Retro Open PvP

- Czy moje życie naprawdę nie mogło wyglądać lepiej? Ciągłe polowanie na obrzydliwe, gigantyczne, ale też niebezpieczne i cuchnące robaki. Naukowcy nazywają je starożytnymi skarabeuszami. Starożytne… to zdecydowanie zbyt dostojna nazwa dla takiej szkarady. No ale moim zdaniem nie są akademickie dysputy ani w ogóle zajmowanie się nazwami przerośniętych insektów. Jestem wojownikiem, myślę, że moim przeznaczeniem jest walka ze złem we wszystkich jego formach, i tak oto chronię ziemie Tibii…Aurery i Aurery

- Za mną, przyjaciele. On musi być gdzieś blisko. Moja exiva powiedziała mi, że jest tuż pod nami, oczywiście całkiem nieświadomy tego, co zaraz mu się stanie. Harhar. Oj, będzie to dla niego nieprzyjemna niespodzianka, nieprzyjemna i zabójcza. Hahahaha. Wy dwaj, akceptować party! Ok, każdy ma green skulla? Świetnie, lecimy!

- Mh. Kończą mi się supple. Ostatnia runda i wracam do miasta. Powinienem też sprzedać trochę loota, odzyskam choć część cap… I może znajdę partnera do kolejnego polowania. Lepiej zrobić to wszystko naraz. Teraz jednak ostatnia rundka…

- Okej, jest pod nami. Dwóch blokuje schody, reszta goni za nim. Pierwsi knighci, magowie zaraz za nimi. Korzystacie z m walli i -krzaków. Dla takiego PK teamu jak my powinien być całkiem łatwym celem. Gotowi? Naprzód!

- A to co? Szczęk zbroi i ostro wykrzykiwane rozkazy. Jakieś hałasy od strony schodów. Cholera, idą po mnie? Mam hunta czy to tylko jakiś randomowy PK team wybrał się na rzeż? O matko, tylu na jednego! Dobrze przygotowana pułapka, ale tanio skóry nie sprzedam… A MACIE, TCHÓRZE!

exori gran

utura gran

Using one of 30 mana potions...

Using one of 2 great health potions...

You healed yourself for 190 hitpoints

You lose 130 hitpoints due to an attack

You lose 257 hitpoints due to an attack

You lose 86 hitpoints due to an attack

Using the last great health potion.

 

Hehe. Przynajmniej nie uciekał. Zobaczmy, co my tu mamy. Puste ciało? Argh, miał blessy. Grr... dobra, przekleństwa nic nam nie dadzą. Szybko, musimy go dorwać, zanim kupi blessy ponownie! Nie wracam dziś do domu z pustymi rękami. Wy dwaj, tak, wy z white skullami, poszukajcie kryjówki! Nie chcę ponieść żadnych ofiar… Ten człowiek może mieć w końcu przyjaciół, którzy chętnie go pomszczą. Wasza dwójka nie może nawet podróżować. Nie jęczcie! Musicie się schować na kwadrans i tyle… na co czekacie? Idźcie! A reszta: exivujcie i szykujcie się na następną rundę. Do boju!

Cóż, szybko się to rozwinęło. Tak Quentinie, SZANUJĘ czystość tego miejsca… Do jasnej… zostaw mnie samego. Muszę sprawdzić, czy czegoś nie straciłem. Mh… uratowany. Wszystko jest gdzie miało być. Szybko do White Flower Temple. Kto wie, co się zaraz stanie?

Haha! Mówiłem wam. Wiedziałem, że wyjdzie z pz żeby odzyskać blessy. Bez litości, kamraci, do ataku!

O nie… nie znowu. Są szybcy… nie, nie pójdzie wam tak łatwo, sukinkoty. Tę walkę zapamiętacie na długo!

 

exura ico

exori

exori gran

 

Chyba byłem troszkę za mocny w gębie… są dla mnie zdecydowanie za silni. Trzeba wrócić do świątyni Quentina. O nie… nie mogę do niej wejść. Aaaah…

… Tak Quentin, wiem… szacunek dla czystości tego miejsca… Naprawdę o tym wiem…

Haha. Brawo, chłopcy! You see a jewelled backpack (Vol:22). Jaki ładny plecack, i jak wypakowany. Znakomicie! Spotkajmy się w naszym tajemnym miejscu, by podzielić łup…

W lipcu tego roku CipSoft zaskoczył graczy niezwykłą wiadomością: planem powstania światów retro open PvP.

Ogłoszenie to rozbudziło tylko ciekawość u wielu z was, nieustannie dopominaliście się o więcej informacji i szczegółów. Dziś wasza cierpliwość zostaje nagrodzona. Po tygodniach wypełnionych szczegółowymi badaniami, wewnętrznymi dyskusjami i przywracaniem starych mechanizmów pora na ujawnienie wszystkich planów.

Wraz z dzisiejszym zapisem serwerów na Aurorze i Aurerze rozpoczęła się faza wstępna systemu retro PvP. Jej celem jest oczywiście przetestowanie, czy wszystkie rozwiązania działają tak, jak zostało to pomyślane.

