Login: Zapamiętaj
Hasło:

Aktualny poradnik dla Paladyna
Autor Wiadomość
Ikona  #
OFF
Exp: 2060
Level: 64
Data dołączenia: 06.07.2013
Godność: Tomasz Rak

Guslarz
Postać: Guslarz
Profesja: None
Level: 2
Osiągnięcia: 0
Serwer: Harmonia
Liczba postów: 1937
Choseny od 80. Taska bedziesz mial.
09 września 2017 godz. 18:18:47
Ikona  #
OFF
Exp: 685
Level: 37
Data dołączenia: 24.03.2015

Aqualon
Postać: Aqualon
Profesja: Royal Paladin
Level: 421
Osiągnięcia: 543
Serwer: Guardia
Tytuł: Squire of Tibia
Liczba postów: 98
Olass napisał(a):
Entony napisał(a):
Witam. Może ktoś odniesie się do mojego dylematu odnośnie crossbow of mayhem a bow of mayhem uwzględniając exp solo np z boltami od 150 lvl te, które tworzymy. Co jest bardziej opłacalne ?

Crossbow.
Amunicja praktycznie za free, lepsze hity, mniej missów (względem innych crossbowów), jak masz soul orby to możesz ładnie infernalami pośmigać zamieniając na te nowe belty co cooldown. Wydając te 2-3kk na xbow dostajesz ogromny skok obrażeń plus możesz korzystać z nowych boltów. Robiąc łuk dostajesz... w sumie to nic? Diamond arrowsy i tak mają 100% celności, więc taki rift traci aż, uwaga, 1 ataku (koszt 50k~) względem bow of mayhem (2-3kk), czy warto dopłacać? Odpowiedz sobie sam.

Chociaż średni dmg z prismatic boltami i crossbow of mayhem będzie mniejszy od crystaline arrowsów i bow of mayhem, ale jeżeli expisz 1vs1 w ciągu hunta jesteś w stanie użyć 200-300 boltów, resztę masz z czaru, koszt minimalny, exp na pewno większy, plus jeżeli nie boisz się użyć trochę kasy możesz zamiast prismatic boltów wziąć infernale i inwestycja jest jeszcze bardziej opłacalna.

Generalnie ja bym brał crossbow, nie widzę sensu póki co powijać bowa, skoro z riftem mamy to samo, a podobnego crossbowa próżno szukać.

Właśnie tak wczoraj po przeczytaniu Twojego posta sprawdziłem z ciekawości mayhem xbowa (latałem do tej pory z mayhem bowem, który mi został z czasów ładowania za tokeny) i szczerze mówiąc to nie widzę żadnych plusów w xbowie poza możliwością zrobienia sobie trochę ammo na expie co na mniejszym lvlu jest spoko bo nie trzeba tyle pakować i masz więcej capa na loot.
Ale jak się biega 400+ to cap generalnie ma się w dupie bo na solo exp potów noszę 200 + te za daily login jakbym się wbił w trapa więc capa mam jakieś 3k po spakowaniu zao boxa strzałek.

Co do hitów to nie zauważyłem mega różnicy w samym dmg (łukiem max kryt wszedł mi za niecałe 1,1k~ a xbowem 1,2 z lekkim hakiem). Do tego często zdarzają się missy (przy łuku ich nie ma) więc generalnie to wychodzi na to samo.
Xbow może być spoko jak se idziesz na bossa czyli nic się nie zmieniło. Ostatni xbow jaki był warty używania to royalka jakieś 5 lat temu xD
Od tego czasu latam tylko i wyłącznie z bowem bo missy mnie niemiłosiernie irytują i serio nie zauważyłem żadnej różnicy w dmg o której mówisz. Średnie hity bardzo podobne, max czasem większy ale na 10-12 hitów zawsze jest co najmniej 1 miss więc wszystko się wyrównuje.
10 września 2017 godz. 19:34:14
Edytował Piro
10 września 2017 godz. 19:37:00
Cytuj Podziękowali: Spocony Roman, Czorizo
Ikona  #
ON
Exp: 161
Level: 18
Data dołączenia: 26.07.2017

