnych zmian w wersji flash.


Czy do Tibii 11.0 zostaną dodane jakieś cechy flash clienta, lub coś nowego?
 • Nowe cechy oraz udoskonalenia w UI mogą zostać dodane w przyszłości, ale najpierw CipSoft chce sprawić, aby wszyscy byli zadowolenie z nowego klienta gry pod względem wydajności i stabilności.


Co ze Steam'em?
 • CipSoft wraz ze startem fazy testowej przedyskutował kwestie Steam raz jeszcze. Wprowadzenie tak dużego i złożonego MMORPG jak Tibia okazało się być bardziej wymagające po zawitaniu na Greenlight. Mimo pracy nad nowym klientem w sprawie Steam praktycznie nic się nie ruszyło. Co więcej, w tym momencie CipSoft chce się skupić na pracy przy Tibii 11.0, która jest ich priorytetem. Walka z botami, zimowa aktualizacja oraz przygotowania do 20 rocznicy Tibii zajmą cały kalendarz niemieckiej firmy aż do końca roku.


 • Tak więc z cała powagą i ciężkim sercem postanowiono wstrzymać projekt Steam. W tym momencie nie będą podejmowane żadne kroki z tym związane. Cipsoft zdaje sobie sprawę, że może to być bardzo duży zawód dla graczy czekających aż Tibia zawita na tej platformie. Nie była to łatwa decyzja, która i tak była dość długo wstrzymywana. CipSoft bardzo przeprasza za rozbudzenie w was nadziei i za tak długi czas oczekiwania.


Pytania techniczne:

Jakie są minimalne i zalecane wymagania systemowe do Tibii 11.0?
 • Minimalne:

 • OS: Windows XP SP3
  Processor: 1.5 GHz Pentium 4 or equivalent with SSE2 instruction set support
  Memory: 1GB RAM
  Graphics: 128MB; if DirectX 9c or OpenGL 2.1 are not supported, only software renderer mode is available
  Hard Drive: min. 150MB

 • Zalecane:

 • OS: System: Windows 7, lub nowszy
  Processor: 2.5 GHz Intel Core i3 processor
  Memory: 4GB RAM
  Graphics: 512MB; OpenGL 2.1 support
  Hard Drive: min. 150MB

Co gdy nie spełniam minimalnych wymagań systemowych?
 • Masz możliwość przetestowania wersji 11.0 nawet gdy nie spełniasz minimalnych wymagań systemowych. Jednakże CipSoft nie gwarantuje, że nowe wersja klienta będzie działała poprawnie. Jeżeli twój komputer nie wspiera SSE2 to zainstalowanie Tibia 11.0 nie będzie możliwe. To samo tyczy się systemów Windows XP SP2, lub starszych.

Launcher Tibia 11.0 nie działa. Co mam zrobić?
 • Launcher jest tak skonstruowany, że powinien on działać nawet na systemach, które nie wspierają wersji 11.0. Jeżeli mimo to masz jakieś problemy spróbuj ustawić wyjątek w zaporze windows i uruchom program jako administrator. Na starszych systemach może być wymagane zainstalowanie Visual C dla Visual Studio 2013 (do pobrania tutajwarning). Jeżeli żaden z tych sposobów nie pomoże skontaktuj się z pomocą techniczną poprzez email (support@tibia.com). Pamiętaj, aby podać tak dużo szczegółów problemu jak tylko jesteś w stanie oraz informacje o twoim systemie.


Klient 11.0 nie działa płynnie, co robić?
 • Możesz spróbować wyłączyć efekty świetlne poprzez opcje główne w menu. Sprawdź tez jak gra działa na różnych silnikach graficznych. Jeżeli twój FPS wciąć jest poniżej 25.0 skontaktuj się z pomocą techniczną poprzez email (support@tibia.com) dołączając informacje o twoim sprzęcie. Dla CipSoftu takie informacje są niezwykle cenne, ponieważ pomagają one w zoptymalizowaniu klienta. CipSoft postara się rozwiązać wszystkie wasze problemu z największą możliwą uwagą.

Klient 11.0 napotkał błąd krytyczny. Co mam zrobić?

 • Po zresetowaniu klienta pojawi ci się raport dotyczący błędu. Możesz wysłać ten błąd do CipSoftu oraz dołączyć swój komentarz w jakich okolicznościach został on spowodowany. Te informacje są niezwykle cenne dla Cipsoftu ze względu na fazę testową.

