Taski - część 1 poziomy 6-49
holy_iconTaski - raz jeszcze. Część I - poziomy 6-49.holy_icon

Wstęp do całości

Na wstępie chciałbym nadmienić, że poniższy poradnik można traktować jako suplement/dopowiedzenie do istniejącego już poradnika, który znajduje się na forum Tibiopedii.

Chciałbym się tutaj skupić na przedstawieniu najciekawszych miejsc do polowania, na których można wykonywać dany task. Dla każdego taska wystawię swoją, subiektywną ocenę, w której biorę pod uwagę zysk, dostępność danego potwora i ogólne wrażenia.
Do części potworów zostały załączone filmiki z obszernym opisem miejscówek, taktyk i dróg do bossa. Z tego miejsca chciałbym podziękować Kastiemu, Zarakso oraz Maxigashiemu, którzy zgodzili się abym opublikował ich materiały. Dzięki!

UWAGA! Zmiana od aktualizacji zimowej 2017 11.50 - wprowadzono system asyst przy zabijaniu potworów w party ze współdzieleniem doświadczenia (do tasków i misji)

Graczom, którzy pierwszy raz się stykają z zadaniami u Grizzly Adamsa gorąco polecam materiał Maxigashiego, który bardzo fajnie przedstawił wszystkie taski z przedziału 6-49!

Filmik - Taski


Spis treści

Ok, więc zaczynajmy!

Poziomy 6-49.

Wszystkie taski można wykonać maksymalnie 3 razy.

monster1. Krokodyle
Opis: Lajtowe zadanie na początek, godny polecenia dla początkujących graczy oraz tych, którzy chcą nabić jak najwięcej punktów (a także boss punktów). Naszym zadaniem jest zgładzenie 300 krokodyli. Wydaje się dość sporo jak na start, ale miejsce na którym będziemy wykonywać to zadanie jest naprawdę spore.

Loot: szału nie ma, warto zbierać skórki, złoto opcjonalnie, buty są tutaj rzadkością i dodają jedynie smaczku - do sprzedania za 1000 gp u Rashida. Spada również sporo mięsa, więc nie musimy się martwić o jedzenie! Warto również zwrócić uwagę na żółwie występujące razem z krokodylami na poziomie -2, z których można zdobyć skorupy potrzebne do dodatku do stroju wojownika.

Warto zbierać:
turtle_shellw zależności od serwera
piece_of_crocodile_leather
15 gp u Irmany w Venore/ Yasira
crocodile_boots
1000 gp u Rashida/Brengusa w Port Hope


Miejsce polowań: Jaskinie krokodyli i żółwi na Północ od Port Hope - najlepsze miejsce z tak dużą ilością krokodyli w Tibii. Można tu zrobić taska bardzo sprawnie (o ile będziemy sami). Wejścia znajdują się na północ od depo w Port Hope.

Wymagania: łopatashovellight_shovel, linarope elvenhair_rope lub zamienniksqueezing_gear_of_girlpowerwhacking_driller_of_fatesneaky_stabber_of_eliteness, zaopatrzenie.

Taktyka:
Paladyn, rycerz - pełna dowolność, krokodyle są lekko odporne na obrażenia fizyczne
Druid, mag - exori min flam, na późniejszych poziomach exori flam. Krokodyle są w części odporne na obrażenia od ziemi, stąd lekka przewaga magów, którzy mogą używać wand
of vortex wand_of_vortex z lepszym efektem niż snakebite rod snakebite_roddruidów. Od 13 poziomu można bić z Wand of dragonbreath wand_of_dragonbreath oraz moonlight rod moonlight_rod

Żywioły:
Earth
+20%
Ice
+10%
Energy
 
Holy
 
Death
-5%
Physical
-5%
Fire
-10%


Mapka
obrazek


Boss: Snapperthe_snapper - zwykły krokodyl, o większej ilości życia. Łup raczej szczątkowy - szmaragdy, rycerska zbroja, life ring oraz trochę złota.knight_armor5000 gp uzielonego dżinacrocodile_boots1000 gp u
Brengusa w Port Hope/ Rashida
life_ringdo użytku własnego


Filmik - Snapper


Nagroda: możliwość zabicia bossa, 1 punkt w Pawns and Furs, osiągnięcie "Blood-Red Snapper", 800 punktów doświadczenia.