Czorizo
Postać: Czorizo
Level: 210
Osiągnięcia: 119
Serwer: Candia
Tytuł: Steward of Tibia
Liczba postów: 169
Osobiście latam tylko z bow of mayhem, ponieważ jest bardziej uniwersalny (dla mnie) przy obecnym stanie rzeczy.
Jeśli bije 1vs1, to tak jak kolega wyżej opisał nie jest bardzo mocno odczuwalna różnica w dps w porownaniu do xbowa. A jednak celność na ogromny plus. Nic tak nie irytuje jak uciekająca meduza na deep red hp, a Ty sadzisz w nią kalafiorka...

Dodatkowo zasięg, który dla mnie jest również bardzo istotny. Xbow ma niby tylko 1 sqm mniej, a jednak się przydaje uciekając/starając się nie zlurować większej ilości.

Jeśli expie aoe, to nowe strzałki są świetne + mas san + gfb/ava. Oczywiście wtedy celność nie jest istotna, ale jednak te +1atk coś tam dps zwiększy. Tu duży plus do rifta, bo ma jednak 7 zasięgu.

Jeśli chodzi o nowe strzałki, to wcale nie kończą się tak szybko. Logując się do gry od razu klikam strzałki. Zanim się spakuję na hunta, zamienie kilka zdań na GC juz robię kolejne, sprawdzenie marketu + droga na expa i już mamy kolejne. Na respie tworzę jak tylko CD sie skończy i tym sposobem 1h hunt gwarantowany.

I co najważniejsze.
Chcąc expić AOE z riftem + 1vs1 z Xbowem musimy mieć zrobione 2x full imbu emotka A przy obecnych cenach na markecie to już nie jest kilka K.

Podsumowując. Skoro kogoś stać tylko na 1 item, lepiej zainwestować w BoM.
Jeśli któś ma kasy jak lodu to najlepszym rozwiązaniem jest full imbu na BoM i xBoM emotka

edit.
czy jakis RP próbował Fungi w okolicach 200lvl? Jest sens tam się przejść na dłuższy hunt? Wczoraj zszedłem tylko po drodze zwiedzając tunele. Nie miałem dwarven ringa więc szybko chwiejnym krokiem wyszedłem emotka
22 września 2017 godz. 10:03:34
Edytował Czorizo
22 września 2017 godz. 10:10:08
Ikona  #
OFF
Exp: 825
Level: 41
Data dołączenia: 06.03.2011

Aus
Postać: Aus
Profesja: Paladin
Level: 360
Osiągnięcia: 755
Liczba postów: 47
Czorizo napisał(a):

edit.
czy jakis RP próbował Fungi w okolicach 200lvl? Jest sens tam się przejść na dłuższy hunt? Wczoraj zszedłem tylko po drodze zwiedzając tunele. Nie miałem dwarven ringa więc szybko chwiejnym krokiem wyszedłem emotka

Nie ma sensu tego bic, znika co chwile, wiecej sie naw****iasz niz je pobijesz.
22 września 2017 godz. 11:13:13
Ikona  #
ON

Czorizo
Aus napisał(a):

Faktycznie oba znikają. Sądziłem, że tylko jeden i dałoby radę AOE z nowymi strzałkami.
Może się przejdę kiedyś dla rozrywki, ale wykluczam jako potencjalna miejscówka.
Dzięki
22 września 2017 godz. 11:17:14
Ikona  #
OFF
Exp: 2060
Level: 64
Data dołączenia: 06.07.2013
Godność: Tomasz Rak

Guslarz
Postać: Guslarz
Profesja: None
Level: 2
Osiągnięcia: 0
Serwer: Harmonia
Liczba postów: 1937
Aus napisał(a):
Czorizo napisał(a):

edit.