Oto krótkie podsumowanie wszystkich zmian:

 

 

 1. 2 unjusty – niezależnie od tego, jak wiele postaci wzięło udział w nieusprawiedliwionym zabójstwie PvP, tylko postać która zadała najwięcej obrażeń oraz ta, która zadała ostatnie uderzenie poniosą konsekwencje.
 2. Brak ghostingu (oraz swapowania) – każdy zawsze blokuje wszędzie każdą postać.
 3. Brak fair fight rules – niezależnie od tego, jak wielu atakujących wzięło udział w walce, kara za śmierć jej ofiary nie zostanie zredukowana.
 4. Brak Twist of Fate – brak dodatkowego błogosławieństwa, chroniącego cię od straty normalnych błogosławieństw w wyniku śmierci PvP.
 5. Powrót zielonej czaszki – friendly fire w party jest ponownie możliwy. Można też trenować swoje skille online, będąc w party.
 6. Blokada PZ dla każdego – niezależnie, czy atakujesz czy się bronisz, gdy bierzesz udział w walce, otrzymasz blokadę PZ.
 7. Brak trybu expert PvP – nie możesz aktywować żadnego innego trybu PvP. Masz możliwość jedynie wyłączenia i włączenie secure mode.
 8. Brak ramek PvP – brązowe, pomarańczowe i żółte ramki wokół twojej postaci są wyłączone, gdy dochodzi do PvP.

 

Poniżej znajdziecie z kolei małe FAQ, dotyczące niniejszego artykułu. Zanim skierujecie się na fora Aurery i Aurory, zapoznajcie się z nim:

 

Jak długo potrwa faza wstępna i jakie są plany na okres zaraz po jej zakończeniu?

Faza wstępna potrwa tak długo, jak to konieczne, by upewnić się, że wszystko działa tak, jak miało działać. Podanie dokładnych terminów jest na razie niemożliwe, zapewne będzie aktywna przez co najmniej tydzień. Następnym krokiem będzie premiera nowych światów, co zajmie rozsądny czas.

 

Ile światów Retro Open PvP powstanie?

Obecne plany zakładają powstanie dwóch takich światów, z zablokowaną opcją transferów. Jeden będzie zlokalizowany w Ameryce Północnej, a drugi w Europie. Co więcej, powstaną również dwa światy Retro Open PvP, gdzie transfery będą dozwolone. Prawdopodobnie będą to przekształcone Calva i Calvera. Ich mieszkańcy dostaną zapewne wybór – czy chcą pozostać na swoich serwerach, czy skorzystać z darmowego vouchera na wyprowadzkę. Pamiętajcie jednak, że w przypadku drugiej opcji powrót będzie możliwy jedynie na świat z takim samym typem PvP jak macierzysty bądź bardziej restrykcyjny. Więcej informacji o dalszym losie Calvy, Calvery oraz ich społeczności oczekujcie w niedługim czasie.

 

Kiedy światy powstaną?

To zależy od fazy wstępnej. Jeśli potoczy się tak jak zaplanowano, możecie oczekiwać premiery nowych światów już wkrótce.

 

Jak będą się nazywały światy Retro Open PvP?

Podczas gdy Calva i Calvera zachowają swoje nazwy, kwestia światów z zablokowanymi transferami nie jest rozstrzygnięta. Tutaj na scenę wkraczacie wy. Macie jakieś pomysły? Podawajcie je w odpowiednim temacie w Auditorium. Zgłaszajcie tyle propozycji, ile tylko chcecie. Nazwy dla obu światów powinny oczywiście brzmieć podobnie, tak jak jest to z Aurorą i Aurerą czy Calvą i Calverą.  Najlepsze nazwy zostaną zebrane w jedną całość, po czym rozpocznie się specjalna sonda, gdzie będziecie mogli na nie głosować. Czasu nie ma wiele, start nowych serwerów będzie przygotowywany już podczas trwania fazy wstępnej. Pospieszcie się, musicie to zrobić od jutra, 7 października, do 10. Sonda również potrwa tylko 24 godziny, zatem do boju!

 

Czy na światach Retro Open PvP będą wprowadzane inne rozwiązania albo czy powstaną światy ze starszymi wersjami Tibii?

Obecnie nie ma takich planów, w żadnym z przypadków. Pierwszym krokiem jest faza wstępna, a potem premiera serwerów Retro Open PvP. Oczywiście, nic nie jest ustalone na zawsze, zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

 

Dalsze szczegóły o testach znajdziecie w odpowiednich ogłoszeniach i tematach na forach Aurory i Aurery. Product manager Umrath zaopiekuje się nimi i dołoży wszelkich starań, by odpowiedzieć tam na wasze pytania.

Archiwum artykułów:
Bosses Bosses Maps Maps LootSeller LootSeller DressUp DressUp Outfiter Outfiter Decorator Decorator Monster respawn Monster respawn LogAnalyzer LogAnalyzer Guilds-Online Guilds-Online Loterie Loterie Calc Calc
Promoted Fansite
  Witaj
  Nie jesteś zalogowany.

  Zarejestruj się
  Zapomniałeś hasła?
  Reklama