Ocena: Trochę żmudny początek, słabiutki łup, ale jakoś trzeba zacząć, 3/5.

monster2. Carniphile

Opis: Ciekawy, niegdyś trudny do wykonania task ze względu na brak dobrego miejsca do polowania. Od kilku dobrych lat istnieje jednak laboratorium, w którym roi się od tych potworów. Do zabicia mamy 150 carniphili.

Loot: spada trochę złota, warto zbierać grzyby, reszta opcjonalnie. Jeśli masz szczęście, możesz wzbogacić się o marchewkę na kiju, potrzebną do oswojenia terror_bird.

Warto zbierać:dark_mushroom100 gp u Luny w Edron
carrot_on_a_stick
w zależności od serweraseeds150 gp u Luny w Edron/ Yasira


Miejsce polowań: Laboratorium na Tiquandzie - jedyne dobre miejsce do wykonywania taska na przerośnięte kapusty.

Wymagania: łopatashovellight_shovel, linarope elvenhair_rope lub zamienniksqueezing_gear_of_girlpowerwhacking_driller_of_fatesneaky_stabber_of_eliteness, zaopatrzenie, 20 poziom, gdyż potrafią porządnie przywalić (kombo ok. ~150 hp)

Taktyka:
Paladyn, rycerz - znów dowolność, rycerze mogą się pobawić w czarowanie broni na żywioł ognia, na które carniphile są podatne, zalecana broń jednoręczna.
Druid, mag - lodowa/ognista rózga northwind_rod wand_of_draconiaoraz exori flam

Żywioły:
Earth
 
Ice
+35%
Energy
+10%
Physical
 
Death
 
Holy
 
Fire
-20%


Mapki
obrazekBoss: Deathbinedeathbine - tutaj podobnie jak boss krokodyli, trochę więcej hp, nic po za tym. Łup jest jednak o wiele ciekawszy - terra buty/amulet, springsprout rod to konkretniejszy łup. Dodatkowo, jeśli masz szczęście, możesz otrzymać przedmiot potrzebny do oswojenia wailling widow wailing_widow - sweet smelling bait.sweet_smelling_baitw zależności od serweramandrakew zależności od serweraspringsprout_rod3600 gp u zielonego dżina
terra_amulet1500 gp u Rashida terra_boots2500 gp u Rashida


Nagroda: możliwość zabicia bossa, 3 (!) punkty w Pawns and Furs, osiągnięcie
"Rootles Behaviour", 2500 punktów doświadczenia.

Filmik – Carniphile i Deathbine


Ocena: przyjemne zadanie, fajnie się je bije, praktycznie godzina i zadanie zrobione,
polecam 4,5/5
monster3. Tarantule

Opis: Klasyk, najczęściej robione zadanie z tego przedziału poziomowego, ze względu na szybkość jego wykonania oraz dość dobrego zarobku. Musimy zabić 300 tarantul.

Loot: spada sporo złota, kreaturowe przedmioty oraz opcjonalnie stalowe hełmy są tu warte
uwagi, time ringi lecą bardzo rzadko, a ich cena nie powala - do użytku własnego.

Warto zbierać:


spider_fangs10 gp u Malungi na Liberty Bay/Yasira tarantula_egg80 gp u Malungii na Liberty Bay/Yasira time_ringdo własnego użytku


Miejsce polowań: Jaskinie tarantul - dość często oblegane miejsce przez niskopoziomowych
graczy celem wykonania tasków. Miejsce można podzielić na dwie zasadnicze części - północną, łączącą dwie jaskinie z tarantulami, oraz południową - większą, z trzema jaskiniami pełnymi tarantul. Na poziomie -3 znajdują się jeszcze inne, niegroźne potwory
(toad, centipede).

Wymagania: łopatashovellight_shovel, linarope elvenhair_rope lub zamienniksqueezing_gear_of_girlpowerwhacking_driller_of_fatesneaky_stabber_of_eliteness, zaopatrzenie, 20 poziom - można też wcześniej, zwłaszcza profesje magiczne, przy użyciu stealth ringa stealth_ring.