Znalazłem błąd, gdzie mogę go zgłosić?
 • Jeżeli znajdziesz błąd w wersji 11.0 użyj wbudowanego narzędzia znajdującego się pod Alt+Z, aby poinformować o tym CipSoft.

Jaka jest maksymalna możliwość ilość FPS?
 • Limit jest ustawiony na 200. Jednakże może się zdarzyć, że synchronizacja pionowa ustawia maksymalną ilość FPS na to z jaką prędkością twój monitor jest w stanie odświeżać ekran ( 60Hz -> 60 FPS). Synchronizacja pionowa zwykle może być wyłączona poprzez opcje graficzne katy.

Czy nowy klient będzie działał na innych systemach niż Windows?
 • Na ten moment jest planowane tylko wspieranie systemu Windows.

Czy mogę grać w Tibię 11.0 na przeglądarce?
 • Nie, Tibia 11.0 jest nową wersją klienta gry, który musi zostać zainstalowany.

Pytania dotyczące fazy testowej.

Jak mogę dołączyć do testów?
 • Do trwającej zamkniętej bety mogą dołączyć tylko gracze zaproszeni. CipSoft planuje uruchomić kilka faz do których będą wybierane losowe osoby. Wybrani gracze otrzymają wiadomość email z dalszymi instrukcjami. Weźcie pod uwagę, że tylko zaproszone osoby mogą grać w fazie testowej oraz pisać na specjalnym forum. Wraz z uruchomieniem następnej fali testów poprzedni gracze utracą dostęp do Tibii 11.0. Sprawdźcie stronęwarning testu, aby dowiedzieć się która faza trwa aktualnie.


 • Nie martw się jeżeli nie udało ci się dostać do zamkniętych testów. W przyszłości planowana jest otwarta beta dla wszystkich graczy.

Gdy używam klienta testowego to gram na serwerze testowym?
 • Nie, używanie klienta testowego nie równa się graniu na test serwerze. Klientem 11.0 logujesz się do normalnej gry i grasz na normalnym świecie. Wszystkie straty jakie poniesie twoja postać liczą się jak w normalnej rozgrywce.

 • Podczas instalowania klienta wszystkie informacje z starej wersji gry zostają zachowane. Oznacza to, że minimapa i hotkeye zostają zachowane w beta kliencie.

Czy dalej mogę grać na zwykłym kliencie po dołączeniu do beta testów?
 • Tak. Instalacja nowego klienta nie usuwa starego. Możesz go używać bez żadnych ograniczeń.

Jak długo będą trwały testy? Kiedy będzie oficjalna premiera nowego klienta?
 • Wszystko zależy od tego jak będą przebiegały testy. Wszystkie dane będą dokładnie analizowane. CipSoft będzie informował gdy zostanie ustalona jakaś konkretna data.

W jaki sposób zbieracie opinie dotyczącą naszych doświadczeń w fazie testowej?
 • Dane techniczne koncentrujące się na wydajności będą przesyłane do CipSoftu anonimowo podczas naszej gry. Jednakże CipSoft zamierza również pytać testerów o ich opinię. Jeżeli zostaliście wybrani do testów to przy logowaniu do gry pojawi się ankieta, więc bądźcie na to przygotowani. Beta testerzy mogą się również dzielić opiniami poprzez forum tibia.com
______________
obrazek
19 kwietnia 2016 godz. 15:52:04
Edytował Trannitis
19 kwietnia 2016 godz. 18:26:32
Podziękowali: Holy Mortal
Ikona  #
OFF
Exp: 1721
Level: 59
Data dołączenia: 05.09.2010
Wiek: 26
Skąd: Szczecin

Jackobinus
Postać: Jackobinus
Profesja: Master Sorcerer
Level: 585
Osiągnięcia: 1049
Serwer: Peloria
Tytuł: Keeper of Tibia
Liczba postów: 118
Hmm, no niestety nie dostałem możliwości testowania więc wstrzymam się z powiedzeniem "wreszcie!". Tylko co mnie trochę zaskakuje to nie odpalili żadnego dodatkowego servera jako testowego z kontami, które dostały możliwość testów, a gra się na zwykłym servie ze wszystkim ewentualnymi konsekwencjami przy okazji chęci testowania emotka
19 kwietnia 2016 godz. 15:57:17
Ikona  #
OFF
Exp: 260
Level: 23
Avatar
Data dołączenia: 06.11.2015

