Jak Thais otrzymało swoją nazwę?

Dnia 5 maja 2017 roku Cipsoft poinformował nas, że plotki głoszą iż nazwa miasta Thais mogła nie wziąć się od imienia bezpośredniego potomka Banora ale od nazywanych tak samo morskich ślimaków. Cipsoft potrzebował wsparcia w rozwiązaniu zagadki, dlatego Community Managerowie zwrócili się do społeczności graczy z prośbą o pomoc. W blisko 300 postach gracze starali się wyjaśnić niewyjaśnione i stworzyli niezwykle wciągające historie!

Spośród wszystkich zgłoszeń Community Managerowie wybrali piętnaście ich zdaniem najlepszych prac, natomiast wybór trójki finalistów pozostawili graczom.

Przed Wami trzy najlepsze prace, które wyjaśniają genezę nazwy miasta Thais!


Gratulacje dla zwycięzcy, którym jest Panthaleon! Zdobył on 15,8% wszystkich głosów.

CO TO W OGÓLE JEST?!! - wykrzyknął jeden z żołnierzy.
-To bez znaczenia! Portal Dusz właśnie się otworzył a my jesteśmy zdziesiątkowani! Utrzymajcie pozycje dopóki nie przybędzie wsparcie - zarządził dowódca Kaltwurst wpatrując się w coś, co okazało się być największą osadą jaką do tej pory widział
-A..a..ale dowódco! Jeśli orkowie wciąż będą na nas napierać od zachodu, cofniemy się w końcu do zatoki! I P...Pa...Panie, zwiadowcy donoszą, że nasze łodzie zostały pożarte przez te małe morskie ślimaki, które przez pierwszych ludzi były nazywane Thaisami - powiedział żołnierz trzęsąc się ze strachu po złożeniu tak niepomyślnego raportu.
-Thaisy, tak? Czy są wobec nas, ludzi, agresywne? - spytał Kaltwurst.
-Wszystko wskazuje na to, że nie, Panie. Jedzą tylko drewno i… oraz… Obawiam się, że mogą też zjeść metal - powiedział niepewnie żołnierz.
-Pomyślmy, drewno i met… ŻOŁNIERZE! ZRZUĆCIE SWOJE BRONIE I ZBROJE I WSKOCZCIE DO ZATOKI NA ZACHODZIE! ŻADNYCH PYTAŃ, NATYCHMIAST WYKONAĆ ROZKAZ! - krzyczał Kaltwurst.
Orkowie wielce się zdziwili ale bez chwili zastanowienia, uzbrojeni po zęby, ruszyli za nagimi ludźmi w wodę, gdzie liczyli dopaść bezbronnych przedstawicieli ludzkiej rasy. Już po chwili jednak armia orków została zgładzona w lepkim uścisku milionów ślimaków.
-To miejsce nie należy do nas, tylko do nich… To miasto Thaisów. Thais… - wymamrotał z ulgą Kaltwurst.

Nie mniejsze gratulacje należą się zdobywcy drugiego miejsca, którym jest Yoorick. Na jego zgłoszenie głos oddało 11.88% spośród wszystkich głosujących. 

Śluzowata pomoc

Po kolejnej naprawie w osadzie,
Banor wiedział, że pora już pisać testament,
Nigdy już orkowie nie splądrują naszego miasta,
Ja, Banor… Ja to powstrzymam, basta!

Padł więc na kolana i wykrzyknął do nieba:
“Proszę, Tibijscy Bogowie, ostatniego błogosławieństwa przed śmiercią mi trzeba!”
Wtem wiązka światła z obłoku zajaśniała,
Rzekę zamiast ziemi Banorowi wskazała.

Pobiegł więc brodząc, wzdłuż płynącej wody,
Wypatrując legendarnej broni zagłady, od bogów nagrody,
Na miejscu niestety żadnej broni nie było,
Lecz pod wrakiem jachtu coś się jakby poruszyło.

Ogromny ślimak był ranny, do śmierci mu blisko,
Zabrał go prędko Banor pod najbliższe pod dachem schronisko,
Nakarmił go dobrze i rzekł zrozpaczony,
“On nie powstrzyma orków, przecież każdy z tej rasy jest jak szalony”

Ślimak słysząc swego wybawcy żale i troski,
Począł wysyłać sygnały, spłacając rachunek wdzięczności,
Miliony ślimaków otoczyły miejsce, gdzie w przyszłości stanie osada,
Banor nie mógł zrozumieć, jak mały ślimak taką moc posiada?