Taktyka:
Paladyn, rycerz - zalecana broń jednoręczna, gdyż można tu spotkać grupy 3+ tarantul naraz.
Druid, mag - jak przy carniphilach - lodowa/ognista rózga northwind_rod wand_of_draconia oraz exori flam. Można się wyposażyć w terra Hood terra_hood, który zablokuje nam trochę obrażeń od trucizny.

Żywioły:
Earth
 
Ice
+10%
Energy
 
Death
 
Holy
 
Physical
-10%
Fire
-15%


Mapki
obrazek


Boss: Hide hide - trochę silniejsza tarantula, ale już o znacznie lepszym łupie. Możemy liczyć na 1-2 spider silki, knight legi, terra hood, troszkę platyn i time ring.spider_silkw zależności od serweraknight_legs5000 gp u zielonego dżina
terra_hood2500 gp u Rashida time_ringdo użytku własnego


Nagroda: możliwość zabicia bossa, 2 punkty do Pawns and Furs, osiągnięcie "No More Hiding", 1500 punktów doświadczenia.

Filmik - Tarantule

Filmik - Hide


Ocena: w miarę zarobkowy boss, dość sprawny task do wykonania, 4,5/5

monstermonster4. Borsuki & mamuty

Opis: dla mnie jest to task 2 w 1 z tego powodu, że do dyspozycji mamy bardzo przyjemne miejsce, na którym znajdują się oba rodzaje potworów i co ważne, występują w podobnej proporcji. Do zabicia mamy po 300 borsuków i mamutów.

Loot:
Mamuty - dość sporo złota, dwa kreaturowe przedmioty, z czego jeden obecnie wymagany do nasycania przedmiotów. Przedmioty warte uwagi to również tusk shield (do sprzedania u
Brengusa za 850 gp) oraz furry club (1000 gp u Rashida).
Borsuki - mało złota, trochę futra, orzeszek (!) oraz buraki do jedzeniaemotka

Warto zbierać:acornw zależności od serwerabadger_fur15 gp u Irmany w Venore/Yasira thick_fur150
gp u Irmany w Venore, Baltima na Tyrsung/Yasira
mammoth_tusk 100 gp u Taruna w Port Hope, Baltima na Tyrsung/ Yasira)
furry_club1000 gp u Rashida tusk_shield850 gp u Brengusa na Port Hopepolar_bear_paww zależności od
serwera
winter_wolf_furw zależności od serwera


Miejsce polowań: Lodowiec na Formagor - przenosimy się do Svargrond! Ciekawe miejsce, bardzo rozległy teren, sporo różnych potworów. Nas będzie interesować ta część miejsca do polowania z borsukami i mamutami. Warto również zwrócić uwagę na obecność Winter wolfów/polar bearów, których łup obecnie wzrósł na wartości - mowa tu o kreaturowych przedmiotach (winter wolf fur winter_wolf_fur/polar bear pawpolar_bear_paw), które są wymagane do nasycania przedmiotów! Warto również wziąć sobie zadanie na kamienne golemy - nieopodal bowiem znajduje się jaskinia z dziesięcioma golemami!

Wymagania:
łopatashovellight_shovel, linarope elvenhair_rope lub zamienniksqueezing_gear_of_girlpowerwhacking_driller_of_fatesneaky_stabber_of_eliteness, zaopatrzenie, 20 poziom, mamuty potrafią sporo przywalić w zwarciu.

Taktyka:
Paladyn/rycerz - dowolność po raz kolejny, rycerze mogą pobawić się z ognistym mieczemfire_sword/toporemfire_axe, gdyż mamuty są wrażliwe na obrażenia od ognia.
Druid/mag - ziemna/ognista rózga, terra_rod wand_of_inferno oraz czar exori flam. Większe grupki można wybijać z gfbgreat_fireball_rune (32 poziom wzwyż).