We 2 RP chodzilem na grzybki (jak jeszcze myco kosztowal 500k) to nie bylo zle. Raz na jakis czas ava rzucalismy i po problemie.
22 września 2017 godz. 11:27:28
Ikona  #
OFF
Exp: 527
Level: 32
Data dołączenia: 01.10.2013

Postać usunięta.
Liczba postów: 34
Podpinam się pod post @Entony

Posiadam bow of mayhem (3poziom mana leech & 3poziom cryta) oraz xbow of mayhem (3poziom cryta - dodam chyba 3poziom mana leecha)
zaoan helmet (2poziom mana leech) <- warto przejść na 3 poziom ?

Zastanawiam się nad expieniem na pojedynczych mobach tj: rosh depo, dt, ctc oramond, demony(task), plagi i destro - prison/kopy svar, gd, drakeny, undead dragi

155 rp 28mlvl skile 111/98 z eq kasy 15kk+

moje pytanie brzmi: bow z crystalline arrowami czy xbow z spectral boltami co wybrać ?

do tej pory biegałem z bow of mayhem + arrowy a xbow + infernale na bossy lub pvp

04 października 2017 godz. 14:17:02
Edytował MikePL
04 października 2017 godz. 14:18:12
Ikona  #
ON

Czorizo
MikePL napisał(a):

Nie ma prostej odpowiedzi.
Wszystko zależy od cen na markecie.
Wszystko zależy od hunconych moobków.
Wszystko zależy od długości huntów.
Itd itp.

Jeśli opłacalne jest u Ciebie zrobienie 3lvl imbu (koszt itemów + koszt ulepszenia jest mniejszy od kosztu manasów) to jasne, że się opłaca.
Jeśli brakuje Ci many na huntach i musisz się manasować to jasne, że się opłaca (o ile koszt imbu jest mniejszy niż manasów).

Jeśli na huncie brakuje Ci strzałek, bo masz sporo manasów w plecaku - zrób imbu 3 poziomu, wtedy manasów będziesz mógł wziąć mniej, a więcej strzałek.

Kwestia indywidualnego podejścia do gry.

moje pytanie brzmi: bow z crystalline arrowami czy xbow z spectral boltami co wybrać ?

Masz kasy jak lodu - infernale + spectrale.
Chcesz wyciągnąć jak najlepszy profit cryst arrow.

Dodatkowo jeśli bijesz duże respy, gdzie nie ma problemu z odradzaniem się moobów to bij infernale+spectrale. Ale jeśli kręcisz się z nudów po respie, bo się nie odrodziły to nie ma sensu wastować kasy na infernale, ponieważ exp/h będzie taki sam jak w przypadku arrow.
04 października 2017 godz. 14:57:46
Ikona  #
OFF
Exp: 527
Level: 32
Data dołączenia: 01.10.2013

Postać usunięta.
Liczba postów: 34
Czorizo napisał(a):
MikePL napisał(a):

Nie ma prostej odpowiedzi.
Wszystko zależy od cen na markecie.
Wszystko zależy od hunconych moobków.
Wszystko zależy od długości huntów.
Itd itp.

Jeśli opłacalne jest u Ciebie zrobienie 3lvl imbu (koszt itemów + koszt ulepszenia jest mniejszy od kosztu manasów) to jasne, że się opłaca.
Jeśli brakuje Ci many na huntach i musisz się manasować to jasne, że się opłaca (o ile koszt imbu jest mniejszy niż manasów).

Jeśli na huncie brakuje Ci strzałek, bo masz sporo manasów w plecaku - zrób imbu 3 poziomu, wtedy manasów będziesz mógł wziąć mniej, a więcej strzałek.

Kwestia indywidualnego podejścia do gry.

Masz kasy jak lodu - infernale + spectrale.
Chcesz wyciągnąć jak najlepszy profit cryst arrow.

Dodatkowo jeśli bijesz duże respy, gdzie nie ma problemu z odradzaniem się moobów to bij infernale+spectrale. Ale jeśli kręcisz się z nudów po respie, bo się nie odrodziły to nie ma sensu wastować kasy na infernale, ponieważ exp/h będzie taki sam jak w przypadku arrow.