Ślimaczy śluz uniemożliwił orkom poruszanie, 
Wspinaczka to również niemożliwe dla nich zadanie,
Banor szczęśliwy, a skoro ślimak był dla niego tak miły,
Tabliczki z nazwą miasta Thais ku jego czci zalśniły.Trzecie miejsce przypadło w udziale Arkimago, zdobywcy 11,34% ogółu głosów. 

Król Tibianus szukał nacji, o której dawno temu, na samym początku jego przygód, na dalekim zachodzie powiedziała mu tajemnicza Wyrocznia. “Twoje przeznaczenie podąża za pradawnymi morskimi ślimakami.”
Upłynęło wiele lat a przepowiednia wciąż wracałą do myśli króla. Pewnego dnia król zasnął na plaży. We śnie słyszał tylko jedno słowo - “Thaissss, thaissss” - dźwięk do złudzenia przypominający fale rozbijające się o piaszczysty brzeg. Instynktownie podszedł do najbliższej muszli, przyłożył ją do ucha i znów usłyszał ten dźwięk…
Wreszcie przepowiednia wypłynęła na wierzch jego świadomości: “Jak morskie ślimaki… Jak czułki ślimaków wszystko wyczuwają, tak my musimy mieć wieże, z których w porę dostrzeżemy atak. Skoro światło daje życie ślimakom to i nam to samo światło przyniesie nadzieję. Tak jak ślimaki mają twardy pancerz chroniący przed niebezpieczeństwem, tak i my potrzebujemy silnych murów broniących naszego narodu.”
Tak więc powstała nazwa miasta Thais - po pierwsze od dźwięku, który rozchodzi się ze ślimaczej muszli. Drugim powodem były wszystkie cechy morskich ślimaków.

 

Cipsoft bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom za próbę rozwikłania zagadki. Community Managerowie wreszcie mogą spać spokojnie nie musząc łamać sobie głów nad genezą nazwy miasta Thais. Wszystko nabiera sensu!
Dodatkowo, Community Managerowie chcą Wam przekazać jak Thais rzeczywiście otrzymało swoją nazwę, było to wyraźnie mniej ekscytujące niż niejeden mógłby się spodziewać:

Dawno temu, na początku tibijskiego świata, Bóg Durin przeszukiwał internet w poszukiwaniu odpowiedniej nazwy dla miasta stworzonego w wirtualnym świecie i zatrzymał się nad zdjęciem muszli podpisanej “Thais”. Spodobał mu się ten obrazek i po chwili zastanowienia uznał, że ta nazwa będzie odpowiednia. I stało się - od tej pory miasto niezmiennie jest znane jako Thais.

Nie było to zbyt spektakularne, prawda? Powyższe historie były nieporównywalnie bardziej kreatywne! Ale i sposób Durina nie jest sprzeczny z Waszymi pomysłami. W końcu jest tibijskim bogiem i mógł wpłynąć na historię w każdy sposób, żeby tylko spełnić swoją wolę nazwania miasta Thais.

Gratulacje dla wszystkich zwycięzców!

 • Wszystkie 15 wyróżnionych prac otrzymało deepling backpack a w nim: CM Token. 100 shels, 1 starfish oraz 1 coral brooch.
 • Pierwsza trójka otrzymała od Cipsoftu Tibia Coiny: pierwsze miejsce 750 Coinów, drugie miejsce 500 Coinów natomiast trzecie miejsce zostało nagrodzone 250 Coinami. 
 • Spośród wszystkich głosujących w ankiecie rozlosowano 5 Arcane Insignia.

Cipsoft gorąco dziękuje wszystkim za udział w tym mini konkursie i żywi nadzieję, że bawiliście się co najmniej tak samo jak Community Managerowie.

Archiwum artykułów:
Bosses Bosses Maps Maps LootSeller LootSeller DressUp DressUp Outfiter Outfiter Decorator Decorator Monster respawn Monster respawn LogAnalyzer LogAnalyzer Guilds-Online Guilds-Online Loterie Loterie Calc Calc
Promoted Fansite
  Witaj
  Nie jesteś zalogowany.

  Zarejestruj się
  Zapomniałeś hasła?
  Reklama