Żywioły:
monster
Fire
 
Physical
 
Death
 
Holy
 
Energy
 
Ice
 
Earth
 

monster
Earth
+20%
Ice
+20%
Energy
+15%
Holy
 
Death
 
Physical
 
Fire
-10%


Mapki
obrazek


Boss: The Bloodtuskthe_bloodtusk - ostatni taskowy boss na tym przedziale poziomowym. Przedmioty warte uwagi: platynki, kość słoniowa, mammuth fur cape (jako dekoracja, dość
rzadki przedmiot), tusk shield, furry club (tak jak w przypadku zwykłych mamutów), czerwona szmatka - straciła na wartości, obecnie warta grosze, niegdyś potrafiła być potężnym zastrzykiem pieniężnym.


mammoth_fur_cape6000 gp u Rashida furry_club1000 gp u Rashida tusk_shield850 gp u Brengusa na Port Hope


Nagroda:
Mamuty - możliwość zabicia bossa, 3 (!) punkty do Pawns and Furs, osiągnięcie "Meat Skewer", 5000 punktów doświadczenia.
Borsuki - 1 punkt do Pawns and Furs, 500 punktów doświadczenia.

filmik


Ocena: zawsze przyjemnie bije mi się te potworki, stąd daję 4/5

monstermonstermerlkin5. Małpy

Opis: jak dla mnie ostatni ciekawy task w tym przedziale poziomowym. Szybki, łatwy i przyjemny. Do zabicia mamy 300 małp (liczą się kongry kongra, merlkinymerlkin, sibangisibang).

Loot: kiedyś spadało z nich więcej złota. Przedmioty warte uwagi to: ape fur - potrzebny do kilku dodatków do strojów, o dość dobrej cenie (3-5k+/sztuka), kreaturowe przedmioty oraz banana staff z merlkina, potrzebna do dodatku do stroju szamana (wymagane 5 sztuk).

Warto zbierać:ape_furw zależności od serwerawand_of_decay1000 gp u niebieskiego dżina banana_staff1000 gp u
Brengusa w Port Hope
small_amethyst200 gpkongras_shoulderpad100 gp u Brengusa w Port Hope/Yasira banana_sash55 gp u Brengusa w Port Hope/Yasira


Miejsce polowań: Banuta - wracamy do Port Hope. Na północ od miasta znajduje się miasto małp. Jest tu ich tak sporo, że task można zrobić nawet w 30 minut (najłatwiej tu mają profesje magiczne, które mogą używać efektywnie run obszarowych). Jeśli osiągnęliśmy już 20 punktów w Pawns and Furs, możemy popłynąć do Banuty łódką ze wschodniego wybrzeża miasta, niestety możemy zrobić to tylko w jedną stronę, powrót z butaemotka

Wymagania:
łopatashovellight_shovel, linarope elvenhair_rope lub zamienniksqueezing_gear_of_girlpowerwhacking_driller_of_fatesneaky_stabber_of_eliteness, zaopatrzenie, 30 poziom, uwaga na szybkie siabangi walczące na dystans!

Taktyka:
Paladyn/rycerz - zalecana broń jednoręczna. Przedmioty zwiększające szybkość poruszania się mile widziane.
Druid/mag - rózgi od śmierci/energi/lodu wand_of_voodoo/wand_of_starstormunderworld_rod/hailstorm_rod sprawdzają się tu najlepiej, ponadto czary exori mort/ exori frigo

Żywioły:
Earth
+25%
Energy
+15%
Ice
+10%
Holy
 
Death
 
Physical
-5%
Fire
-15%


Mapki
obrazek


Nagroda: 2 punkty do Pawns and Furs, 1000 punktów doświadczenia.

Filmik


Ocena: ape fury zawsze w cenie, do tego bardzo szybki task, 4,5/5

monster6. Kamienne golemy

Opis: żmudny task, kiedyś bardzo czasochłonny do wykonania, obecnie znajduje się kilka miejsc godnych uwagi do bicia tego potwora. Wymagana liczba zabitych golemów wynosi 200.

Loot: nic nadzwyczajnego, troszkę złota, kreaturowe produkty, błyszczące kamienie, kawałki żelaza. Czerwone klejnoty, marmurowe bloki przydatne do zdobycia osiągnięcia spadają bardzo rzadko.

Warto zbierać:iron_orew zależności od serwerasulphurous_stone100 gp u Telasa w Edronancient_stone100 gp u Telasa w Edron
shiny_stonew
zależności od serwera
red_gem1000 gp u Tamorilaw Yalahar
piece_of_marble_rockw zależności od serwera


Miejsce polowań: Kopalnia na Farmine. Według mnie najlepsze miejsce do robienia tego taska. Aby się tutaj dostać, będziemy musieli zrobić 4 misję The New Frontier Quest'u. W kopalni znajdują się głównie kamienne golemy, ale i kilka gargulców, na które również można wziąć równolegle task, oraz gozzlery gozzler- typowe przeszkadzajki.