No z tym brakiem strzałek to racja, lepiej zrobić imbu 3 poziom many
Z xbowem jeszcze nigdy nie bilem pojedynczych targetów a jak mają być missy to lepiej pozostac przy bowie z c arrowami

thx za pomoc
04 października 2017 godz. 21:35:18
Ikona  #
OFF
Exp: 37
Level: 9
Data dołączenia: 06.10.2017
Liczba postów: 1
35 lvl 82/71 część, naszła mnie wena na grę lecz od mojej ostatniej gry minęło wiele czasu. Zrobiłem palka wbilem 80 dista i nie wiem gdzie mam teraz expic. Jest ktoś w stanie przybliżyć mi miejscówki z dobrym exp na 30 lvl i wzwyż? Nie wiem które expowiska na ta chwilę są aktualne. Ostatnio w tibie grałem ja kies 6 lat temu.
pacc eq cruz helm, pala arm, zao buty i legi.
06 października 2017 godz. 16:50:24
Edytował Abstrakcjonista
06 października 2017 godz. 22:28:40
Ikona  #
ON

Czorizo
Abstrakcjonista napisał(a):

część, naszła mnie wena na grę lecz od mojej ostatniej gry minęło wiele czasu. Zrobiłem palka wbilem 80 dista i nie wiem gdzie mam teraz expic. Jest ktoś w stanie przybliżyć mi miejscówki z dobrym exp na 30 lvl i wzwyż? Nie wiem które expowiska na ta chwilę są aktualne. Ostatnio w tibie grałem ja kies 6 lat temu.

Edytuj swoją odpowiedź zgodnie ze wzorem, ponieważ nikt nic o Tobie nie wie. Po co pisać Tobie o miejscówkach pacc skoro grasz facc i odwrotnie.

06 października 2017 godz. 17:01:46
Ikona  #
OFF
Exp: 47
Level: 10
Data dołączenia: 04.02.2016

Lalemant
Postać: Lalemant
Level: 132
Osiągnięcia: 103
Serwer: Guardia
Ja nie kazałbym mu edytować wiadomości w celu dopisania szczegółów, a po prostu odesłał go na pierwszą stronę...
11 października 2017 godz. 08:58:56
Ikona Eq #
OFF
Exp: 29
Level: 8
Data dołączenia: 12.10.2017
Cześć. Mam 196 lvl i wróciłem do gry po dłuższej przerwie
Mam pytanie odnośnie Eq
Posiadam Mma,elite Draken helmet, prismatic legs i warsinger, chciałbym wiedzieć co bym musiał zmienić albo dokupić. Zauważyłe na filmikach różnych na yt, że na moim poziomie każdy nosi co innego. Expie solo

Pozdrawiam
12 października 2017 godz. 22:38:10
Ikona  #
ON

Czorizo
Wszystko zalezy od portfela.

Lorica, bow/xbow of mayhem, dwarven helmet.

To musisz dokupic, aby miec obecny full set dla RP.
12 października 2017 godz. 23:47:51
Ikona  #
ON
Snowboarder
Exp: 374
Level: 27
Data dołączenia: 02.08.2010

Drifteer
Postać: Drifteer
Profesja: Paladin
Level: 84
Osiągnięcia: 40
Tytuł: Sentinel of Tibia
Liczba postów: 324
Właśnie sie zastanawialem. Dwarven helmet jest lepszy od np demon helmetu mimo mniejszej o 4 obrony ale +2% fizycznych?
13 października 2017 godz. 08:15:26
Wszystkie czasy podawane są w CET.

Aktualnie temat czyta 5 użytkowników: (0 zalogowanych i 5 gości)
Ikona
[ Administrator ] [ Lider Zespołu ] [ Moderator ] [ Redaktor ] [ Edytor ] [ Grafik ] [ Stażysta ] [ Senator ] [ Vip ] [ Użytkownik ] [ Zbanowany ]
Uprawnienia:
Możesz czytać.
Wybierz forum:
Maxigashi
TIBIJSKI KAC