Dymitr Bluzgovsky
Profesja: Master Sorcerer
Level: 163
Osiągnięcia: 187
Serwer: Antica
Tytuł: Steward of Tibia
Liczba postów: 45
MÓJ BOŻE UMARŁEM

NOWY KLIENT

We wrześniu obiecywali i dotrzymali obietnicy
______________
19:41 Unikob [21]: gdzie w poh jest depo?
19 kwietnia 2016 godz. 15:58:56
Edytował Dymitryyy
19 kwietnia 2016 godz. 15:59:03
Ikona  #
OFF
The Vampire Lord
Exp: 1176
Level: 49
Avatar
Data dołączenia: 23.06.2009
Wiek: 26

Palek Koszalek
Postać: Palek Koszalek
Profesja: Paladin
Level: 277
Osiągnięcia: 570
Serwer: Bona
Liczba postów: 180
Ale przecież Prima Aprilis już był oO !
19 kwietnia 2016 godz. 16:06:28
Ikona  #
OFF
VALAR MORGHULIS
Exp: 1394
Level: 53
Avatar
Data dołączenia: 25.07.2009
Wiek: 26
Skąd: Nowy Sącz

League of Zuzel
Postać: League of Zuzel
Profesja: Master Sorcerer
Level: 407
Osiągnięcia: 457
Serwer: Vunira
Tytuł: Warden of Tibia
Liczba postów: 1083
Nie ma się co jarać jak ktoś gra na flashu (tak jak ja) to będzie to samo tylko zamiast logować się klikając ikonkę przeglądarki na pulpicie będzie się wybierało ikonkę tibi. Mam tylko nadzieję, że nowy klient poradzi sobie z spadkami fps emotka

Chociaż jest jeden plus. Mianowicie troszkę dłużej nie będzie dostępnego bota na nowego klienta emotka chyba, że w czasie testowania nowego klienta ktoś, ktoś tam klepie nowy kod :/

Ciekawe też ile ciekawych bugów wyjedzie w praniu emotka

Dla niektórych to będzie ciężka zmiana (na lepsze) i na pewno nie obejdzie się bez fali hejtu.
______________
19 kwietnia 2016 godz. 16:06:38
Edytował xxforumowiczxx
19 kwietnia 2016 godz. 16:07:13
Ikona  #
OFF
Exp: 1520
Level: 55
Avatar
Data dołączenia: 13.03.2011

Postać usunięta.
Liczba postów: 512
Ciekawe czy jak padnę podczas testowania to oddadzą expa. Oczywiście z winny klienta .
______________
obrazekobrazek
19 kwietnia 2016 godz. 16:18:35
Ikona  #
OFF
Exp: 1096
Level: 47
Avatar
Data dołączenia: 18.02.2014
Godność: Łukasz
Wiek: 25
Skąd: biorę pieniądze na piwo

Kserth
Postać: Kserth
Profesja: Druid
Level: 344
Osiągnięcia: 332
Serwer: Secura
Tytuł: Warden of Tibia
Liczba postów: 467
Nie znalazłem nigdzie zakazu robienia zdjęć z testów. Nie ma czy przegapiłem przy czytaniu?
19 kwietnia 2016 godz. 16:24:36
Ikona  #
OFF
Exp: 214
Level: 21
Data dołączenia: 19.01.2016
Wiek: 26
Skąd: Stargard

Drah Waster
Postać: Drah Waster
Profesja: Master Sorcerer
Level: 216
Osiągnięcia: 107
Serwer: Antica
Tytuł: Warden of Tibia
Liczba postów: 29
Fajnie, dostałem meila z zaproszeniem do testowania bety, nigdy wcześniej nie miałem okazji, wrócę z pracy, ściągnę klienta i zdam relację.

kepik2 napisał(a):
Ciekawe czy jak padnę podczas testowania to oddadzą expa. Oczywiście z winny klienta .