Wymagania:
łopatashovellight_shovel, linarope elvenhair_rope lub zamienniksqueezing_gear_of_girlpowerwhacking_driller_of_fatesneaky_stabber_of_eliteness,supple, 30 poziom, wspomniany wcześniej dostęp do kopalni na Farmine.

Taktyka:
Paladyn - można potraktować je strzałamionyx_arrow/bełtamivortex_bolt. Są powolne i częściowo odporne na obrażenia fizyczne.
Rycerz - przydatny byłby tu czar exori, dostępny od 35 poziomu. Na szczęście golemy nie mają za dużo życia i w miarę szybko padają.
Druid/mag - ognista/lodowa rózga wand_of_infernohailstorm_rod, oraz czar exori frigo.

Żywioły:
Earth
 
Ice
+20%
Energy
+20%
Holy
+20%
Death
+15%
Physical
 
Fire
-10%


Gdzie szukać: Tomby pod pustynią niedaleko Ankrahmun, kopalnie Formorgan oraz w Farmine.

Nagroda: 3 (!) punkty do Pawns and Furs, 2000 punktów doświadczenia.

Ocena: średnie miejsce do polowania, mało ciekawe potwory, 3/5

monster7. Gargulce

Opis: podobnie jak kamienne golemy, wieje nudą. Rzadko wykonywany task, zresztą przez długi czas nie było dobrego ciekawego miejsca do polowania na te potwory. Musimy zabić 200 gargulców.

Loot: bardzo przeciętny, trochę złota, kreaturowe produkty, błyszczące kamienie i marmurowe bloki są tu warte uwagi.

Warto zbierać:stone_wing120 gp u Fiony na Edron/Yasira piece_of_marble_rockw zależności od serwerashiny_stonew zależności od serwera


Miejsce polowań:
Spike -2. Polecam sprawdzoną metodę - pierw zrobić taska na 200 golemów w Farmine (wpadnie nam około 50 gargulców na te 200 golemów) i resztę zabić właśnie tutaj. Na poziomie -2 znajduje się ich najwięcej, więc szybko dobijemy task. Uwaga na inne nieumarlaki - demoniczne szkielety demon_skeleton, mumiemummy, duchyghost, zombie zombie, crypt shamblerycrypt_shambler!
Jaskinia na Merianie - całkiem nowe, dodane latem w 2015 miejsce godne uwagi. Znajduje się tu masa taskowych potworów - gargulców, kamiennych golemów, tarantul, żółwi. Tych pierwszych jest tu najwięcej. Na potrzeby tego poradnika wybrałem się tam paladynem i sprawdziłem udział poszczególnych potworów na miejscu i tak:
Gargulce - 151
Stone golemy - 37
Tarantule - 66
Żółwie - 36.
Oznacza to, że wystarczy, że przejdziemy całą jaskinię i już mamy zrobione 3/4 taska na gargulce! Jest to świetna alternatywa dla Spike -2, a nawet wypada owo miejsce lepiej,
jeśli weźmiemy pod uwagę obecność innych taskowych potworów. Poza zadaniem na gargulce, warto wziąć task na tarantule (o ile wcześniej ich nie zrobiliśmy), kamienne golemy (które możemy w dość szybki sposób dobić na Zao), natomiast żółwie bym sobie całkowicie odpuścił
(chyba, że ktoś chce się bawić w dostępy na Lagunowe wyspy i bić całe 300 żółwi - droga wolna).

Wymagania: łopatashovellight_shovel, linarope elvenhair_rope lub zamienniksqueezing_gear_of_girlpowerwhacking_driller_of_fatesneaky_stabber_of_eliteness,zaopatrzenie, 30 poziom. Na Merianie uwaga na duże skupiska potworów

Taktyka:

Spike:
Paladyn: polecam powrót do włóczni enchanted_spear, gdyż jest tu naprawdę sporo niemuarlaków. Dodatkowo exori sanfajnie się sprawdza.
Rycerz: można wziąć na klatę 3-4 potwory, ostrożnie przez wejściem w większą grupkę.
Druid/mag: ognista/lodowa rózga wand_of_infernohailstorm_rod. Gargulce bijemy z exori flam. Uwaga na zombie, które są odporne na praktycznie wszystkie żywioły używane przez profesje magiczne - zalecane unikanie.

Meriana:
Paladyn: włócznieenchanted_spear,, można wziąć jakieś fire walle fire_wall_rune aby się odgrodzić w razie dużej grupki potworów.
Rycerz: najlepiej jednoręczna broń, zalecany poziom 35 poziom aby efektywniej walczyć przy pomocy exori.
Druid/mag: ognista/lodowa rózga wand_of_infernohailstorm_rod oraz Avaavalanche_rune/gfbgreat_fireball_rune to świetna opcja na dość dobre doświadczenie!

Żywioły:
Earth
 
Ice
+40%
Energy
+?%
Physical
 
Death
 
Holy
 
Fire
-10%


Nagroda: 1500 punktów doświadczenia, 2 punkty w Pawns and Furs.

Filmik
Meriana Cave:

Spike:


Ocena: nieciekawy task, odradzam, 2,5/5.

monster8. Żółwie

Opis: kolejny żmudny task, zrobiłem go chyba tylko raz na rycerzu. Mowa tu gigantycznych żółwiach, których trzeba zabić 300.

Loot: sporo kasy, reszta spada bardzo rzadko, można pozbierać skorupy do dodatku do stroju wojownika

Warto zbierać:

turtle_shellw zależności od serwerathorn100 gp u Malungi na Liberty Bay/Yasira white_pearl160 gpblack_pearl280 gpbrown_mushroomdo użytku własnego


Miejsce polowań: Wyspy Laguna. Kompleks 3 wysp nieopodal Liberty City, wymagana garść
zadań.

Wymagania: łopatashovellight_shovel, linarope elvenhair_rope lub zamienniksqueezing_gear_of_girlpowerwhacking_driller_of_fatesneaky_stabber_of_eliteness, zaopatrzenie, 30 poziom.

Taktyka:
Rycerz: jednoręczna broń, zalecane dobre skille ponieważ żółwie są w części odporne na obrażenia fizyczne.
Paladyn/druid/mag: trudno mi się wypowiedzieć, gdyż nigdy tam nie byłem tymi profesjami.

Żywioły:
Earth
+45%
Ice
+20%
Energy
+20%
Physical
 
Death
 
Holy
 
Fire
-10%


Nagroda: 1500 punktów doświadczenia, 2 punkt w Pawns and Furs.

Ocena: kiedyś dość oblegane miejsce przez rycerzy, dzisiaj pustkowie, odradzam, 2/5

monster9. Termity

Opis: task na doczepkę, gdy chcemy zgarnąć dodatkowe boss pointy, musimy zabić 300 termitów.

Loot: trochę złota oraz dwa kreaturowe przedmioty, nawet jest ok.

Warto zbierać:


terramite_legs60 gp u Grizzly Adamsa/Yasira terramite_eggs50 gp u Swolta na Farmine/Yasira terramite_shell170 gp u Grizzly Adamsa/Yasira


Miejsce polowań: stosunkowo nowo dodana jaskinia między Ankramhmun a Port Hope, oraz jaskinia na Zao. Obydwa miejsca charakteryzują ciasne korytarze, lecz nie jest to duży problem, ponieważ są to słabe potwory i trudna o śmierć podczas klaty. Istnieje również trzecia jaskinia, na Darashii, od momentu dodania chyba najlepsza opcja.

Wymagania: łopatashovellight_shovel, linarope elvenhair_rope lub zamienniksqueezing_gear_of_girlpowerwhacking_driller_of_fatesneaky_stabber_of_eliteness, zaopatrzenie, 25 poziom, ewentualny dostęp na Zao

Taktyka:
Rycerz: dowolność, termity to potwory pokroju tarantul, które mogą lekko zatruć, także bez obaw.
Paladyn: również, polecam jeszcze jakieś włócznieroyal_spearenchanted_spear, można je nawet bić w zwarciu, bo za zardzo nie ma gdzie uciekać.
Druid/mag: ognista/lodowa rózga wand_of_draconia/wand_of_inferno northwind_rod/hailstorm_rod ponadto exori flam to cała filozofia.