Padając na test servie normalnie tracisz expa? Dobrze wiedzieć..
19 kwietnia 2016 godz. 16:24:51
Edytował Drah Waster
19 kwietnia 2016 godz. 16:26:58
Skrytykowali: Kocia-lapka
Ikona  #
Lider Zespołu
OFF
Exp: 6050
Level: 110
Avatar
Data dołączenia: 25.08.2010

Darusio
Postać: Darusio
Profesja: Druid
Level: 283
Osiągnięcia: 438
Serwer: Celesta
Pozycja: Tutor
Tytuł: Warrior of Tibia
Liczba postów: 6212
Najlepszy druid napisał(a):
Nie znalazłem nigdzie zakazu robienia zdjęć z testów. Nie ma czy przegapiłem przy czytaniu?

Dlaczego ma być zakaz robienia zdjęć, skoro to przede wszystkim testy wydajności i niezawodności? Z tego, co piszą to nie ma jeszcze wypuszczonych nowych funkcji. A nawet gdyby to nie ma w tym żadnej tajemnicy, przecież to będzie dla wszystkich emotka

Drah Waster napisał(a):
Fajnie, dostałem meila z zaproszeniem do testowania bety, nigdy wcześniej nie miałem okazji, wrócę z pracy, ściągnę klienta i zdam relację.

kepik2 napisał(a):
Ciekawe czy jak padnę podczas testowania to oddadzą expa. Oczywiście z winny klienta .


Padając na test servie normalnie tracisz expa? Dobrze wiedzieć..


Padając na teście tracisz exp na teście, nie na zwykłej Tibii - to są dwie zupełnie różne rzeczy!

W przypadku gry na kliencie Beta ponosisz konsekwencje, jak w przypadku gry na zwykłym kliencie.
______________
obrazek
19 kwietnia 2016 godz. 16:26:53
Edytował Darusio
19 kwietnia 2016 godz. 17:07:35
Ikona  #
OFF
Exp: 300
Level: 25
Avatar
Data dołączenia: 17.08.2013
Wiek: 30
Skąd: Veno
Liczba postów: 351
Nowe poty, nowy client.....normalnie jak urodziny i gwiazdka dwa w jednym......szok
19 kwietnia 2016 godz. 16:28:54
Podziękowali: kagar1989
Ikona  #
ON
Jak tak to w porzadku
Exp: 2358
Level: 69
Avatar
Data dołączenia: 04.09.2011
Wiek: 27

Holy Mortal
Postać: Holy Mortal
Profesja: Royal Paladin
Level: 936
Osiągnięcia: 1041
Serwer: Harmonia
Tytuł: Warrior of Tibia
Liczba postów: 1985
Wyłączanie graczy w battle na bossach!!!

obrazek

______________
obrazek
19 kwietnia 2016 godz. 16:33:29
Podziękowali: Williams, Sphinister, Exotech, Makadamia, Dymitryyy, buczek23, Jogi, xev, mutissj, Pips, Silla, Tescowiec, Elkaht, Mustti
Sphinister płeć
Ikona  #
OFF
Konto usunięte
Holy Mortal napisał(a):
Wyłączanie graczy w battle na bossach!!!
Dokladnie o tym samym pomyslalem emotka
______________
19 kwietnia 2016 godz. 16:42:00
Podziękowali: Holy Mortal, adar of poland, Dymitryyy
Ikona  #
ON
Exp: 502
Level: 32
Data dołączenia: 05.09.2015
Wiek: 25

Sewif
Postać: Sewif
Profesja: Elite Knight
Level: 525
Osiągnięcia: 881
Serwer: Celesta
Tytuł: Squire of Tibia
Liczba postów: 14
To pomyślmy co dodadzą na 20 urodziny xD póki co to bardzo toprnie wyglada, a czcionka zabija xD byleby był wydajniejszy
19 kwietnia 2016 godz. 16:49:20
Ikona  #
OFF
Exp: 1540
Level: 56
Avatar
Data dołączenia: 03.05.2010
Wiek: 24
Skąd: Wrocław

Krwawa Zemsta
Postać: Krwawa Zemsta
Profesja: Elite Knight
Level: 231
Osiągnięcia: 262
Serwer: Bona
Tytuł: Warden of Tibia
Liczba postów: 1019
Może ktoś powiedzieć czy ten klient ma wszystkie opcje flasha w sensie te rozwiązania z battle jak i cały ekran możesz ułożyć pod siebie plus wygląd hud flasha?
______________
obrazekwarning
19 kwietnia 2016 godz. 16:52:24
Wszystkie czasy podawane są w CET.
 
Aktualnie temat czyta 1 użytkownik: (0 zalogowanych i 1 gość)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum:
SHOUTBOX