Żywioły:
Earth
+20%
Ice
+5%
Energy
 
Death
 
Holy
 
Physical
-5%
Fire
-10%


Mapki
Występowanie jaskiń w poszczególnych miastach:
obrazek
obrazek
obrazek


Nagroda: 2500 punktów doświadczenia, 2 punkty w Pawns and Furs.

Ocena: można pobić tylko dla punktów, boss pointów, nie wtajemniczonym odradzam, 2/5

monster10. Gnarlhoundy

Opis: kolejny task, tak beznadziejny, że aż szkoda o nim pisać. Z obowiązku powiem, że jest to kolejny zapychacz, który można zrobić przed 50 poziomem aby nabić sobie bossowe punkty.

Miejsce polowań: jaskinie na Zao. Bodajże 3, połączone ze sobą jaskinie, oraz tereny stepu Zao, są oblegane przez te kudłate pieski.

Loot: szkoda gadać, mało złota i jakieś ogony, które nie są warte nawet 50 gp u NPC.

Warto zbierać:


shaggy_tail25 gp u Irmany w Venore/Yasira


Wymagania: łopatashovellight_shovel, linarope elvenhair_rope lub zamienniksqueezing_gear_of_girlpowerwhacking_driller_of_fatesneaky_stabber_of_eliteness, zaoaptrzenie, 10 poziom, dostęp na stepy Zao.

Taktyka:
Rycerz/paladyn: dowolność, na niższych poziomach uważać na ich szybkość i możliwość pułapki.
Druid/mag: gnarlhoundy nie są szczególnie na nic odporne/wrażliwe, stąd pełna dowolność rózg i czarów.

Żywioły:
Physical
 
Holy
 
Energy
 
Ice
 
Earth
 
Death
-?%
Fire
-?%


Mapki
obrazek


Nagroda: 1000 punktów doświadczenia, 2 punkty w Pwns and Furs.

Ocena: nie rozumiem co cipsoft chciał zrobić dając ten task, strata czasu, 0/5

Podsumowanie:
Może pierwsze taski nie obfitują w ciekawe miejscówki, ale jest to dobre przetarcie,
jeśli zależy nam na szybkim wbiciu 100 punktów u Grizzlyego. Jeśli jesteśmy bardzo
wkręceni w taski, to zalecam taką kolejność:
3x krokodyle, 3x tarantule, 3x carniphile, 3x mamuty i borsuki, 3x małpy. Bijąc na samych taskowych potworach powinniśmy mieć koło 40-44 poziomu (zależy ile gramy, czy mamy bonusową staminę, prey itp.). Dalej, do 50 poziomu polecam:
3x stone golemy i gargulce - tutaj polecam taktykę: kamienne golemy można zacząć już bić podczas tasków na mamuty i borsuki – opisana przeze mnie jaskinia na Svargrond, z miejscem
10 golemów, jeśli będziemy robić pełne kółka to pod koniec taska na mamuty powinniśmy mieć wbite około 50-60 golemów, dalej kończymy task w kopalniach na Farmine, z racji małej ilości gargulców, mamy ich zabite około 50-70 więc idziemy na Spike -2 i tam dokańczamy task w 30 minut.
3x termity, gnarlhoundy i żółwie są bardzo opcjonalne, jeśli dalej mam poniżej 50 poziomu, a chcemy nabić boss pointy, które potem możemy zmarnować na bossie skarabeuszy/kościanych potworów, to polecam.

Artykuł część 2
Autor: buczek23.
Bosses Bosses Maps Maps LootSeller LootSeller DressUp DressUp Outfiter Outfiter Decorator Decorator Monster respawn Monster respawn LogAnalyzer LogAnalyzer Guilds-Online Guilds-Online Loterie Loterie Calc Calc
Promoted Fansite
  Witaj
  Nie jesteś zalogowany.

  Zarejestruj się
  Zapomniałeś hasła?
  Reklama
  Crowny Cro
  Tibia Pyra Nowy Server Retro PVP !
  SHOUTBOX